Close
Faqja 6 prej 7 FillimFillim ... 4567 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 132
 1. #101
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-09-2009
  Postime
  562
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Nuk besoj se ka nevoje te shtyhemi me ate se cfare ne njerezit e mendojme apo jo te moralshme. Kur te kem kohe ndonje dite, jua postoj ketu nje meditim lidhur me kuptimin e pastertise. Pastaj, secili prej jush do te jete shume me i qarte lidhur me vleren e saj ne marredhenien me Hyjin.

  Paqja me ju!
  Adoremus in Aeternum Sanctissimum Sacramentum!

 2. #102
  i/e regjistruar Maska e RINAA
  Anėtarėsuar
  01-12-2008
  Postime
  248
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  E keni fjalen per gabim apo per mekat, keto dyja mes vete kane nje fare dallimi...
  Jetoje jeten qe te fitosh shperblimin....

 3. #103
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Anėtarėsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nėn hijen e Diellit
  Postime
  4,439
  Faleminderit
  3
  21 falenderime nė 21 postime
  Car tema aman!

  Jemi ne kohen kur sa i perket shprehjes se kenaqesive sexuale nuk dallojm shume prej kafsheve tjera.

  Sexi para martese edhe ne menyre Logjike eshte gabim ,pse ? sepse: Zakonisht ata qe e kan filluar sexin para martese ne pergjithesi, kan jetuar nje jete te qthurrur me pastaj. Shembull mund ta marrim femren, e cila ne keso rastesh rralle here ndodh qe te mesoj prej gabimit(te pendohet per gabimin) por ne shumicen e rasteve, i bie perdja para syve dhe vazhdon tutje si pula pa koke dhe debuton ne boten e prostitucionit dhe femrat e tilla, ate qe me se paku mund ta realizojn eshte te jen Familjare dhe te krijojn nje familje.

  "Kush mund ta garantoj veten qe nuk do ndalet, vetem me nje experice te tille, para martese??!!!!"

  Thjeshte nje gje e tille ka te beje me anen psikike te njeriut, sepse zakonisht ata qe i fillojn keto avantura para martese, e kan te veshtire ta ndalojn veten edhe pas martese, keshtu qe ne gjakun e tyre, krijohet nje varesi e cila e percjell gjate gjithe jetes dhe pothuajse gjithmon do jene admirues i ketyre avanturave jasht martese te cilat doren ne zemer shkatrrojn qdo gje te sinqerte qe njef njeriu.

  Keshtu qe perfundimisht sexi para martese eshte diqka negative ne qdo aspekt, thjesht edhe po ta veshtrojm nga kendi sportiv (sepse mund te marresh ndezje muskujsh dhe nuk mund te jesh i gatshem per martes)

  Dhe ata qe mendojn dhe e konsiderojn sexin para martese si nje experienc te nevojshme, ateher kjo vlen vetem ne boten pornografike ku lypset provoja dhe experienca ne driblim

  Kam shume per te thene ne kete teme, mirpo aman po me vjen inati ta uli veten kaq posht dhe te diskutoj per keto gjera absurde. Une ne kete postim fola nga kendi logjik, sepse Moralisht ky lloj Veprimi ne menyre 3D dhe HD eshte e ndaluar dhe ska kurfar dileme.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fisniku-student : 30-10-2009 mė 10:10
  "Idea ėshtė Kėshilltari mė i mirė i Veprės"

 4. #104
  humble
  Anėtarėsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Blue_sky Lexo Postimin
  NoName,
  Zoti vertete qe qenka dashuri, por dashuri ndaj mashkullit dhe jo ndaj femres. Zoti yt qenka seksist ose homoseksual.(me gjithe respekt ndaj homoseksualeve se te pakten homoseksualet s'mohojne dashurine fizike dhe shpirterore ne te kunderten tende)
  Pse ne postimin tend s'pashe asgje ne lidhje me virgjerine mashkullore? Sipas Zotit tend prifterinjte e kishes u deshka ti diktojne rregullat femrave?Se ca te beje me trupin e saje femra?
  Blue Sky, verej qe pozicionin e Fes ti e gjen t'veshtir me e pranu, por Ajo (Feja) ka nji detyr me mbikqyr interresat njerzve, dhe mbrojt jetet e shumta qe perndryshe do shkatrroheshin nga t'kqit ose papjekuria.
  Tu ju referu Fese funi i ferrit , dhe Vdekja simas Kanunit jan denimet standarte t'detyrushme per tragresort e Urdhimit te 7.
  Feja dhe Kanuni i kultures ton, merr pozicion t'sert kundra kurvnimit, me diskuraju shqiptart e ata qe kan pun me shqiptar, prej abuzimit me besimin e trupit e ndjenjave t'shqiptarit/es , ose me perdor truallin ton si sken aktivitetesh imorale.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga GANGO of SG : 30-10-2009 mė 16:09
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 5. #105
  i/e regjistruar Maska e cheeky_girl
  Anėtarėsuar
  03-07-2008
  Postime
  18
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga fisniku-student Lexo Postimin
  Car tema aman!

  Jemi ne kohen kur sa i perket shprehjes se kenaqesive sexuale nuk dallojm shume prej kafsheve tjera.

  Sexi para martese edhe ne menyre Logjike eshte gabim ,pse ? sepse: Zakonisht ata qe e kan filluar sexin para martese ne pergjithesi, kan jetuar nje jete te qthurrur me pastaj. Shembull mund ta marrim femren, e cila ne keso rastesh rralle here ndodh qe te mesoj prej gabimit(te pendohet per gabimin) por ne shumicen e rasteve, i bie perdja para syve dhe vazhdon tutje si pula pa koke dhe debuton ne boten e prostitucionit dhe femrat e tilla, ate qe me se paku mund ta realizojn eshte te jen Familjare dhe te krijojn nje familje.

  "Kush mund ta garantoj veten qe nuk do ndalet, vetem me nje experice te tille, para martese??!!!!"

  Thjeshte nje gje e tille ka te beje me anen psikike te njeriut, sepse zakonisht ata qe i fillojn keto avantura para martese, e kan te veshtire ta ndalojn veten edhe pas martese, keshtu qe ne gjakun e tyre, krijohet nje varesi e cila e percjell gjate gjithe jetes dhe pothuajse gjithmon do jene admirues i ketyre avanturave jasht martese te cilat doren ne zemer shkatrrojn qdo gje te sinqerte qe njef njeriu.

  Keshtu qe perfundimisht sexi para martese eshte diqka negative ne qdo aspekt, thjesht edhe po ta veshtrojm nga kendi sportiv (sepse mund te marresh ndezje muskujsh dhe nuk mund te jesh i gatshem per martes)

  Dhe ata qe mendojn dhe e konsiderojn sexin para martese si nje experienc te nevojshme, ateher kjo vlen vetem ne boten pornografike ku lypset provoja dhe experienca ne driblim

  Kam shume per te thene ne kete teme, mirpo aman po me vjen inati ta uli veten kaq posht dhe te diskutoj per keto gjera absurde. Une ne kete postim fola nga kendi logjik, sepse Moralisht ky lloj Veprimi ne menyre 3D dhe HD eshte e ndaluar dhe ska kurfar dileme.

  Ca nuk lexon ktej ...


  Zoti ju rujt lol
  Nganjhere jeta s'te jep ate qe meriton ,nganjhere po ,nganjehere te jep me shum nga c'imagjinon !!!

 6. #106
  E Mprehte Maska e Unike
  Anėtarėsuar
  13-04-2008
  Postime
  39
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  [QUOTE=fisniku-student;


  Dhe ata qe mendojn dhe e konsiderojn sexin para martese si nje experienc te nevojshme, ateher kjo vlen vetem ne boten pornografike ku lypset pervoja dhe experienca ne driblim

  .[/QUOTE]

  Fisniku, ju ka kthy pergjigje per pytje e marrjes se tjetrit me prove. Po mire si ja kan ba brezi i prindve tone qe i kan marr pa i provu ne fillim.

  Mund te themi qe asht mekat, se sa asht gabim ajo i takon secilit me e gjyku vet.

  Perderisa asht mekat, asht edhe gabim apo jo? Kjo del vedit pa u menu shume.

 7. #107
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Njehere kam degjuar qe "po nuk te pelqeu, nuk quhet mekat"... merre si te duash tani kete...

 8. #108
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 28 postime
  seksi eshte gabim para martese,thjesht,nuk duhet martuar fare

 9. #109
  E Mprehte Maska e Unike
  Anėtarėsuar
  13-04-2008
  Postime
  39
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  "Dy njerez qe nuk pelqehen, eshte mekat ti bashkosh" po nuk eshte kerkund e shkrume qe "nqs nuk pelqehen seksualisht", thenja e pare nenkupton "nqs nuk pelqehen si persona".

  Zoti e ka krijuar mashkullin dhe femren qe te pershtaten me cdo partner fizikisht. Po te kishte qen ky problem qe paraqitni ju, mendoni ju se nuk do ti gjente zgjidhje Zoti ne nje menyre apo tjeter?

  Mos dyshoni ne Zotin.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Unike : 04-12-2009 mė 10:13

 10. #110
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  shume gabim eshte
  biles eshte turp
  JO SEKS PARA MARTESE

 11. #111
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Anėtarėsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime nė 17 postime
  Mekat do te ishte nese nje femer me shalet si pune kesaj mesiper( per foton e kam llafin, se anetarja vet, mund ta kete sa une ne kembe celulitin neper shale), do ti hapte para teje, dhe ti do te refuzoje ta gudulisje na pak. Pak rendesi ka, se i ca gjinije do te ishe.
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 12. #112
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  243 falenderime nė 198 postime
  Citim Postuar mė parė nga Unike Lexo Postimin
  "Dy njerez qe nuk pelqehen, eshte mekat ti bashkosh" po nuk eshte kerkund e shkrume qe "nqs nuk pelqehen seksualisht", thenja e pare nenkupton "nqs nuk pelqehen si persona".

  Zoti e ka krijuar mashkullin dhe femren qe te pershtaten me cdo partner fizikisht. Po te kishte qen ky problem qe paraqitni ju, mendoni ju se nuk do ti gjente zgjidhje Zoti ne nje menyre apo tjeter?

  Mos dyshoni ne Zotin.
  Mire e ke ti, por dhe pelqimi si persona nuk eshte i mjaftueshem. E mbajti njera burrin 5 vjet, por ai ishte impotent. Ja beri familja kete djalin dhe ajo nuk pati marredhenie me te para martese. Ai nuk ja tregonte te verteten. Kjo gjithmone ja hidhte fajin rrethanave. Kryesisht mendonte se ishte i lodhur nga puna, meqe punonin me orare te zgjatura ne emigrim. etj. Dhe aq sa e mbajti per hir te dashurise dhe respektit qe kishte per te. U nda nga ai. Kjo ishte zgjidhja qe ajo gjeti. Me e ndershme se sa ta tradhetonte. Mire eshte qe te dy patneret te jene te sinqerte me njeri-tjetrin qe ne fillim, per te shmangur zhgenjime, apo drama te panevojshme.
  Feelings change - memories don't.

 13. #113
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Anėtarėsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,286
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Varet ne cfare periudhe kohore jeton.
  Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

 14. #114
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Te forte qofshin keto fetaret apo ekstremistat fanatiker qe duan te bej sex per here te pare diten e dyte te marteses. Bah, po sikur te dali ........ ndonje qe se pelqen pastaj, si i behet ?
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 15. #115
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  si skeni turp se kuptoj
  si mund te bej seks une me nje femer tani te ndahem pas ca kohesh e kur te martohem te marr nje femer qe ka bere seks me dike tjeter
  po ka me turp se kjo
  pupupu na u prish gjaku
  JO SEKS PARA MARTESE

 16. #116
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  243 falenderime nė 198 postime
  Citim Postuar mė parė nga goldian Lexo Postimin
  si skeni turp se kuptoj
  si mund te bej seks une me nje femer tani te ndahem pas ca kohesh e kur te martohem te marr nje femer qe ka bere seks me dike tjeter
  po ka me turp se kjo
  pupupu na u prish gjaku
  Me mire rri i virgjer ti goldi. Mos ju fut atyre problemeve, se nuk jane per ty.
  Feelings change - memories don't.

 17. #117
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Anėtarėsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,301
  Faleminderit
  70
  80 falenderime nė 70 postime
  Citim Postuar mė parė nga goldian Lexo Postimin
  si skeni turp se kuptoj
  si mund te bej seks une me nje femer tani te ndahem pas ca kohesh e kur te martohem te marr nje femer qe ka bere seks me dike tjeter
  po ka me turp se kjo
  pupupu na u prish gjaku

  goldi ndoshta mund te jet e virgjer dhe ajo qe ka bo sex me dike tjeter ,qe kshtu mos te prishet gjaku ty hiē fare
  E pse ēfar te keqe ka te besh sex para martese ...i bie te rrish e fejume 3 vjet p.sh,dhe ne diten e martese te dali qe ēunit nuk i punon te rrofte qe iken 3 vjet jete kot
  Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

 18. #118
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2008
  Postime
  3,188
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  I kam lexuar te gjitha shrimet ne teme mbi seksin para marteses.
  Shumica prej jush trakton problemet njerezore si traktohen reaksionet kimike. Dy atome hydrogjeni dhe nje atom oksigjeni formojne nje molekule uji.
  Njeriu eshte nje realitet i nderlikuar, kompleks nga ana fizike, dhe e dine mire ata qe mesojne anatomi, fiziologji…Duhet te shqyrtohet njeriu me shume ne kompleksitetin e tij kur flasim per rritjen e tij (pedagogji), per ndjenjat e tij (psikologji), per jeten morale dhe fetare e tij…per veprintarine kulturore e tij, per marrehenjet e tij ne shoqeri (sociologji)…
  Pra njohuri per antropologjine filozofike (cfare eshte njeriu studiuar ne driten e arsyes) per te gjithe, dhe njohuri telogjike (cfare eshte njeriu ne driten e fese qe secili e ndjek) per besimtaret, nevojten, per te mos qene banale, per te mos folur kot.
  Ne temen “iniciacioni i krishtere, ata qe deshirojne, mund te gjejne disa njohuri per t’u orientuar kur bashkebisedojme per problemet njerezore dhe per aspektet me te ndryshme te jetes se tij,
  Per kete teme, per ta diskutuar si duhet, eshte e nevojshme te dime saktesisht konceptin e seksualitetit.Kur flitet pern njeriu duhet gjithmone nje pike referimi me e gjere.
  Pas kesaj mund te themi nese marredhenje seksuale pamartesore jane je gabim apo jo.
  Me nderim.

  Torrkerry

 19. #119
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime nė 91 postime
  une jam per bashkejetesen perpara marteses dhe rrjedhimisht e konsideroj te natyrshme marredheniet intime perpara marteses.
  Kjo pyetje as qe behet me sot

 20. #120
  E Mprehte Maska e Unike
  Anėtarėsuar
  13-04-2008
  Postime
  39
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga dea_07 Lexo Postimin
  Mire e ke ti, por dhe pelqimi si persona nuk eshte i mjaftueshem. E mbajti njera burrin 5 vjet, por ai ishte impotent. Ja beri familja kete djalin dhe ajo nuk pati marredhenie me te para martese. Ai nuk ja tregonte te verteten. Kjo gjithmone ja hidhte fajin rrethanave. Kryesisht mendonte se ishte i lodhur nga puna, meqe punonin me orare te zgjatura ne emigrim. etj. Dhe aq sa e mbajti per hir te dashurise dhe respektit qe kishte per te. U nda nga ai. Kjo ishte zgjidhja qe ajo gjeti. Me e ndershme se sa ta tradhetonte. Mire eshte qe te dy patneret te jene te sinqerte me njeri-tjetrin qe ne fillim, per te shmangur zhgenjime, apo drama te panevojshme.
  Ktu te jap te drejte, por bahet gjithmon fjale ne rastin kur njerezit nuk kane prapaskena, por tregohen te sinqerte qysh ne fillim.

  Ajo quhet fatkeqesi manej, nqs te takon nje njeri i tille.

Faqja 6 prej 7 FillimFillim ... 4567 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. I tregon bashkėshortit se ėshtė burrė pas tri vitesh martesė
  Nga brooklyn2007 nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 23-05-2009, 12:34
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-01-2009, 14:34
 3. Pakistan, martesė dy fėmijėve 7 dhe 5 vjec
  Nga ^_BIM_BUM_BAM_^ nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 01-11-2008, 19:24
 4. Nderto fort folene tende. Martesa
  Nga Kryeengjelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-04-2007, 14:05
 5. Plagos njeriun e zemres,vetem pak dite martese!!
  Nga Shpirt Njeriu nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 06-02-2005, 05:20

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •