Close
Faqja 20 prej 20 FillimFillim ... 10181920
Duke shfaqur rezultatin 381 deri 400 prej 400
  1. #381
    I qete Maska e BEHARI
    Anëtarësuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
    Postime
    2,119
    Citim Postuar më parë nga diocleziano Lexo Postimin
    pra ti del ne perfundimin qe vajzat e mbuluara kok e kembe nuk kane epsh!!!!!!je i sigurt plako?????pra ti thua qe ferexheja heq deshirat seksuale!!!!!sa gabim qe je.
    edhe vajzat e mbuluara kane ndienja si cdo njeri!!
    nuk te tha njeri se ferxheja i mbron, ato i mbron vendimi qe kane marre per te u mbuluar,pra se pari jane bindur ne mendje dhe shpirterisht se besimi ne Allah eshte rruga me e drejte,e qe te besosh ne Allah duhet te distancohesh nga veprimet e ndyra,e qe te arrish keto duhat respektuar dhe praktikuar Islamin si fee!!e ne qofte se respekton dhe praktikon islamin si fee duhet ne menyren me kadegorike qe te mbulohesh!!e nje femer qe realisht ka perqafuar Islamin si fee,eshte e obliguar qe ta respektoje duke u mbuluar,duke u qendruar larg alkolit ,droges,prostitucionit,e tje etj!!
    nje femer myslimane eshte e perdispozuar doje dhe te respektojne bashkeshortin e vet dhe familjen e vete!!plus qe nga keto femra te mbuluar pa dyshim qe gezon respekt e gjithe shoqeria!!

  2. #382
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907
    Eshte e keqe kure njrezit shkojne nga nje skaj ne tjetrin. Krahasimet jane eksterme. Me mire mbulese se sa ne minifund ose nudo.Dakord, por me mire asnjren. Te shikjojme shumicen e jo keshtu si veprojme ne. Rrobat nuk e bejne njeriun, por kete e bejne edukata dhe karakteri. Para pak ditesh eshte zbuluar nje nga bordollot me te medhaj te botes ne Bangladesh. A ju thote kjo diçka? Shqiptaret duhet te krijojne nje kulture moderne qe i takon kohes. Ktherjen ne mesjete aka ndonje te mire. Shihni pak boten se si duket?
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

  3. #383
    I qete Maska e BEHARI
    Anëtarësuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
    Postime
    2,119
    Citim Postuar më parë nga iliria e para Lexo Postimin
    Eshte e keqe kure njrezit shkojne nga nje skaj ne tjetrin. Krahasimet jane eksterme. Me mire mbulese se sa ne minifund ose nudo.Dakord, por me mire asnjren.
    kur thua me mire asnjeren cfar don te thuash??
    mos don te thuash qe te dalin lakuriq fare!!?Lool

  4. #384
    ...beyond Maska e Alienated
    Anëtarësuar
    19-09-2005
    Vendndodhja
    Cassiopeia Constellation
    Postime
    3,139
    Citim Postuar më parë nga BEHARI Lexo Postimin
    kur thua me mire asnjeren cfar don te thuash??
    mos don te thuash qe te dalin lakuriq fare!!?Lool

    Asaj rruge po shkohet me duket...
    Koha është e maskarenjëve
    Por atdheu i Shqiptarëve

  5. #385
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907
    kur thua me mire asnjeren cfar don te thuash??
    mos don te thuash qe te dalin lakuriq fare!!?Lool
    O Behar, A nuk e sheh se per cilat dyja eshte fjala?

    Eshte e keqe kure njrezit shkojne nga nje skaj ne tjetrin. Krahasimet jane eksterme. Me mire mbulese se sa ne minifund ose nudo.Dakord, por me mire asnjren. Te shikjojme shumicen e jo keshtu si veprojme ne. Rrobat nuk e bejne njeriun, por kete e bejne edukata dhe karakteri. Para pak ditesh eshte zbuluar nje nga bordollot me te medhaj te botes ne Bangladesh. A ju thote kjo diçka? Shqiptaret duhet te krijojne nje kulture moderne qe i takon kohes. Ktherjen ne mesjete aka ndonje te mire. Shihni pak boten se si duket?
    As minifundi( ose nudo megjithese kan dallim), e as ferexheja. Me e mira eshte e mesatarja. Ketu eshte fjala per shkollat,OK. Kurse ne shtepi ose rruge, kush si te done.Skajet jane ekstreme, si edhe disa njerez ketu ne forum.
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

  6. #386
    Nese shkollat vendosim nje kod per veshjen, atehere te gjithe duhet ta ndjekin. Po nese nuk ka nje kod atere nuk e kuptoj si mund ta ndalosh njeriun te vishet sipas qefit.

    Une per vete si kam qef fare ato femra qe mbulohen, po pune e tyre. Te bejn cfare te duan perderisa nuk thyejn ndonje rregull.

  7. #387
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-06-2005
    Postime
    297

    Lightbulb

    Citim Postuar më parë nga BEHARI Lexo Postimin
    edhe vajzat e mbuluara kane ndienja si cdo njeri!!
    nuk te tha njeri se ferxheja i mbron, ato i mbron vendimi qe kane marre per te u mbuluar,pra se pari jane bindur ne mendje dhe shpirterisht se besimi ne Allah eshte rruga me e drejte,e qe te besosh ne Allah duhet te distancohesh nga veprimet e ndyra,e qe te arrish keto duhat respektuar dhe praktikuar Islamin si fee!!e ne qofte se respekton dhe praktikon islamin si fee duhet ne menyren me kadegorike qe te mbulohesh!!e nje femer qe realisht ka perqafuar Islamin si fee,eshte e obliguar qe ta respektoje duke u mbuluar,duke u qendruar larg alkolit ,droges,prostitucionit,e tje etj!!
    nje femer myslimane eshte e perdispozuar doje dhe te respektojne bashkeshortin e vet dhe familjen e vete!!plus qe nga keto femra te mbuluar pa dyshim qe gezon respekt e gjithe shoqeria!!
    E verteta qendron ndryshe nga cka shkruani.
    Njof te mbuluara dhe te pa mbuluara dhe i vetmi ndryshim asht se te mbuluarat meshifen mbas velos dhe skan fuqi me u mbrojt dhe rezistua shancat qe ju paraqiten sepse mbi to asht imponua ajo menyr jete dhe sasht zgjedhja e tyre,dhe bejn cdo gje qe ju bije doresh,per deri sa si shef kush i tyre i afert, kurse te pa mbuluarat mbrohen nga dija ,vullneti dhe kultura e fort e personit dhe mbas moralit qe personalisht e zgjedhin me deshir te plot.
    Cka po du me then se nji carcaf nuk mbron askend ,por e mbron niveli i kultures dhe forca e vullnetit qe ato me deshir e zgjedhin.

  8. #388
    srbe na vrbe Maska e pryll
    Anëtarësuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    ke prroi palpoçit
    Postime
    573
    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin
    Nese shkollat vendosim nje kod per veshjen, atehere te gjithe duhet ta ndjekin. Po nese nuk ka nje kod atere nuk e kuptoj si mund ta ndalosh njeriun te vishet sipas qefit.

    Une per vete si kam qef fare ato femra qe mbulohen, po pune e tyre. Te bejn cfare te duan perderisa nuk thyejn ndonje rregull.
    kodi eshte i nenkuptum, bazohet ne traditen shqiptare, prandaj jemi ne shqiperi, ska nevoje te shkruhet, nqs ka njerez qe traditen shqiptare kane nevoje ta mesojme me kode me shkrim dmth qe sjane shqiptare e skane pse rrine ne shqiperi. cpune kemi ne me arabet le te shkojne ne arabi te bejne gjerat e tyre normale per nje arab, po te degjeneruara per nje shqiptar, prandaj ekziston shqiperia dhe prandaj ekziston arabia, qe shqiptaret te rrine rehat si shqiptare ne shqiperi dhe arabet rehat si arabe ne arabi. ca je ti komunist e qe do t'i perzish ti bosh lomsh?

    un skam degju ndonje kod per veshjen qe te thote mos hec lakuriq ne shkolle. po si shqiptar qe jam e di qe nuk shkohet lakuriq ne shkolle dhe me duket normale qe nuk shkohet lakuriq ne shkolle. se nqs shkoj simas asaj corbe moraliste internacionale qe thu ti, del qe perderisa kodi nuk e thote atehere une s'e kuptoj se pse do me ndalokan keta mu me shku lakuriq ne shkolle... du me shku lakuriq ne shkolle eshte e drejta ime demokratike / komuniste te shkoj lakuriq ne shkolle
    Ndryshuar për herë të fundit nga Edvin83 : 12-03-2008 më 12:58

  9. #389
    i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
    Anëtarësuar
    19-02-2007
    Postime
    1,274
    Në shkolla duhet të ketë rregulla dhe pse jo edhe uniforma, të cilat do të identifikonin nxënësit e një shkolle përkatëse nga të tjerët, të cilët sillen për-reth shkollave nga parfumosja e tepruar e ndonjë adoloshente.
    Ndërsa sa i përket mbuleses apo shamisë ajo nuk është personifikim për shqiptarin e aqë më pak për shqiptaren ngaqë shamija është simbol i një populi tjetër i cili s'ka asgjë të përbashkët, ama asgjë, hiq fare me ne shqiptarët!!

    Pra, ne shqiptarët jemi popull europian dhe duhet të identifikohemi me Europen dhe jo me arabët Primitiv dhe me ferexhen primitive arabe.
    Kur jemi te arabët, të mos harrojmë që; ata shamin e kanë mbartur ngaqë në vendin e tyre, ka erëra të forta dhe rërë nga SAHARA kështu që për të mbrojtur sytë nga ererat me zallë ata kanë vërë shamija: si burrat po ashtu edhe gratë!
    Këto vajzat që po bartin shamija, janë disa vajza të përdala, të pamoralshme dhe të cilat për të mbuluar veten nga turpet që kanë bërë më herët, mundohen të fshihen prapa një shamije!

    Po u marrë si shembull të tri nga këto të cilat i njohë personalishtë.

    E para fjala është për Forije N. nga Prishtina e cila ka qenë e njohur në tërë qytetin e saj për LAVIRE dhe e cila njihej për kurverit e saja të hapta. Ajo sot për befasin e të gjithëve ka vë një shamij në kokë dhe bartë një lloj manteli që përngjetë në gratë primitive të talibanëve dhe të ngjashëm si ata.

    E dyta është Hysnie B. e cila ka qenë aqë e pamoralshme saqë edhe me burrin e së motres ka shkuar shkakë që ishin prishur familjet e tyre. Dhe jo vetëm kaq por ajo ka qenë vizituesja më e shumtë e të gjithë dyqaneve tregtare prej nga dilte me tre katër orë vonesë nga magazet.


    E treta ka qenë Mevlude B. e cila edhe pse ishte martuar dy herë ishte lëshuar të dy herat nga burrat e sajë për shkaqe të panjohura. Ajo kurrë ne jetën e saj s'kishte mbartur Shami në kokë por vishej sikur gjitha vajzat e tjera të qytetit. Pasi që ishte lëshuar dy herë nga burrat e saj për shkaqe të panjohura dhe pasi që kishte ndejtur më shumë se pesë vite pa u martuar sërish për një burrë të tretë - ajo papritmas ishte vendisur që të vë në kokë shamin dhe siQ më thanë shkonë rregulishtë në xhamij për t' u falur.

    Këta shembuj treguan që në shumicen e rasteve kemi të bëjmë me ato vajza, të cilat një kohë kanë qenë të pamoralshme dhe të cilat pastaj, me një shami duan të mbulojnë turpin e tyre.

    Shqiptarët si vesh të tyre Tradicionale kanë qeleshen shqiptare ndërsa femrat mund të bartin atë veshën që kanë valltaret, në shumicen e Ansambleve të ndryshme Kombëtare.
    Tekefundit me rëndësi është Kombi se sa feja: feja nuk është asgjë, hiq asgjë përpos që shërben për të manipuluar më lehtë me të pa-arsimuarit, me ata që janë të pashkolluar. Mund të shikoni që feja më së shumti zë fendë tek ato familje PRIMITIVE, TË PA-ARSIMUARA DHE TË VARFERA!

    Tekefundit me të tillët manipulohet më lehtë!

    Kur të kihet parasysh mbretresha Teuta shumë vite më herët ( me mijera vite) që ishte shumë përparimtare dhe një zonjë e vertetë është për " xhynah" kur sot shehë ca " vaza të dyshimta" të cilat në shekullin e 21-t janë akoma më PRIMITIVE se sa ta zëmë Gratë ILIRE që ishin!

    Të gjithë ata që duan shamija atherë vlla le të nisen për Arabi ( arabët e flliqtë) dhe të jetojnë atje, me kushte primitive dhe barbare çfarë janë ata talibanët dhe talibanët e tjerë në vende tjera arabe!
    Të vesh sot, simbole arabe në trupin e një shqiptareje është njësoj sikur të vesh një shajkaq serbe në kokë. Arabët dhe serbët së bashku me Rusin githmonë kanë qenë vëlezër së bashku. Sot shikone se si asnjë vendë arab aoma se ka pranuar Kosoven sepse ata që të githë janë të Flliqtë. me një fjalë rasë ma e flliqtë se ajo serbe dhe arabe s'ka gjekund të tërë rruzullin tokësor!
    Ndryshuar për herë të fundit nga Preng Sherri : 12-03-2008 më 08:40

  10. #390
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-01-2008
    Postime
    8

    xelali

    Unë pajtohem me ata qe mendojnë se femrat duhet të vishen mirë, të duken bukur,por nuk më pengon edhe nëse janë të mbuluara me shami,nëse mbulimin e konsiderojn si plotsim i parimeve të caktuara të besimit që kan në fenë Islame.
    Më pengon shum ,nëse kët besim e kan të imponuar nga familjaret ose nga institucione të ndryshme,sepse besimi ne islam ka udhërrëfyesin e vetë-KURANIN-
    DHe nuk ka asnji arsye që ne t'u tregojmë njerzve se si të besojn, apo si të vishen. është mendimi imë:Përshëndetje të gjithve.

  11. #391
    Citim Postuar më parë nga pryll Lexo Postimin
    kodi eshte i nenkuptum, bazohet ne traditen shqiptare, prandaj jemi ne shqiperi, ska nevoje te shkruhet, nqs ka njerez qe traditen shqiptare kane nevoje ta mesojme me kode me shkrim dmth qe sjane shqiptare e skane pse rrine ne shqiperi. cpune kemi ne me arabet le te shkojne ne arabi te bejne gjerat e tyre normale per nje arab, po te degjeneruara per nje shqiptar, prandaj ekziston shqiperia dhe prandaj ekziston arabia, qe shqiptaret te rrine rehat si shqiptare ne shqiperi dhe arabet rehat si arabe ne arabi. ca je ti komunist e qe do t'i perzish ti bosh lomsh?

    un skam degju ndonje kod per veshjen qe te thote mos hec lakuriq ne shkolle. po si shqiptar qe jam e di qe nuk shkohet lakuriq ne shkolle dhe me duket normale qe nuk shkohet lakuriq ne shkolle. se nqs shkoj simas asaj corbe moraliste internacionale qe thu ti, del qe perderisa kodi nuk e thote atehere une s'e kuptoj se pse do me ndalokan keta mu me shku lakuriq ne shkolle... du me shku lakuriq ne shkolle eshte e drejta ime demokratike / komuniste te shkoj lakuriq ne shkolle

    jashte arabet nga shqiperia -dhe jevgjit- komunistet, demokratet dhe gjithe ata qe i ka ik truni per lesh
    Ne Amerike e kane shume shkolla te mesme qe nuk lejohet me kanatiere dhe nuk lejohen veshje te pahijshme.

    Nuk e di ne Shqiperi po ketej lakuriq nuk shkon dot ne shkolle se nuk lejohet te dalesh as ne rruge, do arrestohesh pa arritur ne shkolle.

    Komunizmin se mora vesh ku doli ne muhabet po varja s'po i futem atij muhabeti.

    Gjithashtu mesa di une shamia qe ven ne koke nuk eshte per Arabine Saudite apo Afganistanin dhe kryqi qe ven ne qafe nuk eshte per Italine apo Ameriken, po per fete qe ka secili. Mua per vete nuk me bezdisin, pune e tyre si vishen.

  12. #392
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Mua nuk me bezdis ferxheja e dy nxenesve(cavoli suoi),por propaganda kudo ku ka shqiptare gjithashtu dhe ketu ne forum.

  13. #393
    i/e regjistruar Maska e Pan
    Anëtarësuar
    25-09-2005
    Postime
    60
    Citim Postuar më parë nga Dragut
    Po pse doni me i çu në shkollë mër se nuk e mor vesh... ja vllau myllym e ka gjet zgjidhjen

    Allahu u dhëntë sabër kytyre motrave,edhe elhamdulilah qe kan shpëtuar prej asaj shkolle laike dhe fitnes të saj.Nuk e kanë as farz as vaxhib e as sunnet bile e kan të ndaluar që të shkojnë në ato shkolla të kufri që si qëllim kanë shkatërimin moral të nxënësve.

    Le të mësohen të rrinë në shtëpi dhe të mësojnë nga feja e Allahut dhe ta ruajnë nderin e tyre.

    http://www.forum-islamik.com/forum/
    Ne fillim s'po i besoja syve qe po e lexoja shqip. Po mire c'dreqin duan ne shkolle qe ne fillim ferexheistat? Ne s'kemi ndermend ta kthejme shkollen ne xhami. Pse nuk shkojne ne xhami dhe te marrin atje dijen e fese se tyre, e te vishen e te rrine si te duan? cfare do te kerkojne tjeter, qe te hiqen kepucet tek dera?
    Ndryshuar për herë të fundit nga Edvin83 : 12-03-2008 më 12:57

  14. #394
    i/e regjistruar Maska e Kreksi
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Vendndodhja
    Francë
    Postime
    5,631
    ...ajo nxenese qe vjen ne shkolle shqipe me mbuloje ajo duhet menjehere te ghveshet para te gjithe nxenseve...
    Ndryshuar për herë të fundit nga Kreksi : 12-03-2008 më 13:54

  15. #395
    Hyllin Maska e Hyj-Njeriu
    Anëtarësuar
    22-07-2007
    Vendndodhja
    Fatkeqesisht mes ndergjinoresh
    Postime
    2,945
    Po akoma ky muhabet....O popull i islamit....Shqiptaret me tradite koken e kane mbuluar keshtu:

    Mashkulli me qeleshe(plis)
    femra me shami

    Kur u hoq qeleshja u hoq edhe shamia....Tani ca duan percet islamike mes shqiptaresh spo e marr vesh...
    Nuk eshte veshje shqiptare,hani pyke apo nuk hani....
    Shqiptari e ka care rrugen e historise me Palle ne dore!

  16. #396
    Citim Postuar më parë nga Hyj-Njeriu Lexo Postimin
    Po akoma ky muhabet....O popull i islamit....Shqiptaret me tradite koken e kane mbuluar keshtu:

    Mashkulli me qeleshe(plis)
    femra me shami

    Kur u hoq qeleshja u hoq edhe shamia....Tani ca duan percet islamike mes shqiptaresh spo e marr vesh...
    Nuk eshte veshje shqiptare,hani pyke apo nuk hani....
    besoj se ka lidhje me fe, jo me kombesi ajo veshje.

  17. #397
    i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
    Anëtarësuar
    14-08-2002
    Vendndodhja
    U.k . London
    Postime
    2,169
    une jam kunder, ne shkollat publike nxjenesit nuk duhen te vene perce.
    ne shkolla fetare ose private edhe mund te vene.
    Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

  18. #398
    Hyllin Maska e Hyj-Njeriu
    Anëtarësuar
    22-07-2007
    Vendndodhja
    Fatkeqesisht mes ndergjinoresh
    Postime
    2,945
    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin
    besoj se ka lidhje me fe, jo me kombesi ajo veshje.
    Percja ka qene veshje e arabeve pagane qe para se tu zbriste allahu...popujt e shkretetires mbanin dhe mbajne perce...Cfare feje e pa feje...Percja eshte thellesisht antishqiptare...Ashtu si tyrbeja per meshkujt...

    Duan ti cojne me shami,shume bukur,te thone me shamine e tradites shqiptare dhe jane ne rregull...kush mund te guxoje te dale kunder tradites shqiptare.po qe se nuk eshte i prishur ne shpirt ?
    Shqiptari e ka care rrugen e historise me Palle ne dore!

  19. #399
    Perjashtuar Maska e Dragut
    Anëtarësuar
    14-06-2006
    Vendndodhja
    Përtej Gramozit, gati për luftë
    Postime
    535
    Çështja e përjashtimit të vajzave nga shkolla ka shkuar në rangjet më të larta të fesë islame.

    Ne myslymanët e vërtetë të Arnautllukut kërkojmë nga ty o Mulla Qorri të thërrasësh xhihad kundër të pabesëve në Arnautlluk.

    Firmëtarët

    Ebu_Duxhane, Ebu_Penxhere, Ebu_Sapllaku, Efeni Topalli, Tyrbe Mavria, etj., etj.


    www.xhihad.org
    unë nuk e kuptoj po myslymanët këtu në forum pse nuk kanë firmos.. apo nuk janë myslymanë të vërtetë?

  20. #400
    i/e regjistruar Maska e Kreksi
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Vendndodhja
    Francë
    Postime
    5,631
    ...myslimanet kane vdekur ne kete forum, rrofshin shqiptaret !
    Nuke munde te keshe dy kombesi...ose behu mysliman i mire deri ne fund ose rri si shqiptar si gjithemon si ishin te paret.
    fetar e shqiptar ne te njejten kohe asnjehere nuke kane shkuar bashkë.

    Me mire te jetoj si shqiptar nje dite se mysliman apo i krishter 200 vite !

Faqja 20 prej 20 FillimFillim ... 10181920

Tema të Ngjashme

  1. Thënie kushtuar femrës.
    Nga ZANOR në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 55
    Postimi i Fundit: 22-12-2023, 04:38
  2. Dosja antishqiptare e Greqisë, 1912-2007
    Nga BARAT në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 645
    Postimi i Fundit: 15-10-2007, 19:27
  3. At Donat Kurti O.F.M.
    Nga NoName në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 25-04-2006, 03:17
  4. Gruaja në Islam
    Nga Acid_Burn në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 33
    Postimi i Fundit: 22-08-2005, 09:39
  5. 5 Universitetet më të mira në Amerikë
    Nga miri në forumin Mentori akademik
    Përgjigje: 58
    Postimi i Fundit: 24-05-2005, 16:51

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •