Close
Faqja 4 prej 31 FillimFillim ... 2345614 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 605
  1. #61
    i/e regjistruar Maska e lojaxhiu
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    409
    S.T.A.L.K.E.R jam duke e loz une kete moment.

    Shum loj e bukur. I perzien trajtat e role playing me first person shooter edhe me realismin. Deri tani me ka pelqyer por jam akoma nga fillimi se kam 2 dit qe e kam marr. Sa kam arrit ne zonen "Garbage" keshtu qe kam plot per te bere akoma.

  2. #62
    Ego? Superego? Maska e Harakiri
    Anėtarėsuar
    07-10-2004
    Postime
    638
    Eshte ndopak e optimizuar STALKER (si p.sh. Call of Duty 2, Half Life 2 etj.) apo do ta kesh PC/videokarten bishe (si FEAR e GRAW)? Bah c'me punonte ajo Infernal; 5 fps e shumta!
    "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

  3. #63
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    cudi, se Infernal nuk me duket se kerkon ndonje bishe, un me karten time te vjeter ATI Radeon 9550 e luaja me te gjitha high e luaja pa probleme. sa per S.T.A.L.K.E.R. do karte grafike bishe dhe te ha shume RAM, imagjino qe kur luaj stalker nuk shkarkoj dot sepse me thot utorrent "you do not have enough memory to continue this process"... un se kam luajtur shume akoma jam nga fillimi se kam plot lojra dhe si jam futur asnjeres me kok akoma :P

  4. #64
    i/e regjistruar Maska e lojaxhiu
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    409
    Nuk mund te them se Stalker esht edhe aq e optimizuar. Ma ha mendja qe jo. E ka bere nje kompani ukrainase dhe me duket se eshte loja e tyre e pare keshtu qe esht loje shum e mire per tu luajtur por mos prit te jete e rafineruar.

    Grafiqet i ka te mira nga pamja por sistemin e ngarkojne ma ha mendja. Un i mbaj te gjitha ne maxiumum por e kam karten te mire keshtu qe nuk mund te them se si mund te luaj ne ndonje sistem me de dobet. Nje gje mund te them se po te luash me opsionet ka nje effect te madh ne fps, keshtu qe me ha mendje mund ta luash ne ndonje sistem me te dobet ne qofte se i ul te gjitha ne minimum.

  5. #65
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anėtarėsuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Bad Boy 5 Provojeni U Siguroj Se Do Jeni Te Kenaqur Une Jam Se Di Tjeret

  6. #66
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    versioni i STALKER qe kam shkarkuar un me ben crash shpesh dhe ne raste te ndryshme, kshuqe sjam duke e luajtur shum per momentin deri sa te gjej ne i patch ose ndonje gje qe ta rregulloj

  7. #67
    i/e regjistruar Maska e lojaxhiu
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    409
    Cfare versioni ke shkarkuar? Patchi i fundid esht vr 1.0001 por me duket se tjetri mund te dal se shpejti. Gjithashtu kur te vesh patchin duhet te dish ne qoft se ti ke versionin e lojes US apo versionin worldwide (secili version ka patch me vete). Ne torrent zakonish esht worldwide version.

    Link:
    http://stalker.filefront.com/file/ST...rld_Wide;77221

    Pastaj shko tek gamecopyworld.com edhe merr nocd crack

  8. #68
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    kete patchin e kam po pres te dali nje tjeter, pash nje si tip guide per STALKER dhe thoshte qe ne disa comp mund te bej crash ne vende te ndryshme kot dhe qe duhet te pres per ndonje patch kshuqe po pres

  9. #69
    i/e regjistruar Maska e lojaxhiu
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    409
    Provo nje her te besh update graphics drivers, si dihet mbase te mbaron pune. Por nejse patchi duhet te dali shpejt. Me duket se patchi rus ka dale keshtu qe sa te mbarojne lokalizacionin dhe per anglisht duhet te dali.

  10. #70
    Ego? Superego? Maska e Harakiri
    Anėtarėsuar
    07-10-2004
    Postime
    638
    Une rifillova Shadow of the Colossus ngaqe mesova disa kode. Neqoftese keni PS2 duhet luajtur patjeter, qofte vetem per fundin. S'ka armiq te tjere ne loje pervec 16 koloseve.
    "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

  11. #71
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    un e kam len te kolosi i 8, se kam vazhduar me se me eshte merzitur pak me then te drejten.
    Tani sa shkarkova Spiderman 3 per PC dhe vertet me cuditen minimum system requirements. 2.8 Ghz CPU, 256 VRAM ATI x1300 or better, 1024 RAM per windows XP ose 1536 per Windows Vista. Gjithsesi tani po e instaloj dhe do ju them nqs ja vlen se besoj se te gjith e kemi par se zakonisht lojrat qe merren nga filmat nuk dalin dhe aq bukur :P

  12. #72
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    un e kam len te kolosi i 8, se kam vazhduar me se me eshte merzitur pak me then te drejten.
    Tani sa shkarkova Spiderman 3 per PC dhe vertet me cuditen minimum system requirements. 2.8 Ghz CPU, 256 VRAM ATI x1300 or better, 1024 RAM per windows XP ose 1536 per Windows Vista. Gjithsesi tani po e instaloj dhe do ju them nqs ja vlen se besoj se te gjith e kemi par se zakonisht lojrat qe merren nga filmat nuk dalin dhe aq bukur :P

  13. #73
    Ego? Superego? Maska e Harakiri
    Anėtarėsuar
    07-10-2004
    Postime
    638
    Eh po ngaqe keto lojerat e fundit me Spiderman kane permasat e GTA + grafiket i kane nja 3 here me te mira. Une kam lojen e pare Spiderman per PS2 por s'me duket gje.
    "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

  14. #74
    i/e regjistruar Maska e lojaxhiu
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    409
    Me duket se Spiderman i pare ishte per PS njeshi. Me aq sa mbaj mend one s'ishte dhe aq loje e keqe. Nuk di per keto te tjerat me vone.

  15. #75
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    spiderman qe ishte per PSX ka qen i ber vetem nga activision dhe marvel dhe kishte pak a shume te gjith villans e spiderman comics,sishte i marr nga filmi, atehere as nuk kishte dal akoma filmi. kan ndryshuar shum qe nga loja e pare Harakiri, eshte ber si tip Prince of Persia me gjith combot dhe levizjet qe mund te besh

  16. #76
    Ego? Superego? Maska e Harakiri
    Anėtarėsuar
    07-10-2004
    Postime
    638
    E kisha fjalen qe kam "Spider-Man: The Movie" per PS2. Si histori s'eshte interesante fare dhe sa per menyren se si luftohet e combot eshte me vite prapa Devil May Cry prandaj nuk me ka lene pershtypje te mire.
    "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

  17. #77
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    2 e kam luajtur shum pak dhe mu duk e merzitshme. :/ gjithsesi loja e vetme e re qe kam marr tani eshte FarCry se se kisha luajtur akoma :P

  18. #78
    ThE KinG Maska e Imperator
    Anėtarėsuar
    23-04-2007
    Vendndodhja
    Albania
    Postime
    448
    Roma Total War eshte nje loje shume e bukur dhe te terheq shume. Po te luash easy kedo qe te zgjedhesh fiton gjithmone ndersa nqs luan Very Hard eshte nje loje mjaft terheqese dhe te mban aty per shume kohe.

    Une e kam filluar me Julin, qe eshte as i forte e as shume i dobet. Me shume veshtiresi ja kalova Brutit e i pushtova qytetet greke i pari e gjithashtu dhe Apolonine pasi keto qytete jane shume te pasura dhe japin shume para. Gjithashtu kam pushtuar dhe qytetet gjermane e britanike dhe avash avash do filloj ta zgjeroj harten shume.

    Imperator
    Albanian Perandory

  19. #79
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    provo Medieval II Total War, duhet te te pelqej perderisa te ka pelqyer Rome Total War

  20. #80
    ThE KinG Maska e Imperator
    Anėtarėsuar
    23-04-2007
    Vendndodhja
    Albania
    Postime
    448
    Kete nuk e kam Gerdi dhe nuk e di ku mund ta gjej. Nese mund te me japesh ndonje sugjerim ku mund ta gjej ose nese e ke ti dhe mund te ma japesh do te isha shume mirenjohes.

    Imperator
    Albanian Perandory

Faqja 4 prej 31 FillimFillim ... 2345614 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Si te luaj lojrat e Playstation ne PC
    Nga gigabyte nė forumin Lojra nė kompjuter
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 30-11-2008, 18:01
  2. Lojrat qe luani
    Nga Xemlo nė forumin Lojra nė kompjuter
    Pėrgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 03-10-2008, 13:27
  3. Kush kanė qėnė lojrat tuaja mė tė preferuara nė fėmijėri?
    Nga PINK nė forumin Grupmoshat e komunitetit
    Pėrgjigje: 59
    Postimi i Fundit: 20-08-2008, 18:26
  4. Lojrat Olimpike nga nje sy tjeter
    Nga rolua nė forumin Emigracioni
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 09-09-2004, 10:23
  5. Lojrat e MtrX - Kush i gjen? NO.1
    Nga MtrX nė forumin Lojra dhe rebuse
    Pėrgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 20-08-2003, 21:13

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •