Close
Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 86 prej 86
  1. #81
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar më parë nga maratonomak Lexo Postimin
    pershendetje te gjitheve .

    nuk munda te lezoj te gjitha postimet , por me aq sa lezova mora informata te rendesishme rreth temes ne fjale , pasi per fat te keq edhe une se bashku me gruan time kemi plot 6 vjet dhe spo mundemi te bejme femije.


    une jam 30 vjec , gruja 25, dhe 2 viete e para nuk donim femije por me vone pasi beme perpjekje per nje shtazani te mundshme , pame qe nuk kishte rezultat .

    problemin kryesor e kam une .

    nuk di te flas ne terma mjekesore keshjtu qe po shkruaj ashtu sic i kam kuptuar.

    problemi im vjen per faktin se stresi , duhani , dhe lodhja fizike kane shkaktuar probleme dhe sasia baze e spermatozoideve apo dickaje tjeter nuk e di se si quhet eshte diku te 25 milione , tek mua eshte vetem 5 milione , pas nje analize qe bera per spermen .

    lashe duhanin , u perpoqa te reduktoj disi stresin , dhe pergjysmova punen per te shmangur lodhjen fizike , dhe mirja edhe disa vitamina , dhe beme 2 here nje menyre artificiale per shtazani , jo in vitro , nje tjeter menyre ku meret sperma dhe futet ne miter nepermjet nje aparati si shiringa a dicka e tille , dhe nuk pati rezultat .

    tani na kane thene edhe gjinekologu edhe urologu apo seksologu , qe duhet te bejme in vitro , po ky trajtim mjekesor kushton shume rreth 5 mije euro dhe kam degjuar qe ka vetem 11% sukses .

    egziston mundesia e nje shtazanie ne menyre natyrale dhe sa % suksesi ka?

    Edhe une te njejten gje do te keshilloja si Baroni , nderro mjekun .
    Dhe duhet te clirohesh nga *stresi* per te pasur nje femije , ndikon negativisht . Trysni psikologjike per te dy palet.

    Provoi te dyja menyrat natyrale dhe mjeksore , nuk humbet gje . Plus sa per leket eshte nje ''investim'' qe ja vlen te behet.

    Te uroj shume fat dhe u befsh sa me shpejt baba :-))
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  2. #82
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Shume e irrituar me dukesh kohet e fundit alnosa. Po me dukesh si tjeter anetare e jo ajo alnosa e qeshur qe ke qene. Ja na ndrico ti zotrote nga pervoja e madhe qe paske ne kete drejtim. Nuk di te jesh as nene e as doktoreshe por nuk i dihet xhanem. Ka plot qe hiqen per adoloshente ketu e mund te jene gjyshe.
    Moj me spjego vezet e papjekura se me cudite ,nuk kisha degjuar ndonjehere .

    Nuk e di une akoma nuk i kam mbushur te 30-tat nqs ty te duket plak kjo moshe ti paske mbaruar fare per nga ana fizike : D Nuk eshte faji im qe je martuar qe 15 vjec ti se mos ngelje pa bur(r) (j/k)

    Se shpejti do nxjerr dhe une fotot e bebushit tim ketu ne forum,ti do na i vesh te ti shohim apo jo

    Na te jap nje lule

  3. #83
    alnosa po thuaj te shkreten qe ke lindur se po besonim qe ke te kishin vjedhur pass
    tani kuptova se ormonet te kane sjell ne kete kete kete gjendje edhe flet ndryshe kohet e fundit .
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  4. #84
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar më parë nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
    alnosa po thuaj te shkreten qe ke lindur se po besonim qe ke te kishin vjedhur pass.
    Ha -ha po pse moj Helen te dukem ndryshe ,sepse kritikova ate cupen andej sepse ngado qe e lexoje ankohej per bebin e saj sikur e kishte te botes nqs te duket e drejte mua jo (plas)

    Jo -jo akoma edha ca kohe

  5. #85
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    ua alnosa sa paske ndryshuar ti, ,
    mos u jep shpjegime njerezve kur nuk e meritojne, pse gjithmone me "puc puc, shpirt zemra" do flasim ne forumeve.

    te mos dalim nga tema, une kembengul tek metoda ime per te ngelur shtatezane, maratonomaku duhet ta marri parasysh.

  6. #86
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    une nuk e kuptoj pse vazhdon akoma e hapur kjo teme
    E kam dhene pergjigjen ne postimet paraardhese
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345

Tema të Ngjashme

  1. Madrid: Mashkulli shtatzënë pret binjakë
    Nga strange në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 25-03-2009, 14:33
  2. Mënyrat që përdor për të vrarë mafia shqiptare
    Nga Shijaksi-London në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 31-08-2005, 21:27
  3. T’kanë ngelur edhe pesë minuta!
    Nga Mjellma në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 30-08-2004, 23:10
  4. Vret veten dhe gruan shtatzene
    Nga Arlind në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 04-02-2004, 19:56
  5. Moda e re, te martohesh shtatzene
    Nga Beqari002 në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 07-07-2003, 04:26

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •