Close
Faqja 25 prej 26 FillimFillim ... 1523242526 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 481 deri 500 prej 510
  1. #481
    1.2.3...I
    Anëtarësuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967

    Për: Çfarë ju ka mësuar jeta?

    O hof...une flas tjeter gje,ti tjeter gje :-)
    Citim Postuar më parë nga hof Lexo Postimin
    Truri eshte makine fizike si kompjutri. Po qe se dy kompjutra kane strukture identike (renditjen e materjes) njesoje do funksionojne njesoje. Po ashtu per njerzit. Por neve te gjithe e kemi strukturen ndryshe. Po neve kemi te perbashketa por struktura nuk eshte identike. Ka edhe grupe njerzish qe kane strukture me te ngjashem me njeri tjetrin se sa grupe te tjera njerzish, dhe keto sjellin sjellje/deshira/aftesi karakteristike per kete grup. Kjo nuk eshte kontroversiale. Neve mudnet te kemi nder mend gjera te ndryshme kur flasim per strukture. Po qe se eshte ashtu mosperputhja eshte vetem semantike dhe jo e rendesishme.
    E kisha llafin per perberjen,dhe po ta lexoje mire sa here e kam then,e kam then per perberjen,dhe sma do mendja se perberja strukturale dallon nga nje person te tjetri,nejse une e kisha per perberjen e struktures,ti po e lije anash fajlen perberje ...Struktura ndryshon qe thua ti edhe tek ne,duke mesuar e lere me nga nje person tek tjetri...

    Edhe une per difektet po flisja, mbase me llaf tjeter, por semantika nuk eshte e rendesishme per konceptin qe po diskutohet. Menyren e jeteses mundet ta zgjedhesh por me shume kufinj. I meti nuk behet dot profesor. Sakati nuk behet dot futbollist. Shume nga aftesite dhe mangesite na vene kufinj ne jete. Nje person me difekt ne pjese te trurit apo trupit qe ben te mundur nje aftesi eshte ne disavantazh serioz ne ate aftesi ne krahasim me nje person qe nuk e ka te njejtin difekt ose eshte edhe me dhuneti (i.e. ajo pjese funksionon me mire se mesatarja). Neve jemi makina dhe si makina kemi kufizime ne baze te pjeseve qe na perbejne. Nuk krahasohet makina e 30s me makinen e 90s. Njesoje per njerzit. Keshtu qe per shume gjera kemi zgjedhje por kemi edhe shume kufizime natyrale.
    Pothuajse te gjitha ato qe i kam then une me lart ti i thua me fjale te tjera.Edhe vete e kam theksuar disa here qe behet fjale per njerez qe nuk kan defekte,por dhe keta njerzi te vetmen gje pothuajse qe smund ta zgjedhin eshte pjesa ku ata kan kufizime
    Kush i vendos ato kufije?(gjithmone nese nuk ke ndonje defekt behet fjale)...Nuk jan pjes e zgjedhjes son dhe keta kufij ne te shumten e rasteve?
    Varesisht se cfare mundemi te humbasim dhe cfare fitojm nga zgjedhja jone i krijojm edhe kufijt.Une p.sh nese dua te beje matematiken e cila nuk behet ne qytetin qe une jetoj,kam mundesi te iki ne nje qytet tjeter,por nese ik ne nje qytet tjeter me duhet te le prinderit(shembull),ja ku dolen dhe kufijt,por zgjedhja prap egziston.Nese une zgjedh te beje math,do me duhet ta pranoj humbjen e prinderve,por zgjedhjen kam bere,zgjedhje beje edhe me opsionin tjeter!Thjesht mendoj se neve kur kemi opsionet qe duhet te humbasim dicka per te fituar dicka tjeter,nuk pajtohemi shume dhe themi skishim zgjidhje,duke harruar se dhe ate qe vendosem te marrim bem nje zgjedhje tonen,ketue kam llafin une!

    Jo te gjithe do te behen Mikelanxhelo sado te praktikojne ne jete. Jo te gjithe do te behen Einstein sa do te praktikojne ne jete. Jo te gjithe jane Godel sado te praktikojne ne jete. Jo te gjithe jane Shakespeare, sado te mundohen. Jo te gjithe behen Sali Berisha sado te mundohen ahahahaha

    Me plase,lol...E kush i hyn profesionit duke menduar Einstein p.sh?Tani nese nuk mund te behemi Einstein si thua ti ta lem fare deshiren tone te madhe qe kemi per at profesion?Se kshtu i bie...Gjeni nuk ka shume ne bote ne krahasim me njerez te sukseseshem,po te mendonim keshtu si ty,do i mbyllim shkollat,lol
    Edhe keta pervec qe ishin gjeni,mos harro se ja kushtuan gjithe jeten e tyre profesionit,se ne te kundertetn nuk do kishim degjuar asnjehere per ta....Cfare talenti apo profesioni ka Kim Kardashian?
    Se di ndonje pervec deshires se madhe per te qene e famshme,dhe u be,ka mundesi se me shume e njofin ate neper bote se dhe vete Einstein,lol

    E shikon ku dua te dal? Nuk e bejne dot te gjithe matematiken apo letersine. Biles shumica nuk e ben dot ne nivelin e ekspertit. Po qe se praktiokjne atehere ne krahasim me veten mundet te perparojne shume. Por ne krahasim me te tjeret, jo te gjithe mundet te jene te sukseshem. Ekspertet profesore shpenzojne shume kohe ne degen e tyre. Keta jane me nje fare talenti per ate qe bejne, tani nje person pa talent po te bente te njejten gje (per te njejten kohe) nuk do kishte te njejtin rezultat. Kur vjen puna per competition (konkurs) kuptohet qe vetem i talentuari do te jete i sukseshem. Kuptohet qe ka shume dege qe nuk kerkojne shume talent, dhe keto mundet ti bej shumica e njerezve. Une dua te dal se njerzit kane dhunti te ndryshme, dhe keto nuk i zgjedhin. Nuk ka barazi ne dhunti! Jo te gjthe behen me te miet ne nje sport, edhe me praktike me shume nga te tjeret.
    Nuk eshte fare kjo pjes e bisedes pra,me ate qe po thosha une......gjithesesi nese ne nje loje futbolli kemi nje talent,dhjet te tjere jan lojtar profesionist...;-)

    Talenti nuk mjafton, duhet dhe puna. Te dyja jane te domosdoshme. Me sa di une mjeksia eshte memorizim i fakteve, dhe nuk do ndonje talent te vecante, vetem pune te madhe. Edhe prap ka konkurence shume te madhe per te hyr ne shkolle, nuk e bejne dot te gjithe. Pataj shume ngelin. Por kur vjen puna per gjeni nuk jane te gjithe gjeni.
    He pra...se plasa duke te then se sjan te gjithe gjeni,dhe skemi pse kapemi fare me gjenit apo me njerzit me aftezi te kufizuara.....Kur spunon edhe ngel,je apo sje talent...

    Une nuk e dua matematiken, po ta doja do ta mesoja. E kupton se pelqimi te jep motive te madhe per ta bere apo mos ta bere nje gje? Une edhe mundet ha dhe por jo pelqimi i ketij me jep motive te madhe mos ta bej. Kur nuk te pelqen edhe nuk je i afte ne nje gje je dyfishi ne disavantazh. Se edhe ta besh nuk do besh gje. Une kam deshire te lexoj por lexoj ngadale dhe po qe se do hyja ne nje dege si historia do isha ne disavantazh te madh edhe se e kam qef!
    Finally...!Kjo eshte ajo qe po thosha une deri tani.

    Nuk e kuptova ate me te zeze.
    Citim Postuar më parë nga hof
    Eshte me mire te dorezohesh se te ndjekesh te pamunduren. Kjo te pakten te jep nje ndjenje lirie dhe relief.
    Citim Postuar më parë nga zANë
    E cfare quan ikje nga liria ti ateher?Per ty ikje nga liria eshte nese e provon te zgjedhesh ate qe me vertet e deshiron?
    Per mendimin tim,eshte e kunderta..:-)
    P.S.Me leje tani....litarin?

  2. #482

    Për: Çfarë ju ka mësuar jeta?

    Ue, po avash moj cupe, mos plas se na pelqen me shume keshtu si je

    Ti flet per difekte po c'fare jane difektet e c'fare eshte gjenia? Aftesite vine ne nivele te ndryshme graduale. Nuk ka vetem 4 nivele inteligjence per shembull. Nuk eshte quantized! C'fare ne konsiderojme difekt ne shume raste eshte thjesht convention, e njejta gje me gjenine. Per shembull nje person quhet me difekt, kurse nje tjeter qe eshte shume afer por cik me mire ne ate aftesi quhet pa difekt se e kalon kufirin artificial/conventional. Edhe ne shumicen qe ne e konsiderojme jo gjeni dhe jo me difekt ka shume ndryshime ne dhunti/aftesi. Pra nivelet e dhuntise jane graduale. Edhe se dy persona nuk kane difekt dhe nuk jane gjeni keto mundet te kene ndryshim te madh ne dhunti. Po qe se njera duhet te shpenzoje x kohe qe te arrij nej gje, tjetra mundet te doje 3x kohe. Pra edhe njerzit normal kane dhunti te ndryshme dhe disa jane me mire nga te tjeret. Por kufinjt e difektit apo gjenise jane artificial ne shume raste. Pra pa keto kufinj artificial, disa e kane shume me te lehte te merren me nje gje ne krahasim me te tjeret. Kjo nuk eshte kontroversiale.

    Besoj se edhe per preferencat kemi predispozicione te medha. Dhe nuk duket sikur kemi shume zgjedhje. P.sh. sa te dua une te pelqej algjebra te nivelit te larte ne uni nuk e pelqej dot. Me duket lende idiote, qe meson disa definicione kot qe nuk i perdor asnjehere. Per transfinites, qe dikush tjeter mundet ti pershkruaj njesoje, vdes. Edhe te doja mos ta pelqeja historine dhe folozofine besoj se nuk e beja dot. Tani kur nje gje e pelqen dhe ke dhunti per ate dhe ke durim te merresh me ate je ne avantazh te madh. Perkundrazi, kur ne nje gje ke difekt/je pa dhunti dhe nuk e pelqen je ne disavantazh te madh. Edhe te mundohesh do arrish pak dhe nuk do ta pelqesh. Edhe midis nejrezve ka ndryshime te medha se c'fare pelqejne dhe c'fare kane dhunti dhe difekte. Ketu e kisha llafin une. He je dakord me kete?

    Vetem se shave Kim Kardashian nu kta jap litarin, une e pash nja 2 3 minuta ne tv dhe me pelqeu si njeri, duket si njeri i mire LOL

    Si e ke Gjesin

    Citim Postuar më parë nga zANë Lexo Postimin
    O hof...une flas tjeter gje,ti tjeter gje :-)

    E kisha llafin per perberjen,dhe po ta lexoje mire sa here e kam then,e kam then per perberjen,dhe sma do mendja se perberja strukturale dallon nga nje person te tjetri,nejse une e kisha per perberjen e struktures,ti po e lije anash fajlen perberje ...Struktura ndryshon qe thua ti edhe tek ne,duke mesuar e lere me nga nje person tek tjetri...


    Pothuajse te gjitha ato qe i kam then une me lart ti i thua me fjale te tjera.Edhe vete e kam theksuar disa here qe behet fjale per njerez qe nuk kan defekte,por dhe keta njerzi te vetmen gje pothuajse qe smund ta zgjedhin eshte pjesa ku ata kan kufizime
    Kush i vendos ato kufije?(gjithmone nese nuk ke ndonje defekt behet fjale)...Nuk jan pjes e zgjedhjes son dhe keta kufij ne te shumten e rasteve?
    Varesisht se cfare mundemi te humbasim dhe cfare fitojm nga zgjedhja jone i krijojm edhe kufijt.Une p.sh nese dua te beje matematiken e cila nuk behet ne qytetin qe une jetoj,kam mundesi te iki ne nje qytet tjeter,por nese ik ne nje qytet tjeter me duhet te le prinderit(shembull),ja ku dolen dhe kufijt,por zgjedhja prap egziston.Nese une zgjedh te beje math,do me duhet ta pranoj humbjen e prinderve,por zgjedhjen kam bere,zgjedhje beje edhe me opsionin tjeter!Thjesht mendoj se neve kur kemi opsionet qe duhet te humbasim dicka per te fituar dicka tjeter,nuk pajtohemi shume dhe themi skishim zgjidhje,duke harruar se dhe ate qe vendosem te marrim bem nje zgjedhje tonen,ketue kam llafin une!



    Me plase,lol...E kush i hyn profesionit duke menduar Einstein p.sh?Tani nese nuk mund te behemi Einstein si thua ti ta lem fare deshiren tone te madhe qe kemi per at profesion?Se kshtu i bie...Gjeni nuk ka shume ne bote ne krahasim me njerez te sukseseshem,po te mendonim keshtu si ty,do i mbyllim shkollat,lol
    Edhe keta pervec qe ishin gjeni,mos harro se ja kushtuan gjithe jeten e tyre profesionit,se ne te kundertetn nuk do kishim degjuar asnjehere per ta....Cfare talenti apo profesioni ka Kim Kardashian?
    Se di ndonje pervec deshires se madhe per te qene e famshme,dhe u be,ka mundesi se me shume e njofin ate neper bote se dhe vete Einstein,lol



    Nuk eshte fare kjo pjes e bisedes pra,me ate qe po thosha une......gjithesesi nese ne nje loje futbolli kemi nje talent,dhjet te tjere jan lojtar profesionist...;-)



    He pra...se plasa duke te then se sjan te gjithe gjeni,dhe skemi pse kapemi fare me gjenit apo me njerzit me aftezi te kufizuara.....Kur spunon edhe ngel,je apo sje talent...



    Finally...!Kjo eshte ajo qe po thosha une deri tani.





    P.S.Me leje tani....litarin?
    Ndryshuar për herë të fundit nga hof : 10-10-2013 më 19:08
    "An Evil Spirit hath innoculated our race with the hideous gospel of submissiveness, of degeneracy"

  3. #483
    1.2.3...I
    Anëtarësuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967

    Për: Çfarë ju ka mësuar jeta?

    Citim Postuar më parë nga hof Lexo Postimin
    Ue, po avash moj cupe, mos plas se na pelqen me shume keshtu si je :-D

    Ti flet per difekte po c'fare jane difektet e c'fare eshte gjenia? Aftesite vine ne nivele te ndryshme graduale. Nuk ka vetem 4 nivele inteligjence per shembull. Nuk eshte quantized! C'fare ne konsiderojme difekt ne shume raste eshte thjesht convention, e njejta gje me gjenine. Per shembull nje person quhet me difekt, kurse nje tjeter qe eshte shume afer por cik me mire ne ate aftesi quhet pa difekt se e kalon kufirin artificial/conventional. Edhe ne shumicen qe ne e konsiderojme jo gjeni dhe jo me difekt ka shume ndryshime ne dhunti/aftesi. Pra nivelet e dhuntise jane graduale. Edhe se dy persona nuk kane difekt dhe nuk jane gjeni keto mundet te kene ndryshim te madh ne dhunti. Po qe se njera duhet te shpenzoje x kohe qe te arrij nej gje, tjetra mundet te doje 3x kohe. Pra edhe njerzit normal kane dhunti te ndryshme dhe disa jane me mire nga te tjeret. Por kufinjt e difektit apo gjenise jane artificial ne shume raste. Pra pa keto kufinj artificial, disa e kane shume me te lehte te merren me nje gje ne krahasim me te tjeret. Kjo nuk eshte kontroversiale.

    Besoj se edhe per preferencat kemi predispozicione te medha. Dhe nuk duket sikur kemi shume zgjedhje. P.sh. sa te dua une te pelqej algjebra te nivelit te larte ne uni nuk e pelqej dot. Me duket lende idiote, qe meson disa definicione kot qe nuk i perdor asnjehere. Per transfinites, qe dikush tjeter mundet ti pershkruaj njesoje, vdes. Edhe te doja mos ta pelqeja historine dhe folozofine besoj se nuk e beja dot. Tani kur nje gje e pelqen dhe ke dhunti per ate dhe ke durim te merresh me ate je ne avantazh te madh. Perkundrazi, kur ne nje gje ke difekt/je pa dhunti dhe nuk e pelqen je ne disavantazh te madh. Edhe te mundohesh do arrish pak dhe nuk do ta pelqesh. Edhe midis nejrezve ka ndryshime te medha se c'fare pelqejne dhe c'fare kane dhunti dhe difekte. Ketu e kisha llafin une. He je dakord me kete?

    Vetem se shave Kim Kardashian nu kta jap litarin, une e pash nja 2 3 minuta ne tv dhe me pelqeu si njeri, duket si njeri i mire LOL :-)

    Si e ke Gjesin :-)
    E para e pranoj keshillen

    Disa gjera qe ke then ne pjesen e pare,nuk ti kundershtoj,ama nuk jan pjes e debatit qe po diskutohej.Ne pjesen e dyte i ke then ca gjera qe deri tani kam then dhe vete,por me fjal te tjera,keshtu qe jam dakort :P

    E kundershtoj fuqishem mendimin tend sa i perket Kim-it.....kur e shajta?:-D
    Thash nje te vertet ta haj dreqi,se dija se do me kushtonte me litar kjo e vertet

    P.S.Mire eshte,faleminderit

  4. #484
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776

    Për: Çfarë ju ka mësuar jeta?

    Never give up....edhe pse nganjehere gjithcka duket kaq e veshtire....

  5. Anetarët më poshtë kanë falenderuar anita340 për postimin:

    Vinjol (17-10-2013)

  6. #485
    Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
    Anëtarësuar
    22-03-2012
    Postime
    3,360

    Për: Çfarë ju ka mësuar jeta?

    ......te mos jetoi duke menduar per jeten, por duke shijuar ate.

  7. #486
    i/e regjistruar Maska e [Elita]
    Anëtarësuar
    15-02-2013
    Vendndodhja
    Larg!
    Postime
    454

    Për: Çfarë ju ka mësuar jeta?

    .....qe ajo eshte dicka qe ndodh nderkohe qe ti je duke bere plane tjera.

  8. #487

    Për: Çfarë ju ka mësuar jeta?

    LOL

    Une per kete po diskutoja qe ne filim, po ti? C'fare ishte tema e diskutimit?

    LOL lere Kim-in rehat se ka hallet e veta.



    Citim Postuar më parë nga zANë Lexo Postimin
    E para e pranoj keshillen

    Disa gjera qe ke then ne pjesen e pare,nuk ti kundershtoj,ama nuk jan pjes e debatit qe po diskutohej.Ne pjesen e dyte i ke then ca gjera qe deri tani kam then dhe vete,por me fjal te tjera,keshtu qe jam dakort :P

    E kundershtoj fuqishem mendimin tend sa i perket Kim-it.....kur e shajta?:-D
    Thash nje te vertet ta haj dreqi,se dija se do me kushtonte me litar kjo e vertet

    P.S.Mire eshte,faleminderit
    "An Evil Spirit hath innoculated our race with the hideous gospel of submissiveness, of degeneracy"

  9. #488
    Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
    Anëtarësuar
    22-03-2012
    Postime
    3,360

    Për: Çfarë ju ka mësuar jeta?

    .....qe ne bejme planet tona e qe dikush ka pergaditur plane tjera per ne, te cilat edhe vlejne!

  10. #489
    1.2.3...I
    Anëtarësuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967

    Për: Çfarë ju ka mësuar jeta?

    Citim Postuar më parë nga hof Lexo Postimin
    LOL

    Une per kete po diskutoja qe ne filim, po ti? C'fare ishte tema e diskutimit?

    LOL lere Kim-in rehat se ka hallet e veta.
    Po qe ne momentin e pare nese e theksova per cfare njerez po behej fjale dhe vecova ata me mangesi,kjo duhet te dihej se i perjashton dhe ata qe konsiderohen gjeni.Ect,ect...por thelbi ishte te zgjedhjet,dhe ne fakt nuk eshte se me dole shume kunder gjate gjithe diskutimin,thjesht po shtoje dhe gjera apo elemente te tjera qe mund te lidheshin me te por qe nuk ishin ne thelb

    Anyway per nje litar gjithe ky debat?!

    LOL

  11. #490

    Për: Çfarë ju ka mësuar jeta?


    :-)
    ......
    Citim Postuar më parë nga zANë Lexo Postimin
    Po qe ne momentin e pare nese e theksova per cfare njerez po behej fjale dhe vecova ata me mangesi,kjo duhet te dihej se i perjashton dhe ata qe konsiderohen gjeni.Ect,ect...por thelbi ishte te zgjedhjet,dhe ne fakt nuk eshte se me dole shume kunder gjate gjithe diskutimin,thjesht po shtoje dhe gjera apo elemente te tjera qe mund te lidheshin me te por qe nuk ishin ne thelb

    Anyway per nje litar gjithe ky debat?!

    LOL
    "An Evil Spirit hath innoculated our race with the hideous gospel of submissiveness, of degeneracy"

  12. #491
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Për: Çfarë ju ka mësuar jeta?

    Kujdes, nga llapaqenet.
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  13. #492
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-08-2013
    Postime
    32

    Për: Çfarë ju ka mësuar jeta?

    jeta mka msu si tjem mashtrus i zoti edhe mos e perdor ate ane timen

  14. #493
    i/e regjistruar Maska e ArlingtonHTS
    Anëtarësuar
    09-11-2014
    Vendndodhja
    Chicago
    Postime
    98

    Për: Çfarë ju ka mësuar jeta?

    Jeta eshte si nje autostrade me kthesa te forta dhe te buta, me malore e me disheza, thjesht kam mesuar tabelat e qarkullimit ne kete autostrade.
    Ndryshuar për herë të fundit nga ArlingtonHTS : 02-01-2015 më 20:32

  15. #494

    Për: Çfarë ju ka mësuar jeta?

    Po me mbushet dekada e peste e jetes ( na iku jeta neper shale ),
    por te them te drejten pak gjera jane vertete per tu konsideruar si piketa kufiri...
    Nje nga keto "piketa" eshte ; Te mos mbyllesh kurre nje dere, ndryshe, te mos e thuash kurre fjalen e fundit,
    pasi qe nuk i dihet kurre, dmth mos ta prishesh me asnje deri ne piken e mos-kthimit, pasi bota eshte me rrota!
    Pasi kur iken dhe e perplas deren, jo vetem qe nuk ta hapin me, por koha kalon dhe nuk te jepet shans tjeter.....
    Pershendetje
    Mësoi të tjerët me jetën tënde dhe jo me fjalët e tua

  16. #495
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398

    Për: Çfarë ju ka mësuar jeta?

    Jeta eshte nje lufte qe nuk e ka fituar askush.
    Ne dac lufto e ne dac dorezohu, ne fund te fundit jeta do te mundet dhe ti je humbes bashke me te.
    Ajo qe ti mund te fitosh jane vetem disa beteja.
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  17. #496
    Omelsin me krip Maska e Busy Girl
    Anëtarësuar
    04-02-2012
    Vendndodhja
    Here and there I'm everywhere
    Postime
    4,491

    Për: Çfarë ju ka mësuar jeta?

    Njih vlerën e pesë gjërave para pesë gjërave të tjera: Të rinisë para se të plakesh;të shëndetit para se të sëmuresh
    ;të pasurisë para se të varfërohesh ;Te dashurise para se te tradhetosh:
    të kohës së lirë para se të jesh i zënë me punë ;të jetës para se të vijë vdekja.
    "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

  18. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Busy Girl për postimin:

    ArlingtonHTS (03-01-2015)

  19. #497
    i/e regjistruar Maska e ArlingtonHTS
    Anëtarësuar
    09-11-2014
    Vendndodhja
    Chicago
    Postime
    98

    Për: Çfarë ju ka mësuar jeta?

    Citim Postuar më parë nga Busy Girl Lexo Postimin
    Njih vlerën e pesë gjërave para pesë gjërave të tjera: Të rinisë para se të plakesh;të shëndetit para se të sëmuresh
    ;të pasurisë para se të varfërohesh ;Te dashurise para se te tradhetosh:
    të kohës së lirë para se të jesh i zënë me punë ;të jetës para se të vijë vdekja.
    Bravo, me pelqeu kjo qe shkruajte.
    Une do shtoja dhe nje vlere te gjashte: Postimet e tua
    Ndryshuar për herë të fundit nga ArlingtonHTS : 03-01-2015 më 11:10

  20. Anetarët më poshtë kanë falenderuar ArlingtonHTS për postimin:

    Busy Girl (03-01-2015)

  21. #498
    i/e regjistruar Maska e ArlingtonHTS
    Anëtarësuar
    09-11-2014
    Vendndodhja
    Chicago
    Postime
    98

    Për: Çfarë ju ka mësuar jeta?

    Ej Busy, po me dalin 6 vlera mua nga 5 qe ke shkruajtur, se i bie qe vlera qe shkruata une te jete e 7 si 7 mrekullite e botes

  22. #499
    Omelsin me krip Maska e Busy Girl
    Anëtarësuar
    04-02-2012
    Vendndodhja
    Here and there I'm everywhere
    Postime
    4,491

    Për: Çfarë ju ka mësuar jeta?

    yeahhhh fiks si ste shkoi mendja lol epo do kete nje mrekulli te kto vlerat ska si te jete ndryshe...........
    "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

  23. #500
    i/e regjistruar Maska e ArlingtonHTS
    Anëtarësuar
    09-11-2014
    Vendndodhja
    Chicago
    Postime
    98

    Për: Çfarë ju ka mësuar jeta?

    Jam duke vrare mendjen, cila do jete.

Faqja 25 prej 26 FillimFillim ... 1523242526 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Çfarë keni mësuar nga filmat që keni parë gjatë jetës tuaj?
    Nga ^Pretty_Girl^ në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 04-03-2024, 07:56
  2. Ç'mendoni mbi akademik Rexhep Qosja?
    Nga kosovar në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 1189
    Postimi i Fundit: 14-10-2009, 17:52
  3. Cfare kemi mesuar prej filmave te frikshem
    Nga Leila në forumin Kinematografia dhe televizioni
    Përgjigje: 45
    Postimi i Fundit: 01-05-2009, 12:37
  4. Meditime të krishtera
    Nga NoName në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 135
    Postimi i Fundit: 16-06-2007, 18:36
  5. Justin Dëshmori: Apologjia e parë
    Nga Kryeengjelli në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 12-03-2007, 07:48

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •