Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
  1. #1
    Erga omnes Maska e fisniku-student
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Vendndodhja
    Nën hijen e Diellit
    Postime
    4,408

    Kur keqpërdoren pasuria, shëndeti dhe bukuria...

    Tri gjera ne jete nuk duhet te keqperdoren :

    PASURIA: SOT kam pasuri dhe mund ta blej qdo gje qe me pelqen dhe qdo gje qe deshiroje ,
    NESER jam i semure dhe me duhet ta shese me shume se gjesmen e pasurise per tu sheru ,dhe nuk di se a mund te sherohem pas kesaj,edhe pse jame ne gjendje ta le pasurin vetem te ndihem pa dhembje dhe et ekm shpres qe et jetoje.

    SHENDETI:Po ndihem aq i fort sa qe jam ne gjendje te ngrise qfardo peshe qe me ofrohet ,jam ne top forme ,kam trup te zhvilluar dhe muskuloze.jam i pavdekshem...., NESER po ndihem i lodhur nuk po mundem te zgjihem dote nga shtrati sa qe po kam dhembje ,po brengosem per fuqin time qe kisha.

    BUKURIA: Jam aq i/e bukur dhe qdo gje mund ta realizoje me bukurine time thjeshte jam me e/i bukur ne bote dhe bukurine e kam biznis dhe nuk i dua te shumtuarit.
    te gjitha me ndjekin nga pase nga bukuria qe kam.
    NESER isha duke shebyer kafe dhe papritmas kafeja ime u rrezua dhe me ra ne fytyre dhe me djegu gjysmen e fytyres,jam e/i shqetesuar per fytyren time te gjithe ata qe me ndjeknin pas, tash po i kin nga une,sepse po frikesohen nga fytyra ime.

    TRI GJERA NUK DUHET TE KEQPERDOREN JETE SEPSE JANE TE PERKOHESHME:PASURIA SHENDETI DHE BUKURIA .

    kjo eshtee thenje profeti Muhamed a.s

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-10-2004
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    1,599
    Pasuria keqperdor ne shooping.
    Shendeti:Nje njeri qe njof kishte kancer edhe ishte shume i pasur kur e morri vesh qe kishte kancer nuk vajti ne spital nuk beri asnje kurre asnje gje.Por e vetmja gje qe kerkoji ishte qe te varrin e tij te shkruhej Fjala"Qetesi".Kjo mendoj qe pasuria nuk ben asnje gje per shendetin.
    Bukuriashte nje zgjuarsi qe duhet te dish ta perdoresh sa me shume llac ne fytyre te vene vajzat sa me shume te bejne floket eshte nje bukuri emocionale edhe kalimtare.E vetmja gje qe nuk do beja ne jeten time eshte kur te arrija ne nje moshe psh.50 edhe lart nuk beja asnje gje me shume qe te dukesha me e vogel.

Tema të Ngjashme

  1. Deklarata universale e të drejtave të njeriut dhe Islami
    Nga Cappuccino në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 98
    Postimi i Fundit: 30-11-2013, 13:37
  2. Fjalë të urta dhe proverba në Gjuhën shqipe
    Nga AsgjëSikurDielli në forumin Gjuha shqipe
    Përgjigje: 40
    Postimi i Fundit: 28-08-2007, 05:42
  3. E mira dhe e keqa
    Nga Albin në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 27
    Postimi i Fundit: 27-10-2005, 15:01
  4. Te biesh ne dashuri me diturine! (Fjale te cmuara)
    Nga Klevis2000 në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 20-01-2005, 15:42
  5. Të drejtat e njeriut në Lindje dhe në Perëndim
    Nga Shpresmiri në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 18
    Postimi i Fundit: 09-02-2004, 19:06

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •