Close

Rezultati i Sondazhit: A duhet t hapen dosjet sekrete t ish-Sigurimit te Shtetit?

Votues
360. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Po.

  271 75.28%
 • Jo.

  67 18.61%
 • Nuk e di.

  22 6.11%
Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112
Duke shfaqur rezultatin 221 deri 237 prej 237
 1. #221
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime

  Dosjet duhet te hapen dhe jo te amnestohen tradhetaret e vendit ,pore duhet te varen ,dhe ta kuptojne edhe te tjeret ,se nje dite do te ju vihet thika ne qafe .

  Nuk duhet lejuare qe kriminelet dhe tradhetaret e vendit te jetojne te lire .

 2. #222
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  i dashur Drinas edhe Plak..

  ki vrulli revolucionar per hapje dosjesh qe po trumbeton media mafioze tani.. e kta Mekso - Biberet etj para e mbas tyre.. nuku kan hall dosjesh e hall te vertetash e hall c'enverizimi e de stalinizimi e hall plago sherimi e hall persekutim-shperblimi..

  fle tjater kund ljepuri..

  eshte ed ruci qe i fryn mekso biberave ..

  qellimi eshte qe..meqe me vote saliun nuk e rrezuan dot.. e me qe me 21 janara.. ju hoq veshi andej nga niagara.. kan shpikur kte pune.. qe te sajojne ndonje "dosje" per Saliun.. e ta flakin nga e drejta te bej politike e te drejtoj shtet.. qe.. pastaj bllokqeneria te marre pushtetin e te sundoje kanibalishto polpotisht..

  ki eshte muhabeti..

  brari i kupton me kohe kto lojna..

  kur del sander Meksi ne gazet ose ekran.. dihet se.. e ka nji detire na partia..pra nga seli roza..

  po keshtu dhe sander biberi i widherit te linose e biber elezit te ed rucit.. te nexhit..

  per mua Dosjet jan hapur.. qe kur dolli nr i pare i RD-se.. pik..  Cdo dite mesojme menxyrat..  ..

 3. #223
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-07-2006
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  327
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  ktu duhet nji katarsis total,...te dalin edhe ata qe s kan qene spijuna e te vetdeklarohen si te tille.....per nivel zzzzeeeerrrro....zati nje pjese e kalbur nji pjese e mire a??? kur ka viktime ka dhe viktimaxhi...te dy palet jan te njollosur !!!!!!!!

  Sala e tha mir mase nje lllaf dikur ,,te ndahemi nga e kaluara duke buzqesh,,......se ...qaj po deshe......

  me mir RREGULLO,...po si ? dhe a mundesh?
  Ndryshuar pr her t fundit nga i humburi : 29-03-2012 m 05:51

 4. #224
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-01-2011
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Pun e urt dhe t dnohen fajtort.

 5. #225
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-07-2006
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  327
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  e keqja se nuk ka forca te shendosha dhe anej dhe knej,e jjo vec per kte po per shum gjana,turme pa elite te vertet,pa emnus te perbashket...
  e thon mo mir te pa fe...po kjo ne planin filozofik mo e pakta,
  Ndryshuar pr her t fundit nga i humburi : 12-04-2012 m 06:40

 6. #226
  Perjashtuar
  Antarsuar
  08-04-2012
  Postime
  132
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Jam kurioz te di arsyen e atyre qe kane votuar kunder hapjes se dosjeve

 7. #227
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,129
  Faleminderit
  112
  64 falenderime n 58 postime
  Citim Postuar m par nga V.I.P Member Lexo Postimin
  Jam kurioz te di arsyen e atyre qe kane votuar kunder hapjes se dosjeve
  cfare te lidh ty me dosjet personalisht?

 8. #228
  Perjashtuar
  Antarsuar
  08-04-2012
  Postime
  132
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga drague Lexo Postimin
  cfare te lidh ty me dosjet personalisht?
  Deshira e madhe per drejtesi. Do te shtoja qe kur te vije ajo dite qe te hapen dosjet, do jete perkujtimorja 20 vjecarit te vdekjes se atyre qe kan emrat ne to

 9. #229
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-01-2011
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Gjrat e ndyta t zbulohen dhe dnohen menjhr sipas ligjit.

 10. #230
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  19 falenderime n 18 postime
  Me shumic votash miratohet ligji per hapjen e dosjeve


  Po. 271
  Jo. 67
  Se dine ku jan as vete 22

  Kam frike se kena per te ngel me parlament dhe gjygjsor bosh

 11. #231
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime
  Citim Postuar m par nga TetovaMas Lexo Postimin

  Dosjet duhet te hapen dhe jo te amnestohen tradhetaret e vendit ,pore duhet te varen ,dhe ta kuptojne edhe te tjeret ,se nje dite do te ju vihet thika ne qafe .

  Nuk duhet lejuare qe kriminelet dhe tradhetaret e vendit te jetojne te lire .
  Ka nevoje te hapen dosjet per te gjykuar ishministrin e brendshem te asaj kohe Gramoz Rucin????
  Secili spiun i vogel apo i madh e te gjithe se bashku smund te jen aq fajtore sa ish shefi i sigurimit, sa ishministri i brendshem, as sa ish prokurori, as sa ish kryetari i gjykates, as sa ish antaret e kabinetit e te byrose. Ne fund te fundit spiunimet tek keta persona shkonin. Dhe keta tani mbrohen duke thene se benin detyren. Por cilen detyre? Mbrojtjen e ingranazhit te ferrit komunist. Dhe jane krenare per kete. Ptuuu...
  Keta pisa kercenojne ishbashkpunetoret qe i futen neper keto kurthe me 1001 marifete e kercenime.
  Hapni syte njerez e mos behemi viktima te ketyre njerezve perseri. Dosjet keta pisa i kane patur ne dore per gjithe keto vite. i kane dubluar e kopjuar deri ne germen e fundit e i mbajne si Gur Sifizi ne qafen e cdokujt qe ngre krye. Ndersa bemat e tyre i kane pastruar nga letrat e asgje nuk ka per tu dale nese dosjet hapen. Ka nevoje per dosje Gramoz Ruci per te birin e tij qe ka qelluar dy here ne mes te Tiranes me pistolete mbi njerez te pafajshem???? dhe heren e trete qelloi me makinen e tij mu ne qender te Tiranes duke vrare perseri.
  Po kush do e denoje??? Ata qe i ati ka vene per te bere drejtesi????
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 12. #232
  Ismail Bej Qemali Maska e ismail_qemali
  Antarsuar
  27-02-2006
  Vendndodhja
  Tek sheshi i flamurit
  Postime
  45
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  E keni menduar ndonjeher se cfare mund te ndodh ne qoftese hapen Dosjet ...Vllai ka spiunur Vllan.... Ne asnje shtet te botes nuk jan hapur as nuk do hapen asnjehr Dosjet sekrete te sigurimit sepse shume thjesht ato nuk do quhen sekrete, por hapen vetem ato qe skan rrendesi te madhe politike, Kjo ska te bej as me kryeminister as me president... ate gje ne dorre e ka vetem sigurimi sekret i cdo shteti te jete sa per kete te jen te sigurt
  • Te gjith per mua...Dhe un per asnjerin

 13. #233
  1.2.3...I
  Antarsuar
  10-09-2005
  Postime
  2,022
  Faleminderit
  53
  65 falenderime n 48 postime
  Dosjet duhet te hapen!
  Shqiperia eshte pothuajse i vetmi shtet postkomunist qe nuk i ka hap dosjet.Me hapjen e dosjeve shteti do et tregoj se ka ardh koha per drjetesi e deri ateher rremuje do te jete gjithmone,e keni vene re sa here qe shteti ka kriza hapet tema e dosjeve,vetem qe te hutojn popullin perderisa ata bejen krime nga me te ndryshmet!

  Shteti duhet te ndertohet nga themelet,se po si ka themelet te ndertuara mire rrenohet,prandaj Shqiperia ka nje demokraci te brisht,dhe dosjet hyn te ky themel

 14. #234
  i/e regjistruar Maska e Reschen
  Antarsuar
  07-12-2008
  Postime
  450
  Faleminderit
  25
  3 falenderime n 2 postime

  Pr: Hapja e dosjeve sekrete t ish-Sigurimit t Shtetit.

  Hapja e dosjeve, Spahiu: Nse e rrzon Kuvendi, referendum popullor

  Hapja e dosjeve, Spahiu: Nse e rrzon Kuvendi, referendum popullorTIRAN- Aleanca Kuq e Zi prezantoi ditn e sotme nismn “Pr Hapjen e Dosjeve”. Kryetari i AK Kreshnik Spahiu gjat fjals s tij theksoi se nisma i referohet modelit t ndjekur nga Gjermania dhes e nse kjo nism nuk prkrahet nga deputett dhe Kuvendi ather AK do t organizoj nj referendum popullor.

  “Ne kemi marr nj nism q t krkojm ligjrisht hapjen e dosjeve. sht proces n t mirn e politiks dhe popullit shqiptar. N bashkpunim me disa forca t djathta politike kemi vendosur t nisim procesin ligjor pr hapjen e dosjeve. Nse politika shqiptare nuk do jet dakord pr kt ne do i drejtohemi popullit me referendum.”- u shpreh Spahiu.

  Sipas Spahiut ligji pr hapjen e dosjeve sht i vonuar dhe duhet t ishte miratuar dhe vn n zbatim shum m hert. “Shqiptart jan vonuar. shtje q tregon se treni i integrimit na l ose n vagonin e fundit ose n at t mallrave. N Gjermani fillimisht u hapn dosjet. Edhe populli dhe kombi shqiptar q doli nga komunizmi me ndrrn e madhe t integrimit dhe bashkimit e krkoi q Shqipria t ishte si Evropa, t kishte nj udhheqje tjetr. Ajo nuk ndodhi ndrruam disa qeveri dhe disa kuvende por u qeverism nga hafje dhe spiun. Bashkpuntor t sigurimit t shtetit dhe agjent t vendeve fqinj.”- u shpreh kreu i AK-s.

  Spahiu theksoi se populli shqiptar duhet t di se kush po e qeveris. Sipas tij n qeverit shqiptare ka pasur dhe ka deputet t krkuar nga Beogradi dhe Athina. “ Populli ka t drejt t njoh se kush e qeverise, populli ka t drejt t krkoj informacion pr t shkuarn dhe t tashmen e politikanve dhe zyrtarve q drejtojn vendin. Sot ne kemi ministra apo drejtues q jan krkuar t emrohen nga Athina dhe shrbimet sekrete t vendeve fqinj. Jetojm n nj shekull t ri dhe transparenca sht themeli i ndrtimit t shtetit por shteti nuk mund t qeveriset me duar t pista. Pr kto arsye pastrtia e figurs s qeveritarve sht prioritet.

  Shqipria sht i vetmi shtet n Europn Lindore q ka hermetizuar arkivat dhe mbyllur dosjet. Ky popull nuk meriton t jet peng i hafijeve por edhe ky komb nuk mund t vazhdoj i coptuar dhe i pa integruar se agjentt e shrbimeve sekrete nga vendet fqinj ndryjne n vendimarrje. Aleanca KuqeZi dhe Lvizja e t Drejtave t Mohuara do i dorzojn Kuvendit me disa firma deputetsh projektligjin "Pr Hapjen e Dosjeve " sipas nj modeli t adoptuar nga Gjermania e viteve 90. N rast refuzimi nga Kuvendi ata do krkojn referendum popullor .”

  (a.n/BalkanWeb)

 15. #235
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime

  Pr: Hapja e dosjeve sekrete t ish-Sigurimit t Shtetit.

  spiunet e sigurimit rucist duan "hapje dosjesh".

  po dosjen e kujt duan te hapin?

  te njerit vetem..

  te nxjerrin ate qe te gjith e dime qe Berisha ka qen sekretar partije i nje organizate partie ne pavion te kardilogjise e me kte loje te thone.. me ligj te dosjeve te berish shporresh nga politika e keshtu mafia enveriste shpeton nga armiku i saj..

  pra nje djallezi kjo loje..

 16. #236
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,454
  Faleminderit
  1
  29 falenderime n 26 postime

  Pr: Hapja e dosjeve sekrete t ish-Sigurimit t Shtetit.

  Citim Postuar m par nga Brari Lexo Postimin
  spiunet e sigurimit rucist duan "hapje dosjesh".

  po dosjen e kujt duan te hapin?

  te njerit vetem..

  te nxjerrin ate qe te gjith e dime qe Berisha ka qen sekretar partije i nje organizate partie ne pavion te kardilogjise e me kte loje te thone.. me ligj te dosjeve te berish shporresh nga politika e keshtu mafia enveriste shpeton nga armiku i saj..

  pra nje djallezi kjo loje..
  dosjet nuk hapen per te mar vesh kush ka qene komunist se kete te gjithe e dine. dosjet hapen per gjera me te rendesishme, si psh kush e izoloi shqiperine dhe pse, kush e mbante enver hoxhen ne pushtet, kush i prishi kishat, xhamiat, kujt i interesonte vrasja e intelektualeve shqiptare

 17. #237
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,174
  Faleminderit
  11
  197 falenderime n 163 postime

  Pr: Hapja e dosjeve sekrete t ish-Sigurimit t Shtetit.

  Citim Postuar m par nga Ziti Lexo Postimin
  dosjet nuk hapen per te mar vesh kush ka qene komunist se kete te gjithe e dine. dosjet hapen per gjera me te rendesishme, si psh kush e izoloi shqiperine dhe pse, kush e mbante enver hoxhen ne pushtet, kush i prishi kishat, xhamiat, kujt i interesonte vrasja e intelektualeve shqiptare
  M n fund fole nj her si duhet (realisht) !!

  Brari ka frik se mo i del emri bashk me t Saliut pr ndonj pisllk q mund t ket br n ndonj sall gjyqi.
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 07-02-2009, 15:10
 2. Mediat dhe "banda" e gazetarve.
  Nga Agim Doi n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 06-12-2006, 03:32
 3. Aleksandr Meksi, Dhuna komuniste apo vetm "dosjet" ..
  Nga Brari n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-11-2006, 02:53
 4. Shteti dhe Individi ne Islam.
  Nga Klevis2000 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 17-12-2005, 07:55
 5. Spiunazhi
  Nga Brari n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 23-07-2002, 08:11

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •