Close
Faqja 6 prej 31 FillimFillim ... 4567816 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 605
  1. #101
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    2Moons doli me date 30 Sic than dhe edhe pse me disa probleme mund te luani ne OB. Desha te dija a po e luani apo jo. Un kam krijuar nje azure knight dhe edhe pse skam luajtur shum jam ne lvl 22. Me cudit si ka njerez qe kan arritur ne lvl 70 kaq shpejt. Se imagjinoj dot se si i kan kaluar ditet e fundit.

  2. #102
    -_- Maska e jack_sparow
    Anėtarėsuar
    10-02-2007
    Vendndodhja
    Out of Space
    Postime
    784
    na jep ndonje link shkarkimi

  3. #103
    i/e regjistruar Maska e lojaxhiu
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    409
    Ja ku eshte linku. Duhet edhe te rregjistrohesh por eshte pa lek dhe e thjesht fare.

    http://2moons.acclaim.com/downloads/game.htm

  4. #104
    i/e regjistruar Maska e lojaxhiu
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    409
    Citim Postuar mė parė nga Gerdi
    2Moons doli me date 30 Sic than dhe edhe pse me disa probleme mund te luani ne OB. Desha te dija a po e luani apo jo. Un kam krijuar nje azure knight dhe edhe pse skam luajtur shum jam ne lvl 22. Me cudit si ka njerez qe kan arritur ne lvl 70 kaq shpejt. Se imagjinoj dot se si i kan kaluar ditet e fundit.
    Sa e mora dhe jam tani level 7 Bagi Warrior. Kete punen e ketyere skill points s'po e marr vesh mire. Kam 3 skillpoints por nuk i ve dot se s'kam levelin e duhur per te blere ato librat. Nejse deri tani me duket standarte si loje por po e vazhdoj edhe i cik ta shoh si do jete.

  5. #105
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    loja supozohet qe te ket insane pvp ne lvl e larta. una jam ne lvl 27, azure knight. Deri tani ka qen e merzitshme pervec se ne nje pvp tek pull. gjithsesi skam ca te luj tjeter tani per tani kshuqe do vazhdoj me ate te pakten deri sa te blej nje game time card per City of Heroes

  6. #106
    i/e regjistruar Maska e lojaxhiu
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    409
    Mundet po. Eshte pak si me me aksion se wow me duket. Por prap se prap nuk eshte edhe aq user-friendly kur i thon. Duhet ta kishin bere pak me intuitive.

    Sa per City of Heroses kam degju shum fjale te mira. Po mos te ishte per WoW ma ha mendja do ishte me e sukseshmja.

  7. #107
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    un sot arrita ne lvl 30 dhe besoj se sdo e vazhdoj me 2moons per nje kohe. Te pakten deri sa ti shtojne disa gjera te reja. Pjesa e aksionit eshte se ne pjesen me te madhe kur i jep attack nje mobs mund te shkosh te pish ne i gje dhe kur kthehesh e gjen te vdekur. Ne 2moons se ben dot.
    Sa per CoH eshte shum e bukur si loje, WoW ka pushtuar boten e MMORPG per momentin dhe do ket nevoj per kohe. Ka dhe arsyeja qe shum njerez nuk pelqejne Super Heroes dhe Qytete por me shume Shpata dhe kuaj prandaj zgjedhin WoW ;p

  8. #108
    Wćy ųf tħé Šąwņ Maska e _Elena_
    Anėtarėsuar
    06-02-2006
    Postime
    975
    Boh,mezi prisja te lozja 2Moons,mendoja se do ishte loje fantastike por nuk ishte ashtu si e prisja.
    Si fillim ishte e veshtir ta kuptoje,mua personalisht me mbaronin shigjetat lol dhe nuk dija ku te gjeja te tjera.
    Arrita te lvl 14,dhe e lash.
    Per momentin nuk e nderroj 9Dragons me asnje loje tjeter.

    Gerdi duku nga Nirvana.
    Ľųšŧ ļŋ Ťħųūġħŧ

    나는 당신이 정말 싫어

  9. #109
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    Ke te drejte sishte gje fare, un 9D kam kohe qe sluaj me dhe siqerisht qe skam ndermend te filloj prap. Si loje e mire eshte por nuk eshte tipi i lojes qe me pelqen mua + qe acclaim e urrej. Po pres mos blej nje Game Time Card per City of Heroes ose edhe mos blej Guild Wars, meqenese mjafton te blesh lojen dhe pastaj eshte falas gjithmon

  10. #110
    Wćy ųf tħé Šąwņ Maska e _Elena_
    Anėtarėsuar
    06-02-2006
    Postime
    975
    Se di por mua 9D me terheq shume.
    Ne fakt vajta kaq kohe qe po loz,e keqja e kesaj loje eshte se kur je ne lvl te lart nuk merr shume xp (0.05) dhe te acaron sepse lufton dhe nuk kalon lvl.
    Hajd me,presim fundjaven qe eshte 2xp
    Ľųšŧ ļŋ Ťħųūġħŧ

    나는 당신이 정말 싫어

  11. #111
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    hey shoku im eshte ne lvl 97 dhe merr 0.01 exp per monster. Tani e la qe te luaj 2Moons po edhe 2moons sdo jet me mirr se 9D po he

  12. #112
    i/e regjistruar Maska e lojaxhiu
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    409
    0.01 xp??? Cfare lloj lojrash qekan keto e vlla, haha? Keto free s'jan gje... me mire shkojm lozim "Hello Kitty Island Adventure".

  13. #113
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    rofl
    hey imagjino qe eshte ne lvl 97 dhe loja ka 150 lvl >.>

  14. #114
    Wćy ųf tħé Šąwņ Maska e _Elena_
    Anėtarėsuar
    06-02-2006
    Postime
    975
    Citim Postuar mė parė nga Gerdi
    hey shoku im eshte ne lvl 97 dhe merr 0.01 exp per monster. Tani e la qe te luaj 2Moons po edhe 2moons sdo jet me mirr se 9D po he
    Bohh!!
    Une jam Sun and Moon 9 (lvl81) dhe marr 0.05% imagjino ca do behet me vone.
    Vajta kaq muaj qe po loz kete loje dhe kam arritur deri ketu,imagjino sa kohe me duhet akoma qe te arrij fundin e lojes (lvl150) 2 fishi ose 3 fishi i kohes qe kam harxhuar deri tani..
    E verteta eshte se sa here nderron lvl aq me pak xp merr dhe aq me shume te merzitet loja,se nuk shtyhet..
    Nejse me te par e me te bere,po vazhdoj te loz sa te me dal nga qejfi...

    P.s Acclaim eshte rregulluar,nuk sjell me probleme si me para.
    Te pershendes
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga _Elena_ : 12-08-2007 mė 22:47
    Ľųšŧ ļŋ Ťħųūġħŧ

    나는 당신이 정말 싫어

  15. #115
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    sido qe te jet un si zej bes acclaim :P + loja e vetme e mir e DP ka qen nje loje si Hello Kitty Island lol. Gjithsesi e ka provuar njeri FreeStyle Street Basketball? Eshte loje e re e sierra online per Basketball sigurisht 3vs3 cdo lojtar i komanduar nga nje njeri. Fatkeqesisht eshte vetem per Ameriken e Veriut per momentin dhe un i kerkova dikujt qe njof qe jeton ne USA qe te me krijoj account dhe u futa. loja ishte goxha e lezetshme dhe gallat nqs gjeje 2 veta te tjer ne ekip qe e luanin duke pasuar dhe nuk shkonin te merrnin vesh gjith fushen dhe te gjuanin per 3 pike. Faktkisht me linjen time qe eshte linje standarte per shqiperine aty kisha laq dhe nuk luhej aq mire. Nderko qe pasat, finte, koshat etj i beja goxha mir ishte pothuajse e pa mundur te beje block kur ke lag dhe steal ishte po ashtu e veshtir. Gjithsesi loja eshte falas deri ne nje pjese. Sepse blen roba dhe aksesor per lojtarin tend me piket qe merr nga ndeshjet por ka dhe te tjera qe duhan pik te nje premium account qe ti marresh dhe nuk kalon dot lvl 15 nqs nuk ke premium account.

  16. #116
    i/e regjistruar Maska e lojaxhiu
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    409
    Po kam lexuar per frestlye street basketball. Thone se eshte e mire. Me duket ama se ne qofte se nuk paguan, nuk ia vlen te konkurosh kunder atyre qe paguajn.

  17. #117
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    se di nivelet e para jan gallat, dhe robat qe blen nuk eshte se te japin shum por ke pak te drejte ka shume gjera qe si blen dot pa pasur premium account + qe statse jan gjithcka, nqs do te kapesh nje rebound ta zem, hidhesh ti me 38 rebound me nje tjeter me 40 rebound, shanci qe ke per ta kapur ti eshte 5%. lere mo pastaj per Guards si mua qe jemi dhe te shurter pa jump e pa rebound :P. Me ka ndodhur nje her qe kam kapur nje rebound ne mes te 2 C dhe nje F por mesigur do ket qen ne nje glitch i lojes
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gerdi : 22-08-2007 mė 04:49

  18. #118
    Wćy ųf tħé Šąwņ Maska e _Elena_
    Anėtarėsuar
    06-02-2006
    Postime
    975
    Citim Postuar mė parė nga Gerdi
    rofl
    hey imagjino qe eshte ne lvl 97 dhe loja ka 150 lvl >.>
    Lexova ne forume,po ashtu me than dhe lojtaret se 9D
    nuk ka 150,por 160 lvl,pastaj ndryshon clan
    Ľųšŧ ļŋ Ťħųūġħŧ

    나는 당신이 정말 싫어

  19. #119
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    lol hey jan ca gjera nuk arihen dot ne nje jete te vetme, te arrish max ne 9D duket se eshte nje nga ato. Pastaj kjo eshte tipike e acclaim dhe lojrave te saj. Po loja eshte falas, por koha qe do besh grinding eshte e jashtzakonshme dhe koha qe do kalosh duke ber ate per te cilen pjesa e madhe e luan lojen, PvP eshte e vogel, Prandaj nuk me kan pelqyer lojerat qe kan shum grinding dhe death penalty qe te acaron. E vetmja loje qe me ka pasur death penalty qe te vinte exp penalty kur vdisje dhe qe se kam ven ndonjeher re ka qen CoH dhe kjo ka qen sepse misionet aty ishin ndryshe dhe shtyje kohen lehte pa e ven re kur ishe me grupe te tjera dhe grupet ne CoH jan shume te lehta per te gjetur, Cdo grup ka nevoj per nje klas te ndryshem ne loje dhe ka gjithmon njerez qe jan duke e lujtur ate klas dhe kerkojne grup ne oraret normale te lojes.

    Gjithsesi, duhet te gjej nje MMORPG per te luajtur se spo luaj asnje kohet e fundit dhe vertet po merzitem T.T, ndonje sugjerim? Kam provuar plot MMORPG qe nuk me pelqen me ti luaj duke filluar nga Lineage 2, WoW tek Rappelz, 2Moons, 9Dragons etj.

  20. #120
    i/e regjistruar Maska e lojaxhiu
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    409
    Leni mmorpg-te fare... Ci do? Une per vete vetem wow loz ndonjehere rrall edhe bej vetem battlegrounds ne qofte se do loz. Ja 15min ose gjysem ore dhe kaq. S'me del koha.

    Tani kam marr kete lojen dhe eshte nje si tip counter strike por me klase te ndryshme si heavy gunner, medic, reconaisance etj. S'ka nevoj per cd-key se eshte e vjeter tani dhe esht nje lloj loje qe luan per 15min dhe e le pastaj. Gje qe me pelqen.

    Kush te doje le te marri nga ketu. Torrent:

    http://btjunkie.org/torrent/Global-O...536cb44a5f8135

Faqja 6 prej 31 FillimFillim ... 4567816 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Si te luaj lojrat e Playstation ne PC
    Nga gigabyte nė forumin Lojra nė kompjuter
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 30-11-2008, 18:01
  2. Lojrat qe luani
    Nga Xemlo nė forumin Lojra nė kompjuter
    Pėrgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 03-10-2008, 13:27
  3. Kush kanė qėnė lojrat tuaja mė tė preferuara nė fėmijėri?
    Nga PINK nė forumin Grupmoshat e komunitetit
    Pėrgjigje: 59
    Postimi i Fundit: 20-08-2008, 18:26
  4. Lojrat Olimpike nga nje sy tjeter
    Nga rolua nė forumin Emigracioni
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 09-09-2004, 10:23
  5. Lojrat e MtrX - Kush i gjen? NO.1
    Nga MtrX nė forumin Lojra dhe rebuse
    Pėrgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 20-08-2003, 21:13

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •