Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 6 prej 6
 1. #1
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,066
  Faleminderit
  56
  44 falenderime n 43 postime

  Turizmi dimror n Shqipri

  Turizmi dimeror (perfshire dhe sportet dimerore) per shume shtete ne rajonin tone eshte nje burim i madh te ardhurash.
  Po te veresh harten e shteteve rreth nesh, do te shohesh se ato kane nje infrastrukture turistike dimerore shume te zhvilluar dhe se prej saj ata sigurojne te ardhura te konsiderueshme.
  I vetmi vend ku nuk ekziston nje turizem dimeror i mirefillte, eshte Shqiperia.

  Cilat jane aresyet?

 2. #2
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,066
  Faleminderit
  56
  44 falenderime n 43 postime

 3. #3
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,066
  Faleminderit
  56
  44 falenderime n 43 postime
  Turizmi dimeror ne Kroaci.
  http://www.skiwebs.com/europa/kroatien/index.htm

  Turizmi dimeror ne Bosnje dhe Heregovine.

  http://www.skiwebs.com/europa/bosnien/

  Turizmi dimeror ne Greqi.
  http://www.skiwebs.com/europa/griechenland/index.htm

  Turizmi dimeror ne Bullgari.
  http://www.skiwebs.com/europa/bulgarien/index.htm

  Turizmi dimeror ne Mal te Zi.
  http://www.adriatic-tour.com/en/ski_resorts/

  Turizmi dimeror ne Maqedoni.
  http://faq.macedonia.org/sports/skiing.html
  Ndryshuar pr her t fundit nga DYDRINAS : 12-11-2006 m 09:43

 4. #4
  i regjistruar gabimisht Maska e FЯODO
  Antarsuar
  27-03-2005
  Postime
  652
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ajo cfare eshte tragjike eshte se Shqiperia eshte edhe vend malor.
  Pergigja eshte fare e thjeshte => Kemi nje qeveri pa vizion, nje kryeminister provincial, nje minister turizmi kukull.

  Personalisht nuk kam asnje bindje te caktuar politike por them ate qe eshte per tu thene dhe kjo qeveri demokratike aktuale eshte shume e demshme per zhvillimin e vendit.
  Eshte vertet fatkeqesi si nuk e shfrytezojme sa duhet turizmin malor dhe prioritet duhet te jete zhvillimi i infrastruktures ne ato zona ku mendohen se kane potencialin me te madh.
  Creative artwork requires creative thinking from a creative mind

 5. #5
  i/e larguar Maska e Homza
  Antarsuar
  24-02-2006
  Vendndodhja
  Ne kat te siperm!
  Postime
  3,135
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Ndoqa Behxhet Pacollin, miliarderin ne nje emsion te Blendi Fevziut, ku Pacolli u shpreh qe kishte nje far portofoli me rreth 500 milion euro qe do investonte ne Shqiperine e veriut, ishalla kjo ndodh sepse ka ca zona perle fare qe nuk ka shtet ne ballakn ti ket, si psh ne Tropoje, me sakt ne Valbone. Ishalla ky investim behet realitet, do behej nje boom i vertet ekonomik ne zonat veriore, plus qe investimi i tij besoj qe per nje afat kohopr te mesem rreth 30 vite do nxjerret cdo penc e investuar ne kete zone.

  Fredi qe shan qeverine demokratike, ti sdi se ca flet mor, Sala shahet e perlahet nga te majte si puna jote per investime te larta ne zonen e veriut e ti thua qe ky e ka len kete zon pas dore, e paske as mullinin e bukes shum larg si duket.

  Ky qe shan qeverine e demokrateve, e din se per ca flitet kur bohet fjale

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,601
  Faleminderit
  3
  2 falenderime n 2 postime
  Turizmi si veror ashtu edhe dimeror duhet te jet nje shkak qe Shqiperia te "paraqitet" me shume ne vendet Ballkan.Por qe te ndodhi kjo do te thote qe duhet te hapen vende edhe duhen paraqitur me parashikimet Europiane.Hotele,Restorante etj.Intestimi i ketij punimi turistik do kete shume te ardhura ne Shqiperi per shkak si ashtu edhe veror Shqiperia eshte nje nga shtet ne Ballkan qe ka cmimet me te lira per pushime.Por minitri i turismit Shqiptar eshte nje dicka qe nuk besoj ose nuk mendoj tani per tani te beji me shume.Shqiperia qe te kete krahet me te hapura drejt Europes duhen te rregullohen rruget ,ndertesat, vendi,dritat,uji pastaj te gjitha te tjerat me pune te mire edhe me bullten per pune behen jane shume te thjeshta.
  Do ta quaja shume te veshtire qe turizmi dimeror te ndodhte edhe ne Shqiperi.

Tema t Ngjashme

 1. Adem Jashari - Hero i Kosovs
  Nga JONI 1 n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 294
  Postimi i Fundit: 14-12-2016, 07:54
 2. Prgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 17-01-2013, 11:29
 3. Guerilasit e LANC
  Nga Tannhauser n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 21-04-2007, 14:12
 4. Miti i 'tolerances fetare' n Shqipri
  Nga Qafir Arnaut n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 05-08-2006, 05:26
 5. Beratasit dhe ifutt
  Nga Brari n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 27-06-2003, 10:12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •