Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 19
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-01-2006
    Postime
    10

    Nga emisioni i Aida Shtinos kërkohet Asim Aruçi

    Ne vitin 1970, Asim Aruçi zhduket pa lene gjurme nga reparti ushatarak ku qe derguar me sherbim ushtarak dhe qe atehere asgje nuk dihet me per te. Mendohet se ka jetuar ne Bruksel deri ne vitin 1981. Me pas nuk ka informacione por hamendje. Ky u prezantua dje ne emisionin "Njerez te humbur" ne Vizion Plus(mund ta shikoni ne Media Player).

    Nga emisioni doli qe ai mund te jete derguar me sherbim nga Sigurimi i Shtetit.
    Ne vitin 1986 ne shtepine e tij ne Durres, dy civile i kane bere fotografi nenes
    se tij dhe gjyshes duke u thene te mos shqetesohen. Prape ai nuk eshte bere i gjalle.

    Nese dikush di diçka te njoftoje ne websiten e Vizion Plus TV.
    Ndryshuar për herë të fundit nga trantino : 28-10-2006 më 17:50

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-01-2006
    Postime
    10

    Sami Aruçi

    Ne vitin 1970, Sami Aruçi zhduket pa lene gjurme nga reparti ushatarak ku qe derguar me sherbim ushtarak dhe qe atehere asgje nuk dihet me per te. Mendohet se ka jetuar ne Bruksel deri ne vitin 1981. Me pas nuk ka informacione por hamendje. Ky u prezantua dje ne emisionin "Njerez te humbur" ne Vizion Plus(mund ta shikoni ne Media Player).

    Nga emisioni doli qe ai mund te jete derguar me sherbim nga Sigurimi i Shtetit.
    Ne vitin 1986 ne shtepine e tij ne Durres, dy civile i kane bere fotografi nenes
    se tij dhe gjyshes duke u thene te mos shqetesohen. Prape ai nuk eshte bere i gjalle.

    Nese dikush di diçka te njoftoje ne kete forum

  3. #3
    me sa di une nje Korcar eshte shume mik me nje person i cili mendohet te jete Sami Aruci ne Chikago.

    Emri i ketij korcari eshte bere publik ne emision nderkohe qe shqiptaret e Chikagos kane trokitur ne porten e "Sami Arucit" dhe ai e ka mohuar te kete kete emer?!

  4. #4
    New York Maska e mario_kingu
    Anëtarësuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    Citim Postuar më parë nga Living in Vain
    me sa di une nje Korcar eshte shume mik me nje person i cili mendohet te jete Sami Aruci ne Chikago.

    Emri i ketij korcari eshte bere publik ne emision nderkohe qe shqiptaret e Chikagos kane trokitur ne porten e "Sami Arucit" dhe ai e ka mohuar te kete kete emer?!
    ne yello page ska me ket emer :P ne kete emer ne chicago
    No Listings for ARUCI found
    Partizoni

  5. #5
    Citim Postuar më parë nga doktori_chicago
    ne yello page ska me ket emer :P ne kete emer ne chicago
    No Listings for ARUCI found

    Sigurisht qe me kte emer nuk do mund ta gjeje njeri. Ky eshte nje person me histori nga pas dhe emri i tij nuk mundet te jete ky?! Nese ndonje eshte i gatshem te ndihmoje apo te gjeje Thimi-on le te kontaktoje me emisionin pa hezitim.

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e ScarFace_23
    Anëtarësuar
    11-12-2006
    Vendndodhja
    Elbasan
    Postime
    66
    Gjynaf ato te shkretet qe kane humbur,po kjo Aida re car ylli eshte.Dini gje e martuar eshte? te vdes lali

  7. #7
    New York Maska e mario_kingu
    Anëtarësuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    ka foto ky qe thoni ju ?????
    Partizoni

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-01-2006
    Postime
    10

    Kjo eshte Fotoja Fieraku!

    Emri:  Sami_Aruci.jpg

Shikime: 904

Madhësia:  8.3 KB
    Po ma gjete emrin dhe adresen do me ndihmosh. I verteti Sami mban nje emer grek a dicka te tille dhe ka nje pike shitje shumice alkolike prane trenit ne dalje te Chicagos. Do me ndihmosh shume po ma gjete emrin. Ka lindur ne 20 Janar 1947 dhe kuptohet qe do te mbushe 60 vjeç.

  9. #9
    New York Maska e mario_kingu
    Anëtarësuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    Citim Postuar më parë nga trantino
    Emri:  Sami_Aruci.jpg

Shikime: 904

Madhësia:  8.3 KB
    Po ma gjete emrin dhe adresen do me ndihmosh. I verteti Sami mban nje emer grek a dicka te tille dhe ka nje pike shitje shumice alkolike prane trenit ne dalje te Chicagos. Do me ndihmosh shume po ma gjete emrin. Ka lindur ne 20 Janar 1947 dhe kuptohet qe do te mbushe 60 vjeç.

    simbas fotos sme duket i njour por sic ke then me lart ai ka dyqan me pija alkolike ketu njo shum shqiptar qe kan te tilla do pyes dy veta qe kan dyqane te tilla po mesova gje ju kthej pergjigje

    ndersa per ate adresen qe thoni a e dini sa stacione trenash ka ne dalje te chicagos jan pa fund nejse po mesova gje ju kthej pergjigje
    ciao mario
    Partizoni

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-01-2006
    Postime
    10
    he mo Mario gjete gje ?

  11. #11
    New York Maska e mario_kingu
    Anëtarësuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    Citim Postuar më parë nga trantino
    he mo Mario gjete gje ?
    nga keta qe kam pyetur sdin gje hic as e ka iden sorry por do pyes edhe njehere mbas vit te ri ciao
    Partizoni

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-01-2006
    Postime
    10
    Pyet ate Thimi Trebicka ne Elmhurst.

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e King_Arthur
    Anëtarësuar
    27-04-2006
    Vendndodhja
    Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
    Postime
    2,411
    une e ndjek gjithmone kete emision dhe eshte vertet nje nder emisionet me te spikatur .

    per personin ne fjale mendoj se do jete e veshtire te gjihet per vete faktin se nese ai ka qene vertete me sigurimin e shtetit . dhe ai vete nese eshte gjalle mbase nuk deshiron te identifikohet pasi keta te shikut gjithmone rrine sekret .
    dhe per kete arsye ka nderruar identitet .
    une personalisht mendoj se puna e ketij Asim Aruçi nuk deshirn te behet publike , mbase ai mund ti kete harruar te gjithe ketu dhe i ka fshire nga kujtesa .

    gjithesesi per familjen e tij do ishte mire te gjihej

  14. #14

    Post Temaaa?

    Car teme plako e ke myt amon mer
    What Goes Around, Comes Around

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-01-2006
    Postime
    10
    Skorpions - familja po e kerkon dhe nese ka bere pislleq ndaj kombit te vet
    maksimumi qe mund te bejme ne eshte qe ky njeri te diskreditohet. Gjate kohes se komunizmit jane bere shume atentate ndaj mergates shqiptare dhe eshte arritur perçarja. Te tille njerez vrane Aleksander Kondon dhe njerez si ky Samiu e kane mbajtur ate pushtet gjalle. Por le ti leme keto - pas vitit 1990 kur ndryshoi sistemi, misionet e tyre mbaruan dhe shume erdhen dhe i kontaktuan njrezit e tyre ne Shqiperi. Ky ka 36 vjet pa e kontaktuar familjen. Pra ka dy mundesi : ose ka bere aq shume maskaralleqe sa ka ndryshuar identitetin ose thjesht eshte
    i pafytyre ndaj familjes se vet ose kane nderhyre ne menyre ne menyre kirurgjikale dhe ikane fshire memorje.

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e King_Arthur
    Anëtarësuar
    27-04-2006
    Vendndodhja
    Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
    Postime
    2,411
    po ka mundesi cfare nuk te shkon nder mend .

  17. #17
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga trantino
    Skorpions - familja po e kerkon dhe nese ka bere pislleq ndaj kombit te vet
    maksimumi qe mund te bejme ne eshte qe ky njeri te diskreditohet. Gjate kohes se komunizmit jane bere shume atentate ndaj mergates shqiptare dhe eshte arritur perçarja. Te tille njerez vrane Aleksander Kondon dhe njerez si ky Samiu e kane mbajtur ate pushtet gjalle. Por le ti leme keto - pas vitit 1990 kur ndryshoi sistemi, misionet e tyre mbaruan dhe shume erdhen dhe i kontaktuan njrezit e tyre ne Shqiperi. Ky ka 36 vjet pa e kontaktuar familjen. Pra ka dy mundesi : ose ka bere aq shume maskaralleqe sa ka ndryshuar identitetin ose thjesht eshte
    i pafytyre ndaj familjes se vet ose kane nderhyre ne menyre ne menyre kirurgjikale dhe ikane fshire memorje.

    Keshtu si flet ti, jo njerez, por as dele s'ke per te gjetur !
    Where does a thought go when it's forgotten?

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-01-2006
    Postime
    10
    Mi Corazon - ky eshte mendimi im dhe pak me intereson nese te pelqen ty apo jo!

  19. #19
    CUN PUNETOR
    Anëtarësuar
    26-10-2006
    Vendndodhja
    TIRANE
    Postime
    17
    O shoku, ku tipi e ka emrin Sami Aruci mer jo ashtu si ja ke vene ti Asim. Meqe eshte agjent duket sikur ja ke koduar me dashje. ha ha ha.
    Ej po shume histori e papame kjo. Mesa e di une ai eshte gjetur se e kam pare tek Vizion + ne emisionin NJEREZ TE HUMBUR. Gazetaret i kishin marre nje foto atij tipit qe kishte nderruar edhe emer pale, dhe ngjante jashtezakonisht me vllain ne studio. Hajde merre vesh tashi se si eshte e verteta.

Tema të Ngjashme

  1. 200 të shumëkërkuarit shqiptarë në të gjithë Botën
    Nga Albo në forumin Në kërkim të personave të humbur
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 04-02-2011, 10:52
  2. Rastet e Hagës; Dy raste s’do të hapen, për dy të tjera kërkohet zgjidhje
    Nga Faik në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 30-04-2009, 19:05
  3. Kerkohet nga familja Stilina Aliaj
    Nga Adela Vogel në forumin Në kërkim të personave të humbur
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 27-06-2007, 06:15
  4. Kadare: Të kërkohet falje për gratë e huaja të burgosura..
    Nga Brari në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 05-11-2006, 05:48
  5. Kerkohet..
    Nga Brari në forumin Ndihmoni njëri-tjetrin
    Përgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 15-03-2006, 13:05

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •