Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 36
  1. #1
    ________
    Anėtarėsuar
    08-11-2003
    Postime
    1,516

    Une nuk ndjej me per ty

    Lidhja ecen normalisht ...

    Planifikon per te ardhmen me zemer dhe mendje tek njeriu qe ke ne krah dhe ndihesh i/e lumtur plot shpresa, por papritmas vjen nje cast qe pa qene aspak shkaktar,te duhet te degjosh nga goja e te dashures/it qe "Une nuk ndjej me per ty,dike tjeter kam ne zemer"

    Kuptohet qe je i/e pari/a qe ju hap zemren dhe me personin ne fjale nuk eshte i eshte shprehur akoma

    Si do reagonit?
    Do e konsideronit si tradheti apo si zgjedhje te lire?
    Il cuore matto che ti segue ancora
    E giorno e notte pensa solo a te

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e ALBA
    Anėtarėsuar
    21-05-2002
    Vendndodhja
    Gjermani (Dortmund)
    Postime
    2,609
    Citim Postuar mė parė nga FLORIRI

    Si do reagonit?
    Do e konsideronit si tradheti apo si zgjedhje te lire?
    Per mendimin tim nuk ka se si te quhet tradheti pasi partneri po te shprehet hapur , une mendoj se eshte nje zgjedhje e lire .


    Alba
    "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
    .

  3. #3
    normal, eshte e llogjikshme per mendimin tim , por edhe e dhimbshme , po keshtu e ka jeta ne fund te fundit, nuk mund t'i kesh te gjitha.
    Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

  4. #4
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anėtarėsuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Nuk do ta quaja nje tradheti...

    Ndienjat bejne te veten.. Nese ajo nuk ka ikur ndonjehere apo personi tjeter sdi gje.. pse te quhet tradheti??

    Edhe une do e quaja Zgjedhje te lire..
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-12-2005
    Postime
    363
    Sot te ndodh ty neser i ndodh asaj, ndodh dhe kaq.
    Ka njerez qe nuk duan ta besojne as vete kur nuk e dashurojne me tjetrin sidomos kur kane kohe me te, sepse ndryshimi i situates, nje fillim i ri, mund te duken disi te frikshme. si rrjedhim jo vetem qe nuk e thone por edhe genjejne vehten qe e duan akoma tjetrin, ne menyren e tyre, per te mos vuajtur nga kurthi ku jane zene. kjo eshte zgjedhja me e keqe qe me kohen i shkaterron te dy parteneret dhe vuajtja e mevonshme behet akoma me e rende. Nqse ke per t'ia thene, beje sa me shpejt mendoj une.

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e LIMANN
    Anėtarėsuar
    05-08-2006
    Vendndodhja
    Kumanov
    Postime
    12
    Un padyshim do ta quaja si nje zgjedhje e lir,pasi cdo gje nje dit do ta shijoj fundin dhe do te shperbelehet me diqka.Si jeta me vdekjen!!!!!

  7. #7
    ** ParT oF mY LiFe ** Maska e LoveLyBruneTT
    Anėtarėsuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    *** Same plaCe I was Last niGht ***
    Postime
    805
    Si do reagonit?
    Do e konsideronit si tradheti apo si zgjedhje te lire?
    PO tradhetine ku e shef ketu me qafsh mua.............lol?
    ****************************************

  8. #8
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Citim Postuar mė parė nga LoveLyBruneTT
    PO tradhetine ku e shef ketu me qafsh mua...
    Une e shoh qe c'ke me te se imagjino sa ngusht do i kete ardhur dhe sa peripecite do i kete kaluar me tjetren perderisa nje mashkull arrin te ver menjane nje lidhje(ndoshta te gjate)
    Por problemi qendron diku tjeter: c'me duhet mua nese ishte tradheti apo jo nese rezultatit eshte lenia?
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  9. #9
    e embel
    Anėtarėsuar
    12-10-2004
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    173
    Citim Postuar mė parė nga FLORIRI
    Lidhja ecen normalisht ...


    Si do reagonit?
    Do e konsideronit si tradheti apo si zgjedhje te lire?

    te gjithe e kane quajtur zgjedhje te lire.....
    po si nuk paska fare tradheti ketu?po fakti qe ai eshte me ty dhe ka filluar mendon,enderron,ngacmon apo thur plane ne lidhje me dike tjeter nuk quhet tradheti??
    nuk ka vetem tradheti fizike,eshte me e rende shpirterorja.
    ok, bravo qe u ul dhe e tha hapur e se dergoj me sms po te lutem shume sado hapur apo mbyllur dhimbja eshte e njejte.
    flasim per nje lidhje relativisht te gjate.une tradheti e konsideroj per vete....nqs me dike nuk te shtyhet me jepi fund por jo te gjesh dike tjeter qe te tronditi hormonet dhe atehere ti japesh shkelmin lidhjes tende.

  10. #10
    lepurushe Maska e bebushja
    Anėtarėsuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    N18-1HG
    Postime
    1,886
    Citim Postuar mė parė nga FLORIRI
    Lidhja ecen normalisht ...

    Planifikon per te ardhmen me zemer dhe mendje tek njeriu qe ke ne krah dhe ndihesh i/e lumtur plot shpresa, por papritmas vjen nje cast qe pa qene aspak shkaktar,te duhet te degjosh nga goja e te dashures/it qe "Une nuk ndjej me per ty,dike tjeter kam ne zemer"

    Kuptohet qe je i/e pari/a qe ju hap zemren dhe me personin ne fjale nuk eshte i eshte shprehur akoma

    Si do reagonit?
    Do e konsideronit si tradheti apo si zgjedhje te lire?
    HMMM
    JA QE NDODH,NDJENJAT SMUND TI KUFIZOSH.
    E DHIMSHME ,POR E DREJT PER MENYREN QE TREGOHET E SINQERT ME TE DASHURIN.(PAK TRADHETI KA ATY BRENDA ,,,,)
    MENDOJ SE LIDHJA DIKU KA PAS ME NEVOJ PER ME SHUME,,,,.
    POR NUK ESHTE VEN RE NGA CUNI/GOCA.
    GJITHSESI N/P JETA VAZHDON.LENDIMET ,ZGJENJIMET,GEZIMET JAN PJESE E SAJ.
    Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

  11. #11
    ► ☆☆☆ ◄
    Anėtarėsuar
    26-10-2005
    Vendndodhja
    Mėmėdhe
    Postime
    4,834
    Normalisht qe eshte nje zgjedhje e lire edhe pse eshte per te ardhur keq.

    Por sic thote dhe populli "Me mire heret se vone"

  12. #12
    gjithmone e me larg
    Anėtarėsuar
    22-10-2004
    Vendndodhja
    tirana
    Postime
    572
    zgjedhje qe ben zemra, s'ke c'ben. per kete arsye nuk duhen dhene shume premtime sepse ka gjera qe nuk varen vetem nga vullneti i mire.
    cdo gje kalon, por sa e dhimbshme eshte ne momentin qe e perjeton

  13. #13
    Prandaj dhe nuk duhet te planifikosh pa u siguruar mire qe ke te besh me personin qe vertet te meriton.

  14. #14
    Jeta eshte e cuditshme!!! Maska e *SaBiNa*
    Anėtarėsuar
    24-11-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    82
    Cdo gje vdes heret a vone si dhe njeriu,eshte ligj i natyres..Vdesin dhe ndjenjat..
    Ndersa ne lidhje me pyetjen qe shtrohet nese eshte tradheti apo zgjedhje e lire une do i pergjigjesha me nje tjeter pyetje..
    Valle mund ta arrish te duash dike tjeter nqs nuk kalon kohe me te,nqs nuk e prek,e ndjen afer etj etj??
    Ath besoj qe pergjigjia eshte brenda,natyrisht qe ka tradheti ne mes,sa per sinqeritetin e treguar ndaj personit me te cilin kishte nje lidhje egzistuese, se di ne mund ta quaj te tille,mbase thjeshte "rrefimi" eshte nje kerkese per shkeputje dhe asgje me shume..
    Ajo c`ka harrohet eshte njelloj sikur te mos kete ndodhur!

  15. #15
    ** ParT oF mY LiFe ** Maska e LoveLyBruneTT
    Anėtarėsuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    *** Same plaCe I was Last niGht ***
    Postime
    805
    Blue_sky
    Une e shoh qe c'ke me te se imagjino sa ngusht do i kete ardhur dhe sa peripecite do i kete kaluar me tjetren perderisa nje mashkull arrin te ver menjane nje lidhje(ndoshta te gjate
    Qe ti hapesh njeriut qe ke dashur ato qe te mban zemra une nuk do e quaja aspak tradheti perkundrazi, djali / vajza eshte perpjekur te gjeje momentin e duhur per nje Bisede te tille.


    FLORIRI
    Kuptohet qe je i/e pari/a qe ju hap zemren dhe me personin ne fjale nuk i eshte shprehur akoma
    Me sa kuptoj une djali / vajza akoma nuk ka mardhenie intime me Personin tjeter, apo doni te thoni qe edhe te imagjinosh eshte Tradheti......?

    anyway ky ishte menimi im.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga LoveLyBruneTT : 23-08-2006 mė 16:56
    ****************************************

  16. #16
    Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,602
    Citim Postuar mė parė nga FLORIRI
    Lidhja ecen normalisht ...

    Planifikon per te ardhmen me zemer dhe mendje tek njeriu qe ke ne krah dhe ndihesh i/e lumtur plot shpresa, por papritmas vjen nje cast qe pa qene aspak shkaktar,te duhet te degjosh nga goja e te dashures/it qe "Une nuk ndjej me per ty,dike tjeter kam ne zemer"

    Kuptohet qe je i/e pari/a qe ju hap zemren dhe me personin ne fjale nuk eshte i eshte shprehur akoma

    Si do reagonit?
    Do e konsideronit si tradheti apo si zgjedhje te lire?
    si tradheti? po jo re cun se tradhetari kapet ne flagrance; tradhetari e ben fsherka dmth (zakonisht tradhetaret jane frikacake te medhenj); kur ta thote troc ne sy eshte burreri !!! Tani do thuash ti, dale moj cupke se ka edhe nga ata qe u pret palla me te dyja anet. ka besa! edhe keta jane trima, por me shume se trima, jane dobice.

    kaq kisha. ne eshte zgjedhje e lire (kur s'eshte tradheti) se marr dot me hall.
    Summertime, and the livin' is easy...

  17. #17
    .... ...
    Anėtarėsuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar mė parė nga Cupke_pe_Korce
    si tradheti? po jo re cun se tradhetari kapet ne flagrance; tradhetari e ben fsherka dmth (zakonisht tradhetaret jane frikacake te medhenj); kur ta thote troc ne sy eshte burreri !!! Tani do thuash ti, dale moj cupke se ka edhe nga ata qe u pret palla me te dyja anet. ka besa! edhe keta jane trima, por me shume se trima, jane dobice.

    kaq kisha. ne eshte zgjedhje e lire (kur s'eshte tradheti) se marr dot me hall.
    Sa ashper shkoqitesh dhe ti me cupke, jo si pe Korce , por sikur je labe, lool.

    Me duket se nuk duhet prere me thike kjo situate, ose keshtu ose ashtu. Si mund t'i vesh emrin procesit gjate te cilit ai/ajo po i hynte ne zemer dikush tjeter, ndersa eshte me nje partner/e tjeter? Do thuash ti, s'ishte i/e kenaqur me situaten qe ndodhej prandaj po shikonte per dicka tjeter. Pavaresisht nga rrethanat, ajo eshte nje forme tradhetie apo jo?!
    Mgjth ne momentin qe thua te verteten vete-shfajesohesh nga cdo ndjenje "faji" qe mund te kesh. Them vete-shfajesohesh, sepse ish partneri/ja ka te drejte te ndihet si i/e tradhetuar, ose ne disa raste ndoshta dhe fajesor/e qe nuk mund te ruante marredhenien.
    Varet nga natyra e cdo personi. Une personalisht do i thoja "udhe e mbare" dhe ... next?! .

  18. #18
    Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,602
    e di qe me munde ne fenway, por s'kam nder mend te te le te fitosh edhe ketu

    ma ckoqit ti c'fare kupton me besnikeri dhe tradheti. kur dikush s'eshte i/e kenaqur nga rrethanat dhe ende qendron ne nje lidhje, a nuk eshte kjo nje tjeter tradheti, kete rradhe ndaj vetes????

    per mendimin tim, tradhetia merr emrin tradheti kur e ben fshehurazi. kur ndodh hapur e natyrshem eshte ose dobesi, ose burreri (kjo po qe varet nga rrethanat)

    ps. une do ti thoja: ku vete me mojjjjjj
    Summertime, and the livin' is easy...

  19. #19
    .... ...
    Anėtarėsuar
    30-01-2005
    Postime
    4,049
    Citim Postuar mė parė nga Cupke_pe_Korce
    e di qe me munde ne fenway, por s'kam nder mend te te le te fitosh edhe ketu

    ma ckoqit ti c'fare kupton me besnikeri dhe tradheti. kur dikush s'eshte i/e kenaqur nga rrethanat dhe ende qendron ne nje lidhje, a nuk eshte kjo nje tjeter tradheti, kete rradhe ndaj vetes????

    per mendimin tim, tradhetia merr emrin tradheti kur e ben fshehurazi. kur ndodh hapur e natyrshem eshte ose dobesi, ose burreri (kjo po qe varet nga rrethanat)
    Cupke, une lufte me ty nuk bej, se mezi te kemi lol (por mos me ze ne goje fenway, se as lufte nuk quhej, po masaker , he te te dhemb nje cike.)
    Per mua, qe ta kapim muhabetin nga koka kur i thone, lol, nqs je me dike (dhe nje tjeter te hyn ne zemer) kjo do te thote qe nuk je i/e kenaqur me situaten qe ke, (nuk po flas per Kazanovat qe "bien ne dashuri" cdo dite lol.) Por nqs nuk je i/e kenaqur, e le personin me te cilin/en je dhe pastaj vete serish per peshkim. Kjo per te vetmen arsye qe ta kesh ndergjegjen te paster, per vete kuptohet, e jo per lagjen.
    Pastaj per cfare hapur e natyrshem po flet? I the qe partnerit/es qe po bej eksplorime te tjera ... just in case, kur i thone?
    Fakti qe i thua hapur ne fund, ta leme me kaq kete pune, pa e trashur se s'shtyhet dhe kam gjete nje tjeter, eshte ceshtje me vete. Do ta quash burreri/grareri, ashtu e leme lol.

    Ate "ps" nuk e mora vesh tamam, dmth do i thoje ku te con mushka?!

  20. #20
    Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,602
    po ku merni vesh yve nga martirizimet aman, le me pastaj me ata foenikset qe ngrihen mes flakesh (po e le me kaq se me ka marre zjarr kapella lol)

    i flas hapur kur i them se nuk e ndjej me, dhe s'ka shume rendesi nese jam ne gjuheti apo letargji. fakti qe ja them pa me zbuluar ai do te thote se kjo eshte dicka e rende qe une s'mund te shtirem sikur e mbaj dot...me nje fjale, i kam marre parasysh pasojat qe mund te shkaktoje: nese gjej dashurine, shyqyr o zot, nese nuk e gjej, dhe kam humbur edhe kete mjeranen qe kam pasur, ne djall te vete.

    kur them natyrshem i referohem dickaje te paplanifikuar. nese une jam e mjere ne nje lidhje, dhe nje dite takoj dike qe me ben te ndihem me mire, kjo eshte nje dobesi e paplanifikuar. Por nese jam e mjere dhe dal per gjah qellimisht, atehere une nuk jam e dobet por tradhetare! Pse? Se po te ishte ndryshe, i kisha thene atij mikut: lali, une nuk te ndjej me! dhe isha mbytur me ndonje lume (shif sa trimereshe qe jam aman, si labe) ;P

    ps. edhe ashtu mund ti kisha thene, ose ca me keq, por kam hall se do ma censurosh postin lol
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Cupke_pe_Korce : 23-08-2006 mė 17:35
    Summertime, and the livin' is easy...

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •