Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 47 prej 47
 1. #41
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-12-2006
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  te gjithe kundershtaret e 81-shit kuterbojne ere qenefi millosheviqian, duhet te hiqen sa me shpejt nga faqja e dheut dhe te gjuhen ne qnenefat e shkieve se aty ndihen me te sigurt, nanat e tyre, duke qene konkubina te Rankoviqit e te Millosheviqit i kane pjelle keta kelush sllave, te cilet po i japin ere sllave jo vec Kosoves por edhe Ballkanit
  vete pozicionimi i arbit dhe brarit po tregojne qnefofiline e tyre prosllave.
  ika se ma mbushen kompjuterin me ere qelbi sllav

 2. #42
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-12-2006
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  A edhe ne kete forum paska shkije si ky sojqeni Arb-i
  Turp per udheheqesit e ketij forumi qe ua kane munedesuar qelbesirave sllave te gerryejne ende neper trupin dhe shpirtin e shqiptarit

 3. #43
  Perjashtuar Maska e Sabriu
  Anėtarėsuar
  29-12-2005
  Postime
  1,284
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga _PDK_
  A ka njeri qe me bind se keta 2 Arb dhe Brari jane Shqiptar
  Po ti qe shtron nje pyetje kaq cinike e te tmerrshme si ndihesh?

 4. #44
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-06-2006
  Vendndodhja
  Redmond, WA, USA
  Postime
  180
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  A keni kėtė MP3? Ma dėrgoni ju lutem.

  Nėse e keni kėtė kėngė nė MP3 ju lutem ma dėrgoni.

  //Agroni

  Citim Postuar mė parė nga Llapi
  KANGA E DEMONSTRATAVE TĖ “81-shit

  O, mė njėmbėdhjetė, vėllezėr, e njėzet e gjashtė
  Po tė marsit “81,
  Do tė shenohet nė histori
  Nė histori shėnohen tėto data
  Se Kosovarėt u ēunė nė demonstrata.

  Nė demonstratė u ēu“n pa qare
  Tė kėrkojnė tė drejtat kombėtare
  Tė kėrkojnė ēka na takojnė
  Si tė tjerėt dhe ne t“i gėzojmė,
  Me njėmbėdhjetė kaloi disi,
  Me njėzet e gjashtė u bė kėrdi,
  Se njėsitė speziale
  Janė versulė n“lule shqiptare
  Se njėsitė speziale
  Janė versulė n“lule shqiptare
  Se njėsitė po tė Serbisė
  Janė versulė nė lule t“ēiknisė;
  Duke prerė e duke gri
  Vasha tė reja e studentė tė rinj,
  Duke prish edhe gji tė ēiknisė
  Duke shkatėrruar faren e djalėrisė
  Qė tė mos lindin mė Mic Sokola
  Po e shkretė tė mbesė Kosova.

  Pėr masakėr qė k“ta banė,
  Qė na vranė edhe na ranė
  Qė pėr herė t“parė jo nuk e kanė
  Me njė prill populli ngritet n“kambė;
  Janė tubu, nė Prishtinė dyqind mijė
  Kėrkojnė tė drejta e barazi.
  Janė bashkuar nxėnės e studentė
  Pėr ēka tė gjithė jemi kompetent;
  Qė tė ketė nxėnėsi ku tė mėsojė
  Dhe studenti ku tė studiojė,
  Qė minatori nė galeri
  Mos ta nxjerrė arin pėr Serbi.
  Mos tė shkrihet plumbi sikur lum
  E tė shkojė nė pus pa fund.
  A ėsht“ e mirė edhe e drejtė
  Qė fushat tona me grurė si det
  Qė tė shkojnė nė tjetrin kosh
  E shqiptari barkun bosh?
  Po kur ra ai terri i zi
  Ka dhėnė urdhėr kjo Serbi

  Qė tė qohet milicia,
  Tė bashkohet edhe ushtria
  Parashuta nė Kosovė po lėshojnė
  Qė Kosovėn ta robėrojnė,
  Kanė hudhė bombė e municion
  Nė trup t“shqiptarit tė gjitha ranė.

  Tėrė Kosova u ngrit nė kambė
  E protesta gjithkund po bajnė,
  Shih llapjanėt kur ēohen n“kambė
  Nė t“katėr anėt udhėt; kanė zėnė
  Milicinė po e ēarmatosin
  E vetveten e armatosin,
  Qė t“i mbrojnė bijtė edhe tė Drenicės
  Ata nipa tė Azem Galicės.
  U ngrit Peja e Gjakova
  Nė demonstrata tėrė Kosova.

  Po Vushtrria heroike
  Ajo e vjetėr dhe kreshnike,
  Nė kanagjeq u nis tė shkojė
  Me gjak pajėn ta lulėzojė.
  Po Ferizaji athue ēka ka?
  Nė Sefė Kosharen mė ka pėrngja
  E ramė Bllacėn qė u vra,
  Nė Idriz Seferin atė trim tė vėrtetė
  Qė nuk iu dhimbs jeta tė vdesė
  Pėr vatan e popull tė vet.
  Po Lipjani ē“ka qė bėrtet
  Pėr herė tė parė nė histori tė vet
  Nxėnėsit grushtat lart po i ēojnė
  Republikėn po e kėrkojnė.

  E Gjilani me Karadak,
  Nuk kanė frikė nga Serbi aspak!
  Se shqiptari i vėrtetė
  Nuk i ikė jetės tė vdesė.
  Ja njė shembull tė vėrtetė:
  Pėr njė vajzė si luaneshė
  Ishte e re dhe studenteshė
  Po mbi tankė ajo hipi ,
  Vendosė flamurin kuq e zi,
  Por oficieri me revole nė dorė
  I bie vashės nė kraharor;
  I ra indeksi, i kishte dhjeta
  Kjo na ishte e vėrteta
  Pėr Kosovė nuk iu dhimb jeta
  E s“u tremb vasha tė ikė
  Pėr KOSOVEN REPUBLIKĖ!

  Maj 1981-Kosovė.

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e skipetar
  Anėtarėsuar
  07-12-2006
  Postime
  744
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  81-shi kallxon se n'Kosove osht nis e n'Kosov po maron shkatrrimi i jugoshkinise |||

  81-shi nxit pytje si munet prap mej vetdijsu Shqiptarte ||| Shqiptarte munen me msu pej 81-shit se pse udheheqsija n'Kosove edhe sot i shkon per shtati shkijeve |||

  Ukshin Hoti, Fehmi Agani, Enver Hadri, Jusuf Gervalla, Kadri Zeka... e Shqiptar tjere jon vra pej shkive me jau lon udheheqsin e Kosovse sherbtorve t'shkinise |||

  kta si udheheqin sot n'Kosove jon sherbtor t'shkinise se ose jon njerz t'shitun te shkijet ose nuk jon t'afte me e liru Kosoven pej shkive |
  "Qė t’i ēqitėsh kėta . . . duhet t’u preē jo vetėm duart e kokėn, po edhe kėmbėt e trupin." Fan Noli

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e Veriori_Ku
  Anėtarėsuar
  07-02-2007
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Vdekje Socializmit ! Rroftė Balli Kombėtar!

  Neve Jemi Akoma Gjalle!

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,310
  Faleminderit
  34
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: KOSOVE-1981 - Rrofte Republika Socialiste e Kosoves

  PRESSING - Azem Vllasi, Halil Matoshi - 22.05.2018
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema tė Ngjashme

 1. Identiteti evropian i shqiptarėve
  Nga Iliriani nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 572
  Postimi i Fundit: 02-05-2012, 16:45
 2. Akademia e Shkencave dhe heshtja ndaj sfidave te kohes
  Nga &Mitrovicalia& nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 96
  Postimi i Fundit: 18-06-2009, 20:10
 3. UNMIK-u dhe KFOR-i kanė pezulluar aktivitetet e TMK-sė jashtė vendit
  Nga mani nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 11-05-2003, 18:04
 4. Fushata e zgjedhjeve lokale ne Kosove
  Nga Ari-Intimidator nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 39
  Postimi i Fundit: 04-11-2002, 12:53

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •