Close
Faqja 19 prej 20 FillimFillim ... 917181920 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 361 deri 380 prej 400
 1. #361
  i/e regjistruar Maska e K.TORO
  Antarsuar
  18-06-2006
  Mosha
  34
  Postime
  53
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Wink Kisha nje sygjerim.

  Po sikur ne vend te perceve te pergoreshin kaska motorcikletash ose maska kundragaz dhe me keto nuk te duket fytyra dhe njekohesisht bejne dhe pune te tjera. Personalisht mendoj qe keto zakone jane jo vetem jashte modes por dhe jashte llogjikes se shendoshe sepse mendoj kur femrat e mbulojne fytyren pse mos ta mbulojne dhe meshkujt qe jane me te shemtuar se ato.

  Mos merni inat une nje sygjerim dhe nje pyetje bera
  Ndryshuar pr her t fundit nga K.TORO : 30-01-2008 m 20:27

 2. #362
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Antarsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,699
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Sugjerim i mire, ne kete menyre do te perfitonte edhe bota mashkullore duke perdorur mbulesa praktike fileter per ajer e te ngjashme se na u ndot abienti me fryme infektive aziatike ndoshta shpeton ndokush nga semudjet qe bart ajo fryme e keqe.

 3. #363
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Manchester, UK
  Mosha
  40
  Postime
  1,079
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Marre nga gazeta TemA, 11 mars 2008

  Prballje me shamin dhe dilema e Andromaks

  Nga Nora Malaj

  Situata q m dha shkas t shkruaj sht ngjarja q ka ndodhur para disa ditsh n mjediset e shkolls son. Nj vajz e re, nxnse, ende n moshn kur thuren ndrra dhe dshira, vihet prball nj urdhri t drejtoris s shkolls, i cili e prjashton at pr faktin se shkonte n shkoll e mbuluar me shami.

  Vnia prball ktij urdhri, i cili sht edhe nj ekzekutim, i mbshtetur n t drejtn q ka titullari i shkolls, e bri kt vajz objekt diskutimi dhe njkohsisht i ndrpreu t drejtn pr vazhdimin e mtejshm t shkollimit, t paktn pr kt vit akademik dhe n njfar mnyre e ktheu kt fmij n nj objekt diskutimesh dhe ndshkimi. Nuk do t merrem me faktin nse sht e drejt apo jo kjo gj, pasi nse do t shprehja mendime apo do t thoja konkluzione do t m duhej ta trajtoja problemin ftoht, nga kndvshtrimi juridik.

  Nuk dua t bj as gjykatsin dhe as moralistin, por problemin do t dshiroja ta shihja n nj kndvshtrim tjetr, n kahjen sociale dhe diskutimin do ta kanalizoja n pikpamjen e ligjit dhe t moralit, dy shina q hera-hers nuk qndrojn bashk, ndonse kan shum pika q takohen me njra-tjetrn.

  Kjo situat prkon me ngjarjet e tragjedis s Andromaks, shkruar nga Euripidi, n kohn e antikitetit. Nganjher t ndodh q t prballesh me disa situata q t duken tejet t vshtira pr tiu dhn zgjidhje dhe hasesh me luftn e brendshme q bn shoqria dhe individi, midis ligjit dhe moralit. Prball Andromaks qndronte dilema, njrin vlla e nderonin si hero dhe i bnin gjith ceremonit e duhura n varrimin e tij. kurse tjetrin e quanin tradhtar dhe madje ai as nuk do t varrosej, aq m keq ti bheshin nderimet. Pr Andromakn t dy ishin vllezrit e saj dhe nuk kishte rndsi nse njri ishte hero dhe tjetri ishte tradhtar, ndaj dhe ajo doli mbi urdhrin e mbretit dhe vendosi ta nderonte edhe vllan tjetr, pr t mos e len ata pa nj vend ku t prehej i qet. Ndshkimi pr t qe tejet i rnd. Ajo vendosi t kishte paqe me veten pr t mos lnduar ndjenjn dhe dashurin q kishte pr t dy vllezrit. Pranoi ndshkimin e murosjes vetm q ti bente vllait nderet dhe respektin q i takonte.

  Kan kaluar shum shekuj q nga periudha e antikitetit dhe rishtazi njerzimi prballet me kto probleme, me ligjin dhe moralin.

  Thn ndryshe, tabloja sht e qart, nj vajz e re q ka vendosur t mbaj nj shami n kok n emr t kodit fetar dhe t besimit q prfaqson, nj institucion shtetror q nuk e pranon kt gj dhe e ndshkon, duke mos e lejuar t frekuentoj shkolln, pasi rregullorja e shkolls nuk e lejon paraqitjen e vajzs n kt mnyr.

  Nse problemi do t ishte kaq i thjesht sa t rregullohej me nj urdhr nuk do t kishte probleme dhe gjithka do t ishte brenda normalitetit. N fakt, realiteti nuk sht i till, ai sht m i vshtir dhe m i ngatrruar sesa na paraqitet.

  Le ti marrim gjrat me radh:
  Vajza dhe shamia
  Ajo ka vendosur t ndjek t gjitha ritet fetare dhe kt gj ka vendosur ta shfaq edhe n jetn publike, ka do t thot se ajo do t paraqitet n do mjedis me shamin e vendosur n kok. Shumkush mund t thot, a sht e drejt kjo? Asnjri nga ne nuk ka t drejt t paragjykoj dhe t vendos se cila sht e drejta e paraqitjes apo e shfaqjes s nj individi, deri n momentin kur kjo paraqitje nuk shkakton dhun psikologjike te t tjert. Psikologjikisht, te vajza q ka vendosur ta ndjek kt form paraqitje n t gjitha mjediset e jashtme, ku nuk prjashtohen as auditoret e shkolls, ndodh ai fenomen q lidhet me pranimin si nj pjes t saj t ktij besimi fetar dhe ajo, n nj form apo n nj tjetr, fillon t besoj dhe t krijoj lidhje t fort me kt mekanizm, i cili, ndonse i shfaqur e bn at q t jet e vetdijshme pr at far po kultivon brenda vetes. Ajo sht e bindur pr kt gj, n mnyr t verbr dhe kjo gj i duket normale, deri n momentin kur prballet me nj ndshkim, i cili nuk vjen pr faj t saj, por thjesht pr shamin q mban n kok. Realisht, prball saj paraqiten shum dilema, t cilat mund ti krijojn edhe dmtime n personalitetin e saj, pasi ajo sht n procesin e rritjes dhe kto pengesa e bjn at t pasigurt pr t ardhmen. Ajo ndshkohet dhe veten e saj e quan t pafajshme, sepse realisht e till sht, pasi faji i saj i vetm sht se mban shami dhe kjo shami q ajo ka vn n kok, pr t mbuluar sipas besimit q ajo prfaqson pjesn m sensuale q jan flokt, nuk ka menduar se ndonjher do ti kthehet n arm vrasse, por gjithnj e ka par si nj mjet mbrojtjeje. Padashur, ksaj fmije q sht n rritje ne i krijojm nj traum shum t madhe, pasojat e s cils nse nuk i riparojm do t ndjehen hera-hers. Prball ktsaj fmije t gjith ndihemi me faj, pasi askush nuk ka t drejt t penalizohet, aq m pak kjo vajz, e cila ndjek rregullat e besimit, duke qen e bindur se bn vetm gjn e duhur. Ndoshta, duke e par dukurin si nj fenomen m kompleks mund ti shmangim keqinformimet dhe mund t gjejm rrug t ndermjetme, t cilat nuk dmtojn imazhin e askujt, por rregullojn edhe problemin n fjal. Ajo q m bn t mendoj sht sesa shum traum dhe dhimbje i kemi shkaktuar ktij fmije, duke dashur t jemi n rregull me rregulloren q e kemi hartuar pr t ruajtur dhe ndihmuar kta fmij.
  Vajza dhe familja
  Problemi nuk ngelet ktu. Pas vajzs qndron familja. Shqetsimi sht transferuar n familjen e vajzs. Jan prindrit e vajzs q jan munduar ta edukojn me kt mnyr t menduari, t besuari dhe kt mnyr t shfaquri n mjedis vajzn e tyre. Ata tani prballen me nj problem shum t madh. Prball tyre qndron besimi dhe nga ana tjetr shteti, i cili nuk lejon q n mjediset e shkolls t demonstrohet ky besim. A jan ata, prindrit, t prgatitur pr tu prballur me kt situat, q pr mentalitetin dhe besimin e tyre sht disi absurd? Sigurisht, ktu qndrojn shum dilema dhe pyetje q lidhen rishtazi me problemin e Andromaks: morali dhe ligji. Besimi fetar iu lejon q fmija i tyre t ndjek ritet dhe performancn fetare dhe rregullorja e shkolls ua ndalon at. Ata nuk din si t bjn. Iu duket vetja fajtor pa faj dhe ndshkimi i tyre sht i pamerituar. Problemi nuk sht vetm ky. Ata jan vn prball fmijs s tyre. Si t bjn? Ndihen t pafuqishm dhe ju duket e padrejt e gjith kjo q po ndodh. Askush nuk iu jep zgjidhje. Jan vendosur para urdhrit q vajza duhet t lr shkolln nse e frekuenton at duke u paraqitur n klas me shami, e dhimbshme pr kta prindr q nuk po din si ta zgjidhin kt problem. Si do tiu shkoj halli...?
  Vajza dhe shkolla
  Shkolla vendosi t nxjerr nj urdhr, bazuar n rregulloren e saj. Vajza nuk lejohet ta frekuentoj at me shami n kok. N rast moszbatimi prjashtohet nga shkolla.

  Natyrisht, shkolla sht vendi ku jo vetm msohen dijet, por edhe edukohen t rinjt me normat e moralit t kohs. Si e till ajo sht e detyruar t jet e ashpr, n rastet kur prballet me demonstrime t cilat nuk ia lejon rregullorja. Ndonse vajza nuk sht problematike, paraqitja e saj e jashtme krijon probleme. Rregullorja sht e rrept dhe penalizuese. Rishtazi shfaqet problemi i moralit dhe ligjit. N kt rast fiton ligji. Ai sht i rrept dhe e ndshkon vajzn ashpr. Ajo pezullohet nga msimi. Po pastaj, ndodh? E rndsishme sht q drejtoria t jet n rregull me ligjin

  Shpesh harrojm, pa dashur t penalizoj asknd, se ligjet jan pr tu prdorur pr njerzit, pr ti ndihmuar ata q t mos gabojn n rastet kur bhen gabime dhe pr ti ndrgjegjsuar n rastet kur bien ndesh me moralin e shoqris.

  N kt rast, kemi nj specifik tejet t ndrlikuar, q nuk mund t zgjidhet thjesht me zbatimin e nj rregulloreje...
  N vend t mbylljes
  E preka kt problem n nj kahje social-psikologjike, pasi shtja nuk m duket se mund t zgjidhet thjesht me zbatimin e nj rregulloreje. sht nj shtje m e ndrlikuar, pasi kemi t bjm me individ, institucione, ligje dhe besime fetare. sht mir q seciln prej tyre ta respektojm, pa ia kaluar kompetencat dhe t mos harrojm q do gj q bjm, n fund t fundit, prapa ka njeriun, ndaj le t mendojm t gjith bashk e ti lehtsojm sa m shum vuajtjet dhe dhimbjet, penalitete njri-tjetrit, n ratin konkret vajzs, duke gjetur nj prerje q edhe ligji t funksionoj edhe besimi t ruhet, n mnyr q n emr t njrs apo tjetrs, n rastin konkret ligjit apo besimit, t mos murosim njeriun, q sht gjja m e muar.

  *Instituti i Sociologjis
  Lulet edhe mund ti shkelin por Pranveren nuk mund ta ndalin dot.

 4. #364
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Manchester, UK
  Mosha
  40
  Postime
  1,079
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Ne artikullin e mesiperm autorja e pranon qe ne fillim qe nuk pretendon te jape nje zgjidhje verdikt mbi ceshtjen ne fjale, vetem perpiqet ta trajtoje kete nga ana socio-psikologjike. Behet fjale per nje femije te pafajshem 14 vjecar qe nje veprim i influencuar nga besimi i saj, e ka vene perballe nje pasoje te rende: mbetja jashte shkolles, dhe nje nivel me tej, huajzimi ndaj shoqerise. Une jam kunder idese se shamise per vajzat e grate, por nga ana tjeter nuk jam i bindur ne duhet mohuar e drejta e universitetit per arsye te veshjes. Por per rastin ne fjale flitet per nje femije 14 vjecar ne tetevjecare. Dhe ne rast se toleron shamine ne universitet me duket e pamundur tolerimi i saj ne tetevjecare, ne te kundert mund te arrijme dhe ne situate absurde ku te shohim femije te fillores me shami, flas gjithmone ne kontekstin e rregullave dhe te drejtave. Diku duhet vendosur kufiri besoj dhe tetevjecarja me duket krejtesisht brenda ketij kufiri. Por si do ti shpjegohet asaj femije domosdoshmeria e kesaj traume? Apo faji mbetet krejtesisht i prinderve te saj, e ne si shoqeri i kemi duart a lara ne kete mes?

  PS: autorja ben nje gabim qe ne titull, Andromaka eshte gruaja e Hektorit dhe tragjedia me te njejtin emer e Euripidit me duket se ka tjeter histori. Historia e motres qe qan te dy vellezerit ne mos gaboj eshte Antigona e Sofokliut.
  Lulet edhe mund ti shkelin por Pranveren nuk mund ta ndalin dot.

 5. #365
  ...beyond Maska e Alienated
  Antarsuar
  19-09-2005
  Vendndodhja
  Cassiopeia Constellation
  Mosha
  38
  Postime
  3,143
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Eshte e turpshme qe ne vitin 2008 te diskutohet akoma per te drejtat elementare te njerezve. Si do duket veshja e studenteve behet ceshtje dite! Thyheshka laiciteti i shtetit meqe nje studente apo dy studente paskan vendosur te mbajne shamite e tyre ne klase.

  Nese ne nje shtet laik si Shqiperia nuk lejohet kjo:  Si ka mundesi qe te lejohet kjo:  Ku jane vlerat e demokracise qe po pretendojme se i mbrojme? Ku jane te drejtat elementare te qytetareve me te cilet duam te nisemi drejt integrimeve evropiane?

  Kur te ndalohen simbolet fetare (ferexhete) le te ndalohen per te gjithe (edhe kryqet mos lejohen tek te krishteret). Atehere do jete laik shteti (qe ka ne Parlament Parti DemoKristiane)

  Citim Postuar m par nga K.TORO Lexo Postimin
  Po sikur ne vend te perceve te pergoreshin kaska motorcikletash ose maska kundragaz dhe me keto nuk te duket fytyra dhe njekohesisht bejne dhe pune te tjera. Personalisht mendoj qe keto zakone jane jo vetem jashte modes por dhe jashte llogjikes se shendoshe sepse mendoj kur femrat e mbulojne fytyren pse mos ta mbulojne dhe meshkujt qe jane me te shemtuar se ato.

  Mos merni inat une nje sygjerim dhe nje pyetje bera
  Ti o dem, nese konsideron qe je i shemtuar - lirisht mbulo fytyren tende. Cdokush vendos per veten ca te beje - nuk besoj qe dikush ka nevoje per sygjerimet e tua. Dhe ti - mos me merr inat!!!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Alienated : 10-03-2008 m 23:35
  Koha sht e maskarenjve
  Por atdheu i Shqiptarve

 6. #366
  Perjashtuar Maska e Dragut
  Antarsuar
  14-06-2006
  Vendndodhja
  Prtej Gramozit, gati pr luft
  Postime
  545
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Po ku mi gjete i foto jevge dhe i foto katnareje nga Uijoming?!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Dragut : 11-03-2008 m 05:27

 7. #367
  Perjashtuar Maska e Dragut
  Antarsuar
  14-06-2006
  Vendndodhja
  Prtej Gramozit, gati pr luft
  Postime
  545
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Apo nuk gjeje dot shqiptare tamom

 8. #368
  ...beyond Maska e Alienated
  Antarsuar
  19-09-2005
  Vendndodhja
  Cassiopeia Constellation
  Mosha
  38
  Postime
  3,143
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga Dragut Lexo Postimin
  Po ku mi gjete i foto jevge dhe i foto katnareje nga Uijoming?!
  Citim Postuar m par nga Dragut Lexo Postimin
  Apo nuk gjeje dot shqiptare tamom
  I gjeta ne Google, sa per ilustrim
  Desha te evitoja postimin e fotografive te femrave me gjoksin jashte qe shkojne ne shkolla e ne universitete publike (shteterore) ne Shqiperi. E njejta ndodh dhe ne Maqedoni, por ketu s'e kane problem per te lene gocat e mbuluara te vazhdojne studimet!
  Koha sht e maskarenjve
  Por atdheu i Shqiptarve

 9. #369
  Perjashtuar Maska e Dragut
  Antarsuar
  14-06-2006
  Vendndodhja
  Prtej Gramozit, gati pr luft
  Postime
  545
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Alienated Lexo Postimin
  I gjeta ne Google, sa per ilustrim
  Desha te evitoja postimin e fotografive te femrave me gjoksin jashte qe shkojne ne shkolla e ne universitete publike (shteterore) ne Shqiperi. E njejta ndodh dhe ne Maqedoni, por ketu s'e kane problem per te lene gocat e mbuluara te vazhdojne studimet!
  Plako un nuk e di se ku bo shkoll ti, apo ata miqt e tu q t tregojn pr shkollat n Shqipri?! Kom bo vet shkoll dhe nuk guxote nai vajz t vite me gjoks jasht apo me barkun, se fluturote jasht me shkelma nga profesori.

  Ju ngatrroni t dalmen xhiro me t shkumen n shkoll. N katr vjet fakultet jan nxjerr jasht ato q guxonin me ardh me fund t shkurtr.

  E do i gjo pr t qeshur!? Mua ishin gati t m nxirrnin nga provimi pse kisha shku me patallona t shkurtra. a ****** thoni "barku jasht" e "gjoksi mrena".

  Kos plako kos... futini nai kos q freskoni trut

 10. #370
  I qete Maska e BEHARI
  Antarsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
  Postime
  2,127
  Faleminderit
  2
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga Dragut Lexo Postimin
  Plako un nuk e di se ku bo shkoll ti, apo ata miqt e tu q t tregojn pr shkollat n Shqipri?! Kom bo vet shkoll dhe nuk guxote nai vajz t vite me gjoks jasht apo me barkun, se fluturote jasht me shkelma nga profesori.

  Ju ngatrroni t dalmen xhiro me t shkumen n shkoll. N katr vjet fakultet jan nxjerr jasht ato q guxonin me ardh me fund t shkurtr.

  E do i gjo pr t qeshur!? Mua ishin gati t m nxirrnin nga provimi pse kisha shku me patallona t shkurtra. a ****** thoni "barku jasht" e "gjoksi mrena".

  Kos plako kos... futini nai kos q freskoni trut
  per dhoin e ketyre profesorvet e kishe fjalen ti!???

  http://youtube.com/watch?v=JOrUENy6VS4

 11. #371
  Perjashtuar Maska e Dragut
  Antarsuar
  14-06-2006
  Vendndodhja
  Prtej Gramozit, gati pr luft
  Postime
  545
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga BEHARI Lexo Postimin
  per dhoin e ketyre profesorvet e kishe fjalen ti!???

  http://youtube.com/watch?v=JOrUENy6VS4
  Kos pra plako kos.. ti dhe ai jevgu q kno

 12. #372
  I qete Maska e BEHARI
  Antarsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
  Postime
  2,127
  Faleminderit
  2
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga Dragut Lexo Postimin
  Kos pra plako kos.. ti dhe ai jevgu q kno
  eshte far e lehte per te kuptuar se profesore te tille insistojne qe ne universitete te mos shkojne vajza te mbuluara!!qellimi i tyre eshte qe vajzat te jen sa me te ekspozuara,me qellim qe prefesori ta kete me te lehte per te bere gjahun!
  se prite zot po te tentojne profesoret te ngacmojne vajzat e mbuluara,e kane te qarte pergjegjen qe do mirrnin,ndonje shpulle apo te peshtyre surratit nga vajzat e mbuluara!!e kane ate eksperience profesoret prandaj insistojne qe te i perjashtojne nga shkolla!!

 13. #373
  Perjashtuar Maska e land
  Antarsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  29 falenderime n 28 postime
  po pse mer insistoni te fusni ne shqiperi,elemente te nje kulture jevgjish shkretetire?pse?pse?
  pse doni ta skllaveroni femren shqiptare,ta mbuloni kok e kembe.jemi ne mijvjearin e trete dhe jetojme ne europe.pune kemi ne me jevgjit e arabise mer jahu!!!!jeni shqiptare ju qe doni ferexhe a a dreqin jeni???ne shqiptaret kemi kulture tjeter mer daku.
  ps.a bohet kshu,u mbush plot me haxhi qamile,keta lloj robsh ja falin me gjith qejf shqiperine turkutdhe arabit
  Ndryshuar pr her t fundit nga land : 11-03-2008 m 06:43

 14. #374
  I qete Maska e BEHARI
  Antarsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
  Postime
  2,127
  Faleminderit
  2
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga diocleziano Lexo Postimin
  po pse mer insistoni te fusni ne shqiperi,elemente te nje kulture jevgjish shkretetire?pse?pse?
  pse doni ta skllaveroni femren shqiptare,ta mbuloni kok e kembe.jemi ne mijvjearin e trete dhe jetojme ne europe.pune kemi ne me jevgjit e arabase mer jahu!!!!jeni shqiptare ju qe doni ferexhe a a dreqin jeni???ne shqiptaret kemi kulture tjeter mer daku.
  po me vjen keq more zoteri,kur degjoj per dite se vajza te civilizuara sic juve i preferoni, fluturojne dita dites nga katet e pesta duke kryer vetevrasje!!
  ky eshte shqetsimi me i mall qe duhet te ngrisni,dhe jo vajzat e mbuluara,nuk kam degjuar qe nje vajze e mbuluar te kete bere vetevrasje apo te kete rene viktime e droges prostitucionit e tjera ane negative!!
  thirrni mendjes ore te uruar sa nuk jeni vone!!nuk do rrini gjithmone te rij!!
  nje dite secili nga juve duhet te enderroni te krijoni familje ,te beheni prind,por qe te arrihen keto duhet te distancoheni nga anet negative sic jane ato qe permenda pak me larte!!per me shum pyesni prinderit tuaj se besoj se do ju japin me shume shpjegime pamvarsisht se sa i respektoni juve ata!!

 15. #375
  Perjashtuar Maska e land
  Antarsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  29 falenderime n 28 postime
  po nuk e bon robin ferexheja te ndershem mer daku,mund te mbash ferexhe dhe te pallohesh 20 here ne dite,dhe eshte e vertete atyre femrave qe ju vene zinxhire,ato jane putanat me te medha.sa me shume ta skllaverosh robin aq me shume ai kerkon te lirohet,te provoje kenaqsite e ndaluara.

 16. #376
  ...beyond Maska e Alienated
  Antarsuar
  19-09-2005
  Vendndodhja
  Cassiopeia Constellation
  Mosha
  38
  Postime
  3,143
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga Dragut Lexo Postimin
  Plako un nuk e di se ku bo shkoll ti, apo ata miqt e tu q t tregojn pr shkollat n Shqipri?! Kom bo vet shkoll dhe nuk guxote nai vajz t vite me gjoks jasht apo me barkun, se fluturote jasht me shkelma nga profesori.

  Ju ngatrroni t dalmen xhiro me t shkumen n shkoll. N katr vjet fakultet jan nxjerr jasht ato q guxonin me ardh me fund t shkurtr.

  E do i gjo pr t qeshur!? Mua ishin gati t m nxirrnin nga provimi pse kisha shku me patallona t shkurtra. a ****** thoni "barku jasht" e "gjoksi mrena".

  Kos plako kos... futini nai kos q freskoni trut

  E gjithe kjo qe ti ke thene bie poshte, sepse para ca kohesh nje nxenes i nje shkolle regjistroi me celular mesuesen e tij nen fundin e saj te shkurter! Ke harruar?!?! Lus moderatoret qe po e gjeten temen diku - te sjellin nje lidhje ketu qe ta rifreskojme memorien e Dragutit!

  Tashi, ti e ke rradhen e kosit.
  Do pak?!


  Citim Postuar m par nga diocleziano Lexo Postimin
  po nuk e bon robin ferexheja te ndershem mer daku,mund te mbash ferexhe dhe te pallohesh 20 here ne dite,dhe eshte e vertete atyre femrave qe ju vene zinxhire,ato jane putanat me te medha.sa me shume ta skllaverosh robin aq me shume ai kerkon te lirohet,te provoje kenaqsite e ndaluara.
  Shume dakord. As ferexheja s'e ben te ndershme e besimtare te madhe nje vajze muslimane, e as kryqi s'e ben te tille nje vajze te krishtere. Nese lejohet kryqi duhet lejuar dhe ferexheja. Rregullat e ligjet duhet te vlejne per cdokend e. Edhe per ate katnaren e Wyomingut, edhe per katnaren e Tirones, edhe per ate te Sharres!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Alienated : 11-03-2008 m 06:56
  Koha sht e maskarenjve
  Por atdheu i Shqiptarve

 17. #377
  Perjashtuar Maska e Dragut
  Antarsuar
  14-06-2006
  Vendndodhja
  Prtej Gramozit, gati pr luft
  Postime
  545
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Alienated Lexo Postimin
  E gjithe kjo qe ti ke thene bie poshte, sepse para ca kohesh nje nxenes i nje shkolle regjistroi me celular mesuesen e tij nen fundin e saj te shkurter! Ke harruar?!?! Lus moderatoret qe po e gjeten temen diku - te sjellin nje lidhje ketu qe ta rifreskojme memorien e Dragutit!

  Tashi, ti e ke rradhen e kosit.
  Do pak?!
  Po nuk sht argument ky mr tullumbac. Kjo nuk do t thot asgj.

  Ti shqetsohesh se nj fmij filmoi msuesen? Shqetsohesh q celulari ka hyr n prdorim masiv? Shqetsohesh q msuesja erdhi me fund n shkoll?

  Kush sht shqetsimi? Dhe far lidhje me t shkuarit n shkoll me gjoks jasht apo ferexhe?


  kosin maje vet se un do i fus nj dhall

 18. #378
  I qete Maska e BEHARI
  Antarsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
  Postime
  2,127
  Faleminderit
  2
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga diocleziano Lexo Postimin
  po nuk e bon robin ferexheja te ndershem mer daku,mund te mbash ferexhe dhe te pallohesh 20 here ne dite,dhe eshte e vertete atyre femrave qe ju vene zinxhire,ato jane putanat me te medha.sa me shume ta skllaverosh robin aq me shume ai kerkon te lirohet,te provoje kenaqsite e ndaluara.
  po ku ta di une se si dhe sa i kupton keto gjera!!
  une e di se edhe kafshes ja ka krijuar zoti bishtin vetem e vetem per te mbuluar organet gjenetale!!kurse ju doni qe njerzit te dalin lakuriq!!!
  pastaj sa per te perforcuar ate qe une te thashe me siper,,une nuk kam pere vajza te mbuluara ne asnje vend te botes,qe te kene rene pre e prostitucionit apo tjera ane negative!!
  perkundrazi keto femra te mbuluara kane idene te krijojne nje familje te rregullt te shendoshe te rrisin femije te edukuar te dobishem per vehten dhe per shoqerine,dhe kjo vertetohet mese miri se jetegjatesia dhe harmonia me e malle ekziston realisht tek keto familje te cilat praktikojne islamin,madje ka familje qe jetojne dhe 20 veta se bashku pra kjo eshte kultura dhe mancipimi!!
  kurse po te marrim ate qe juve parapelqeni,e shikon per dite se femija brktisen nga prinder te divorcuar sa here kan qef te nderrojne partner!!ky eshte nje krim ndaj femijes ne vecanti dhe familjes ne pergjithsi!!

  nejse nuk po zgjatem me teper ,pasi nuk kam kujt ti flas!!shpresoj te reflektoni do ishte mire per te ardhmen tuaj!!

 19. #379
  Perjashtuar Maska e land
  Antarsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  29 falenderime n 28 postime
  pra ti del ne perfundimin qe vajzat e mbuluara kok e kembe nuk kane epsh!!!!!!je i sigurt plako?????pra ti thua qe ferexheja heq deshirat seksuale!!!!!sa gabim qe je.

 20. #380
  ...beyond Maska e Alienated
  Antarsuar
  19-09-2005
  Vendndodhja
  Cassiopeia Constellation
  Mosha
  38
  Postime
  3,143
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga Dragut Lexo Postimin
  Po nuk sht argument ky mr tullumbac. Kjo nuk do t thot asgj.

  Ti shqetsohesh se nj fmij filmoi msuesen? Shqetsohesh q celulari ka hyr n prdorim masiv? Shqetsohesh q msuesja erdhi me fund n shkoll?

  Kush sht shqetsimi? Dhe far lidhje me t shkuarit n shkoll me gjoks jasht apo ferexhe?

  kosin maje vet se un do i fus nj dhall
  Si s'qenka argument ai mo lal? Si s'dashka te thote asgje ajo?

  Mesuesja (te gjithe e dine) duhet te jete shembull per nxenesit! Dhe keso shembujsh kemi ne shkollat tona, mesuese me fund te shkurter. Une nuk shqetesohem per perdorimin masiv te teknologjise (celularit ne kete rast), por shqetesohem shume kur shoh se si nje femije abuzon me te, per te regjistruar tangat e mesueses nen fundin e saj te shkurter. Me shqeteson prezenca e nje mesueses me 50 cm2 tekstil ne trup, shembulli i shoqerise, shembulli qe ndjekin studentet.

  Kush sht shqetsimi? Dhe far lidhje me t shkuarit n shkoll me gjoks jasht apo ferexhe?

  Te shkuarit ne shkolle me gjoks jashte dhe te shkuarit ne shkolle me ferexhe kane te perbashket stile te ndryshme te veshjes. Njera preferon gjoksin jashte - tjetra preferon ferexhene. Le te vene uniforma shkollore per te gjithe, dhe le te kerkojne nga vajzat e krishtere te heqin kryqet nga qafa.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Edvin83 : 12-03-2008 m 06:26
  Koha sht e maskarenjve
  Por atdheu i Shqiptarve

Tema t Ngjashme

 1. Thnie kushtuar femrs.
  Nga ZANOR n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 54
  Postimi i Fundit: 15-11-2010, 18:09
 2. Dosja antishqiptare e Greqis, 1912-2007
  Nga BARAT n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 645
  Postimi i Fundit: 15-10-2007, 19:27
 3. At Donat Kurti O.F.M.
  Nga NoName n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-04-2006, 03:17
 4. Gruaja n Islam
  Nga Acid_Burn n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 22-08-2005, 09:39
 5. 5 Universitetet m t mira n Amerik
  Nga miri n forumin Mentori akademik
  Prgjigje: 58
  Postimi i Fundit: 24-05-2005, 16:51

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •