Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 31
 1. #1
  Bebi i Kelas ! Maska e LediAA
  Anėtarėsuar
  02-10-2002
  Mosha
  38
  Postime
  139
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Kur ishim te vegjel, na mernin per dore.........

  dhe nje here nga fillimi

  Kur ishim te vegjel, na mernin perdore, na blinin cokollata, na blinin akullore... etj etj

  Ohhh femijeria..... !!!
  Pa he i here hiqni ēelsin kujtimeve te bukura ose ndoshta dhe te hidhura te femijerise suaj dhe hapjuni shoqerise forumore
  Wawww... :p

 2. #2
  Sinqeritet.Korektesi.
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Selanik Greqi
  Mosha
  48
  Postime
  367
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Dikur kur im vella kujtonte ngjarjet e femijenise mua me vinte inat pse mua nuk me kujtoheshin,por na qe erdhi momenti qe shume ngjarje te femijenise tani me kujtohen dhe mua.

  Ateher,ate qe nuk kam haruar ishte kur theva doren ne moshen shtat vjec,ma vune ne jaki te nje mjek popullor,por fatkeqesisht nuk u ngjit mire u ngjit shtrember,dhe u detyruam te shkojme ne Shijak te Ceni i famshem.Mbaj mend udhetimin se si shkuam por ate qe nuk mbaj mende eshte momenti qe Ceni me theu doren perseri,me ate qe me tha im at nuk nxora ze vetem se zbeha dhe me binin djerse te ftota.
  kurse me e bukura,prandaj e lash per ne fund,se i theva doren
  vura nje traste ne koke dhe duke ecur rashe ne nje kanal dy metra keshtu qe theva doren,do thoni po pse e vura trasten ne koke, kete se mbaj mend
  Dashuria eshte si nje hekur flakerues, qe kur e kap te djeg, me kalimin e kohes plaget mbyllen por shenjat do te ngelen perjete.

  Liri ne mendim......Respekt per nje mendim te kundert

  Pergjigjia me e mire per nje njeri qe hiqet sikur i di te gjitha eshte heshtja.

 3. #3
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  15-09-2002
  Postime
  126
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ar

  shume e lezecme kjo historia, po sa te ndjekin dhe ty zullumet mor......

 4. #4
  Bebi i Kelas ! Maska e LediAA
  Anėtarėsuar
  02-10-2002
  Mosha
  38
  Postime
  139
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  LoooLLL Arushi lepulushi

  Po tregoj dhe una budallikun me te madh qe kam be ne jeten time

  Qe thoni ju une jam nga Saranda ime e mrekullushme dhe ne vere kur vinin njerez ke kampi une dhe nje shoku ime Anin shkonin dhe luanim aty se zinim shok nga rrethet
  Ju e dini si jane plazhet tona te dashura ose me mire si jemi ne njerezit qe hedhim ē'do gje pa pike respekti, nejse po vazhdoj storyn dhe po luanim ne

  Une si ters qe jam pashe nje gryk kavanozi gogozhareje te thyer dhe i them Anit: "shif Anu si me lekundet kemba" dhe duke then keshtu puf me futet xhami ne kembe dhe me can kemben doli gjak bubu me mami....

  Me vrap Ani lajmeron babin tim me cojne ne spital. Ai xhaxhi doktori ishte shume i mire me mua me dha dhe nje karamele Zana, por kur i tha babit mbaja koken sa tja qepim plagen vajzes mu sesi mu drodh mishi dhe nje tu ngrit nga shtrati dhe vrap ke Ani, u fsheva aty ke bodrumi i tij dhe prisja una deri ne ore 23.30 kur "Ani spiuni" i tregon babit ku isha se kishte frike nga xhaxhi pulici

  E pra me gjeten me ne fund por kemben nuk ma qepen...
  Tani kur e mendoj them do ishte me mire ta kisha qep se s'do kisha nje shenje ke kemba qe eshte i vetmi difekt qe kam
  Wawww... :p

 5. #5
  Sinqeritet.Korektesi.
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Selanik Greqi
  Mosha
  48
  Postime
  367
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  eeeee kam te tjera,po jo me dhimje sic ishte e para
  Dashuria eshte si nje hekur flakerues, qe kur e kap te djeg, me kalimin e kohes plaget mbyllen por shenjat do te ngelen perjete.

  Liri ne mendim......Respekt per nje mendim te kundert

  Pergjigjia me e mire per nje njeri qe hiqet sikur i di te gjitha eshte heshtja.

 6. #6
  maniac AMORPHIS fan Maska e Jeans-boy
  Anėtarėsuar
  18-05-2002
  Vendndodhja
  itali
  Mosha
  43
  Postime
  241
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  O Ari
  Ke qene edhe ti te Ceni ore?
  Ca po thote Ledi me lart "na kapnin per dore, na blinin ...."
  Ashtu ma beri edhe Ceni mua.Me dha nje molle,me kapi per dore(te djathten) dhe me dha nje krrrraaak ne te majten saqe mu kthye veshtrimi pas nje minute.
  Po ishte shume njeri i mire ,rahmet paste!Dy heret e tjera qe i kam thyer duart jam meruar andej -ketej neper spitale
  ...niente che amassi di piu'...

 7. #7
  alvi
  i/e ftuar
  Ceni sikur nuk ka qen en Shijak, se ke Ceninkena kalu te gjithe ne.
  I shoku i lagjes time, Lok palla, e ka pas urrejt se ja kishte njit keq doren.
  Une s'kam pas shume probleme, megjithese ma ka njit icik keq kycin e majte, po sa te sherohet kyci i kesaj dore, ky tjetri do marre hak. (lol)

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  BOSTON
  Mosha
  33
  Postime
  166
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ahahaha alvi
  Edhe une kom plot historira ne budalliqe qe kom bo kur kom qen e vogel por po them 1 iher......

  Kur isha me pushime ne Greqi ,Volos. Ene tani per dite hidheshim nga varka, mirepo aty ne fakt esht me shkembinj gura posht ujit. E nejse si e mencur une hidhem por ne vend te hidhesha me kok, hidhem me kembe....nejse u ngjita prap ne vark te hidhesha u hodha prap me kembe...dmth kshu pingul. Hypa prap ne vark mirepo po ndjeja qe po me digjte kemba e djatht. Nejse prap hidhem.....kur hypi heren tjeter ne vark e shikoj gjith varken me gjak. Edhe hic mendja po bertas.......ejjjjjjj po ky gjak nga erdhi.......nderkohe qe kemba po me percellonte.....e ngri te shof.......komplet posht e care llokem. Me moren me cun ne spital, edhe 2 jave e shkreta une nuk kom leviz nga krevati me kom te qepur e te lidhur......e maja lart...hmmmm boo ca kujtimesh.

  ok her tjeter nji histori tjeter :P
  What da hell?

 9. #9
  alvi
  i/e ftuar
  Kush e ma men kur u shkote ke lodrat me lujt ping pong?
  Ka i here shkoshim ke Pallati Ali Kelmendi.
  Ndersa un me nje shkun tim, Ervinin (rafmet paste) shkoshim nga Fan NOli aty mrap 11 JAnarit, ke stadiumi Dinamo, se lujshim pingpong ose gjushim me ate pushken e shtremet me fishek me pupla qe kishin ata, Se harroj si sot, ajo pushka anote nga e majta.
  Ose ato varkat ke lodrat ke pazari vjeter, aty ku osh gropa e Sejdise, bo car store.
  Ose kur shkoshim ke lodrat e Elbasonit, me ate trenin e poshte dhe gerthitshim ne tunel, ose ui hypshim pa bilete kur dilte nga tuneli> (lol)
  Kush e ma men kur mlidhshim mimoza per 7 MArs?
  Po ditlindjet me klasen, qe gjithmon eblihej nje liber, corape dhe paste dhomesh.
  PO pakot e vitit te ri kush i ma men?
  Un ngaqe e kisha baben oficer, merrsha vetem i pako, ke puna nones. I here me ka ra i top 250 kom qen robi mo i lumtur ne bote.
  Dhe i here ka qen presor Liti ke Emin DUraku, dhe ai me kishte dhen nje top basketbolli, dhe ne po lushim futboll(!?) para lapidarit me porta te vogla ose "hungareze" dhe na ra topi ke rruga dhe e cau makina. Si kam qa athere dhe sot e maj men, nuk merrsha dot frym.
  Ose kur bite topi ke Xhaviti, ose ke ai komshiu tjeter qe s'ja maj men emrin, ca krimineli, e merrte topin dhe na e cate me dhomn e qenit para kalamojve, nuk na e jepte qelbaniku.
  PO ke trari ekulibrit ke Pallati pionerve keni lujt naihere?
  Ne ke Fan Noli kishim traun tone ku u karamojshim, as nuk e maj men sa here kam ra prej atij trau, dhe pastaj lujshim paralelesh.
  Leje me ca na hapni kshu temash se na bote me qa na bote, se me fillu me fol per kur u lute luftash me lagje, sidomos masi doli ai filmi "Nje gjeneral kapet rob" ate pune kishim.
  ncncncncncncncncnc

 10. #10
  Duke shperndare TRAKTE Maska e DEBATIKU
  Anėtarėsuar
  12-08-2002
  Vendndodhja
  po ju ku jetoni?
  Postime
  221
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Mbaj mend kur me dergonin per te qethur me jepnin 15lek dhe une qethesha tullac qe ishte 10lek qe te haja kulacka me kusurin.
  Po kur loznim me symbyllka dhe binte nata dhe haroheshom deri ne oren 10 (se me vone hemmm)dhe dilnin ne ballkon e na thrrisnin tikuuuuuuuuuuu tikuuuuuuuuuuuu ajde larte te thashe se te erdha poshte lol
  po po alvi ke te drejte te mbushen syte ika se sduroj dot me .
  You can waste a whole lifetime
  trying to be
  what you thing is expected of you
  but you'll never be free.

 11. #11
  OBEN OHNE Maska e MISTRECE22
  Anėtarėsuar
  25-09-2002
  Vendndodhja
  tirane
  Mosha
  37
  Postime
  211
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  iken debatiku e vjen mistrecja, te kujtoje dhe ajo budallalliqet aq te embla te femijrise.
  kam pasur nje komshie ne pallat, migenen, mosha ime dhe kjo dhe bashke me ate, ishim bere problem ne lagje. nje nder bemat tona (dhe krenaria jone sic e quanim ne) ishte qe te kati i katert i pallatit, te lidhnim dorezat e dyerve qe ndodheshin perballe njera tjetres. nje fill spangoje te njera doreze dhe fillin tjeter te tjetra dhe pastaj ti binim zileve e te zbrisnim nje kat me poshte. dyert e apartementeve hapeshin pothuajse njekohesisht, kur binte zilja dhe robt qe hapnin deren, fillonin terhiqnin njeri-tjetrin. une me migenen qeshnim me te madhe te kati i trete. ketu kam qene ja 10 11 vjec.
  kurse rreth moshes 8-9 vjecare, me kujtohet qe ne gocat e lagjes, e kishim lene me cunat e lagjes te benim dashuri.(hahahaha edhe sot e kesaj dite, shkrihem kur e kujtoj). cunat e lagjes dhe ata jo me te medhenj se ne ne moshe. kishim caktuar diten dhe mezi e prisnim. si perfundim, takimi u be mbas nje kodre. gjeja e vetme qe ndodhi, eshte se jam shtrire ne bar me kurriz dhe se me ka hypur genti siper.
  po e forta ishte se nje cun tjeter i lagjes, pak me i madh ne moshe ky,(erjoni) na kishte pare sepse e kishte shtepine ne kat te peste dhe filloi qe nga ajo dite te me bente presion. me kujtohet qe sahere merrja rrush kur dilja perjashte, me thoshte, ma jep mua se perndryshe do i them mamit tat.
  mizerja....
  :brire
  PARTY KA GJITHMONE TE DREJTE!

 12. #12
  Duke shperndare TRAKTE Maska e DEBATIKU
  Anėtarėsuar
  12-08-2002
  Vendndodhja
  po ju ku jetoni?
  Postime
  221
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  iken mistrecja vjen prape debatiku

  me kujtohet kur kishim shpikur nje loje benim ''trakte''leter ku shkruanim cdo lloj idjotesije qe na vinte ne mend dhe i hithnim poshte dyerve te shtepive Mbaj mend si tani kur me ka kapur nje burre reth te 40ve me trakt ne dore priste telegram nga cupa qe kishte studente dhe filloi te me therriste mistrec(e kisha dhe une kete grade mistrece) lapangjoz I kujt je ti ti them titeti cfemije ka dhe une qaja poeeee leshome o xhaxhi eeee se nuk e bej me eeeeeee nuk do ta harroj vrapin qe kam bere kur me leshoi.
  You can waste a whole lifetime
  trying to be
  what you thing is expected of you
  but you'll never be free.

 13. #13
  OBEN OHNE Maska e MISTRECE22
  Anėtarėsuar
  25-09-2002
  Vendndodhja
  tirane
  Mosha
  37
  Postime
  211
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  iken debatiku ja le vendin prape mistreces se u zberthy ajo tashi.


  ngordhshim per mana ne atehere dhe afer pallatit tone, ke 21 dhjetori, kishim ca shpia dy katshe. ne oborrin e njeres prej tyre kishte nje peme me mana. dhe shkonim gjithmone aty ne dhe fillonim te shkundnim ato deget e pemes qe zgjateshin dhe jashte oborrit se ne oborr brenda sna linte manushaqja( e zonja e shtepise) me hy.
  nje dite te bukur, kur i kishim mbushur qeset plot dhe te kenaqur beheshim gati te ktheheshim, na versulet nje qen, qe as nje nga ne nuk e mori vesh nga doli. u harruan manat embledhura me aq mundim, u leshuan sheshit. vetem vraponim per ti shpetuar asaj kafshe te llaftarshme(sic na dukej ne atehre) une, si me e zgerlaqura qe isha dhe ajo me me pak kondicion, mbeta mbrapa te tjereve dhe mbaj mend si tani, kur kam kthyer koken ne vrap e siper dhe kam pare gojen e jargavitur te atij qenit, vetem pak centimetra larg thembres time.
  si arrita e para nga gjithe te tjeret ne shtepi une pastaj??!
  :brire
  PARTY KA GJITHMONE TE DREJTE!

 14. #14
  Duke shperndare TRAKTE Maska e DEBATIKU
  Anėtarėsuar
  12-08-2002
  Vendndodhja
  po ju ku jetoni?
  Postime
  221
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  iken mistrecja ja levendin kryetarit

  isha andej nga muzika dhe me kujtove serenatat kur dilnim nates dhe me kitare dhe shishen e rakise kendonim poshte dritareve
  po sa na kane share po cfare sendi nuk na kane hedhur jo se nuk kendonim mire jo po se me 1 te nates dhe pavarotin te degjosh nje kove me uje e ka hallall po me pizhama na kane ndjekur rrugeve ctju them me prishet terezija ja gezuar (dhe kethen shishen me rum)
  You can waste a whole lifetime
  trying to be
  what you thing is expected of you
  but you'll never be free.

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-05-2002
  Postime
  184
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  ej o alvi

  me ke bere kurjoze mor cun! si i mban mend te gjitha?po edhe varkat ore?edhe ping-pongun?apapapapa c'qeke ti?
  po te pallati i pionereve harrove he ate si shkemb aty.ca qefi ku i hypshim.
  po pasqyrat te lodrat?qe kishim frike te futeshim sevinin menjehere cunat mprapa dhe...hahahaha.c'me kujtove! po ate sallen e ping-pongut ke shkolla kongresi i permetit (shkolle fillore muzike ) e di ti?une atje jam shqeeeeeeeeeep tu lujt.
  masnej me kujto icik emrin e presorit te punes me metal atij me floke krejt te bradha amon.xhavit ahhhh. po filen e mban mend?;po stilianin?
  duhet te te kem pare une ty.fizionomi e njohur.

 16. #16
  Trance-World-JeRRy-Ectasy Maska e EL_NiNiO
  Anėtarėsuar
  05-11-2002
  Vendndodhja
  Aha Ku jetoj une?Me mire mos u mer me kete pune...!!!
  Mosha
  34
  Postime
  155
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ej po them edhe une nje histori kur ishim te vegjel mbajn mend kur venim te cirku ka pas shume te forta .me e forta eshte se ne edhe kur ishte e fikur rotullamja ne hipnim nja 10 veta edhe neper hekura e leviznim duke u ngjitur ne maje .hemmmmmmmmm sa here me kane lene ne maje te rretullames mua lere mos e pyet deri sa kane ardhur te medhenjt per te me zbritur .Nje here kam rene nga maja e rretulames me koke po per fat te mire nuk u vrava se rash ne nje kosh tjeter fajin e kishte nje burr aty posh une si i zgjuar qe isha kisha hipur mu ne maj te rretullames edhe po rrija atije vjen ky tani me femine tij te vogel per ta tundur te koshi pasi e tund mire e mire sa do ikte i them une o xhaxhi mos ik se jam une ne maj edhe po ike tu une do bije sepse pesha e qe ke hipur ti ne ksoh ballancohet me pershen time ne maj edhe si rrjedhoj nuk leviste rrotullamja (sepse une si i zgjuar kisha hipur lart koshit te tubi ) ai nuk me degjon mua edhe e mer femin edhe sa e heq nga koshi kur..... rrotullamja bie edhe.. une nga nje kosh te tjetri hahahaha lol. Me kujtohet kur benim lufte lagje me lagje kerciste shkopi nga kurrizi o nene o nene ne lagja jon me flamurin shqiptar mbi nje ndertes me roje me shpata (derrase kuptohet
  me harqe me shiqetav me ser te koka qe te godisje me ato ta bente koken vrima vrima .shume gallata ka pas kur hynim ne si shok e lagjes venim neper tynele me pishtare te medhenjt na vinin friken ne bobo sna e mbante .shume here na iknin ata na linin mbrapa ngelnim ne te shkretet ne tunel ca rrezoheshin disa te kapnim prej keme nga frika o ka pas shume te forta kur kemi qene te vegjel po kur venim vidhnim te punishtja e ebelsirave pasta hahahah aranxhata mernim akull (se e dini ju ska pas frigorifer atehere hahah).Po kur venim per gjuajtje zogjesh vrisnim harabela nese vrisnim nje a dy kraharorin e hante kapua ne te vegjlit mernim nje cop krahu (hm sa e madhe thela e dini ju ) edhe kenaqeshim keshtu..... hahah kaq njhere per njehere
  Feel
  Psychedelic Trance

 17. #17
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  ........ Po mire tju bej nje pyetje une ju.......

  Cila ishte gjeja me e urryer per ju, ne femijerine e hershme, ne qofte se ju kujtohet???
  Per mua , ishte .....
  A ju kujtohet ne dimer qe kur dilnim prinderit na vishnin aq trashe sa nuk leviznim dot gjymtyret, por kjo seshte e gjitha,,,na vishnin edhe doreza akriliku......smafton kjo........por na vinin edhe kapuēin maje kokes.......dhe me e tmerrshmja e te tmerrshmeve per mua ish ..kur ma mbeshtillnin gojen me shall, edhe ma lidhnin shallin pas koke.........ska me torture,e largoja rruges me duart, te cilat edhe ato ne burg te shkretat, por mami vigjelente......burreeeeeee, e zbuloi prape gojen ajo.....rregulloja shallin se i hyn ajri i ftohte e i semuren bajamet........
  ............ka edhe me...vazhdoj neser............
  Where does a thought go when it's forgotten?

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e WaNgStA
  Anėtarėsuar
  18-01-2003
  Vendndodhja
  Ne pyll me majmunet
  Postime
  28
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  KUR ISHA I VOGEL UNE ME BLEU BABI NJI BICIKLET ME 3 RROTA.
  E hypa une nga qefi madh...gjeja pare qe bana ja futa nji shtylle para lagjes time......buuuuummmmm.....lol
  Dhe pastaj u ngrita dhe nga inati i gjuja bicikletes sikur ma kishte fajin ajoo.....lol (ske ci ben gomarit dhe fut e bjer samarit).

  Mbas 1 viti me bleu babi nji biciklet me 2 rrota..me mori nje cik ta mesoj ate me 2 rrota.
  Dhe dite per dit merrja dashnoren perpara dhe rrezohesha me gjith ate....lol...se ajo nuk rrinte drjet levizte shum..lol
  Nejse rrezo 1 her une me ate....rrezo 2 her...ajo pastaj kishte frik nuk hypte me me mua ne biciklet ...kushedi cmendonte ajo (drunk driver)..lol
  Me thoshte qe me mir hec te ikim ne kemb se sa me bicikleten tate...lol
  Nejse e njejta gje tani me makin une....zvura ment qe i vogel..lol

  ..~*~WaNgStA~*~..
  ..~*~Stick to the sky~*~..

 19. #19
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Postuar mė parė nga alvi
  Kush e ma men kur u shkote ke lodrat me lujt ping pong?
  Ka i here shkoshim ke Pallati Ali Kelmendi.
  Ndersa un me nje shkun tim, Ervinin (rafmet paste) shkoshim nga Fan NOli aty mrap 11 JAnarit, ke stadiumi Dinamo, se lujshim pingpong ose gjushim me ate pushken e shtremet me fishek me pupla qe kishin ata, Se harroj si sot, ajo pushka anote nga e majta.
  Ose ato varkat ke lodrat ke pazari vjeter, aty ku osh gropa e Sejdise, bo car store.
  Ose kur shkoshim ke lodrat e Elbasonit, me ate trenin e poshte dhe gerthitshim ne tunel, ose ui hypshim pa bilete kur dilte nga tuneli> (lol)
  Kush e ma men kur mlidhshim mimoza per 7 MArs?
  Po ditlindjet me klasen, qe gjithmon eblihej nje liber, corape dhe paste dhomesh.
  PO pakot e vitit te ri kush i ma men?
  Un ngaqe e kisha baben oficer, merrsha vetem i pako, ke puna nones. I here me ka ra i top 250 kom qen robi mo i lumtur ne bote.
  Dhe i here ka qen presor Liti ke Emin DUraku, dhe ai me kishte dhen nje top basketbolli, dhe ne po lushim futboll(!?) para lapidarit me porta te vogla ose "hungareze" dhe na ra topi ke rruga dhe e cau makina. Si kam qa athere dhe sot e maj men, nuk merrsha dot frym.
  Ose kur bite topi ke Xhaviti, ose ke ai komshiu tjeter qe s'ja maj men emrin, ca krimineli, e merrte topin dhe na e cate me dhomn e qenit para kalamojve, nuk na e jepte qelbaniku.
  PO ke trari ekulibrit ke Pallati pionerve keni lujt naihere?
  Ne ke Fan Noli kishim traun tone ku u karamojshim, as nuk e maj men sa here kam ra prej atij trau, dhe pastaj lujshim paralelesh.
  Leje me ca na hapni kshu temash se na bote me qa na bote, se me fillu me fol per kur u lute luftash me lagje, sidomos masi doli ai filmi "Nje gjeneral kapet rob" ate pune kishim.
  ncncncncncncncncnc

  Alvi , kur e ke shkruar ti kete romanin e se paskam lexuar une...
  Si m'paska shpetu...
  Me kujtove punen e varkave tek "gropa e Sejdise"...
  Ato ishin mbase gjeja me e frikshme, mund te kem qene e vogel fare atehere, por tani qe lexova ketu mu kujtua, qe ata djemte e medhenj kur u kolovitshin me ato varkat benin ndonjehere edhe rrotullime te plota, e cila qe per mua tmerr. Mbase e kam gabim por aty afer ketyre lodrave kane qene nje pike qe jepte biēikleta me qera.
  Ndersa lodrat e rruges se Elbasanit i mbaj mend mire fare. Edhe ato te Tiranes se Re , sigurisht, qe ishin perballe ambulances se lagjes 8.
  Me kujtove Astrit Hutken ( Litin) e Eva Kavajes.
  Ka qene djale i mire shume. Me kane thene qe eshte plakur shume...Po ti ē'ne me Litin?
  Une kam pas miqesi me te...dikur....se tani...kam me Fidel Castron..
  Keshtu pra...
  O Alvi , si ke qene ti i here?
  Where does a thought go when it's forgotten?

 20. #20
  alvi
  i/e ftuar
  Ime me ti Corazono osh shoqe me Even.
  KShu qe Litin e kisha dhe presor ke Emin DUraku.
  Un u bo kaq vjet nuk i kam pa, se mas 92 lali vet mo shum ka qen rrugve te botes se ne shpi.
  Na myti rrefugjatlliku.(lol)
  Amon ku me kujtove ato qe jepshin bicikleta me qira, pu pu pu, se ne aty u sillshim verdalle sa dilshim ka shkolla se ke Fan Noli at pun kishim ne.
  Amon sa koh te bukra(lol)

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Sa tė vegjėl jemi nė Univers
  Nga Darius nė forumin Shkenca dhe jeta
  Pėrgjigje: 165
  Postimi i Fundit: 03-10-2017, 08:55
 2. Kur ishim tė vegjėl...
  Nga ChuChu nė forumin Albumi fotografik
  Pėrgjigje: 191
  Postimi i Fundit: 30-03-2014, 15:31
 3. Kur ishim te vegjel... (kimi)
  Nga Aragorn I nė forumin Grupmoshat e komunitetit
  Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 20-11-2007, 20:09
 4. Kur ishin tė vegjėl
  Nga Davius nė forumin Futbolli
  Pėrgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 20-04-2007, 16:08
 5. A mendoni se ne per prinderit mbetemi gjithmone te vegjel?
  Nga INDRITI nė forumin Vogėlushėt shqiptarė
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 13-01-2005, 03:56

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •