Close
Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 86
 1. #61
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime
  Citim Postuar m par nga ilia spiro Lexo Postimin
  cikli menstrual 32 ditor- nga fillimi i menstruacioneve- dita 16- 20
  cikli menstrual 28 ditor-nga fillimi i menstruacioneve-dita 12-16
  cikli menstrual 24 ditor-nga fillimi " -dita 8-12
  cikli menstrual 21 ditor " " -dita 5-9

  keto dite jane me te mundshme per shtatezani, nese nuk keni probleme te tjera...beni dashuri keto dite dhe ngelci sa me shpejt...e mos u merrni me pozicionet e seksit se ato jane pune qejfi
  Lol.......................kjo eshte periudha menstruacionale me e mire .
  Per menyrat hajdeni se ua tregoj une.
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 2. #62
  ღ♥ aNtipatrea ♥ღ Maska e Albela
  Antarsuar
  16-05-2006
  Vendndodhja
  mEs iLuzionesh te hUmbura
  Postime
  2,763
  Faleminderit
  10
  26 falenderime n 16 postime
  Citim Postuar m par nga 2043 Lexo Postimin
  Lol.......................kjo eshte periudha menstruacionale me e mire .
  Per menyrat hajdeni se ua tregoj une.
  looooooooooooooooooooool
  duhet me vesh specialitetin
  docktor gjenekolog
  La Femme est le Chef-d'0euvre de Dieu
  sur tout quand elle a
  le Diable au corps...
  ✿⊱╮✿⊱╮ ✿⊱╮

 3. #63
  ...... Maska e ooooo
  Antarsuar
  15-09-2004
  Postime
  1,304
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  http://www.clearblue.com/uk/

  per faze te pare porosit nje te tille

 4. #64
  ...... Maska e ooooo
  Antarsuar
  15-09-2004
  Postime
  1,304
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  http://www.clearblue.com/uk/

  per faze te pare porosit nje te tille. ne kete side ka edhe infot e duhura...

 5. #65
  Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
  Antarsuar
  07-01-2010
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  1,094
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime

  Talking

  Ju pershendes te gjitheve me pak humor ne lidhje me temen. Kjo tema me solli ndermend kete pjese...keni per te qeshur shume

  Xhixhi yyyyyppppppppp xhixhi hahaha

  http://www.youtube.com/watch?v=pBn1Cq6db6o
  Perch er coro che famo tutti quanti insieme
  dice LAZIO sei grande te volemo bene!

 6. #66
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  38
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime n 19 postime
  pershendetje te gjitheve .

  nuk munda te lezoj te gjitha postimet , por me aq sa lezova mora informata te rendesishme rreth temes ne fjale , pasi per fat te keq edhe une se bashku me gruan time kemi plot 6 vjet dhe spo mundemi te bejme femije.


  une jam 30 vjec , gruja 25, dhe 2 viete e para nuk donim femije por me vone pasi beme perpjekje per nje shtazani te mundshme , pame qe nuk kishte rezultat .

  problemin kryesor e kam une .

  nuk di te flas ne terma mjekesore keshjtu qe po shkruaj ashtu sic i kam kuptuar.

  problemi im vjen per faktin se stresi , duhani , dhe lodhja fizike kane shkaktuar probleme dhe sasia baze e spermatozoideve apo dickaje tjeter nuk e di se si quhet eshte diku te 25 milione , tek mua eshte vetem 5 milione , pas nje analize qe bera per spermen .

  lashe duhanin , u perpoqa te reduktoj disi stresin , dhe pergjysmova punen per te shmangur lodhjen fizike , dhe mirja edhe disa vitamina , dhe beme 2 here nje menyre artificiale per shtazani , jo in vitro , nje tjeter menyre ku meret sperma dhe futet ne miter nepermjet nje aparati si shiringa a dicka e tille , dhe nuk pati rezultat .

  tani na kane thene edhe gjinekologu edhe urologu apo seksologu , qe duhet te bejme in vitro , po ky trajtim mjekesor kushton shume rreth 5 mije euro dhe kam degjuar qe ka vetem 11% sukses .

  egziston mundesia e nje shtazanie ne menyre natyrale dhe sa % suksesi ka?

 7. #67
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime n 78 postime
  Citim Postuar m par nga maratonomak Lexo Postimin
  pershendetje te gjitheve .

  nuk munda te lezoj te gjitha postimet , por me aq sa lezova mora informata te rendesishme rreth temes ne fjale , pasi per fat te keq edhe une se bashku me gruan time kemi plot 6 vjet dhe spo mundemi te bejme femije.


  une jam 30 vjec , gruja 25, dhe 2 viete e para nuk donim femije por me vone pasi beme perpjekje per nje shtazani te mundshme , pame qe nuk kishte rezultat .

  problemin kryesor e kam une .

  nuk di te flas ne terma mjekesore keshjtu qe po shkruaj ashtu sic i kam kuptuar.

  problemi im vjen per faktin se stresi , duhani , dhe lodhja fizike kane shkaktuar probleme dhe sasia baze e spermatozoideve apo dickaje tjeter nuk e di se si quhet eshte diku te 25 milione , tek mua eshte vetem 5 milione , pas nje analize qe bera per spermen .

  lashe duhanin , u perpoqa te reduktoj disi stresin , dhe pergjysmova punen per te shmangur lodhjen fizike , dhe mirja edhe disa vitamina , dhe beme 2 here nje menyre artificiale per shtazani , jo in vitro , nje tjeter menyre ku meret sperma dhe futet ne miter nepermjet nje aparati si shiringa a dicka e tille , dhe nuk pati rezultat .

  tani na kane thene edhe gjinekologu edhe urologu apo seksologu , qe duhet te bejme in vitro , po ky trajtim mjekesor kushton shume rreth 5 mije euro dhe kam degjuar qe ka vetem 11% sukses .

  egziston mundesia e nje shtazanie ne menyre natyrale dhe sa % suksesi ka?
  ti njer thua qe shkaku mund te jet duhani dhe stresi pastaj thuaj se duhet te beni in vitro...provo njehere per disa muaj nese pasi ke len duhanin dhe reduktove stresin, nese gruaja bie shtatezane? Gruaja mund te blej nje "ovulation" device qe tregon kohen ku ka me shume shance te bie shtatezane, dhe ky device besoj vetem eshte aty tek 200-300 dollar se di..po kerko ne internet....and baby dust to you and your wife
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 8. #68
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime n 78 postime
  Citim Postuar m par nga bardha Lexo Postimin
  jam bardha e martuar dhe qe nje vit e gjysme nuk po ngelem shtatzane dua t te kem bebin tim ju lutem me ndimoni mjeket me thon je e ftohur kam mar ket muaj ineksione dhe shpresoj t mbes ket muaj por me duket e kot kam provuar shum her por kot ehde ket her me duket kot ju lutem me ndimoni ne diten e 14 kur veza pjket ater kam provuar shum her por ne at koh un kam nje dhimje barku ne anen e mahjt dhe te djatht mjeku im me thot se nuk esht asgje
  mos e merrni diten 14 sikur eshte dita e sakte, cdo njeri eshte ndryshe dhe ovulation period ndryshon per cdo njeri dhe mund te ndryshoj cdo muaj...nje muaj mund te te vijn periodat pas 25, nje muaj tjeter pas 29 etje prandaj duhet te kuptosh gjendjen e trupit tend, si pshm nese te zgjat 25 dite hiq 14 dite, te mbeten 11 dite...hajd te themi se periodat te zjasin 5 dite...hiq 5 dite nje 11 = 6...so ovulation mund te te ndodhi pas 6 dite pas periodave te tua...sigurisht mund te ndodhin me shpejt ose me vone...po kjo eshte thjesht nje estemate
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 9. #69
  Kalors i Liris Maska e BlueBaron
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  N Tironn e Ondrrave
  Postime
  5,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga maratonomak Lexo Postimin
  pershendetje te gjitheve .

  nuk munda te lezoj te gjitha postimet , por me aq sa lezova mora informata te rendesishme rreth temes ne fjale , pasi per fat te keq edhe une se bashku me gruan time kemi plot 6 vjet dhe spo mundemi te bejme femije.


  une jam 30 vjec , gruja 25, dhe 2 viete e para nuk donim femije por me vone pasi beme perpjekje per nje shtazani te mundshme , pame qe nuk kishte rezultat .

  problemin kryesor e kam une .

  nuk di te flas ne terma mjekesore keshjtu qe po shkruaj ashtu sic i kam kuptuar.

  problemi im vjen per faktin se stresi , duhani , dhe lodhja fizike kane shkaktuar probleme dhe sasia baze e spermatozoideve apo dickaje tjeter nuk e di se si quhet eshte diku te 25 milione , tek mua eshte vetem 5 milione , pas nje analize qe bera per spermen .

  lashe duhanin , u perpoqa te reduktoj disi stresin , dhe pergjysmova punen per te shmangur lodhjen fizike , dhe mirja edhe disa vitamina , dhe beme 2 here nje menyre artificiale per shtazani , jo in vitro , nje tjeter menyre ku meret sperma dhe futet ne miter nepermjet nje aparati si shiringa a dicka e tille , dhe nuk pati rezultat .

  tani na kane thene edhe gjinekologu edhe urologu apo seksologu , qe duhet te bejme in vitro , po ky trajtim mjekesor kushton shume rreth 5 mije euro dhe kam degjuar qe ka vetem 11% sukses .

  egziston mundesia e nje shtazanie ne menyre natyrale dhe sa % suksesi ka?


  Pas kesaj qe lexova nga ana jote, personalisht te keshilloj te ndrrosh mjekun qe je keshilluar dhe ka kryer "operacionin". Nje miku im veproi ne kete menyre dhe pati fat e u bene me binjake.

  Ju uroj shume fat dhe Zoti ju ndihmofte !!!
  Mund t shkpussh unat nga TIRONA, por kurr nuk mund t shkpussh TIRONN nga zemra e unave !!!

 10. #70
  i/e regjistruar Maska e teta
  Antarsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,011
  Faleminderit
  22
  34 falenderime n 28 postime
  postimi i maratonomakut cenka pak i hershem por sa per info

  nese duhet tentuar dicka ne menyre natyrale,athere te personat qe kan numer te vogel spermatozoidesh preferohet te mos behet sex disa dite ,ne menyre qe te akumulohen spermatozoidet dhe meqense koha evolutive e femres eshte aty te dita e 14 e ciklit dmth shanset jane me te medha aty.Pas aktit,femra te mban kembet me larte se trupi.ne menyre qe te mundesoi qe sperma te udhetoi ne mbrendesi te uterusit,dmth e gjitha ti krijohen kushtet qe ajo sasi e spermatozoideve prezent te ken shansin me te madh te takojn qelizen veze.

  edhe dicka,eshte vertetuar qe spermatozoidet mashkullor ,levizin me shpejt se ato femrore,keshtu qe te partneret qe preferojn meshkuj,preferohet ejakulimi me ne dalje te vagines,qe te ipet mundesi e spermatozoideve mashkullor te mbrijn te paret te qel veze,apo e kunderta te partneret qe preferojn vajza.
  Ndryshuar pr her t fundit nga teta : 25-08-2011 m 01:44

 11. #71
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime
  Citim Postuar m par nga teta Lexo Postimin
  postimi i maratonomakut cenka pak i hershem por sa per info

  nese duhet tentuar dicka ne menyre natyrale,athere te personat qe kan numer te vogel spermatozoidesh preferohet te mos behet sex disa dite ,ne menyre qe te akumulohen spermatozoidet dhe meqense koha evolutive e femres eshte aty te dita e 14 e ciklit dmth shanset jane me te medha aty.Pas aktit,femra te mban kembet me larte se trupi.ne menyre qe te mundesoi qe sperma te udhetoi ne mbrendesi te uterusit,dmth e gjitha ti krijohen kushtet qe ajo sasi e spermatozoideve prezent te ken shansin me te madh te takojn qelizen veze.

  edhe dicka,eshte vertetuar qe spermatozoidet mashkullor ,levizin me shpejt se ato femrore,keshtu qe te partneret qe preferojn meshkuj,preferohet ejakulimi me ne dalje te vagines,qe te ipet mundesi e spermatozoideve mashkullor te mbrijn te paret te qel veze,apo e kunderta te partneret qe preferojn vajza.
  e lehte te thuhet me fjale o teta , por kur vjen casti me nis ne rruge spermatozoidet, nuk mbahet tubi ne dalje, instikti kerkon thellesi .
  mese di une kane mundesi te bejne djem, meshkujt me potent se femrat ne momentin e aktit
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 12. #72
  i/e regjistruar Maska e teta
  Antarsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,011
  Faleminderit
  22
  34 falenderime n 28 postime
  Citim Postuar m par nga 2043 Lexo Postimin
  e lehte te thuhet me fjale o teta , por kur vjen casti me nis ne rruge spermatozoidet, nuk mbahet tubi ne dalje, instikti kerkon thellesi .
  mese di une kane mundesi te bejne djem, meshkujt me potent se femrat ne momentin e aktit
  epo edhe nje cmim duhet paguar do apo nuk do nje gjni te preferuar.
  jo vertet kshu keshillojn gjinekolloget,po flasim per menyrat natyrale,see qe thua ti nuk ka ende dicka specifike te zbuluar ne kete drejtim

  sa per mashkuj potent qe permend,hmm nuk besoi se qendron, ka shum faktor qqe luajn rrol ne parcaktimin e gjnise,njera nder to eshte psh se sekreti vaginal i femres shkatron me aciditetin e saj spermatozoidet mashkullor,le te jet sa te duash potent ai,po egzistoi ky problem e ka te kote,e plus edhe nja shum shum faktor tjere.

 13. #73
  Kalors i Liris Maska e BlueBaron
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  N Tironn e Ondrrave
  Postime
  5,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Teta, me sa kam degjuar une per te njejten teknike qe permend ti (spermatozoidet mashkullore notojne me shpejt se ato femerore), keshillohet qe pas derdhjes ne thellesi femra nuk duhet te qendroje gjate shtrire, por te ngrihet ne kembe per te penalizuar spermatozoidet femerore ...


  A mund te na thuash fare teknike ke perdorur Ti, nqs je mami ???
  Mund t shkpussh unat nga TIRONA, por kurr nuk mund t shkpussh TIRONN nga zemra e unave !!!

 14. #74
  i/e regjistruar Maska e teta
  Antarsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,011
  Faleminderit
  22
  34 falenderime n 28 postime
  nese ngritesh ne kemb i ke penalizuar te gjitha, pastaja nje spermatozoid nuk mundet vetem te futet ne qel vez ,duhet te grumbullohen me mijra sepse ne koken e spermatozoidit ka njefar ac hijalurinik i cili lirohet te momenti i kontaktit me mbeshtjelsin e qel vez,dmth luan rolin e zberthyesit te membranes ,por duhet grumbulluar sasi me e madhe e ketij acidi qe te mund te zberthehet ajo,tani spermatozoidi me i afert futet .
  Pra mendohet se nese behet ejakulmii me large nga hyrja e uterusit athere u jepet shansi qe spermatozoidet mashkullor te mbrrijn te paret mbasi levizin me shpejt.
  kam shoqeri me mjeket gjinekolog dhe degjoj se preferohet shum kjo metode,plus qe pas nje kohe femrat te mbajn kembet me larte se trupi pak kohe pas maradhenjes seksuale.

 15. #75
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Antarsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,699
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime

  Exclamation

  Cilat jan mnyrat m t mira pr t ngelur shtatzn?

  Me ane te seksit [?][!] besoj...
  mendoj me dike te gjinise se kundert!
  Absolutisht.
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 16. #76
  i/e regjistruar Maska e skipetar
  Antarsuar
  07-12-2006
  Postime
  744
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  "Cilat jan mnyrat m t mira pr t ngelur shtatzn?"

  nj mnyr q nuk ka dshtu deri tash:

  me shku te hoxha

 17. #77
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Antarsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Te mos e boni me kapuc!

 18. #78
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime n 39 postime
  Citim Postuar m par nga skipetar Lexo Postimin
  "Cilat jan mnyrat m t mira pr t ngelur shtatzn?"

  nj mnyr q nuk ka dshtu deri tash:

  me shku te hoxha
  Andaj je kaq shume simpatik ti ?!

  GOOD JOB HOXHA

 19. #79
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime n 39 postime
  Citim Postuar m par nga mia@ Lexo Postimin
  Kur se gjen dot gjinekologu qe te ka pare , si ta dime neve.
  Mos nuk te jane pjekur vezet akoma mi goce.
  ca the me ,ca the ?! Vezet e papjekura ??!!! Ndricoje forumin ,me nje fjale shtjellohu meqe ke 2 bebusha per vete ?!Lereni te ngelni shtatezan natyrshem ,shtatzania vjen atehere kur ju as nuk e prisni .Keto 'ekuacionet'; qe perdorni ,jo dita e 15 apo 16 jane te pavlefshme them une.ja nuk e shikon do rrin njerezit me fletore ne dore tani .Mundohuni mos perdorni shume nga ato ilacet si per djemt dhe per vajzat
  Per nje femer eshte shume e veshtire te mos kete femij,por cdo gje vjen natyrshem nqs te dy jeni helthi

 20. #80
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  243 falenderime n 198 postime
  Citim Postuar m par nga alnosa Lexo Postimin
  ca the me ,ca the ?! Vezet e papjekura ??!!! Ndricoje forumin ,me nje fjale shtjellohu meqe ke 2 bebusha per vete ?!Lereni te ngelni shtatezan natyrshem ,shtatzania vjen atehere kur ju as nuk e prisni .Keto 'ekuacionet'; qe perdorni ,jo dita e 15 apo 16 jane te pavlefshme them une.ja nuk e shikon do rrin njerezit me fletore ne dore tani .Mundohuni mos perdorni shume nga ato ilacet si per djemt dhe per vajzat
  Per nje femer eshte shume e veshtire te mos kete femij,por cdo gje vjen natyrshem nqs te dy jeni helthi
  Shume e irrituar me dukesh kohet e fundit alnosa. Po me dukesh si tjeter anetare e jo ajo alnosa e qeshur qe ke qene. Ja na ndrico ti zotrote nga pervoja e madhe qe paske ne kete drejtim. Nuk di te jesh as nene e as doktoreshe por nuk i dihet xhanem. Ka plot qe hiqen per adoloshente ketu e mund te jene gjyshe.
  Feelings change - memories don't.

Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Madrid: Mashkulli shtatzn pret binjak
  Nga strange n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 25-03-2009, 14:33
 2. Mnyrat q prdor pr t vrar mafia shqiptare
  Nga Shijaksi-London n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 31-08-2005, 21:27
 3. Tkan ngelur edhe pes minuta!
  Nga Mjellma n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 30-08-2004, 23:10
 4. Vret veten dhe gruan shtatzene
  Nga Arlind n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 04-02-2004, 18:56
 5. Moda e re, te martohesh shtatzene
  Nga Beqari002 n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 07-07-2003, 04:26

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •