Close

Rezultati i Sondazhit: Per cilin subjek politik do votoni ne zgjedhjet e ardhshme ne Kosove?

Votues
137. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • 1) PDK-H.Thai

  41 29.93%
 • 2) LDK-F.Sejdiu

  22 16.06%
 • 3) ORA-V.Suroi

  8 5.84%
 • 4) AAK-R.Haradinaj

  11 8.03%
 • 5) Ekipi politik i Akademik Nexhat Dacit

  15 10.95%
 • 6) Aleanca pr nj Kosov t re-B.Pacolli

  33 24.09%
 • 7) Partit tjera Shqiptare

  2 1.46%
 • 8) Minoritetet

  0 0%
 • 9) Asnjeren Apstenim

  15 10.95%
Sondazh me disa zgjedhje
Faqja 1 prej 11 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 217
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,167
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Zgjedhjet e ardhshme n Kosov

  Shume Analitik mendoin se ne zgjedhjet e ardhshme ne Kosove
  Rezultatet do te jene perafersishte keshtu!
  Po ju ka mendoni dhe si do te votoni?

  1) PDK-H.Thai-45%

  2) LDK-F.Sejdiu-20%

  3) ORA-V.Suroi-10%

  4) AAK-R.Haradinaj-5%

  5) Ekipi politik i Akademik Nexhat Dacit-5%

  6) Aleanca pr nj Kosov t re-B.Pacolli-3%

  7) Partit tjera Shqiptare-5%

  8) Minoritetet-7%

  9) Asnjeren Apstenim
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 2. #2
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,797
  Faleminderit
  35
  48 falenderime n 44 postime
  Sot per sot me e rendesishme eshte percaktimi i statusit final te Kosoves dhe jo sondazhet se kush do ti fitoje zgjedhjet e ardheshme.Leni ket propagande militantiste pash te madhin Zot se keshtu po ja hajm koken shqiptari shqiptarit qe prej 1912.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,167
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Fitorja e PDK-se eshte e sigurt por vetem eshte ne pyetje a do ti arri mbi 51% te votave qe te qeveris vete apo do te kete nevoj per ndonji kualicion.
  Sidoqoft me ne fund ata me te merituarit per ket Liri qe e gezojna ne sot do te fitoin.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e DardanG
  Antarsuar
  18-02-2006
  Postime
  520
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga Llapi
  Fitorja e PDK-se eshte e sigurt por vetem eshte ne pyetje a do ti arri mbi 51% te votave qe te qeveris vete apo do te kete nevoj per ndonji kualicion.
  Sidoqoft me ne fund ata me te merituarit per ket Liri qe e gezojna ne sot do te fitoin.
  Llapi po e feston "fitoren" para se t hyj fare n betej! I mjeri pr kokn bosh!
  Dhe ja nj mesele ( ti LLap i ke n qejf kto):
  Dy bari, n bjeshk, nuk ndaheshin! Nj dit njri i thot tjetrit:
  "A po vjen t zhdrigjemi nesr pr n pazar?!"
  "Dhasht Zoti po"- ia ktheu ky tjetri
  "Ska dhasht Zoti, por apo vjen a jo?!"
  " Dhasht Zoti po, ia ktheu ky tjetri..."
  T nesrmen bariu tjetr q thoshte "Dhasht Zoti..., ishte zgjuar heret, kishte shaluar kalin, e kishte ngarkuar at me bylmet, por ai tjetri, ai kmbngulsi q donte gjithsesi ta marr premtimin pr tu zhdjegur pr n pazar, nuk dukej...! Prit e prit...! Dikur u drejtua nga stani i tij, atje ku ishte m larg, dhe e thirri:
  " O Llapooooo!
  Bariui doli dikur, por dukej se nuk ishte ai i mbrmshmi!
  "Un jam gatim pr pazar, po t pres! E ti?!"
  "Jo, un jo! Un nuk mund t vij"!
  "Po pse he more burr, ku t mbetn fjalt e mramshit?!"
  "M ka cof nana e m ka dek kali"-ia ktheu bariu q donte gjithsesi t shkoj n pazar!
  Edhe Llapi po ngutet, po bn parashikime, sht i gzuar se do realizohet ndrra e tij e prjetshme, t jet njher i par, madje sht i sigurt pr kt, pa thn as Dhasht Zoti!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,167
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Citim Postuar m par nga DardanG
  Llapi po e feston "fitoren" para se t hyj fare n betej! I mjeri pr kokn bosh!
  Dhe ja nj mesele ( ti LLap i ke n qejf kto):
  Dy bari, n bjeshk, nuk ndaheshin! Nj dit njri i thot tjetrit:
  "A po vjen t zhdrigjemi nesr pr n pazar?!"
  "Dhasht Zoti po"- ia ktheu ky tjetri
  "Ska dhasht Zoti, por apo vjen a jo?!"
  " Dhasht Zoti po, ia ktheu ky tjetri..."
  T nesrmen bariu tjetr q thoshte "Dhasht Zoti..., ishte zgjuar heret, kishte shaluar kalin, e kishte ngarkuar at me bylmet, por ai tjetri, ai kmbngulsi q donte gjithsesi ta marr premtimin pr tu zhdjegur pr n pazar, nuk dukej...! Prit e prit...! Dikur u drejtua nga stani i tij, atje ku ishte m larg, dhe e thirri:
  " O Llapooooo!
  Bariui doli dikur, por dukej se nuk ishte ai i mbrmshmi!
  "Un jam gatim pr pazar, po t pres! E ti?!"
  "Jo, un jo! Un nuk mund t vij"!
  "Po pse he more burr, ku t mbetn fjalt e mramshit?!"
  "M ka cof nana e m ka dek kali"-ia ktheu bariu q donte gjithsesi t shkoj n pazar!
  Edhe Llapi po ngutet, po bn parashikime, sht i gzuar se do realizohet ndrra e tij e prjetshme, t jet njher i par, madje sht i sigurt pr kt, pa thn as Dhasht Zoti!
  kqyr mos mu ndaj prej by.thes teme veq mbrenda nuk te la se ma flliq haaaaa oj zhuga e flliqt po qka me ndjek si hije o mjeran
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e DardanG
  Antarsuar
  18-02-2006
  Postime
  520
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga Llapi
  kqyr mos mu ndaj prej by.thes teme veq mbrenda nuk te la se ma flliq haaaaa oj zhuga e flliqt po qka me ndjek si hije o mjeran
  T verbrit dhe t marrt nuk lihen vetun, gjithmon sht dikush, ndonj roje, q prkujdeset pr ta, ndryshe ata do t bijn n gremin! Ska gj prse ata ndonjher, pra t marrt dhe t vrbrit, ngushtohet dhe hidhrohen, shajn vehtn dhe t tjert, pr shkak t gjndjes s tyre t rnduar psiqike! Ndaj, shaj, shaj, more LLapi, se e ke nga zori, syt t jan br mjegull edhe koka t pshtjell vetm marrzira!
  Sido qoft sht morale q ktyre njerzve tua tregosh vendin, m falni udhn!

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,167
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Citim Postuar m par nga DardanG
  T verbrit dhe t marrt nuk lihen vetun, gjithmon sht dikush, ndonj roje, q prkujdeset pr ta, !
  o njieri rri per mua dit dhe nat tuj prit te dera e by... se nuk te la te hysh mbrenda e te me infektosh qka te kan qit te tjeret jasht o jashtqites i flliqt baju

  po qysh nuk e the kurr nji fjali per temen veq mu ke vu pas mua si zagar i uritur qysh spo te vjen marre bre aiiiiiiiiiihhhh
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e DardanG
  Antarsuar
  18-02-2006
  Postime
  520
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga Llapi
  o njieri rri per mua dit dhe nat tuj prit te dera e by... se nuk te la te hysh mbrenda e te me infektosh qka te kan qit te tjeret jasht o jashtqites i flliqt baju

  po qysh nuk e the kurr nji fjali per temen veq mu ke vu pas mua si zagar i uritur qysh spo te vjen marre bre aiiiiiiiiiihhhh
  Po kjo nuk sht tem, more lum Llapi! Po kto jan ca fantazira dhe marrzira dhe ato dihet se kush i bn! Hajt more lum bali se i keni "fituar" katr zgjedhje m par e tash kujtoni se do ti fitoni edhe t pestt! nck!

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,167
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Pse e fshine selamin qe ma dergoi mua antari me nofken "arb" oj z.
  supermoderatore?!
  e kam une ne arhiven time e kame
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,167
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Po edhe ktu PDK-ja me z.Hashim Thain po prika e para siq i ka hije
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,167
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Fatmir Limaj Kom.eliku dhe Hashim Thai Kom.Gjarperi me bashkeluftaret e tyre

  “Jemi n nj proces shum t rndsishm, proces ky q sht i vendimtar pr vendin, proces i cili po e on Kosovn drejt zyrtarizimit t pavarsis s saj. Kosova sht e pavarur q nga viti 1999, sepse argumentet pr shtetin i kemi ndrtuar me luftn e lavdishme t UK-s” - tha z.Limaj.

  “Vota e qytetarit t Kosovs sht dhunuar. Zhvillimet e fundit politike n Kosov dhe qeverisja e keqe, e kan dmtuar shum rnd procesin npr t cilin po kalon Kosova. T gjitha kto zhvillime t kqija q po ndodhin n Kosov duhet t mnjanohen, e pr kt ka vetm nj rrug, e ajo rrug sht vota e qytetarit t Kosovs” – theksoi nnkryetari pr shtje politike i PDK-s.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ClaY_MorE : 07-01-2007 m 15:22
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,167
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  dihet kjo pun PDK-je eshte me e mira
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Arb
  Antarsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  Little Albania, NEW YORK
  Postime
  1,999
  Faleminderit
  0
  12 falenderime n 12 postime
  Citim Postuar m par nga Llapi
  [/COLOR][/SIZE][/B]
  Fotografisti i Tanjugut ka fotografu keta zagaret e vete a?

  Ajt tregona per takimet e ktyne qenave me vellaznit e tyne shkije ne ate oborr...
  Talent wins games, but teamwork wins championships.
  Micheal Jordan

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Arb
  Antarsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  Little Albania, NEW YORK
  Postime
  1,999
  Faleminderit
  0
  12 falenderime n 12 postime
  A bash po mendoni se Shqiptaret votojne kanibalet (nipat e Shkijeve)?
  Talent wins games, but teamwork wins championships.
  Micheal Jordan

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,167
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Rezultatet momentale ne nji sondazhe ne Kosovapress jane keto:


  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 16. #16
  i nnshtruar Maska e master2006
  Antarsuar
  15-09-2006
  Vendndodhja
  Prishtin
  Mosha
  30
  Postime
  1,278
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga Llapi
  Fitorja e PDK-se eshte e sigurt por vetem eshte ne pyetje a do ti arri mbi 51% te votave qe te qeveris vete apo do te kete nevoj per ndonji kualicion.
  Sidoqoft me ne fund ata me te merituarit per ket Liri qe e gezojna ne sot do te fitoin.

  ooooooooo prite prite 51% a? hahahah. Rreni per toke e jo per qielli, qysh po muni more,, qudi kta simpatizantet e thaqit gjithmon duan qe me njefar kembengulje te flasin per fitore e per trimeri, e qudi ne asnje pal zgjedhje nuk fituan e as qe munden te qeverisin. E si eshte e mundur qe te gjitha subjektet politike te humbin vota sipas sondazheve e vetem PDK-ja paska ngritje? a mos nuk jan keta qe ishin edhe me heret?

  Dem qe dikush po mundohet te thot se PDK eshte pasardhese e luftes qlirimtare, me kete po ja humbin vleren luftes.
  Dua ta them edhe kete pasi qe po e quani rugoven "tradhtar", a thua po te ishte tradhtar do te ishin te pranishem ne varrimin e tij mbi 1 milion qytetar? jo ore zoteri me ato fjal ju i keni humbur zgjedhjet dhe ato nuk do ti fitoni kurr sepse LDK-ja ndoshta bie por do te del dikush tjeter e prap ju jo. gjith te mirat

 17. #17
  Baba Albanian -ne- FB Maska e BaBa
  Antarsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Vlor. RaKi_BMW@hotmail.com www.youtube.com/TigriElbasanit
  Mosha
  31
  Postime
  4,070
  Faleminderit
  59
  23 falenderime n 21 postime
  Fiton, PDK-H.Thai .

 18. #18
  i nnshtruar Maska e master2006
  Antarsuar
  15-09-2006
  Vendndodhja
  Prishtin
  Mosha
  30
  Postime
  1,278
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Mendoj qe edhe LDK, PDK, AAK, ORA do te ken zbritje te nr te elektoratit, dikush me shum e dikush me pak, por mendoj qe nje rritje te shpejt dhe te madhe do te ket B. Pacolli

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,167
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Citim Postuar m par nga master2006
  ooooooooo prite prite 51% a? hahahah. Rreni per toke e jo per qielli, qysh po muni more,, qudi kta simpatizantet e thaqit gjithmon duan qe me njefar kembengulje te flasin per fitore e per trimeri, e qudi ne asnje pal zgjedhje nuk fituan e as qe munden te qeverisin. E si eshte e mundur qe te gjitha subjektet politike te humbin vota sipas sondazheve e vetem PDK-ja paska ngritje? a mos nuk jan keta qe ishin edhe me heret?

  Dem qe dikush po mundohet te thot se PDK eshte pasardhese e luftes qlirimtare, me kete po ja humbin vleren luftes.
  Dua ta them edhe kete pasi qe po e quani rugoven "tradhtar", a thua po te ishte tradhtar do te ishin te pranishem ne varrimin e tij mbi 1 milion qytetar? jo ore zoteri me ato fjal ju i keni humbur zgjedhjet dhe ato nuk do ti fitoni kurr sepse LDK-ja ndoshta bie por do te del dikush tjeter e prap ju jo. gjith te mirat
  master2006 lexoje ma mire se une nuk kam than se do te fitoi 51% por kam than se PDK do te fitoi zgjedhjet me siguri por eshte ne pyetje se a do ti fitoi 51% e te qeveris vetem apo do te bej kualicion me ndo nji tjeter parti nese perqindja nuk eshte e mjaftueshme per te qeveris vetem

  Por edhe njiher po te them se PDK fitoren e ka te sigurt ska dyshime e dilema
  e a mundet e a din ta qeveris vendin bajau gale ti kot ore dashamir
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 20. #20
  i nnshtruar Maska e master2006
  Antarsuar
  15-09-2006
  Vendndodhja
  Prishtin
  Mosha
  30
  Postime
  1,278
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  po ju qysh ne '99 thoshit se fitorja eshte e sigurt,

Faqja 1 prej 11 123 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. E kaluara dhe e tashmja e Xhavit Halitit
  Nga Llapi n forumin Shqipe nga Kosova
  Prgjigje: 298
  Postimi i Fundit: 06-09-2012, 06:01
 2. Debati i Knusve (gjelave)
  Nga Brari n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 09-11-2010, 04:15
 3. Forcat ushtarake serbe mobilizohen prgjat vijs administrative me Kosovn
  Nga ARIANI_TB n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 03-04-2006, 15:11
 4. Albin Kurti: "T gjithve na mungojn"
  Nga ARIANI_TB n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 110
  Postimi i Fundit: 25-01-2006, 21:29
 5. Uahabizmi i prhapur edhe n Kosov
  Nga RTP n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-07-2005, 18:08

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •