Close
Faqja 3 prej 9 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 164
  1. #41
    azagori Maska e Korca_Reli
    Anėtarėsuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Chicago U.S.A.
    Postime
    355
    Citim Postuar mė parė nga Lioness
    PS: Meqe himariotet e forumit s'jane verdalle, lol, solla nje artikull tjeter nga Koha jone.

    Nuk po reagoj ndaj ketyre artikujve, por mbaj mend (me duket e kam permendur nje here ne forum) disa paradokse "identiteti" nga nje shoqja ime nga Dhermiu. Ajo ka vite qe jeton me familjen ne Greqi, por familja e saj insistonte qe duhej te martohej vetem me nje himariot, dhe as me shqiptar, e as me grek. Per mua kjo ide ishte absurde, por ndoshta ka te beje me kete "pikepyetje" apo "udhekryq identitetesh".
    AVLONA?????CARE ESHTE AJO MOS DO TE THUASH VLORA SHIC E THEMI NE SHQIPETARET (AVLONA DHE KALLIMERA JANE FJALLE TE HUAJA).TE ME FALESH NE QOFTE SE TE KAM KUPTUAR GABIM POR ME DUKESH PAK SI GREK.DHE NE SHQIPERI S'KA GREKE...SHQIPERIA ESHTE E SHQIPTAREVE

    UNE QE PO TE FLAS JAM NGA KORCA MEGJITHE SE KAM PASAPORTE GREKE ASNJEHERE NUK KAM THENE SE JAM GREK SEPSE JAM LINDUR NE SHQIPERI JAM RITUR ATY KAM QARE E KAM QESHUR ATY.PO TE DUASH TA SHIKOSH ME FANATIZEM JANE SHUNE (ARVANITAS NE GREQI)QE NUK JU NJIHET ASNJE E DREJTE SI SHQIPTARE.....DHE DICKA TJETER,NE QOFTE SE SHQIPERIA ISHTE SI AMERIKA TE GJITHE (TE VETEQUAJTURIT VORIOEPIRIOTE)SE AKTUALISHT NDODHEN NE SHQIPERINE E JUGUT DHE JO NE GREQINE E VERIUT DO TA THOSHIN ME MBURJE SE JANE SHQIPETARE................DHE SA PER GJUHEN SHQIPE QE NUK DINE TA FLASIN PER MENDIMIN TIM ESHTE INJORANCE DHE JO ZGJUARSI

    PO TE RROSH NE NJE VEND DHE TE MOS DISH GJUHEN ESHTE NJESOJ SIKUR TE RROSH NE NJE BODRUM TE ERET.
    UNE NJOH SHUME VO.EPIRIOTE QE KANE VAJTUR NE SHKOLLE SHQIPE,KANE VAJTUR USHTARE NE SHQIPERI DHE HIQEN SIKUR NUK DINE SHQIP

    KUJT IA SHESIN ATO
    ATA DUHET TE KENE KUJDES SE NE GREQI NUK QASIN POR DO TI ZBOJNE EDHE NGA SHQIPERIA DHE DO NGELEN SI CIGANET PA ATDHE

    NGA I TRILLONI GJITH KETO BUDALLALLEQE NE JEMI ILRIANE JEMI SHQIPTARE DHE DO MBETEMI SHQIPTARE ASNJERI NUK MUND TA NDRYSHOJE

    PSE NUK KA SHKOLLA SHQIPE NE GREQI ATY JANE 1.000.000 SHQIPETARE?
    PSE SHQIPETARET NUK KANE ASNJE TE DREJTE NE GREQI?
    PSE E VRANE DJALIN E RI MBAS NDESHJES SHQIPERI GREQI?
    PSE PER C'DO GJE QE NDODH NE GREQI JANE FAJTORE SHQIPETARET?
    PSE HAROJNE GREKET SE E KANE PROVUAR MERGIMIN ME PARE SE NE?
    PSE PERDHUNOJNE FEMIJET E TYRE?
    PSE......
    PSE......
    PSE......
    SEPSE KETA JANE GREKET.GENJESHTARE DHE TE PA SHPIRT

    ME C'SY E FAQE TANI ME DALIN CA E ME BEJNE PROPAGANDE E ME DUAN QE SHQIPERIA TE BEHET GREQI.
    MOS E HARONI KETE:
    .
    .
    MEMEDHE QUHET TOKA
    KU ME KA RENE KOKA
    KU KAM NJOHUR NENE A ATE
    KU ME NJEH DHE GUR'I THATE
    .
    DHE ATYRE QE VETEQUHEN VO.EP.
    .
    NE SHQIPERI JU KA RENE KOKA
    NE SHQIPERI KANE NJOHUR NENE E ATE
    NE SHQIPERI I NJEH DHE GUR'I THATE
    .
    PRANDAJ LERINI ATO DENGLA SE NUK JU SHKOJNE

  2. #42
    azagori Maska e Korca_Reli
    Anėtarėsuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Chicago U.S.A.
    Postime
    355
    Citim Postuar mė parė nga Ektoras
    nga elbasani e poshte ishte greqi , vorio ipiro, tani per fatin e keq e ka shqiperia , po me duket se historia do shkruhet prap , dhe nuk dihet se ku do shkoj , besoj tek ai qe i perket. himara ishte dhe do jet i greqis po jo vetem himara o forumista. lexoni histo9rine te shikoni
    TI NUK JE SHQIPETAR AS GREK POR TRADETAR
    PALIOPUSTAS SIC E THONE GREKET

  3. #43
    Para se te jem shqiptar une jam vlonjat, prandaj jam teper fanatike per interesat e qytetit tim.
    Kjo ka te beje me demografine, more i vetequajtur vlonjat, me perkatesine e individit ne nej grup te caktuar e hapesire te caktuar. Nga ana tjeter, ti per inat te vjehrres, shkon e fle me mullixhine.

    Edhe une jam familiar para se jam tiranas, dhe kur qeveria me merr taksa me shume se une mendoj qe s'eshte e drejte, une duhet te shpall mevetesine, dhe ēfare te bej? ti bashkohem Durresit, apo Vlores, apo Athines, pse jo Melburnit?

    Apo mos duhet te ndajem nga familja thjesht per kushte ekonomike? Apo duhet te pergezoj, falenderoj dhe ta mbaj me afer ate pjesetar familje se ai (ajo) sjell para trafiku droge, njerezish apo armesh? apo do te ishte ti dakort qe gruaja ose motra jote te mbante shtepine me te gjitha te mirat duke prostituar ne trotuare, kudo qofte, ne daē ne Vlore, Tirane, Athine, Rome, a Zurih? Me tej: a do te kishe qejf ti te kesh komshinj te atille? Akoma me tej: do te kishe qejf te ishe ne nje lagje, qytet a fshat te atille?

    Kaq poshte e keni denigruar veten? Nuk ka vlera fare per ju nderi, pastertia, drejtesia, fisnikeria, besnikeria, drejtesia, dashuria?

  4. #44
    .... ...
    Anėtarėsuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar mė parė nga reli korca
    AVLONA?????CARE ESHTE AJO MOS DO TE THUASH VLORA SHIC E THEMI NE SHQIPETARET (AVLONA DHE KALLIMERA JANE FJALLE TE HUAJA).TE ME FALESH NE QOFTE SE TE KAM KUPTUAR GABIM POR ME DUKESH PAK SI GREK.DHE NE SHQIPERI S'KA GREKE...SHQIPERIA ESHTE E SHQIPTAREVE
    Ti djale mbase do qe une te shkruaj me shkronja te medha qe ta kuptosh shqipen. Se pari, "Kalimera Himare" eshte titulli i artikullit te mare nga Shekulli. Ke problem me titullin, dergoji nje leter indinjimi Shekullit.
    Se dyti, lexo mire firmen e mos ia fut kodra pas bregut, aty shkruhet Aulona, qe eshte emri i lashte i Vlores, ashtu si Apollonia per Fierin, etj. Se si do i referohem une Vlores, qe e kam ne shpirt, eshte puna ime. Mgjth per hir te debatit, ajo "u" tek Aulona eshte si puna e "u" tek Europa vs Evropa. Zgjidh e merr si shqiptohet.

    Je i falur sepse ndoshta je i ri ne forum dhe nuk me njeh. Une nuk jam grek, por femer shqiptare, vlonjate, dhe as nje kusheri te tridhjete nuk kam grek.

    UNE QE PO TE FLAS JAM NGA KORCA MEGJITHE SE KAM PASAPORTE GREKE ASNJEHERE NUK KAM THENE SE JAM GREK
    Se meqe po llafosemi, pa te gjykuar kuptohet, ti djale si e more pashaporten greke? Pa prova "homogjenie" e me the te thashe qe ka Greqia si kushte per nenshtetesi?

    Here tjeter te keshilloj te debatosh me qete. Se mund te ndeshesh me ndonje lab/labe me kokeforte se une, e i hap vetes kot "telashe virtuale."

    Miqesisht, Lioness

  5. #45
    .... ...
    Anėtarėsuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar mė parė nga derjansi
    shko hidhu ne det athere me gjith Vlore, se ni her ia vute flaken shqipris per teka tuja

    e sa per taksa ke ura e mifolit jeni ju qe duhet tu jepni llogari gjith shqiptarve se ato trafikantet vlonjate i hidhnin robt si dele ne mes te detit vec qe mos ti kapte policia, kushedi sa nanave va keni tha zemren, keni ftyr e boni kerkesa ju
    derjansi, eshte krejtesisht e padrejte te gjykosh negativisht gjithe vlonjatet per disa kriminele.
    Ata qe bene krime te tilla, nuk donin t'ia dinin se nga ishe, ka plot vlonjate qe i ka ngrene deti, ka plot nena vlonjate qe u eshte thare zemra.

    Vlora ka te drejte te kerkoje nga qeveria e saj ashtu si cdo qytet/rreth ne Shqiperi. Si qeveria e Nanos, per shume vjet, si ajo e Berishes, asgje nuk bene per Vloren. Dhe mos me keqkupto, isha une qe merrja ne telefon familjen time te votonin per PD dhe Berishen, ne pamundesi te votoja vete duke qene ne emigrim. Por nje nga arsyet kryesore qe shume votuan per Berishen, pervec se ishin te lodhur nga korrupsioni dhe paaftesia e qeverise se meparshme, vlonjatet votuan per Berishen sepse u premtoi (pervec te tjerash) qe nuk do ndertonte TEC-in ne Vlore, e qe tani po ben te kunderten.

    Fjaline e pare te postimit tend nuk po e komentoj ...

  6. #46
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    17-11-2006
    Postime
    193
    Citim Postuar mė parė nga Xhuxh Xhumaku
    Kjo ka te beje me demografine, more i vetequajtur vlonjat, me perkatesine e individit ne nej grup te caktuar e hapesire te caktuar. Nga ana tjeter, ti per inat te vjehrres, shkon e fle me mullixhine.

    Edhe une jam familiar para se jam tiranas, dhe kur qeveria me merr taksa me shume se une mendoj qe s'eshte e drejte, une duhet te shpall mevetesine, dhe ēfare te bej? ti bashkohem Durresit, apo Vlores, apo Athines, pse jo Melburnit?

    Apo mos duhet te ndajem nga familja thjesht per kushte ekonomike? Apo duhet te pergezoj, falenderoj dhe ta mbaj me afer ate pjesetar familje se ai (ajo) sjell para trafiku droge, njerezish apo armesh? apo do te ishte ti dakort qe gruaja ose motra jote te mbante shtepine me te gjitha te mirat duke prostituar ne trotuare, kudo qofte, ne daē ne Vlore, Tirane, Athine, Rome, a Zurih? Me tej: a do te kishe qejf ti te kesh komshinj te atille? Akoma me tej: do te kishe qejf te ishe ne nje lagje, qytet a fshat te atille?

    Kaq poshte e keni denigruar veten? Nuk ka vlera fare per ju nderi, pastertia, drejtesia, fisnikeria, besnikeria, drejtesia, dashuria?

    Nuk e kuptoj pse kalon ne sulme personale. Une vetem shpreha shqetesimin tim per gjendjen e qytetin tim. Se cfare bejne qytetet e tjera [apo se cfare bejne motrat e tua nqs do ti referohesh krahasimit tend] mua sme intereson shume.
    Mua me shqeteson fakti qe Vlora, si qytet me shume vlera ekonomike, eshte kthyer ne nje qytet te varfer, pa mbeshtetje, nderkohe qe Tirana, nje qytet parazit qe jeton me fondet e vjedhura nga qytetet e tjera, po lulezon.... Une deshiroj qe fondet dhe leket qe burojne nga turizmi vlores te investohen per rritjen ekonomike te vlores dhe jo per pastrimin e tiranes. Une ushqej qytet dashuri, pasi shqiperia sme ka dhene gje.

    Parazitat e tiranes qe jetojne me leket e qyteteve te tjera [se vete tirana ska asnje burim te ardhurasah], nxjerrin si pretekst dashurin per atdheun, patriotizmin etj etj. As ti as une sjemi me patriot se ai himarioti ne himare, por buroktratet e tiranes ja kane sjelle atij ne maj te hundes dhe prandaj ai kerkone pavaresine. Ashtu si e kerkojme ne si vlonjate, ashtu si do ta kerkoje neser Saranda, Shkodra etj etj. Mos e ngateroni me pavaresine terriotariale, ate na e dha Ismail Qemali, ne kerkojme pavaresie ne qeverisje dhe administrim fondesh, pavaresi ekonomike. Se ai qe jeton ne vlore e di me mire se cfare i duhet vlores sesa ai qe ndan fondet ne tirane. Pasi tiransit nje here ne vit ne behar vene ne vlore, kurse vlonajtet jetjojne 12 muaj viti. Prandaj sduam ne te rrime me nen varesine e tiranes burokrate.

  7. #47
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    17-11-2006
    Postime
    193
    Citim Postuar mė parė nga Lioness
    derjansi, eshte krejtesisht e padrejte te gjykosh negativisht gjithe vlonjatet per disa kriminele.
    Ata qe bene krime te tilla, nuk donin t'ia dinin se nga ishe, ka plot vlonjate qe i ka ngrene deti, ka plot nena vlonjate qe u eshte thare zemra.

    Vlora ka te drejte te kerkoje nga qeveria e saj ashtu si cdo qytet/rreth ne Shqiperi. Si qeveria e Nanos, per shume vjet, si ajo e Berishes, asgje nuk bene per Vloren. Dhe mos me keqkupto, isha une qe merrja ne telefon familjen time te votonin per PD dhe Berishen, ne pamundesi te votoja vete duke qene ne emigrim. Por nje nga arsyet kryesore qe shume votuan per Berishen, pervec se ishin te lodhur nga korrupsioni dhe paaftesia e qeverise se meparshme, vlonjatet votuan per Berishen sepse u premtoi (pervec te tjerash) qe nuk do ndertonte TEC-in ne Vlore, e qe tani po ben te kunderten.

    Fjaline e pare te postimit tend nuk po e komentoj ...

    HI Lionesss, edhe ti pdiste

  8. #48
    Peace and love
    Anėtarėsuar
    16-06-2006
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    1,897
    Keta pushta qe flasin per Vorio Epir e per Republike te Vlores nuk jane as shqiptare e as vlonjat te vertete.Do te kisha deshire qe keto fjale qe thua ketu ti pusht tja thoje ne sy nja dy shokeve te mi vlonjat qe jane ketu ne Philadelphia,por kete se ben dot ti se ti varrin zorret me na i pem.

  9. #49
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    17-11-2006
    Postime
    193
    Citim Postuar mė parė nga murik
    Keta pushta qe flasin per Vorio Epir e per Republike te Vlores nuk jane as shqiptare e as vlonjat te vertete.Do te kisha deshire qe keto fjale qe thua ketu ti pusht tja thoje ne sy nja dy shokeve te mi vlonjat qe jane ketu ne Philadelphia,por kete se ben dot ti se ti varrin zorret me na i pem.

    Ne po flasim per intelektualet dhe parine e qytetit, ata shoket e tu [duke i bazuar te pergjigja jote], sduken te jene shume te zgjuar. It takes sometime per popullin e thjesht to catch up with big ideas

  10. #50
    .... ...
    Anėtarėsuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar mė parė nga murik
    Keta pushta qe flasin per Vorio Epir e per Republike te Vlores nuk jane as shqiptare e as vlonjat te vertete.Do te kisha deshire qe keto fjale qe thua ketu ti pusht tja thoje ne sy nja dy shokeve te mi vlonjat qe jane ketu ne Philadelphia,por kete se ben dot ti se ti varrin zorret me na i pem.
    Murik, me duket se po nxitohesh ne gjykimin e conman. E ka shkruar bile germe per germe qe nuk po shprehet per pavaresi territoriale, aka Republike, por per pavaresi te fondeve. Mendoj se ideja e tij vjen nga shkaku qe meqe shteti s'ka bere gje per Vloren, atehere ndoshta qeveria lokale po te kishte ne dore fondet do bente me shume. (Se sa eshte e mundur kjo, apo e vertete, tjeter gje.)

    PS: Conman, une jam "kondra Nanos" lol.

  11. #51
    azagori Maska e Korca_Reli
    Anėtarėsuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Chicago U.S.A.
    Postime
    355
    Citim Postuar mė parė nga Lioness
    Ti djale mbase do qe une te shkruaj me shkronja te medha qe ta kuptosh shqipen. Se pari, "Kalimera Himare" eshte titulli i artikullit te mare nga Shekulli. Ke problem me titullin, dergoji nje leter indinjimi Shekullit.
    Se dyti, lexo mire firmen e mos ia fut kodra pas bregut, aty shkruhet Aulona, qe eshte emri i lashte i Vlores, ashtu si Apollonia per Fierin, etj. Se si do i referohem une Vlores, qe e kam ne shpirt, eshte puna ime. Mgjth per hir te debatit, ajo "u" tek Aulona eshte si puna e "u" tek Europa vs Evropa. Zgjidh e merr si shqiptohet.

    Je i falur sepse ndoshta je i ri ne forum dhe nuk me njeh. Une nuk jam grek, por femer shqiptare, vlonjate, dhe as nje kusheri te tridhjete nuk kam grek.


    Se meqe po llafosemi, pa te gjykuar kuptohet, ti djale si e more pashaporten greke? Pa prova "homogjenie" e me the te thashe qe ka Greqia si kushte per nenshtetesi
    ?

    Here tjeter te keshilloj te debatosh me qete. Se mund te ndeshesh me ndonje lab/labe me kokeforte se une, e i hap vetes kot "telashe virtuale."

    Miqesisht, Lioness
    Ne fillim te mesazhit te kam shkruajtur ME FAL NE QOFTE SE GABOHEM(shqip)
    Sa per pasaporten gjyshi im eshte i lindur ne greqi dhe i shkruajtur ne mitroa arenon
    Nuk doja te te fyeja prandaj ne fillim thashe me fal.
    Por nuk degjoj dot ca tipa qe me hiqen si greke
    (sa per kokefortesine lere se u tremba)
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Korca_Reli : 24-01-2007 mė 19:03

  12. #52
    Veritas liberatis Vos
    Anėtarėsuar
    07-10-2006
    Postime
    2,204
    Besoj se jemi i vetmi vend ne ballkan (them ballkan per shkak te ndjenjave nacionaliste me te theksuara) qe hame koken me njeri tjetrin po per gjera nacionaliste. Dhe sic e tha dhe conman :
    It takes sometime per popullin e thjesht to catch up with big ideas
    te pakten eshte dhe kjo nje lloj shprese

  13. #53
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    17-11-2006
    Postime
    193
    Citim Postuar mė parė nga reli korca
    Ne fillim te mesazhit te kam shkruajtur ME FAL NE QOFTE SE GABOHEM(shqip)
    Sa per pasaporten gjyshi im eshte i lindur ne greqi dhe i shkruajtur ne mitroa arenon
    Nuk doja te te fyeja prandaj ne fillim thashe me fal.
    Por nuk degjoj dot ca tipa qe me hiqen si greke
    (sa per kokefortesine lere se utremba)

    jane te gjithe korcaret pak te leshte si popull, apo e kam gabim une?

  14. #54
    azagori Maska e Korca_Reli
    Anėtarėsuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Chicago U.S.A.
    Postime
    355
    Citim Postuar mė parė nga conman
    jane te gjithe korcaret pak te leshte si popull, apo e kam gabim une?
    Qe te flas dikush per korcan duhet te laje gojen
    Gjithe Shqiperia u dogj ne 1997kurse Korca nuk u prek.
    E kjo tregon zgjuarsi
    .
    .Po ta zgjas muhabetin me ty te jap vlere dhe nuk dua
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Korca_Reli : 24-01-2007 mė 18:52

  15. #55
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    17-11-2006
    Postime
    193
    Citim Postuar mė parė nga reli korca
    Qe te flas dikush per korcan duhet te laje gojen
    Gjithe Shqiperia u dogj ne 1997kurse Korca nuk u prek.
    E kjo tregon zgjuarsi
    Vlora eshte ajo qe ke ne foto

  16. #56
    Veritas liberatis Vos
    Anėtarėsuar
    07-10-2006
    Postime
    2,204
    jane te gjithe korcaret pak te leshte si popull, apo e kam gabim une?
    conman, me kete qe the me duket se po hyn vete ne ate thesin e leshte

  17. #57
    azagori Maska e Korca_Reli
    Anėtarėsuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Chicago U.S.A.
    Postime
    355
    Citim Postuar mė parė nga conman
    Vlora eshte ajo qe ke ne foto
    Ku ke pare bote me sy ti qe ta njohesh ate vend.
    Eshte shume larg endrave te tua

  18. #58
    Peace and love
    Anėtarėsuar
    16-06-2006
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    1,897
    Citim Postuar mė parė nga Lioness
    Murik, me duket se po nxitohesh ne gjykimin e conman. E ka shkruar bile germe per germe qe nuk po shprehet per pavaresi territoriale, aka Republike, por per pavaresi te fondeve. Mendoj se ideja e tij vjen nga shkaku qe meqe shteti s'ka bere gje per Vloren, atehere ndoshta qeveria lokale po te kishte ne dore fondet do bente me shume. (Se sa eshte e mundur kjo, apo e vertete, tjeter gje.)

    PS: Conman, une jam "kondra Nanos" lol.
    E di mi zemer qe po nxitohem e di,por po na acarrojne nervat kta laramane e levantina me lloj lloj ideshe absurde,po na acarrojne me prepotencen e tyre,c'do gje e marrin personale.Kur une them dicka si me lart i rreferohem idese dhe jo personit ne fjale qe ne fakt as nuk e njoh dhe as me intereson ta njoh.Ata shoket e mi qe conman iduken jo inteligjente jane njerez te thjeshte qe e duan qytetin e tyre Vloren dhe gjithe Shqiperine dhe qe i vjen turp prej disa tipave qe masturbohen intelektualisht ne forume flasin edhe ne emer te tyre.Mjaft mo me kto donkishotizma,jo Vorio Epir,jo Vlora kshu e jo Kosova ashtu.Nje fare doze nacionalizmi nuk i ben dem askujt.

  19. #59
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar mė parė nga Lioness
    Murik, me duket se po nxitohesh ne gjykimin e conman. E ka shkruar bile germe per germe qe nuk po shprehet per pavaresi territoriale, aka Republike, por per pavaresi te fondeve. Mendoj se ideja e tij vjen nga shkaku qe meqe shteti s'ka bere gje per Vloren, atehere ndoshta qeveria lokale po te kishte ne dore fondet do bente me shume. (Se sa eshte e mundur kjo, apo e vertete, tjeter gje.)

    PS: Conman, une jam "kondra Nanos" lol.

    Lioness me duket se ti se paske lexu postimi e pare te kti patriotit tan ku thot se cdo shqiptar duhet te paguj takse ke ura e Mifolit para se te futet ne vlore

    kujtoni ju se na plasi shum me shku ne vlore, as syte mos va pafsha ne rast se keni kto lloj menimesh si puna e kti

  20. #60
    .... ...
    Anėtarėsuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar mė parė nga murik
    E di mi zemer qe po nxitohem e di,por po na acarrojne nervat kta laramane e levantina me lloj lloj ideshe absurde,po na acarrojne me prepotencen e tyre,c'do gje e marrin personale.Kur une them dicka si me lart i rreferohem idese dhe jo personit ne fjale qe ne fakt as nuk e njoh dhe as me intereson ta njoh.Ata shoket e mi qe conman iduken jo inteligjente jane njerez te thjeshte qe e duan qytetin e tyre Vloren dhe gjithe Shqiperine dhe qe i vjen turp prej disa tipave qe masturbohen intelektualisht ne forume flasin edhe ne emer te tyre.Mjaft mo me kto donkishotizma,jo Vorio Epir,jo Vlora kshu e jo Kosova ashtu.Nje fare doze nacionalizmi nuk i ben dem askujt.
    Murik, keshtu qetesisht qe po diskutojme, pertej nacionalizmit, me sakt atdhedashurise, secili nga ne ka pak me shume dobesi per vendlindjen, mjafton te shikosh temat, sondazhet e shumta ne forum, kush eshte qyteti me i bukur, kush jane me te bukur etj etj etj. Eshte e natyrshme. I vetmi ndryshim ndoshta eshte se vlonjatet jane pak me "vokale" nga ajo ane , ndaj na ka dale dhe nami qe e kemi gjoksin me grope :P.

    Megjithese, edhe korcaret s'qenkan mbrapa, lol, dhe gjoja i mbajme per te urte. Shiko si thote korcari?

    Qe te flas dikush per korcan duhet te laje gojen
    Gjithe Shqiperia u dogj ne 1997kurse Korca nuk u prek.
    E kjo tregon zgjuarsi
    Lol, se harrova te shtoja pas fjales se "urte" edhe te me te zgjuarit nga te gjithe shqiptaret ... (shaka reli, lol)

    Epo c'na futen himariotet ne kete valle, lol, bejme "sherr" ketu e grijme sallate, e s'na doli nje himariot/e te na sqaroje se nga fryn era andej lol.

Faqja 3 prej 9 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Minoriteti grek nė Himarė falėnderon kryeministrin Berisha
    Nga lushnjar nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 21
    Postimi i Fundit: 24-02-2007, 11:56
  2. Nikolas Geixh, vizita nė Himarė dhe fshatrat minoritare
    Nga forum126 nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 36
    Postimi i Fundit: 17-08-2006, 22:36
  3. Kristo Frashėri: Dilema pėr Himarėn
    Nga Qafir Arnaut nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 28-02-2006, 13:56
  4. Historia e Himarės Shqiptare
    Nga dodoni nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 22-12-2004, 19:54
  5. Himare: Votimet perfundojne, arrestimet fillojne
    Nga dodoni nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 220
    Postimi i Fundit: 25-11-2003, 03:40

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •