Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 48
  1. #1
    Ego? Superego? Maska e Harakiri
    Anėtarėsuar
    07-10-2004
    Postime
    638

    Playstation 3

    Sot doli PS3 ketu ne New York. Me thene te drejten prisja dicka me te fuqishme por duke pare videot kohet e fundit jam zhgenjyer ne kapacitetin e PS3. Call of Duty 3 luhet shume me NGADALE se ne Xbox 360. Resistance: Fall of Man nuk shkon mbi 30 fps! Une mendoja se ne gjeneraten e shtate te consoles nuk do existonin me probleme me framerate. Plus qe lojerat 'me te mira' (sipas kritikeve) qe kane dale jane vetem per ata qe nuk kane PC. Cili eshte ai qe shkon e blen FPS per consoles? Call of Duty 3 eshte tamam si Call of Duty 2. Ndersa Resistance<Half Life dhe Area 51. Kisha vene menjane disa $$$ po me sa duket do i perdor per te blere nje PC me te fuqishem.
    "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

  2. #2
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    Un mendoj se duhet pritur pak para se te shofim cdo japi PS3 sepse lojrat e para te nje console asnjeher nuk jane perfekte, per mendimin tim duhet pritur pak para se te shofim lojrat e verteta. une kam pare nje video te FFXIII dhe mu duk fantastike nga grafiku. Ke te drejte qe FPS nuk luhen ne console, mua personalisht ma cpifin FPS ne console nuk i luaj dot. Gjithashtu me duket se Call of Duty 3 nuk do te jet per PC apo jo?

  3. #3
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar mė parė nga Harakiri
    Sot doli PS3 ketu ne New York. Me thene te drejten prisja dicka me te fuqishme por duke pare videot kohet e fundit jam zhgenjyer ne kapacitetin e PS3. Call of Duty 3 luhet shume me NGADALE se ne Xbox 360. Resistance: Fall of Man nuk shkon mbi 30 fps! Une mendoja se ne gjeneraten e shtate te consoles nuk do existonin me probleme me framerate. Plus qe lojerat 'me te mira' (sipas kritikeve) qe kane dale jane vetem per ata qe nuk kane PC. Cili eshte ai qe shkon e blen FPS per consoles? Call of Duty 3 eshte tamam si Call of Duty 2. Ndersa Resistance<Half Life dhe Area 51. Kisha vene menjane disa $$$ po me sa duket do i perdor per te blere nje PC me te fuqishem.
    Une kisha nja 3-4 dite qe shihja te rinj e te reja duke fjet jashte me cadra, por thashe se mos po protestojne e kerkojne largimin e trupave nga Iraku.
    Kur pyeta me thane , se presin te dale e te blejne Playstation 3.
    Per zotin ka lujt ky milet !
    Where does a thought go when it's forgotten?

  4. #4
    Desert Fox Maska e bayern
    Anėtarėsuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Korazate ajo nuk eshte gje fare. Dikush ne NY kishte shitur vendin qe rrinte ne radhe prej 3 ditesh per $300 vetm se ishte i vdekur per gjume lol
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  5. #5
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Une s'marr vesh nga keto Playstation dhe habitem si flene njerezit jashte...jo vetem te rinj, por edhe burra e gra...Mu duk jashtezakonisht e cuditshme.
    Une me ardh Xheku ktu, po desh me m'taku mire, po qe se s'do, It's ok!...jashte nuk flej kurre me prit me pa ate. No way !

    P.S. Never say never ! (lol)
    Where does a thought go when it's forgotten?

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-09-2003
    Vendndodhja
    varavingo
    Postime
    1,084
    Citim Postuar mė parė nga Harakiri
    Sot doli PS3 ketu ne New York. Me thene te drejten prisja dicka me te fuqishme por duke pare videot kohet e fundit jam zhgenjyer ne kapacitetin e PS3. .
    Ca prisje kshtu qe je zhgenjy? lol

    Mire sna kapi mosha me u njoh me plaistajshen se kush blinte rradhen

  7. #7
    E vetmja gje qe me shtyn te shkruaj ne kete teme eshte fakti qe ne Ebay sot kam pare nje console qe te shitej per 44,100 dollare. Ska cmenduri me te madhe.
    Donte dhe 3 minuta e gjysem qe te mbyllej bid dhe oferta ishte vetem 3500$ kur donte dhe disa sekonda te mbyllej si kam besuar syve kur pashe 44 mije.
    Ta kisha ditur i kisha bere nje preorder po kshu eshte kur nuk luan me sistemet dhe pelen vetem PC

  8. #8
    Shifni ne momentin qe mbarova postimin ketu kontrollova ebay. Shikoni nje shitje kur do edhe 14 minuta qe te mbyllen ofertat. Perqendrohuni tek shifra dhe mos u trembni lool


  9. #9
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anėtarėsuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    Ketej nga anet tona degjova lajmet qelluan njerin me pistolete,ne radhe.............
    Kam degjuar se vec atyre qe mbartin cmendurine ndaj Playstation,nje pjese e radh-isteve qendrojne me nete te tera per ta blere dhe shitur disa here me shume.

    Pamjet e TV dje ishin per tu habitur,njerzit kishin ngritur cadra ne radhen e marrezise per nje Playstation.


    PS Core te keqen e Shqiperise,vije ne radhe lije nje cope tulle,apo ndonje bidon dhe i fusje nje sy gjum.............prape ne shtepi.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga kolombi : 18-11-2006 mė 00:51
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

  10. #10
    Perpos kesaj Kolomb ishte dhe ekstremi tjeter, nje grup i ashtuquajtur Smash your PS3 (me duket se kane dhe nje website) ne news te ores 11 te nates thyen PS3 e sapoblere. Nuk e di nese ishte ne Canada apo USA se e kisha zerin e ulur po ishin gallate fare se motoja e tyre eshte Smash PS3, XBOX, iPOD, Nintendo etj.
    Hajde merre vesh

    p.s. Update... I njejt bid tani dhe 4 min nga perfundimi ka vajtur mbi 20 mije. Ca cmendurie...



    DHe si perfundim u shit me kete shifer.

  11. #11
    Desert Fox Maska e bayern
    Anėtarėsuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Fvck
    Te kshisha nejt ne radhe kisha bo pare lol
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  12. #12
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar mė parė nga bayern
    Fvck
    Te kshisha nejt ne radhe kisha bo pare lol
    Ti po ti ! Ty kishte per t'zon gjumi e kishe per tu zgju per thanksgiving.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e elen
    Anėtarėsuar
    07-01-2005
    Vendndodhja
    United States of Albania
    Postime
    919
    [QUOTE=Harakiri]Sot doli PS3 ketu ne New York. Me thene te drejten prisja dicka me te fuqishme por duke pare videot kohet e fundit jam zhgenjyer ne kapacitetin e PS3. Call of Duty 3 luhet shume me NGADALE se ne Xbox 360. Resistance: Fall of Man nuk shkon mbi 30 fps! Une mendoja se ne gjeneraten e shtate te consoles nuk do existonin me probleme me framerate. Plus qe lojerat 'me te mira' (sipas kritikeve) qe kane dale jane vetem per ata qe nuk kane PC.

    A moj Shqiperi me shqiptaret e tu????Nje jete te pakenaqur ::::
    Fus dhe veten time ne kete .....
    Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

  14. #14
    Ego? Superego? Maska e Harakiri
    Anėtarėsuar
    07-10-2004
    Postime
    638
    Une nuk kuptoj c'duan keta njerez ne rradhe kur Sony historikisht nxjerr consoles problematike me valen e pare.

    Citim Postuar mė parė nga Darius
    nje grup i ashtuquajtur Smash your PS3 (me duket se kane dhe nje website) ne news te ores 11 te nates thyen PS3 e sapoblere. Nuk e di nese ishte ne Canada apo USA se e kisha zerin e ulur po ishin gallate fare se motoja e tyre eshte Smash PS3, XBOX, iPOD, Nintendo etj.
    Hajde merre vesh.
    Videoja mund te gjendet ketu.

    Citim Postuar mė parė nga elen
    A moj Shqiperi me shqiptaret e tu????Nje jete te pakenaqur ::::
    Fus dhe veten time ne kete .....
    Nuk e di a do e fusja zhgenjimin ne PS3 specs ne pakenaqesite e jetes se Shqiperise dhe Shqiptareve por ti e di...
    "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

  15. #15
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    mua me tha nje shoqe qe jeton ne USA qe ne USA ishin shperndare vetem 400.000 PS3 dhe cdo dyqan Walmart kishte vetem 6 cope. Njeri ishte qelluar me shotgun ne gjoks sepse i kishte zen radhen njerit me duket. Eshte cmenduri duke marr parasysh qe ate PS3 qe po blejne tani zdo ken mundesi ta shijojne per te pakten 6 muaj dhe mund te presin per ta marr.

  16. #16
    Ego? Superego? Maska e Harakiri
    Anėtarėsuar
    07-10-2004
    Postime
    638
    Citim Postuar mė parė nga Gerdi
    mua me tha nje shoqe qe jeton ne USA qe ne USA ishin shperndare vetem 400.000 PS3 dhe cdo dyqan Walmart kishte vetem 6 cope. Njeri ishte qelluar me shotgun ne gjoks sepse i kishte zen radhen njerit me duket. Eshte cmenduri duke marr parasysh qe ate PS3 qe po blejne tani zdo ken mundesi ta shijojne per te pakten 6 muaj dhe mund te presin per ta marr.
    Personi ishte qelluar dy here. Nje plumb ne shpatull tjetri ne gjoks. Nuk ishte qelluar ngaqe i kishte zene rradhen njeriu por ngaqe dy persona te armatosur i kerkuan parate nje turme qe prisnin perpara nje Wal-Mart dhe ai ishte i vetmi qe refuzoi. Tani eshte ne gjendje te stabilizuar (dmth nuk arma nuk ishte shotgun ).
    "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

  17. #17
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    eme ashtu me than mua tani

    - Burning FF7 DoC on DVD right now :P -

  18. #18
    RebeL AnGeL /IrC STaFF Maska e angel_guy
    Anėtarėsuar
    04-08-2002
    Vendndodhja
    Hic
    Postime
    322
    Mos u dekorajoni nga dy lojra qe mund te dalin ne fillim per arsye se cka permban brenda tij ps3 eshte me teper e fuqishme se xb360 . Si nga procesori grafik ashtu dhe nga frekuencat . Avantazhi i x360 eshte shpejtesia bandwith me e larte ka prioritete kur luhet online , por persa u perket grafikes eshte pak me mbrapa se ps3.
    DasHuRia PerBeheT NgA dY PjeSe NdJeNjaT DhE PreKjA

  19. #19
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    mos harroni qe PS3 do te ket Blue Ray qe do te thot se lojrat kur te filloj te shfrytezohet plotesisht do te ken nje ndryshim shume me te madh nga Xbox360

  20. #20
    Vetem ta kisha nje ps3 te tjerat skane rendesi!

    Sa $ bente re aman!

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •