Close
Faqja 18 prej 20 FillimFillim ... 81617181920 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 341 deri 360 prej 400
  1. #341
    Hyllin Maska e Hyj-Njeriu
    Anëtarësuar
    22-07-2007
    Vendndodhja
    Fatkeqesisht mes ndergjinoresh
    Postime
    2,945
    Une jam pro mbulimit te femrave kur shkojne ne shkolle ,por ne shkollat femerore ,ku plas lesbizmi....
    Shqiptari e ka care rrugen e historise me Palle ne dore!

  2. #342
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Une jam pro mbulimit te femrave kur shkojne ne shkolle ,por ne shkollat femerore ,ku plas lesbizmi....
    Lesbizmi s'ka të bëjë me natyrën, është thjesht një konspiracion anti-straight që po zhvillohet kohëve të fundit.
    Është e vërtetë se femrat janëmë të lira me njëra tjetrën, shumë lehtë nxefen dhe hyjnë në marrëdhënie, por nuk bëhen lesbike aq lehtë. Lesbike bëhen nën ndikimin e propagandës.
    Që nga fëmijëria u flitet se si lesbiket janë normale, kjo nuk është asgjë e keqe, dhe kjo u futet në ndërdije, pastaj shtoje dhe faktorin tjetër (kurreshtjen), dhe mund të marrësh me mend përfundimin.

  3. #343
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Cfar demi keni nga nje vajz e mbuluar , gjersa ajo esht e integruar ne shoqeri, studjon, punon , kujdeset per familje ?
    Nuk është dëmi që na shkaktohet ne, por dëmi që u shkaktohet atyre, sepse të vësh mbulesë në stinën e verës në 40*C është çmenduri, që vetëm "islamic-brainwashing" mund t'a bëjë.

  4. #344
    i/e regjistruar Maska e elen
    Anëtarësuar
    07-01-2005
    Vendndodhja
    United States of Albania
    Postime
    919
    Citim Postuar më parë nga Hyj-Njeriu Lexo Postimin
    Une jam pro mbulimit te femrave kur shkojne ne shkolle ,por ne shkollat femerore ,ku plas lesbizmi....
    Dakort me Yllin..
    Po te jene te mbuluara ne bote se do tu veje mendja per gje...

    Aty eshte qe do tu marrin flake ...floket ...
    Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

  5. #345
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anëtarësuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-këndej
    Postime
    3,131
    Citim Postuar më parë nga Son-Of-Ishtar Lexo Postimin
    Nuk është dëmi që na shkaktohet ne, por dëmi që u shkaktohet atyre, sepse të vësh mbulesë në stinën e verës në 40*C është çmenduri, që vetëm "islamic-brainwashing" mund t'a bëjë.
    Po ato i bartin gjitha veshtirsit , te ishte qe ndonjeri ja ka imponu , po ateher duhet te diskutohet, mirpo gjersa vet mbulohen dhe luftojn qe ta mbajn mbulesen, skemi cka nderhyjm aty, sepse demokraci jemi apo jo.
    E mira e vajzave qe mbulohen tash esht se ato edhe pse me mbules nuk izolohen nga shoqeria , sic thash gati te gjitha vazhdojn shkollimin , jo ne deg fetare, por edhe informatik, drejtesi, gjuh, ekonomi.... Un per vejti kur studjoja kam pas nja 5,6,7 kolege te mbuluara gjitha ishin te suksesshme. Njera e mbaj mend kishte sukses mbi 9 .

  6. #346
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    jam kunder mbuleses se femres edhe marteses se saj me nje mashkull qe e para here qe e takon eshte kur behet ceremonia e marteses !!! qofte kjo femer katolike myslymane apo e ndonje feje tjeter !!!

    eshte gjynaf mos shikojme hiret e femrave por ti izolojme me shume si ne mesjete !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  7. #347
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Po ato i bartin gjitha veshtirsit , te ishte qe ndonjeri ja ka imponu , po ateher duhet te diskutohet, mirpo gjersa vet mbulohen dhe luftojn qe ta mbajn mbulesen, skemi cka nderhyjm aty, sepse demokraci jemi apo jo.
    I bartin vështirësitë sepse ashtu e kanë eduku prindërit. Kjo është jetë' me komplekse. E mban shaminë edhe në vapën më të madhe, sepse ashtu i është futur në subkoshiencë ky farë mentaliteti.
    T'a detyrosh është krim i vogël, por ta edukosh që të mbajë shami është krim edhe më i madh.

    Fundja s'ka ç'i duhet mbulesa.

  8. #348
    Perjashtuar Maska e besi84
    Anëtarësuar
    29-12-2003
    Vendndodhja
    n'toke t'Zotit!!
    Postime
    440
    Citim Postuar më parë nga *Babygirl* Lexo Postimin
    Edhe un do e ndaloja mbulesen ne shkolla, pse eshte me e moralshme
    ajo qe e ven mbulesen sesa ajo qe se ven!!! Nuk besoj!
    po aty qe vin me minifunda (gjysem te zveshura, lakuriq, apo cullak si duash quaje) , i ndalon ti ato, apo vlen vetem per ato te mbuluarat ?????

  9. #349
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Per mendimin tim shamija ne koke le te mbahet, por percja eshte e tepert ama, sepse nuk arrihet te identifikohet nese behet me te vertete fjale per nje person apo per nje tjeter. Pastaj ne kohen e sotme qe jane shtuar edhe kamikazet, me mire ta heqin percen...
    Percja nuk tregon asgje, perdorej nga arabet e shkrete qe perpara nga vapa e klima e keta na e kane marre si tradite myslimane...kot me kot!!!
    La vita è bella...

  10. #350
    Perjashtuar Maska e besi84
    Anëtarësuar
    29-12-2003
    Vendndodhja
    n'toke t'Zotit!!
    Postime
    440
    Citim Postuar më parë nga [era] Lexo Postimin
    Per mendimin tim shamija ne koke le te mbahet, por percja eshte e tepert ama, sepse nuk arrihet te identifikohet nese behet me te vertete fjale per nje person apo per nje tjeter. Pastaj ne kohen e sotme qe jane shtuar edhe kamikazet, me mire ta heqin percen...
    Percja nuk tregon asgje, perdorej nga arabet e shkrete qe perpara nga vapa e klima e keta na e kane marre si tradite myslimane...kot me kot!!!
    (si musliman qe jam elhamdulilah) Edhe logjika ime e thjesht nuk ma thot se percja duhet te mbahet.
    Por problemi eshte se dikujt i pengon edhe ajo shamija qe per ty na qenka ok

  11. #351
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Citim Postuar më parë nga besi84 Lexo Postimin
    (si musliman qe jam elhamdulilah) Edhe logjika ime e thjesht nuk ma thot se percja duhet te mbahet.
    Por problemi eshte se dikujt i pengon edhe ajo shamija qe per ty na qenka ok
    Po mire mer, atij ose me sakte asaj qe i pengon le te mos e mbaje, sikur po e detyron njeri, apo i vjen turp ta heqin e bejne gam gam kot.
    O mbaje e mos u ndjej e kenaqu me jeten qe ke, ose hiqe e jeto po jeten tende...
    La vita è bella...

  12. #352
    Perjashtuar Maska e besi84
    Anëtarësuar
    29-12-2003
    Vendndodhja
    n'toke t'Zotit!!
    Postime
    440
    Citim Postuar më parë nga [era] Lexo Postimin
    Po mire mer, atij ose me sakte asaj qe i pengon le te mos e mbaje, sikur po e detyron njeri, apo i vjen turp ta heqin e bejne gam gam kot.
    O mbaje e mos u ndjej e kenaqu me jeten qe ke, ose hiqe e jeto po jeten tende...
    Nje keqkuptim i vockel ketu , E pata fjalen se te tjereve (jo muslimaneve) pra atyre ne shkolla , atyre i pengon nje gje e till, e jo atyre qe i mbajn shamijat,sepse ato i i mbajn me vetdeshir (besoj une)


    hajt shnet

  13. #353
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Nuk besoj se jo-myslimaneve u pengon ndonje gje, sepse nuk i hyn gje ne xhep se si vishet njeri e tjetri. Sidoqofte nje mendim i tille per nje njeri tjeter eshte thjeshte injorance, sepse asnje s'ka te drejte ne demokraci te gjykoje veshjen e tjetrit.
    Nga ana tjeter jam edhe e mendimit qe veshja e tille te ndryshon e te egerson ndaj shoqerise, sepse ndonjehere mund te ndodh qe vetem nga veshja nuk ben shume e shume gjera qe bejne shoket, shoqet e moshataret. Kur jetohet ne nje shtet e ne nje kohe moderne, besoj se nje fare pershtatje duhet te jete e tradicionalizmat duhet te lihen nje cik mbrapa ne nje fare menyre, sepse njeriun fundja s'e ben veshja e ben menyra e sjelljes(edukates e kultures)!
    La vita è bella...

  14. #354
    Perjashtuar Maska e besi84
    Anëtarësuar
    29-12-2003
    Vendndodhja
    n'toke t'Zotit!!
    Postime
    440
    Citim Postuar më parë nga [era] Lexo Postimin
    Nuk besoj se jo-myslimaneve u pengon ndonje gje, sepse nuk i hyn gje ne xhep se si vishet njeri e tjetri. Sidoqofte nje mendim i tille per nje njeri tjeter eshte thjeshte injorance, sepse asnje s'ka te drejte ne demokraci te gjykoje veshjen e tjetrit.
    Nga ana tjeter jam edhe e mendimit qe veshja e tille te ndryshon e te egerson ndaj shoqerise, sepse ndonjehere mund te ndodh qe vetem nga veshja nuk ben shume e shume gjera qe bejne shoket, shoqet e moshataret. Kur jetohet ne nje shtet e ne nje kohe moderne, besoj se nje fare pershtatje duhet te jete e tradicionalizmat duhet te lihen nje cik mbrapa ne nje fare menyre, sepse njeriun fundja s'e ben veshja e ben menyra e sjelljes(edukates e kultures)!
    era, Se sa u pengon ajo jo-muslimaneve po shihet ne shkolla (po flas per trojet shqipetare).Ndersa sa i perket asaj se nje gje e till po simbolizojka prapambeturine dhe po i ndalojke vajazat e tilla qe te bejne gjere te njejta (sikurse shoqet e saja), atehere mund them:
    Njeriu me bindje te plote Islame (nje musliman i vertet pra) eshte i obligum )nga vete feja e tij qe ua caktoi Allahu xh.sh) qe te merreen me zbulime shkenkencore, pra te mesoj te zbuloj dhe te studioj deri ne piken e fundit.
    Shamija nuk eshte diqka qe po pengojka ne intergrimin e nje shoqerie (ashtu siq po presuposoz ti) , ajo thjeshte eshte nje gje individuale dhe ashtu siq keni ju te drejt (duke u thirrur ne ate EVROPIA-nizmin e juaj) qe te dilni dhe te shetisni e lire ne bikini te pllazhes neper qytet, ashtu kan te drejt (ato qe mbajn shamijat) ti mbajn ato dhe te mos shkojn ne vende qe per mendimin e tyre nuk ia vlene te shkohet.


    p.s per mua personalisht i prapambetur eshte ai qe mendon se shamia e pengon nje shoqeri ne zvillimin e saj te metutjeshem (ne suaza evropiane pra) , dhe ju nje e tille qe mbane shamine dhe qe krahas shamis mbane edhe titullin doktor shkence


    Pershendetje per ju

  15. #355
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Une i dua keto me shamija se e bejne me mire, kenaqesh me to dhe kurre askush nuk merr vesh cila ishte cila se jane goxha numer dhe nuk mund ti dallosh se kur te hyjne brenda nuk te shkeputen me deri sa te ta kene shpenzuar tere karikimin mashkullor qe ke.
    Komshite ngelin duke care koken mos ishte bija e atij apo e ketij se nuk ia njohin shamine...

  16. #356
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Citim Postuar më parë nga Bajram Ferri Lexo Postimin
    Une i dua keto me shamija se e bejne me mire, kenaqesh me to dhe kurre askush nuk merr vesh cila ishte cila se jane goxha numer dhe nuk mund ti dallosh se kur te hyjne brenda nuk te shkeputen me deri sa te ta kene shpenzuar tere karikimin mashkullor qe ke.
    Komshite ngelin duke care koken mos ishte bija e atij apo e ketij se nuk ia njohin shamine...
    shkurt e shqip ti po thua qe qenkan me keq se femrat qe vishen normale sepse pas rrobes u fshihka nje qe haka burra...
    Ik re cfare jane keto budallalleqe, veshja nuk tregon njeriun sepse me te vertete nuk dallohen nga percja por kane gjatesine, peshen, ngjyrat e rrobeve te ndryshme e po deshe t'i vesh re i kupton po he.
    Nejse ato qe vishen ashtu ate menyre mendojne e le te vishen, mqs e mendojne, por e keqa eshte kur detyrohen nga prindi apo nga shoqeria pa deshiren e tyre.
    La vita è bella...

  17. #357
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anëtarësuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-këndej
    Postime
    3,131
    Un jam i permbajtur rreth mbulimit te fytyres sepse konsideroj se nuk kerkohet nga femra muslimane te mbulohet fytyra, mbulimi i ftyres me duket pun e tepruar.
    Studentja nga Durrsi a e ka mbulu edhe ftyren ose...?
    Un ne kto troje shqiptare deri tash vetem nja 3 femra kam par te mbuluara komplet me gjith ftyr. Kshtu qe kur folet per mbulim mendoj ne ato qe jan me fytyr te hapur. Sepse kto jan shumica.

  18. #358
    i/e regjistruar Maska e Musa`
    Anëtarësuar
    05-01-2008
    Postime
    117
    Citim Postuar më parë nga SaS Lexo Postimin
    jam kunder mbuleses se femres edhe marteses se saj me nje mashkull qe e para here qe e takon eshte kur behet ceremonia e marteses !!! qofte kjo femer katolike myslymane apo e ndonje feje tjeter !!!

    eshte gjynaf mos shikojme hiret e femrave por ti izolojme me shume si ne mesjete !!!

    Femra qe do te martohet e ka te drejte qe te shikohen ne bashkshortin e ardhshem te saj. dhe per me teper nga nje hadith percillet qe i Derguari i All-llahut Muhammed s.a.u.s. ka thene qe para se t'i martoni ato shikojini
    Ndryshuar për herë të fundit nga Musa` : 19-01-2008 më 14:38

  19. #359
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    Citim Postuar më parë nga Musa` Lexo Postimin
    Femra qe do te martohet e ka te drejte qe te shikohen ne bashkshortin e ardhshem te saj. dhe per me teper nga nje hadith percillet qe i Derguari i All-llahut Muhammed s.a.u.s. ka thene qe para se t'i martoni ato shikojini
    me thuaj sa femra jane ato qe martohen me dashuri ???
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  20. #360
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    09-01-2008
    Postime
    10
    Citim Postuar më parë nga SaS Lexo Postimin
    me thuaj sa femra jane ato qe martohen me dashuri ???
    nuk kuptoj pse e shikon lidhjen me dashuri kaq te madhe dhe te paprekshme eshte e vertet qe nder muslimanet jan pak ato qe martohen me dashuri por kjo nuk do te thot qe nuk jan te lumtura me ate qe jetojne ah edhe dicka tjeter lidhjet qe behen me dashuri jan me te prekurat per te patur nje divorc dhe shum nga keto lidhje kan dikur ndjeshem ne jeten sentimentale te partnerit-es

Faqja 18 prej 20 FillimFillim ... 81617181920 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Thënie kushtuar femrës.
    Nga ZANOR në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 55
    Postimi i Fundit: 22-12-2023, 04:38
  2. Dosja antishqiptare e Greqisë, 1912-2007
    Nga BARAT në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 645
    Postimi i Fundit: 15-10-2007, 19:27
  3. At Donat Kurti O.F.M.
    Nga NoName në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 25-04-2006, 03:17
  4. Gruaja në Islam
    Nga Acid_Burn në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 33
    Postimi i Fundit: 22-08-2005, 09:39
  5. 5 Universitetet më të mira në Amerikë
    Nga miri në forumin Mentori akademik
    Përgjigje: 58
    Postimi i Fundit: 24-05-2005, 16:51

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •