Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 31 prej 31
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-02-2003
    Postime
    10
    Une kam qene shuem goce e urte kur isha e vockel
    mjau mjau :p

  2. #22
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Alvi, edhe ti tek "Emin Duraku" ke qene?
    Si ka mundesi? Ne ne shkollen tone, s'kishin asnje shemtaraq?
    Where does a thought go when it's forgotten?

  3. #23
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Postuar mė parė nga ZEVZEKE
    Une kam qene shuem goce e urte kur isha e vockel
    Dukesh, qe nga emri....lol
    Mos i rrafsh kujt n'der !
    Where does a thought go when it's forgotten?

  4. #24
    alvi
    i/e ftuar
    Atje kam qene vetem nje vit se me perzune per shemtirizem(lol)
    Un e kom fillu ke Sabaudin Gabrani se e kam pas shpin ke Ekonomiku i vjeter, mu mrapa Petro Ninit ke vajguri, pastaj pas nja 4 muajsh shkova ke Emin Duraku, pastaj morem shpi tjeter, dhe shkova ke Fan Noli.
    Atje nuk diskriminonin, i pranonin dhe te shemtutit, sidomos ne qe e kishim hunden si njishi i 1 Majit dhe fyturen gjith pucrra si keneta e Maliqit(lol)

  5. #25
    FBI Maska e Sarah
    Anėtarėsuar
    14-05-2002
    Vendndodhja
    Larg Dashurise se Pare
    Postime
    76
    Qyqa mi none qeka mledh grupi i vjeter e mu nuk me kane cu ftese......

    Alvo vdekte cuni Cenit per ty se Ceni na ka lone targen.

    Une per vete kam urryer me shume kur kam qene e vogel ate qe gjithe kalamajte e lagjes hanin buke me sallam e une nuk e kisha te lejushme.....reaksion kimik ky dreq sallomi.
    Ene akullore nuk me lente babi me honger.....shyqyr qe nuk kishte banane ne ate kohe se edhe ate do ma ndalonte doktori...lol

    Ju perqafoj gjithe shoqenine ....kisssssssss
    In the Lord,however,woman is not independent of man, nor is man independent of woman. For as woman came from man, so also man is born of woman. But everything comes from God.

    I Corinthians 11:11 (NIV)

  6. #26
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anėtarėsuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Mbi degen e molles
    erdhi nje zog,
    - Ciu ciu, - me tha,
    te kam une shok.
    Abetaren zogu
    ne dore ma pa.
    - Mesome edhe mua
    te lexoj, - me tha.
    Dhe ia filluam
    qe te dy me ze:
    zogu ciu ciu
    une A B C.

    Ate dite kur mesuam kete te mesipermen bente dimer i ftohte sic ben zakonisht dhe xhamat e klases ishin te thyera sic ishin neper shkolla atehere. Elbasani ka dhe eren e forte ne dimer, qe me merrte me vete ndonjehere por me mbante pesha e cantes dhe dora e mamit qe te mos ikja. Beme drejtshkrim ate dite dhe mua me kishin ngrire duarte grusht, e me zor shkruaja... si kembet e pules. Mesuesja pati dhe nervin te me bertiste, "C'eshte ky shkrim keshtu? Ulu! 6!"

    Me vone, kur mesuan kalamajte se kush ishte babai im, me thonin, "Po babai yt, pse nuk na vjen te na rregulloje deren dhe dritaren?" Bahhh... can we say guilt? Por jo... ministria e arsimit i ruante leket per te dekoruar zyrat e drejtoreve dhe politikaneve. Le te rrinin femijet ne mes te dimrit me dritare te thyera, qe u kercisnin dhembet e u ngrinin duarte, e u duheshe t'a kishin mendjen ne mesim se perndryshe... 6!

    Mua me dhembti kjo 6-ta, se isha dhe ne tabele te nderit.

    Durresi, me gjithe ndryshimet qe kaloi me Vollgen. Nga i gjithe qyteti, vetem ajo pjese ka patur me te shumtat e ndryshimeve. Edhe Elbasani plot balte kishte ne dimer, po ajo e Durresit me ka mbetur ne mendje me shume. Na mbyste mami me shall, dhe jo vetem kaq, por shtonte nje cope te tejdukshme per te na mbulur ate cike surrat midis kapucit dhe shallit... dmth syte. Une e kisha te kuqe, motra ime te verdhe. Keshtu qe dimrat i mbaj mend vetem te kuq, se ashtu i shikoja pertej copes. Picerroja syte kur ecnim dhe nuk ktheja dot koken anash per te pare motren time se s'levizte kapuci qe kisha ne koke, bashke me kapucin e xhupit apo kominosheve (te miat ishin jeshile, te motres time ishin roze). Keshtu qe kur ecja, nqs doja ta shihja, duhet te ndaloja e te kthehesha me gjithe trup ne drejtimin e saj... mirror image, I guess. Blinte babi nga ato tollombacet me pika shume-ngjyreshe (nga ato te Vitit te Ri) dhe ne te dyja nuk i frynim dot, se na duheshe te hiqnim edhe shallin, edhe copen... keshtu qe na i frynte ai rruges dhe ne i mbanim ne dore. Pastaj merrnim fryme brenda ne shall dhe na lageshe shalli, mjekra dhe faqet bashke nga ngohtesia e frymes. Pastaj kishim neveri se na dukeshe si peshtyme lageshtia dhe e mbanim me dore shallin larg gojes... gjithe rruges.

    Pastaj hypnim mbi pllakat e kesaj statujes ne Durres, benim pis rrobat kur uleshim dhe degjoje gjithe mamate duke u uleritur kalamajve qe beheshin pis.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  7. #27
    Toxic Maska e Piskavica_
    Anėtarėsuar
    28-04-2003
    Vendndodhja
    ku te dua une
    Postime
    41
    Une nuk mund te sh..sh...shkruaj se me kane zene l...l...loooooooootettttttt ......ika per boje ......

    U qetesova ....
    Ama cna kujtuat edhe ju moshen e femijerise .... . Me kujtohet kur shkoja ne kopesht ku une dhe shoqja e ngushte per te mos u ndare nga njera tjetra kur vinin per te na marre , lidhnim lidhezat e kepuceve me njera tjetren e skish burre nene ti shgaterronte , atehere plaste e bertitura e zhkulja e veshit .... hahahhaha . Mami thoshte ruaj se e ben me ket pun se kam per ti shkul te dy veshet lol , edhe shkonim ne shtepi me zemra te thyera ....lool

    Po kur shkonim ne shkolle dhe e kishim per nder te rrinim te paret ne rresht .... une gjithmone ne fund e shkreta se gjithmone u beja vone , por me dhune dhe force arrija te dilja ne krye si gjoja komandante e klases ....DDDD

    Jane disa momente qe do te na kujtohen gjithmone , lojrat , zenkat , kopshtet e shkollat .............deri qe vjen dita qe femijet tane te bejne te njejtat gjera si ne dikur ....
    Whoever said that money can not buy happiness ,simply, they didn't know where to go
    shopping

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    lol...flm qe postuat ato poezi, me rikujtua klasa e pare

    Mbaj mend njehere kur erdha nga shkolla, dhe me mamin u ula ne divan qe te me ndihmonte per te lexuar disa fjale. Mami me thote te lexoj nje fjale...perpiqem ta lexoj mire te teren dhe bertas "e gjeta...cumcakiz!!!" motra e madhe nga dhoma tjeter bertet, "eshte E IMJA" lol...po na dilnin lote nga syte (nga te qeshurit), ajo vin me vrap dhe thote "me ra nga xhepi i pantallonave ku e gjete?....).

    Kurse per mesueset qe kam pasur, njera s'me linte rehat sepse e dinte qe mami ishte rrobaqepse dhe ore minute me thoshte "duhet te kemi perde ne klase, ose nje mbules per tavolinen...kush nga prinderit e tu qepin (gjasme qe se dinte)?"...une heshtia dhe nuk thoja gje meqe sdesha maman te lodhesh per dicka qe diten tjeter pastrueset apo presoria do ta merrnin per shtepine e tyre " plus pse te perdorte copat e saja ...por ajo mi ngulte syte, "mami jote qep shume bukur, pse nuk i thuaj te na bej nje Mbules per tavolinen..."....'hmm ska kohe" i thoshia, "ska kohe? vec do harxhoj 10 minuta" e po thash cme gjeti me kete gomaren (por ngaqe sdesha te mirrja note te keqe i them mamit, dhe si kokeforte qe jam i luta ta bente...mami shkoj dhe e blevi, diten tjeter mbulesa u zhduk...o e kishte marr mesuesia ose pastruesia...who knows, njerez te poshter...dhe kur kerkoj njehere perseri per dikush ti kerkoj prinderve te qepin per perde...i dhash nje shikim duke menduar "as mos guxo te permendesh maman time" ...e kuptoj prandaj nuk tha gje...ehh cfare presoresh kemi pasur
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga *~Rexhina~* : 13-01-2005 mė 07:39
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  9. #29
    ________
    Anėtarėsuar
    08-11-2003
    Postime
    1,516
    Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~*
    ...i dhash nje shikim duke menduar "as mos guxo te permendesh maman time" ...e kuptoj .....
    .............................

    e lezetshme.............lol
    Il cuore matto che ti segue ancora
    E giorno e notte pensa solo a te

  10. #30
    Perjashtuar Maska e shkodrane82
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    1,750
    Citim Postuar mė parė nga Piskavica_
    Une nuk mund te sh..sh...shkruaj se me kane zene l...l...loooooooootettttttt ......ika per boje ......

    U qetesova ....
    Ama cna kujtuat edhe ju moshen e femijerise .... . Me kujtohet kur shkoja ne kopesht ku une dhe shoqja e ngushte per te mos u ndare nga njera tjetra kur vinin per te na marre , lidhnim lidhezat e kepuceve me njera tjetren e skish burre nene ti shgaterronte , atehere plaste e bertitura e zhkulja e veshit .... hahahhaha . Mami thoshte ruaj se e ben me ket pun se kam per ti shkul te dy veshet lol , edhe shkonim ne shtepi me zemra te thyera ....lool

    Po kur shkonim ne shkolle dhe e kishim per nder te rrinim te paret ne rresht .... une gjithmone ne fund e shkreta se gjithmone u beja vone , por me dhune dhe force arrija te dilja ne krye si gjoja komandante e klases ....DDDD

    Jane disa momente qe do te na kujtohen gjithmone , lojrat , zenkat , kopshtet e shkollat .............deri qe vjen dita qe femijet tane te bejne te njejtat gjera si ne dikur ....

    Hahhaha po e poshter mbete gjithe jeten maj, si ka mundesi qe une si paskam
    degju ndonjehere keto bemat tuaja...

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e shtegetar
    Anėtarėsuar
    21-05-2007
    Postime
    97
    Citim Postuar mė parė nga Piskavica_
    Une nuk mund te sh..sh...shkruaj se me kane zene l...l...loooooooootettttttt ......ika per boje ......

    U qetesova ....
    Ama cna kujtuat edhe ju moshen e femijerise .... . Me kujtohet kur shkoja ne kopesht ku une dhe shoqja e ngushte per te mos u ndare nga njera tjetra kur vinin per te na marre , lidhnim lidhezat e kepuceve me njera tjetren e skish burre nene ti shgaterronte , atehere plaste e bertitura e zhkulja e veshit .... hahahhaha . Mami thoshte ruaj se e ben me ket pun se kam per ti shkul te dy veshet lol , edhe shkonim ne shtepi me zemra te thyera ....lool

    Po kur shkonim ne shkolle dhe e kishim per nder te rrinim te paret ne rresht .... une gjithmone ne fund e shkreta se gjithmone u beja vone , por me dhune dhe force arrija te dilja ne krye si gjoja komandante e klases ....DDDD
    Jane disa momente qe do te na kujtohen gjithmone , lojrat , zenkat , kopshtet e shkollat .............deri qe vjen dita qe femijet tane te bejne te njejtat gjera si ne dikur ....
    hahahahaaa piskavica sa kam qeshur por mkujtohet njeher mami im vin ne shkolll un sa kisha filluar klasen e par mesusi fliste me mamin un ja beje me shenj nga mbrapa mami dua kulac mirpo mami sdinte ku ta mbante mendjan dhe mesusi e pyeti se a donte te fliste me mua por mami i thot se un po i keroja kulac ,per pak koh me flisnin shoket kulaciiii looool desh zoti qe sme ngeli epiteti gjithkohes kulaciii hahah
    I arratisur e i syrgjynosur

    i rraskapitur e i sakatosur

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

  1. Sa tė vegjėl jemi nė Univers
    Nga Darius nė forumin Shkenca dhe jeta
    Pėrgjigje: 173
    Postimi i Fundit: 16-05-2018, 11:17
  2. Kur ishim tė vegjėl...
    Nga ChuChu nė forumin Albumi fotografik
    Pėrgjigje: 191
    Postimi i Fundit: 30-03-2014, 15:31
  3. Kur ishim te vegjel... (kimi)
    Nga Aragorn I nė forumin Grupmoshat e komunitetit
    Pėrgjigje: 25
    Postimi i Fundit: 20-11-2007, 21:09
  4. Kur ishin tė vegjėl
    Nga Davius nė forumin Sporti nėpėr botė
    Pėrgjigje: 31
    Postimi i Fundit: 20-04-2007, 16:08
  5. A mendoni se ne per prinderit mbetemi gjithmone te vegjel?
    Nga INDRITI nė forumin Grupmoshat e komunitetit
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 13-01-2005, 04:56

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •