Close
Faqja 0 prej 14 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 266
  1. #1
    Administratore Maska e Fiori
    Anëtarësuar
    27-03-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    3,016

    Filmi që patë mbrëmë - Vjeshtë

    "Grilled" me Ray Romano dhe Kevin James. Çka, nuk ishte shume per te qeshur por dhe i keq fare nuk ishte.

    Per neser kam lene te shikoj "The lake house" ... pastaj ne netflix e kane rradhen nja 10te filma italiane, po nuk e kam idene si do dalin se thjesht nga titujt i zgjodha.

  2. #2
    Desert Fox Maska e bayern
    Anëtarësuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    PENG

    Film grek ne lidhje me pengmarresin e Autobuzit grek. Ne kete film cuditerisht nuk flitet keq per Shqiperine por perkundrazi mundohet te sqarohet nga se vjen gjithe ajo drame. madje sulmohet edhe policia Greke si e infiltruar midis trupave Shqiptare.

    Film i lezetshem.
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  3. #3
    Administratore Maska e Fiori
    Anëtarësuar
    27-03-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    3,016
    Dje pashe "Open Season", u shkriva lol ti ngordhje ato lepurushkat. "buddy" - Filmat vizatimore gjithmone me kane pelqyer me shume se filmat e tjere.

    Ndersa pardje pashe "Imagine me and you", aktoret me pelqyen te gjithe po fundi ishte tipik anglez pa pike emocioni (intimiteti). Filmi bente fjale per dy vajza qe bien ne dashuri me njera tjetren, ne dasmen e njeres nga keto. Dhe ne fund le te shoqin kjo per kete vajzen qe i beri lulet e dasmes.

    Ti personi i paidentifikuar , ne ca gjuhe e pe kete filmin "Peng"?! E kerkova tek netflix po nuk e gjeta me kete titull (provova Peng dhe Hostage).


    Fiori

  4. #4
    Desert Fox Maska e bayern
    Anëtarësuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Korbecke filmi eshte Greqisht i titruar ne Shqip. Po te vendos nje foto te cilesise se dobet (Normale e bere me celular) i figures se perparme te kapakut te VHS.

    Meh mbrapa thote ka qene pjesmarres ne festivaline filmit ne Berlin ne 2005 po nuk ka marre tituj.
    Mu me pelqeu se di ty.
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  5. #5
    Ego? Superego? Maska e Harakiri
    Anëtarësuar
    07-10-2004
    Postime
    638
    Citim Postuar më parë nga Fiori
    Per neser kam lene te shikoj "The lake house" ...
    The Lake House e pashe para 1 muaji ne nje kinema Zvicerane. Nuk mu duk edhe shume interesant pavaresisht se te prek ne disa momente. Ja vlen te permend qe isha me 4 vajza dhe asnjeres nuk i pelqeu.

    Une sot pashe Fearless me Jet Li. Filmat me arte marciale i kam shume qejf por ky ishte i vecante sepse edhe intriga e filmit ishte serioze dhe mjaft mire e zhvilluar.
    "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

  6. #6
    Perjashtuar Maska e Ryder
    Anëtarësuar
    24-06-2002
    Postime
    1,160
    nosferatu (herzog)
    blue velvet, elephant man (lynch)

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-06-2002
    Postime
    1,611
    Citim Postuar më parë nga hi, ryder
    nosferatu (herzog)
    blue velvet, elephant man (lynch)
    Hmmmm, ke pare kryevepra te verteta !!

  8. #8
    Perjashtuar Maska e Ryder
    Anëtarësuar
    24-06-2002
    Postime
    1,160
    ktyre dyve ja kam pa komplet repertoret pak a shum. (herzog, lynch)
    pash edhe the great ecstasy of woodcarver steiner te herzog...sma merrte mendja se do kisha durim te shifja i dokumentar per 1 ski-jumper, po masi e pash dola ne konkluzionin qe esht gabim ta paragjykosh ket herzog para se ta shofesh

    rekomandohet edhe jean luc godard, per ata qe sjan shum apolitike, whatever the fuk that means. alphaville ishte i filmi fundit qe pash nga ky, tip parodie e diktaturave te lindjes/totalitarizmit/shoqerise n'pergjithsi

    kishte 1 koute e lezetshme te ky filmi "im too old to argue, so i shoot first"

  9. #9
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    I xhiroj se s'kam kohe gjate javes e ulem ndo nje fundjave ti shoh nje nga nje njeheresh.

    Janie Gets Married 1946 me Margaret Hamilton qe luante pastruesen e shtepise (Margaret Hamilton-in e njihni me mire si shtriga jeshile "I'll get you my pretty" tek Wizard of Oz). Pak tip vanilla me shprehje te asaj kohe. Harxhim kohe.

    My Favorite Wife 1940 me Cary Grant. Nje burre rimartohet 7 vjet pasi gruaja e tij ka humbur ne det dhe eshte e supozuar si e vdekur. Gruaja rikthehet dhe pas shume peripecish, burre e grua bashkohen. Gruaja e dyte luan karakterin tekanjoz qe nuk e kupton sjelljen e cuditshme te dhendrrit, dhendrri Cary Grant s'di me ke ta prishe e me ke ta ndreqe, dhe gruaja e pare tregohet tip dinake dhe pakez cinike ne menyren se si nga njera ane nuk acarohet me ndryshimet qe jane bere gjate mungeses se saj dhe nga ana tjeter perpiqet te beje te shoqin xheloz qe ta detyroje te vendose nje here e mire se me ke do te martohet. Doris Day luajti mamane tek nje version i viteve '60 te ketij filmi. Cka... me apostrof apo pa apostrof?

    Wallflower 1948 me dy motra, njera e bukur dhe tjetra e shemtuar, por per mendimin tim ate qe e mbanin per te shemtuar ishte me simpatike, kurse tjetra ishte karakter qe spektatoret e gjejne te veshtire ta pelqejne, si nga pamja dhe nga personaliteti. Plus qe nuk ishin dhe aq te ndryshme, si nga pamja edhe nga emrat. Por nga ana tjeter besoj jane zgjedhur te tilla qellimthi. Perfundimi merret me mend. Nuk mundesha te shihja 15 minutat e fundit dhe e zhduka nga arshiva.

    Bright Eyes 1934 me Shirley Temple. Skenario tip Hirushja. I vdesin prinderit e varfer, e keqtrajtojne pasanike, dhe e adoptojne pasanike te tjere. Ketu luante dhe ajo plaka qe luante mamane tek Grapes of Wrath.

    Cheaper by the Dozen 1950 me Myrna Loy. Gjithnje eshte zbavitese te shohesh versionet e para... se kur sheh c'kane kinemate sot, te duken te gjitha origjinale.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-06-2002
    Postime
    1,611
    Citim Postuar më parë nga hi, ryder

    rekomandohet edhe jean luc godard, per ata qe sjan shum apolitike, whatever the fuk that means. alphaville ishte i filmi fundit qe pash nga ky, tip parodie e diktaturave te lindjes/totalitarizmit/shoqerise n'pergjithsi

    kishte 1 koute e lezetshme te ky filmi "im too old to argue, so i shoot first"
    Ku i shikon ti filmat e Jean Luc Godard ? Sigurisht qe rekomandohet : eshte gjeniu i kinematografise ! E kam pare "Alphaville", film ne bardh e zi, i viteve '60. Por Godard ka filmografi te madhe (plot 105 filma !) dhe vazhdon te beje akoma (shume interesante jane filmat e tij te viteve '80 )

  11. #11
    Administratore Maska e Fiori
    Anëtarësuar
    27-03-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    3,016
    Nuk e di aty ku jeton ti çfarë shërbime kini autori, por në U.S. egziston netflix dhe unë kam parë një pjesë të mirë të filmave të Jean Luc Godard falë këtij shërbimi (me tv nuk sinkronizohem asnjëherë për orarin e filmave).

    I preferuari im është Le Mépris me Brigitte Bardot.


    Citim Postuar më parë nga Harakiri
    The Lake House e pashe para 1 muaji ne nje kinema Zvicerane. Nuk mu duk edhe shume interesant pavaresisht se te prek ne disa momente.
    Të njëjtën përshtypje më la dhe mua. Nuk e kisha lënë më kot ta shikoja në dvd dhe jo në kinema.

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-06-2002
    Postime
    1,611
    Citim Postuar më parë nga Fiori
    ... por në U.S. egziston netflix dhe unë kam parë një pjesë të mirë të filmave të Jean Luc Godard falë këtij shërbimi
    C'fare eshte netflix ?? sherbim ne tv apo kinema ?

  13. #13
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Ripashe kushedi per te saten here filmin" Fatal Attraction " .


    Well, what am I supposed to do? You won't answer my calls, you change your number. I mean, I'm not gonna be ignored, Dan!

    Alex Forrest: I won't be ignored, Dan!

    E lun mire pjesen qen'ja.lol

    Pas ketij pashe Proof of Life , eshte filmi , qe rashe ne dathuri me Russell Crowe-n . Eshte so charming aty . yammi . lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  14. #14
    Administratore Maska e Fiori
    Anëtarësuar
    27-03-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    3,016
    Dje pashë "Love and Sex" e Valerie Breiman. Nuk ishte keq.

    Bënte fjalë për lidhjet midis çifteve në kohën tonë. Vinte në dukuri rëndësinë e seksit në një mardhënie si dhe trajtonte pak a shumë gjithë "yçklat" e tjera që vijnë në pakon e mardhenieve te gjata.

  15. #15
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga Fiori

    I preferuari im është Le Mépris me Brigitte Bardot.
    Para nje jave mbushi 72 vjec. Poor thing !
    Where does a thought go when it's forgotten?

  16. #16
    Jam Tea :) Maska e My_Soul
    Anëtarësuar
    07-02-2004
    Vendndodhja
    Diku...
    Postime
    464
    Mbreme pashe Wedding Crashers. Vetem fillimin se deri ne fund e kam pare sa here. Baba ganoush, lol.
    HAKUNA MATATA

  17. #17
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Pashe dy filma ne dvd.I pari qe emanuele 2,film francez erotik i vjeter.Ne fund te filmit ne nje interviste del qe filmi kur u shfaq beri shume buje ne europe dhe shteti ne france e censuroi.Nuk e la te shfaqej me ne kinemate ne france,me prejashtim te pak kinemave qe jepnin vetem filma romantike/erotike.Spanjollet ne ate kohe kalonin kufirin per te pare filmin ne France.Me vone Franca e ndaloi filmin te shfaqej,censure totale.Spanja e blen filmin,dhe e shfaq ne kinemate e veta.Francezet marrin vesh qe filmi jepej ne kinemate ne Spanje.Francezet kalojne kufirin per te pa filmin ne Spanje lol.
    Filmi tjeter "dy njerez te nje qyteti".Film i bukur.
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  18. #18
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Ben, ku ta gjej une ate DVD e " Dy njerez te nje qyteti" ?
    E ke fjalen per filmin francez me Jean Gaben , Alain Delon dhe Gerard Depardieu, apo jo???

    Ahhhh....c'ma ngrite mendjen...

    Ndersa "Manuelen" nuk e dua. E kam pare already, pa patur nevoje te kaloj kufirin si spanjollet. (lol)
    Where does a thought go when it's forgotten?

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Dancing Slaves---kur zgjodhi DVD'n motra u magjeps nga djemt e bukur in front cover, dhe harroj te lexonte komentet e filmit si pshm "best gay movie ever"
    ishte film francez
    per qamet nuk tregonin nje fytyr femre, vetem ne fund fare
    hmm pershtypjet e filmit---mire, jo keq, por ka disa skena te peshtira
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  20. #20
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Citim Postuar më parë nga MI CORAZON
    Ben, ku ta gjej une ate DVD e " Dy njerez te nje qyteti" ?
    E ke fjalen per filmin francez me Jean Gaben , Alain Delon dhe Gerard Depardieu, apo jo???

    Ahhhh....c'ma ngrite mendjen...

    Ndersa "Manuelen" nuk e dua. E kam pare already, pa patur nevoje te kaloj kufirin si spanjollet. (lol)
    Ai film eshte me Alen Delonin dhe zhan gabenin.E kam blere dhe ishte njecike shtrenjte.Po e deshe te dergoj nje kopje.Per ta shkarkuar nuk e gjen dot se kam kerkuar edhe ne gogel edhe ne limewire emule etj.Edhe emanuela2 eshte film i bukur skenat muzika shume bukur ne hong kong.
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

Faqja 0 prej 14 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 02-02-2006, 03:14
  2. Vjeshtë
    Nga Agim Doçi në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 24-01-2006, 02:04
  3. Unë, Ti dhe Ajo në mes nesh Vetmia!
    Nga Poeti në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 21
    Postimi i Fundit: 23-01-2006, 22:21
  4. Mbreme u ndjeva homoseksual
    Nga lis në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 24
    Postimi i Fundit: 07-05-2004, 11:58
  5. Ishte vjeshtë
    Nga iliregjakova në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 26
    Postimi i Fundit: 04-11-2002, 17:09

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •