Close
Faqja 7 prej 31 FillimFillim ... 5678917 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 140 prej 605
  1. #121
    Ego? Superego? Maska e Harakiri
    Anėtarėsuar
    07-10-2004
    Postime
    638
    A e ka luajtur njeri Bioshock aman se nga te gjitha anet po merr lavdrime.
    "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

  2. #122
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    akoma, po e kam ne plan, dhe eshte e vertet, dhe un vetem lavderime shikoj per ate loje, ehhh

  3. #123
    i/e regjistruar Maska e lojaxhiu
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    409
    E kam lujt demon e Bioshock. Shume e bukur dhe i mertion lavderimet. Edhe grafiqet jane nje nga me te mirat qe kam pare, sidomos ai uji... dhe pjesa e fillimit per mua mund te hahet me Half Life (e para).

    E mora me bit torrent por me duket se do te me duhet ta bleje. Asnje s'ja ka arritur te beje krak der tani. Ma ha mendja per ja dy jave do ta bejne, keshtu qe do pres dhe pak.

  4. #124
    Ego? Superego? Maska e Harakiri
    Anėtarėsuar
    07-10-2004
    Postime
    638
    Sikur kjo videokarta ime e bekuar te mos funksiononte me djegie qymyri...
    Une tani po luaj ca World of Warcraft po do e le se shpejti se m'u merzit prape (lvl16 dwarven hunter). Do i futem edhe njehere Fable sepse ishte si pseudo-MMORPG edhe nuk do nje shekull te gjesh arme e armatura te mira. Plus qe nuk e kam mbaruar ndonjehere. E lashe mbasi personazhi qe kontrolloja nxorri brire (duke sulmuar femije neper fshatra ishte menyra me e shpejte per tu bere negativ) ngaqe mu duk se atehere kisha arritur gjithcka .
    "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

  5. #125
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-09-2007
    Postime
    16
    Prite World in conflict kshyre qfar loje me efekte te trenta osht

  6. #126
    i/e regjistruar Maska e lojaxhiu
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    409
    Ka ca dite qe jam kam gjete krakun per Bioshock dhe po loz versionin retail tani. Shume me ka pelqyer. Cfare te them tjeter... eshte me se e perkryer ne te gjitha aspektet.

    Ej Harakiri i urrej hunter sidomos dwarf hunter sepse urrej edhe aleancen.
    Ne qofte se do te lesh WoW te sygjeroj, ket loj mmorpg lol:

    http://wolfquest.org/preview_video.html


    P.S. Sapo vura re qe paske zgjedhur per sig, vargjet nga kenga Wonderboy i Tenacious D. "Quite simply, the best band in the world!"

  7. #127
    i/e regjistruar Maska e lojaxhiu
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    409
    Citim Postuar mė parė nga florentl
    Prite World in conflict kshyre qfar loje me efekte te trenta osht
    Duket se do jete interesante si loje por sidomos ngaqe eshte Nato kunder Bashkimit Sovjetik ne kohrat moderne sikur te mos te kishte rene muri i Berlinit. Hmmm nuk e di a do kete Shqiperine diku atje, hehe...

  8. #128
    -_- Maska e jack_sparow
    Anėtarėsuar
    10-02-2007
    Vendndodhja
    Out of Space
    Postime
    784
    kjo bioshock i dashka minimumet 1giga ram,128 mb NVIDIA 6600 ose me te mire/ATI X1300 ,dhe 2.4 ghz

    me 512 mb ram ,128 mb geforce fx5200 dhe 800 mhz procesori ,sma do mendja ta luaj kete bioshock apo jo?

  9. #129
    i/e regjistruar Maska e lojaxhiu
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    409
    Meqe kompjuteri nuk i kap specifikat minimume ma ha mendja qe s'ja vlen ta provosh, se te iken mundimi kot. Edhe ne qofte se loja hapet nuk do te jete dot aq e shpejte sa qe ta luash.

    Gjeja qe te mban me shume mbrapa ashte ai procesori. 800mhz eshte shume pake keto dite.

  10. #130
    -_- Maska e jack_sparow
    Anėtarėsuar
    10-02-2007
    Vendndodhja
    Out of Space
    Postime
    784
    e di po cti besh... megjithese disa lojra qe e kane dashur procesorin 2 ghz mi ka mare pa shume probleme po kjo eshte ndryshe

  11. #131
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    Citim Postuar mė parė nga jack_sparow Lexo Postimin
    kjo bioshock i dashka minimumet 1giga ram,128 mb NVIDIA 6600 ose me te mire/ATI X1300 ,dhe 2.4 ghz

    me 512 mb ram ,128 mb geforce fx5200 dhe 800 mhz procesori ,sma do mendja ta luaj kete bioshock apo jo?
    une them koha per upgrade ;p

  12. #132
    Ego? Superego? Maska e Harakiri
    Anėtarėsuar
    07-10-2004
    Postime
    638
    A po i ndiqni lojerat qe po dalin per PS3? Ka dale Heavenly Sword kohet e fundit. Mua me duket si perzierje e Devil May Cry me God of War (por duket me e lehte, si GoW). Prape videot qe shikoj nuk jane me 60 fps...mendoja se ne kete pike ku kane arritur consoles te pakten ai do ishte standarti. Filmat dhe aktoret (pervec zerave, aktoret kontribuojne edhe levizjet, te trupit DHE te fytyres) ama i ka te perkryer, shikoni nje nga videot ne gametrailers.com ku flasin per aktoret mbrapa personazheve. Nje nga aktoret eshte ai qe luante Gollum ne Lord of the Rings.
    "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

  13. #133
    i/e regjistruar Maska e lojaxhiu
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    409
    Nuk para i ndjek lajmet e consoles ne pergjithesi (pervec se kur eshte Metal Gear Solid hehe) sepse jam pak si snob per PC. E pashe ate trailerin tek linku ama dhe mu duk e kryer mire si loje. Po te kete ate shijen e God of War ma ha mendja do te jete shume e sukseshme.

    Nje gje qe me la mbrese jane ato levizjet e fytyres. Dukeshin te bera shume mire. Me duket se per momenting next gen consoles jane mese baraz me PC per grafiqet dhe ne disa aspekte ja kane parakaluar. Cdo gjenerate edhe me te medhaja behen hapat...

  14. #134
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    www.playtr.com

    Hidhini nje sy ka ca dit qe po me thot nje shok ta provoj, NCSoft eshte kompania ime e preferuar persa i perket MMO, dhe shoku qe me tha eshte tip qe ka shije persa i perket lojrave MMO,

    Client eshte 2.7gb me duket

  15. #135
    Ego? Superego? Maska e Harakiri
    Anėtarėsuar
    07-10-2004
    Postime
    638
    Ehhh p2p...Une do provoj njehere Rappelz qe paska dale si nje nga MMO (falas) me te mira


    Bah tani i vura re fjalet siper titullit. "An epic of the absolute creature" Ore keta Koreanet aq kokeforte e doreshtrenguar jane sa asnjehere nuk punesojne perkthyes me duket mua. C'do MMO Koreane eshte gjithe fraza qe s'kane kuptim.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Harakiri : 11-09-2007 mė 11:36
    "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

  16. #136
    i/e regjistruar Maska e lojaxhiu
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    409
    All your base are belong to us... lol

  17. #137
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    Citim Postuar mė parė nga Harakiri Lexo Postimin
    Ehhh p2p...Une do provoj njehere Rappelz qe paska dale si nje nga MMO (falas) me te mira


    Bah tani i vura re fjalet siper titullit. "An epic of the absolute creature" Ore keta Koreanet aq kokeforte e doreshtrenguar jane sa asnjehere nuk punesojne perkthyes me duket mua. C'do MMO Koreane eshte gjithe fraza qe s'kane kuptim.
    rappelz e luajta per ca dite, e kam akoma ne pc biles po patchi i ri qe nxorren e prishi lojen epr mendmin tim sepse ndryshuan konceptet baze te klaseve te ndryshme, psh nje Gaia Warrior qe ishte lvl 55 dhe kishte bler arme per ate lvl(armet jan shume te shtrenjta ne loje) pas update ishte i detyruar te mbate vetem Axe dhe nje tip armature tjeter nga ajo qe mbanin kshuqe duhet te harxhonin perseri para dhe te ndryshonin komplet stilin e lojes.

  18. #138
    i/e regjistruar Maska e lojaxhiu
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    409
    Kot lodheni me mmorpg falas per mendimin tim.

  19. #139
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    Citim Postuar mė parė nga lojaxhiu Lexo Postimin
    Kot lodheni me mmorpg falas per mendimin tim.
    ket e di po skam ca ti bej, ketu nuk shesin as game time cards, gjithsesi do provoj nje her tabula rasa te shof a do me pelqej.

    E ka luajtur njeri Guild Wars e ri? nje loje qe ska monthly fee do ishte mir per mua :O

  20. #140
    i/e regjistruar Maska e lojaxhiu
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    409
    Hmm ne fakt Guild Wars s'eshte loje e keqe dhe ma ha mendja me e mira qe eshte "falas" te pakten per sa i perket pageses mujore. Jo se e kam loz por kam lozur beta dhe s'mu duk e keqe.

    Nga njera ane ama, s'mund ta quash mmorpg te mirefillte, sepse cdo gje eshte ne instance keshtu qe eshte mire ne qofte se e loze me disa shoke qe i njeh ose vetem nese ben pvp ose dicka e tille.

Faqja 7 prej 31 FillimFillim ... 5678917 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Si te luaj lojrat e Playstation ne PC
    Nga gigabyte nė forumin Lojra nė kompjuter
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 30-11-2008, 18:01
  2. Lojrat qe luani
    Nga Xemlo nė forumin Lojra nė kompjuter
    Pėrgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 03-10-2008, 13:27
  3. Kush kanė qėnė lojrat tuaja mė tė preferuara nė fėmijėri?
    Nga PINK nė forumin Grupmoshat e komunitetit
    Pėrgjigje: 59
    Postimi i Fundit: 20-08-2008, 18:26
  4. Lojrat Olimpike nga nje sy tjeter
    Nga rolua nė forumin Emigracioni
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 09-09-2004, 10:23
  5. Lojrat e MtrX - Kush i gjen? NO.1
    Nga MtrX nė forumin Lojra dhe rebuse
    Pėrgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 20-08-2003, 21:13

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •