Close
Faqja 2 prej 20 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 400
 1. #21
  Il padrino Maska e DEN_Bossi
  Antarsuar
  31-07-2006
  Vendndodhja
  Shkoder-Tirane
  Postime
  450
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Qafir Arnaut
  Po...ajo mund te vazhdoje nje shkolle private katolike
  nuk e ke kuptu thelbin e pyetjes;

  po them

  sikur kjo vajza qe sot i ndalohet e drejta e shkolles, neser te behet me fame qe kombi te krenohet, ashtu sic eshte 'nene tereza' ju a do pranonit te vazhdonte studimet.....?

 2. #22
  BUKURIA SHERRI I LUMTURIS Maska e koder kiss
  Antarsuar
  03-03-2006
  Vendndodhja
  uk
  Postime
  206
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Oden Bossi Pse Une Si Katolik Apo Protestant Apo Atheist Duhet Te Studioj Ne Nje Banke Me Nje Njeri Te Mbuluar Qe Se Di Cfare Eshte Ku Sot Eshte Nje Neser Nje Tjeter Perderisa Fakultetet Jane Laik Duhet Ti Permbahemi Rregullave Te Fakultetit

  Nese Ajo Motra Don Nje Universitet Vetem Me Femra E Gjen Ate Ne Vende Musulmane
  KULTURA , SJELLJA, EDUKATA ,ZBUKURON NJERIUN!!!!!!!!!!!!

 3. #23
  BUKURIA SHERRI I LUMTURIS Maska e koder kiss
  Antarsuar
  03-03-2006
  Vendndodhja
  uk
  Postime
  206
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Myslimane Me Fame Ska Vetem Po U Ba Si Bin Ladeni
  Sipas Fese Myslimane Femrat Nuk Duhet Te Bahen Famoze
  E Pastaj Nga Bahet Ajo Famoze Me Perce
  Shqiperia Dhe Shqiptaret Nuk Do Te Krenohen Kurre Me Tipa Si Ajo Dhe Si Ti
  KULTURA , SJELLJA, EDUKATA ,ZBUKURON NJERIUN!!!!!!!!!!!!

 4. #24
  Il padrino Maska e DEN_Bossi
  Antarsuar
  31-07-2006
  Vendndodhja
  Shkoder-Tirane
  Postime
  450
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga koder kiss
  Oden Bossi Pse Une Si Katolik Apo Protestant Apo Atheist Duhet Te Studioj Ne Nje Banke Me Nje Njeri Te Mbuluar Qe Se Di Cfare Eshte Ku Sot Eshte Nje Neser Nje Tjeter Perderisa Fakultetet Jane Laik Duhet Ti Permbahemi Rregullave Te Fakultetit

  Nese Ajo Motra Don Nje Universitet Vetem Me Femra E Gjen Ate Ne Vende Musulmane
  po eshte shqipetare se, dhe shteti ka per detyre ti pergjigjet cdo qytetari dhe ti pergjigjet te gjithve ne menyre te barabarte si shte shakollare.


  Tani ti mos rri ne nje banke, ik shko ne fund te klases, spo te ndal kush?
  as mua sma ka qefi te rri ne oren e mesimit me nje vajze me minifund se pastaj smarr vesht asgje nga leksioni.....po skam cbej, zgjedh nje banke tjeter....

 5. #25
  Ikon-thyes Maska e Qafir Arnaut
  Antarsuar
  27-07-2002
  Vendndodhja
  Shum po shndrit aj Diell, e pak po nxeh
  Postime
  1,542
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 20 postime
  Citim Postuar m par nga DEN_Bossi
  nuk e ke kuptu thelbin e pyetjes;

  po them

  sikur kjo vajza qe sot i ndalohet e drejta e shkolles, neser te behet me fame qe kombi te krenohet, ashtu sic eshte 'nene tereza' ju a do pranonit te vazhdonte studimet.....?

  Kjo qe ben ti s'eshte pyetje por hipoteze. Sic e thashe ne postimin tim origjinal, ferexheja/percja/hixhabi/burka eshte:

  1. Marketing per fene islame

  2. Jep mesazhin qe ajo qe vishet ashtu eshte e moralshme/modeste e femrat e tjera jane bushtra.

  Grate e frances psh kane krijuar nje organizate Ni putes ni soumisses
  "As bushtra, as te nenshtruara".

  E pershendes kete nisem fisnike kunder imperializmit dhe hipokrizise islamike!
  Adresat e faqeve personale mund ti vendosesh ne profil por jo ne firme. Stafi i Forumit

 6. #26
  BUKURIA SHERRI I LUMTURIS Maska e koder kiss
  Antarsuar
  03-03-2006
  Vendndodhja
  uk
  Postime
  206
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Shteti Per Gjithe Shqiptaret Ka Vene Nje Rregullore
  Dhe Ajo Duhet Te Zbatohet Njesoj Ne Qofte Se Nuk Jeni Te Kenaqur Nga Kjo Rregullore Atehere Kerko Nga Shteti Nje Fakultet Fetare Islam
  Dhe Mos Kerko Nderrimin E Rregullores Sepse Do Te Keshe Me Shume Kundershtare Nga Kjo Kerkese
  Pra Ajo Vajza E Zgjuar Nuk Ka Kerkuar Nje Gje Te Tille
  Por Ajo Kerkon Te Shkoje Ne Shkolle Laike
  Me Nje Rregullore Te Veten
  KULTURA , SJELLJA, EDUKATA ,ZBUKURON NJERIUN!!!!!!!!!!!!

 7. #27
  Il padrino Maska e DEN_Bossi
  Antarsuar
  31-07-2006
  Vendndodhja
  Shkoder-Tirane
  Postime
  450
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  E ke shume gabim

  1-Nuk ka asesi te jete marketing nese ti e ke konceptin e marketingut.
  2-Nuk jep mesazhin......ajo qe thua eshte reliteti.....

 8. #28
  In God I trust Maska e fjollat
  Antarsuar
  15-02-2005
  Vendndodhja
  Para shfaqjes s hitlerit
  Postime
  1,104
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga Baptist
  Ne kete gjest ka shume hipokrizi, nese ate feja nuk po e pengoka te shkoje ne shkolle dhe te ferkohet neper dyer te shkolles me djem joshes, e nje besimtar te vertete do te duhej ta ndalonte nga kjo. Pergjegja eshte e absolutisht e qarte. Kjo eshte nje mendjemadhesi, blasfemi e dyfishte ndaj Zotit e ne tjetren ane edhe ofendim ndaj shoqeve dhe shokeve te shkolles. Pastaj eshte antikombetare deri ne thelb te marresh doket e zakonet e nje populli primitiv por te mos respektosh besimin ne Zot. Poshterim i kombit dhe i gjakut tend, i pafalshem kur personi ne fjale nuk e respekton fene ne gjestin qe ka bere por veshjen e zakonshme kombetare te nje populli te huaj dhete padenje per kulturen e sterlashte shqiptare rastesisht qelloi te konvertohej i pari ne nje numer dominant dhe tani ta marrim se model te dukjes tone kombetare. Kjo eshte nje mendje ngushtesi dhe vetedije ekstremisht e ulte kombetare qe si rezultat sjell nje asimilim te turpshem ndaj gjakut te baballareve aq te hjekur per ta ruajtur identitetin tone te vecante kombetar.

  Te gjithe besimtareve te vertete: Urime Naten e Madhe.
  Fjalt e teprta jan fukarallk o trim...

  Tema sht pr nj femr q don t studjoj nj lmi edhe dshiron ta praktikoj besimin e saj. Dy gjra q nuk kundrshtojn njra- tjetrn. Hipokrizi sht ti krkosh njeriut t heq nj shami q mban n kok, pr ta kaluar pragun e ders! Se mazalla rrnohet godina nse ajo hyn aty.

  pfff
  I'm muslim, don't panic please.. oh bloody sheeps

 9. #29
  BUKURIA SHERRI I LUMTURIS Maska e koder kiss
  Antarsuar
  03-03-2006
  Vendndodhja
  uk
  Postime
  206
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Te Studiosh Ne Fakultetet Shqiptare Me Perce Eshte Njesoj Sikur Femrat Te Shkojne Ne Xhami Te Falen Me Minifunde A E Pranon Feja Islame Kete
  Ne Brendesi Po Ne Aparence Jo
  Ajo Femer Kerkon Ta Predikoj Tek Te Tjeret
  KULTURA , SJELLJA, EDUKATA ,ZBUKURON NJERIUN!!!!!!!!!!!!

 10. #30
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Antarsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,699
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga fjollat
  Fjalt e teprta jan fukarallk o trim...

  Tema sht pr nj femr q don t studjoj nj lmi edhe dshiron ta praktikoj besimin e saj. Dy gjra q nuk kundrshtojn njra- tjetrn. Hipokrizi sht ti krkosh njeriut t heq nj shami q mban n kok, pr ta kaluar pragun e ders! Se mazalla rrnohet godina nse ajo hyn aty.

  pfff
  Fjalet pa logjike jane budallalek pra.
  Nuk praktikohet besimi ne shkolla laike dhe kete, nese di dicka, do duhej ta kishe te qarte si dritemdiell.
  Sa ajo zhabe e pa fe neser do te kerkoje qe te dalin perjashta gjithe meshkujt e klases, pastaj do kerkoje femer per arsimtre te lendes e keshtu me radhe deri ne pakufi...
  Nuk ke nevoje ta shfaqesh injorancen tende personale kaq haptas se nuk te bene nder as ty as forumit.
  Askush nuk ta ndalon te mbash ferexhe, por eshte e ndaluar qe femra te shkoj ne shkolle pike
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 11. #31
  In God I trust Maska e fjollat
  Antarsuar
  15-02-2005
  Vendndodhja
  Para shfaqjes s hitlerit
  Postime
  1,104
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga Baptist
  Fjalet pa logjike jane budallalek pra.
  Nuk praktikohet besimi ne shkolla laike dhe kete, nese di dicka, do duhej ta kishe te qarte si dritemdiell.
  Sa ajo zhabe e pa fe neser do te kerkoje qe te dalin perjashta gjithe meshkujt e klases, pastaj do kerkoje femer per arsimtre te lendes e keshtu me radhe deri ne pakufi...
  Nuk ke nevoje ta shfaqesh injorancen tende personale kaq haptas se nuk te bene nder as ty as forumit.
  Askush nuk ta ndalon te mbash ferexhe, por eshte e ndaluar qe femra te shkoj ne shkolle pike
  Vrtet se fjalt pa llogjik jan budallallk... Ajo nuk shkon n shkoll pr ta praktikuar besimin, shkon n shkoll pr t msuar e shamia sht pjes e veshjes saj.

  E para, shkolla nuk ka uniform t paracaktuar, gjersa mund t shkojn n at shkoll femra me minifunde e gjoks-zbuluara, nuk rrnohet godina nse hyn aty edhe nj me shami...

  E dyta "ajo zhab" nse krkon t dalin meshkujt prjashta apo femr pr arsimtare, ather ajo do t shfaq budallk, si po shfaq ti me insinuata t ktilla, dhe do ta meritonte prjashtimin...

  Gjersa nuk ndodh kjo, sht n rregull.
  I'm muslim, don't panic please.. oh bloody sheeps

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e buki19
  Antarsuar
  20-09-2005
  Postime
  313
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Mendoj se nuk keni nevoje te griceni,pas disa viteve femrat,studentet dhe nxeneset me hixhab (me shamia) do te jene nje dukuri,nje paraqitje shume e rendomt neper shkolla rruge dhe natyrisht universitete dhe aq me teper si profesoresha.

 13. #33
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Antarsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,699
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga fjollat
  Vrtet se fjalt pa llogjik jan budallallk... Ajo nuk shkon n shkoll pr ta praktikuar besimin, shkon n shkoll pr t msuar e shamia sht pjes e veshjes saj.

  E para, shkolla nuk ka uniform t paracaktuar, gjersa mund t shkojn n at shkoll femra me minifunde e gjoks-zbuluara, nuk rrnohet godina nse hyn aty edhe nj me shami...

  E dyta "ajo zhab" nse krkon t dalin meshkujt prjashta apo femr pr arsimtare, ather ajo do t shfaq budallk, si po shfaq ti me insinuata t ktilla, dhe do ta meritonte prjashtimin...

  Gjersa nuk ndodh kjo, sht n rregull.
  Fshehja e identitetit eshte vetem fillimi i mynxyrave qe pasojne per te tjeret.

  Po pse moj ngule kembe. Secila shkolle ka uniformen e vet. Ndersa ne shqiptaret e kemi kulturen tone dhe thjeshte nuk lejojme qe nje pjestar e nacionalitetit tone te vishet si fshatare e arabise dhe njekohesisht te ofendoje kulturen shqiptare. Njerezit me maska nuk lejohen ne asnje shkollat ne bote, po mos me ngrej nervat me absurditete. Si do ta notoje arsimtari nje nxenes me maske? Se me carte moj
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 14. #34
  In God I trust Maska e fjollat
  Antarsuar
  15-02-2005
  Vendndodhja
  Para shfaqjes s hitlerit
  Postime
  1,104
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga Baptist
  Fshehja e identitetit eshte vetem fillimi i mynxyrave qe pasojne per te tjeret.

  Po pse moj ngule kembe. Secila shkolle ka uniformen e vet. Ndersa ne shqiptaret e kemi kulturen tone dhe thjeshte nuk lejojme qe nje pjestar e nacionalitetit tone te vishet si fshatare e arabise dhe njekohesisht te ofendoje kulturen shqiptare. Njerezit me maska nuk lejohen ne asnje shkollat ne bote, po mos me ngrej nervat me absurditete. Si do ta notoje arsimtari nje nxenes me maske? Se me carte moj
  Easy boy... hold your horses...

  Nga artja humb edhe arsyen, prandaj nuk mund t jesh objektiv.
  Nse rregullorja e shkolls ndalon mbulesn (q sht diskriminim) ather ajo ska 'krkon aty, nse jo, s'ka bir nane q mund ta ndalon (n kt rast kurnazt mbajn nj mbledhje t kshillit edhe e ndryshojn rregulloren- prap diskriminim).

  Pallavrat e identitetit mos na i plaso ktu, s'pijn uj... sht e drejt e gjithsecilit t besoj, veproj..................... ashtu si i do kokrra e qejfit.

  Kapish o njeri q udhhiqesh nga arsyeja It's God given right!
  Plas tash!
  I'm muslim, don't panic please.. oh bloody sheeps

 15. #35
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Antarsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,699
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  I don't run on horses but I do use horse power.

  Nuk ka shkoll ne bote qe nuk ndalon maskat dhe as rregullore civile qe te lejon te shetitesh neper qytet duke fshehur identitetin personal, ne mos edhe gjinine.

  Ndersa identiteti kombetar nuk eshte pallaver, por mund te jete per nje tokize te ckombtarizuarish, - lejueshme edhe kjo...

  Ky veprim i shemtuar i asaj vajze sanksionohet nga te dy palet si nga feja si nga ligjet e drejtesise civile. E para se shkon ne shkolle ndersa e ka te ndaluar me fe, e dyta se tenton te hyje me maske ne mesin e shokeve dhe shoqeve tjera.

  Plas tash ti mor drec ;')
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 16. #36
  Perjashtuar Maska e Cappuccino
  Antarsuar
  01-12-2005
  Vendndodhja
  N'bisht t'ballanes
  Postime
  311
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga buki19
  Mendoj se nuk keni nevoje te griceni,pas disa viteve femrat,studentet dhe nxeneset me hixhab (me shamia) do te jene nje dukuri,nje paraqitje shume e rendomt neper shkolla rruge dhe natyrisht universitete dhe aq me teper si profesoresha.
  Franca ua ndaloi. Gjermania ka hudh hapat e pare ne kete drejtim dhe mepas do pasojne masat ne shtetet tjera. Shqiperia, si nje kandidak per antaresim ne EU do te jete e detyruar te merr masat e njejta me vendet tjera ne EU ju pelqen juve apo jo. Shqiperia eshte nje vend laik ku feja praktikohet vetem ne objektet fetare dhe s'ka ca lyp neper rruget, sallat e ligjeratave ne univerzitete dhe lagjeve te qytetit. Keni parasysh se shume njerez qe kalojne andej rrugeve ndihen te bezdisur dhe te trishtuar kur shohin njerez me mjekrra te gjata qe ne dukje nuk kane dallim nga xhaxhi Laden. Mandej, trishtimi (trauma) psiqik qe mund te marrin femijet kur shohin bricjapa me fustana sikur lugeter. Ajo vajza me perce me vendimin e saj ofendon vajzat e tjera perreth qe nuk e preferojne percen, mbase ajo me qendrimin e saj na del s'i njera prej virgjereshava te moralshme te profetit dhe ato pa perce dalin si lavire. Mire tha njeri me lart se ajo goc me vone kerkon bojkotimin e ligjeratave ne prani te meshkujve ose edhe t'i ofrohet nje profesoresh enkas per te...ose mbulimin e profesoreshes ose ne rastin me te keq kerkon rritjen e mjekrres se profesorit dhe veshjen e fustanit. Kjo mund te ngjall neveri tek femrat pa shami sepse kembet e profesorit te parruara mund te ngjallin gerdi ose besa edhe te jene joshese, si dhe mjekrra e palare.

 17. #37
  I qete Maska e BEHARI
  Antarsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
  Postime
  2,127
  Faleminderit
  2
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga Baptist
  Fshehja e identitetit eshte vetem fillimi i mynxyrave qe pasojne per te tjeret.

  Po pse moj ngule kembe. Secila shkolle ka uniformen e vet. Ndersa ne shqiptaret e kemi kulturen tone dhe thjeshte nuk lejojme qe nje pjestar e nacionalitetit tone te vishet si fshatare e arabise dhe njekohesisht te ofendoje kulturen shqiptare. Njerezit me maska nuk lejohen ne asnje shkollat ne bote, po mos me ngrej nervat me absurditete. Si do ta notoje arsimtari nje nxenes me maske? Se me carte moj
  Cfar te ka humbur atje ne arabi qe ti permend gjat gjith kohes?merru more me shqiperin e shqiptaret se per te po flasim!
  1-nuk ma merr mendje se gjysher e stergjysher tute, ose tanet, kan dale ne minifun apo pant- te shkurtur!percilen kulture ben fjal ti??per ket te sotmen <prendimore>qe ju doni me sjedh! more,myslimanet po qe po,por edhe katoliket shqiptar kan qene te mbuluar dikur,nuk ju vjen e keqe nga mbulimi,perkundrazi vetem edukat, kultur.e fundi kuj ti ikun mendja e preferon me dal nudo le te dalin eshte sgjedhja e secilit.

 18. #38
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Antarsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,699
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Cfar te ka humbur atje ne arabi qe ti permend gjat gjith kohes?merru more me shqiperin e shqiptaret se per te po flasim!
  1-nuk ma merr mendje se gjysher e stergjysher tute, ose tanet, kan dale ne minifun apo pant- te shkurtur!percilen kulture ben fjal ti??per ket te sotmen <prendimore>qe ju doni me sjedh! more,myslimanet po qe po,por edhe katoliket shqiptar kan qene te mbuluar dikur,nuk ju vjen e keqe nga mbulimi,perkundrazi vetem edukat, kultur.e fundi kuj ti ikun mendja e preferon me dal nudo le te dalin eshte sgjedhja e secilit.
  Po more trimn kete e them dhe une se nuk thash te dalin njerzija nudo por as te maskohen si ninja te gatshem per sulm kunder atyre qe jane te gatshem te tregojne fytyren. Mos e ngaterro kuptimin e fjaleve qe shkrova, dhe si teper po i jep liri gjerave se nuk lejohet as nudo te dilet ne publik. Nuk eshte qeshtje personale asgje qe ben publikisht prandaj mos merr turr. Se ka ligj. edhe nje pjese e madhe e gjrave qe behen intimisht nuk jane vetem pune per ty nese involvojne vetem nje person te dyte. Kjo serish eshte nje problem i shoqerise dhe rrethit ku jeton dhe jo vetem pune per ty. Por kujt tias spjegoj se.
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 19. #39
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime n 54 postime
  Sa per info se mos kujtoni se eshte e lejuar te dalesh lakuriq, gjoja ne perendim nuk kane moral,
  te pakten ketu ku jam une nuk lejohet te dalesh pa bluze ne vende publike, perve plazhit natyrisht.
  Prandaj kur te kujtoni se jeni vetem ju te ndershmit e botes e keni gabim.

 20. #40
  .... ...
  Antarsuar
  30-01-2005
  Postime
  4,049
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime

  Marre nga Shekulli

  Rektori thot se veshja e studentes Behije Hoxha nuk prputhet me normat e veshjes s rregullores universitare

  Studentja myslimane, qeveria i jep t drejt

  Studentja myslimane n Universitetin e Durrsit, Bahije Hoxha, sht shprehur dje pr gazetn se qeveria shqiptare i ka dhn t drejt q t vazhdoj shkolln pa hequr veshjen e saj. Studentja e degs s Anglishtes ne Universitetin Aleksandr Moisiu, n Durrs tha se menjher pas paralajmrimit nga rektori se do t prjashtohej nse nuk do t hiqte mbulesn, sht interesuar pran qeveris shqiptare, e cila i ka dhn t drejt q t vazhdoj studimet.

  Rektori i Universitetit t Durrsit, Agim Kukeli, m ka thn se nuk mund t frekuentoj Universitetin me kt veshje. M tha se kam dy jave koh q t heq mbulesn, n mnyr q t vazhdoj studimet,- thot studentja Bahije Hoxha. Ajo thot se sht interesuar pran Ministris s Arsimit, ku nuk i kan dhn shpjegime, ndrsa n kryeministri i kan dhn t drejt. Jam interesuar pran Ministris s Arsimit, por nuk m kan dhn prgjigje. Kam shkuar n kryeministri dhe m kan thn se mund t vazhdoj studimet,- tha Bahije Hoxha.
  Un kurr nuk do ta heq veshjen time. Ky sht besimi im dhe duhet t m respektojn. Nse e bjn kt, shkelin t drejtat e njeriut,- vijon m tej ajo.

  Ndrsa babai i saj, Mustafa Hoxha, ishte shum i shqetsuar pr kt vendim t rektorit t Universitetit t Durrsit. Ai thot se kjo nuk ka arsye t ndodh, pasi vajza sht studente e shklqyer. Bahija ka prfunduar shkolln e mesme jo publike Mustafa Varoshi n Durrs dhe ka qen nj ndr nxnset e shklqyera t ksaj shkolle. Pse ti hiqet vajzs e drejta pr t vazhduar shkolln,- ka deklaruar i ati i vajzs. Ai thot se kjo sht nj shkelje flagrante e t drejtave t njeriut.

  Me studenten myslimane sht solidarizuar dhe komuniteti mysliman, i cili sht shprehur se kjo shtje nuk mund t lihet me kaq. Nnkryetari i Komunitetit Mysliman u shpreh se kjo sht nj shkelje flagrante e principeve kushtetuese, t cilat mbrojn t drejtat fetare dhe t drejtn e arsimimit. Ai tha se nse vendimi nuk prapsohet, ather do t interesohen n instanca edhe m t larta. Gjithashtu reagoi edhe myftinia e Durrsit. Myftiu i ktij qyteti, Ilir Vokshi tha se ky sht nj vendim tendencioz. Ky qndrim q sht mbajtur ndaj sudentes s Anglishtes q mban veshjen e nj myslymaneje, sht jo vetm i padrejt, por edhe tendecioz. Vajzs i sht privuar e drejta pr shkoll dhe kjo sht nj shkelje e s drejts q duhet vn n vend. Ne protestojm ndaj ktij vendimi dhe krkojm t trajtohemi n mnyr t barabart,- tha myftiu Vokshi.

  Rektori i Universitetit Aleksandr Xhuvani, Agim Kukeli tha se vendimi i tij sht n zbatim t rregullore universitare dhe t legjislacionit. Vendimi sht marr n emr t ligjit dhe rregullores s Universitetit, vajza duhet ti prshtatet rregullores,- tha ai. Ai tha se i ka dhn 2 jav koh studentes s Anglishtes q t ndryshoj veshjen e saj, prndryshe do t zbatohet rregollorja dhe ligji. Ligji shqiptar sanksionon lirin e besimit dhe njeh universitete laike publike. Nuk ka asnj lloj dashakeqsie n kt vendim, si ndaj personit ashtu dhe besimit. Ka nj rregullore t Universitetit n lidhje me veshjen e stafit akademik dhe studentve. Pr veshjen e studentve prcaktohet qart n rregullore se ndalohen veshjet q shfaqin besime t ndryshme fetare, stigmatizojn grupe t caktuara me karakter racist apo sektar,- thot rektori Kukeli. Sipas tij, kjo rregullore e autonomis s Universitetit sht njohur dhe pranuar nga do student, kshtu q nuk ka arsye t paragjykohen qndrime t tilla q jan konform ligjit dhe rregullores.

Faqja 2 prej 20 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Thnie kushtuar femrs.
  Nga ZANOR n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 54
  Postimi i Fundit: 15-11-2010, 18:09
 2. Dosja antishqiptare e Greqis, 1912-2007
  Nga BARAT n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 645
  Postimi i Fundit: 15-10-2007, 19:27
 3. At Donat Kurti O.F.M.
  Nga NoName n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-04-2006, 03:17
 4. Gruaja n Islam
  Nga Acid_Burn n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 22-08-2005, 09:39
 5. 5 Universitetet m t mira n Amerik
  Nga miri n forumin Mentori akademik
  Prgjigje: 58
  Postimi i Fundit: 24-05-2005, 16:51

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •