Close
Faqja 3 prej 14 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 266
  1. #41
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anëtarësuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Die kam qene ne kinema dhe kam pa filmin "The marins" ishte vertet shume shume i bukur..
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    lol Kam mi kam po duhet t'me gjesh anen. Te ky film eshte shume obvious qellimi melodramatic. Ne keto raste une nuk impresionohem

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    si e merr anen ti D&G-je?...lol

    qa te pelqen?

    van dami, apo kirk dagllasi?
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Richard Gere, ne pergjithesi me pelqen, edhe kur luan rolin e dashurorit edhe ate te te burrit si te "Unfaithful" Te tjere pastaj ka plot. Do vij here tjeter me emra konkret dhe tituj filmash

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Rete 4, ka pas para nja 2-3 vjetesh nje set me filma te Gere. Kshu qe i kam pa edhe per tyve.
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  6. #46
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-06-2002
    Postime
    1,611
    Citim Postuar më parë nga hi, ryder
    "PERSONA" - Bregman

    "Angel Exterminador" - Bunuel
    Ke pare DY kryevepra !!

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e Laura78
    Anëtarësuar
    23-08-2006
    Vendndodhja
    Prishtine
    Postime
    157
    Fast And Furious - Tokyo Drift

  8. #48
    Desert Fox Maska e bayern
    Anëtarësuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Jete e dyfishte

    Film turk nuk e di ne e mbani mend me nje djale qe kish enderr tebehej reigjizor si i ati i cili ishte martu per se dyti edhe nuk e donte djalin per 'hir' te nuses se dyte.
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  9. #49
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga bayern
    Jete e dyfishte

    Film turk nuk e di ne e mbani mend me nje djale qe kish enderr tebehej reigjizor si i ati i cili ishte martu per se dyti edhe nuk e donte djalin per 'hir' te nuses se dyte.
    Film turk?????
    Where does a thought go when it's forgotten?

  10. #50
    .... ...
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar më parë nga MI CORAZON
    Film turk?????
    Core, pse qesh moj lulke ? Mban mend "Hirushen" dhe "Borebardhen"? Te dyja ishin prodhime turke, ama e kishin qare, sidomos me ata xhuxhet tek Borebardha, me shkrinin .

    Meqe jemi ketu, filmi i fundit qe pashe (bleva) "The little Mermaid" (special edition.) Se mos tallet njeri, por kam koleksion te madh Disney lol.

  11. #51
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga Lioness
    Core, pse qesh moj lulke ? Mban mend "Hirushen" dhe "Borebardhen"? Te dyja ishin prodhime turke, ama e kishin qare, sidomos me ata xhuxhet tek Borebardha, me shkrinin .

    Meqe jemi ketu, filmi i fundit qe pashe (bleva) "The little Mermaid" (special edition.) Se mos tallet njeri, por kam koleksion te madh Disney lol.
    Qesh, se filmi ne fjale nuk eshte turk, por indian. Ishallah se kam gabim, se kush e nigjo ate masanej.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  12. #52
    ................
    Anëtarësuar
    19-11-2004
    Postime
    1,110
    Citim Postuar më parë nga Lioness
    Core, pse qesh moj lulke ? Mban mend "Hirushen" dhe "Borebardhen"? Te dyja ishin prodhime turke, ama e kishin qare, sidomos me ata xhuxhet tek Borebardha, me shkrinin .

    Meqe jemi ketu, filmi i fundit qe pashe (bleva) "The little Mermaid" (special edition.) Se mos tallet njeri, por kam koleksion te madh Disney lol.
    Po "Shomikuqen" e mban mend ti mi??!!

    Ti Corason, për cilin film e ke fjalën që është indian, se po na bën lëmsh po na bën... pa hë na i thuaj??!!

    Indian ka qenë ai me Raxh Kapurin.

  13. #53
    .... ...
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Jete e dyfishte, Humi. Si behet google ky film mo? "Double Life"? Me del nje tjeter. Thashe mos e gjej t'i japim xhevap Kores, se bayo s'qenka verdalle lol.

    PS: Per cilen shamikuqe e ke fjalen?

  14. #54
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga Humdinger
    Po "Shomikuqen" e mban mend ti mi??!!

    Ti Corason, për cilin film e ke fjalën që është indian, se po na bën lëmsh po na bën... pa hë na i thuaj??!!

    Indian ka qenë ai me Raxh Kapurin.

    Jete e dyfishte , ishte ai me ate cunin me kmish t'bardh, te gjate e brun me floke me onde te zeza, qe kishte nje te dashur e pastaj u martuan e flinin ke ai krevati i shemtut. Ky cuni tani ishte produkt i nje dashurie te pafat midis atij kineastit te gjate me floke te rena me mustaqe dhe asaj gruas se urte, qe s'e donte vjehrra....lololllllllllll

    Por fundi ishte happy...se kur morri cmimin ky,,,thirri te atin ne skene....shume lot mo,,,,nga te gjitha palet...Muzika ishte keshtu,,,,prit ta vershellej...phhhhhyyyyyyy phhhyyyyyy phyyyyyyy
    Where does a thought go when it's forgotten?

  15. #55
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    He, se harrova,,,jam 100 % e bindur qe eshte indian. Titullin e origjinalit, s'e di.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  16. #56
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar më parë nga Lioness
    Jete e dyfishte, Humi. Si behet google ky film mo? "Double Life"? Me del nje tjeter. Thashe mos e gjej t'i japim xhevap Kores, se bayo s'qenka verdalle lol.

    PS: Per cilen shamikuqe e ke fjalen?

    Aaaaaaaaaa as shamikuqen s'di ti mi? Hum, mos e pyet fare per "Bedranen" se s'ia vlen.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  17. #57
    .... ...
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar më parë nga MI CORAZON
    Aaaaaaaaaa as shamikuqen s'di ti mi? Hum, mos e pyet fare per "Bedranen" se s'ia vlen.
    Per cilin version te shamikuqes , na prishet nga mendja, lol. Per ate pyeta.

  18. #58
    ................
    Anëtarësuar
    19-11-2004
    Postime
    1,110
    Citim Postuar më parë nga Lioness
    Jete e dyfishte, Humi. Si behet google ky film mo? "Double Life"? Me del nje tjeter. Thashe mos e gjej t'i japim xhevap Kores, se bayo s'qenka verdalle lol.

    PS: Per cilen shamikuqe e ke fjalen?
    Shamikuqja e kishte burrin shofer kamioni dhe ishin zakonet e turqve që për një llaf me një burrë tjetër duhet ta vrisnin gruan. Kjo ngaqë ishte e bukur i nxorrën fjalë për dikë tjetër... muhabete fshati në Turqi.
    Ky nuk e vret por e përze apo e le diku larg vetëm dhe vjen pas shumë vitesh dhe e gjen me djalin e tij, por të martuar me një burrë tjetër dhe që djali i kamionxhiut i thirri "baba" atij tjetrit??!

    Bedranaaaaaaaaaa... nice point Corason.

  19. #59
    .... ...
    Anëtarësuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar më parë nga Humdinger
    Shamikuqja e kishte burrin shofer kamioni dhe ishin zakonet e turqve që për një llaf me një burrë tjetër duhet ta vrisnin gruan. Kjo ngaqë ishte e bukur i nxorrën fjalë për dikë tjetër... muhabete fshati në Turqi.
    Ky nuk e vret por e përze apo e le diku larg vetëm dhe vjen pas shumë vitesh dhe e gjen me djalin e tij, por të martuar me një burrë tjetër dhe që djali i kamionxhiut i thirri "baba" atij tjetrit??!

    Bedranaaaaaaaaaa... nice point Corason.
    Looool, dhe une po mendoja per "kesulkuqen" (akoma tek filmat vizatimore une hihihihi.)

    Tani qe e sqarove, me kujtohet pak si ne mjegull, por te them te drejten s'e mbaj mend. E njejta aktore qe ishte te "hirushja" me duket apo jo?

  20. #60
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Po, tamam. Shamikuqja kur e perzuni burri hypi me i kamion te vogel ene aty ke karroceria kamionit pa i burrre me xhup doku jeshil , icik si bjond si kuq, edhe ky me mustaqe por qe s'ishte aq i bukur sa ai i pari, por ky i funit ishte shume human...

    Ene ne fund te filmit, qelloi qe ky burri i dyte solli ne shtepi burrin e pare, se ishte aksidentu...ene kjo kur e pa , qe tu i ra t'fiket...ene s'pushonte tu qa,,,se ishte mes dy zjarresh t'mdhoja....

    Me falni per dialektin...
    Where does a thought go when it's forgotten?

Faqja 3 prej 14 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 02-02-2006, 03:14
  2. Vjeshtë
    Nga Agim Doçi në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 24-01-2006, 02:04
  3. Unë, Ti dhe Ajo në mes nesh Vetmia!
    Nga Poeti në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 21
    Postimi i Fundit: 23-01-2006, 22:21
  4. Mbreme u ndjeva homoseksual
    Nga lis në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 24
    Postimi i Fundit: 07-05-2004, 11:58
  5. Ishte vjeshtë
    Nga iliregjakova në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 26
    Postimi i Fundit: 04-11-2002, 17:09

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •