Close
Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 116
  1. #1
    Il padrino Maska e DEN_Bossi
    Anëtarësuar
    31-07-2006
    Vendndodhja
    Shkoder-Tirane
    Postime
    450

    Question A duhet të jetë i ligjshëm homoseksualizmi në Shqipëri?

    Turri i i madh i shqipetareve per te arritur perendimin po fut ne shqiperi edhe disa risi , te cilat nuk kane lidhje me kulturen, civilizimin, edukaten dhe emancipimin e popullit shqipetare.
    Ka kohe qe rrugeve te kryequtetit po sillen disa rrugaqe qe deshirojne te sjellin dhe te praktikojne ilegalisht zenatin e homos, mirpo nuk eshte bere i bujshme ky fakt.
    Kapja ne flagrance kto dite e disa prej tyre beri nje buje te madhe mediatike ne shqiperi dhe hapi diskutimin se a duhet shqiperia te hape dyert e ketij degjenerimi ne emer te lirise se veprimit. Ketij degradimi moral i shtohet edhe prostitucioni, plaga e hershme e shoqerise moderrne.

    Ju ftoj te diskutoni ne kete teme sepse kjo eshte problematike reale e kombit tone.

    A duhet apo jo te ligjerohet homoseksualizmi (dhe lesbiget) dhe prostitucioni ne shqiperi?

    Ps: Ne kete teme nuk lejohen te diskutojne personat qe vuajne nga kto semundje. Eshte diskutim per njerzit normal.
    Ndryshuar për herë të fundit nga DEN_Bossi : 22-08-2006 më 07:52

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-04-2005
    Postime
    117
    Mendoj qe jo.

    Nuk jam kunder lirise se vendosjes por mendoj se kjo shthurje vjen si pasoje nje lirie te teprur qe ka ardhur nga vendet e zhvilluara. Per mendimin tim kur njeriu ka nje liri gati te pakufizuar fillon e nxjerr ne pahe anen kafsherire te tij. Instikte te pakontrolluara. sipas mendimit tim martesa eshte e shkruar te behet midis nje burri dhe nje gruaje dhe nuk ka se si te jete ndryshe. Eshte e neveritshme ta mendosh dicka ndryshe. E perseris per mendimin tim nuk duhet te lejohet por duke pare se vendet e zhvilluara jane duke e legalizuar nje e nga nje me radhe kam frik se pas nje fare kohe ky ligj do pranohet edhe ne shqiperi. Ose do te jete si kusht per te hyre ne europ. Degjenerimi nuk paska kufi.

  3. #3
    ► ☆☆☆ ◄
    Anëtarësuar
    26-10-2005
    Vendndodhja
    Mëmëdhe
    Postime
    4,834
    Jo mer kurre ne bote :@

  4. #4
    FarewellToNavy Maska e FTN_2004
    Anëtarësuar
    09-11-2004
    Vendndodhja
    West by God Virginia
    Postime
    326
    Per mendimin tim, tani per tani nuk duhet te ligjerohet pasi shoqeria shqiptare nuk eshte akoma "gati" te kaloi ne nje shoqeri teper liberale, pasi mentaliteti i vjeter, brezi i rritur ne komunizem etj. Ne nje te ardhme te larget do ishte me e pershtatshme.
    NeverAgainVolunteerYourself

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    01-12-2005
    Postime
    363
    jeni pak vone sepse homoseksualizmi (i te dy llojeve) nuk perben me shkelje ligjore ne Shqiperi prej disa vjetesh tashme. prostitucioni eshte gje tjeter dhe eshte i paligjshem...

  6. #6
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anëtarësuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637
    Den Boss problemin qe ngre ti nuk e shtjellon si duhet. Ose me sakte ti e ngaterron ndoshta nga padituria ndoshta nga deshira.Merr si shembull arrestimet e fundit te disa homoseksualeve qe nuk u arrestuan se ishin homoseksuale dhe ngre pyetjen se a duhet te jete i ligjshem homoseksualizmi ne Shqiperi.Me duket se je i vonuar djal se homoseksualizmi eshte i ligjeruar ne Shqiperi.Nga sa e di une ekziston nje shoqate e homoseksualeve ne Shqiperi dhe drejtuesi i saj eshte ai jordanezi qe me duket e ka emrin Naser. Di qe ne emisionin top-show te Alban Dudushit ka pase nje emision per homoseksualet.Pra ato kan dale publikisht dhe jan deklaruar si homoseksuale dhe une nuk di qe ndonjeri prej tyre te jete arrestuar pse eshte homo.Eshte e drejte e njeriut qe te percaktohet per drejtimin sexual te tij . Ndryshe eshte problemi i prostitucionit Den Boss.Nga sa kam marre vesh une per prostitucion jane arrestuar ato homot prapa pallatit te kultures.E ne Shqiperi por edhe ne te gjithe boten eshte e ndaluar prostitucioni i pa kontrolluar. Gjithsesi doja te te kujtoja se askush nuk ka te drejte ti imponoje tjetrit deshiren e tij pavaresisht se shoqeria jone shqiptare e sheh kete problem si nje gje krejtesisht te papranueshme.

  7. #7
    Il padrino Maska e DEN_Bossi
    Anëtarësuar
    31-07-2006
    Vendndodhja
    Shkoder-Tirane
    Postime
    450
    O haram, nese te duket pak e ngaterruar kjo eshte nga deshira dhe jo nga padija dhe kjo sepse une jam absulutisht kundra lejimit te homoseksualizmit dhe prostitucionit ne Shqiperi.

    Nuk po shtohet ktu problemi se a lejohen apo jo pederastet te jetojne ne shqiperi. Per kete nuk mund te them gje sepse cdo njeri e ka te drejte ta etiketoje vehten si te doje. cofte edhe si budalla. Por problemi eshte se a duhet te lejohen kto akte degjenerimi ne publik. Pra , nese dy persona kapen ne flagrance apo nje person sillet rrugeve duke bere gjesete jonormale, a duhen te ndalen dhe te penalizohen.

    Pra a duhet apo nuk duhet te ligjerohet homoseksualizmi dhe prostitucjoni qofte ky edhe i kontrolluar.

    Ps. Di qe ekziston edhe shoqata e handikapateve Shqipetare, por ata nuk dalin ne rruge duke treguar kete fakt, edhe nese dalin ato jane te shoqeruar.

    Bye

  8. #8
    Dash...me kembore Maska e Toro
    Anëtarësuar
    26-04-2002
    Vendndodhja
    CALIFORNIA
    Postime
    1,404
    Citim Postuar më parë nga DEN_Bossi
    Turri i i madh i shqipetareve per te arritur perendimin po fut ne shqiperi edhe disa risi , te cilat nuk kane lidhje me kulturen, civilizimin, edukaten dhe emancipimin e popullit shqipetare.
    Ka kohe qe rrugeve te kryequtetit po sillen disa rrugaqe qe deshirojne te sjellin dhe te praktikojne ilegalisht zenatin e homos, mirpo nuk eshte bere i bujshme ky fakt.
    Kapja ne flagrance kto dite e disa prej tyre beri nje buje te madhe mediatike ne shqiperi dhe hapi diskutimin se a duhet shqiperia te hape dyert e ketij degjenerimi ne emer te lirise se veprimit. Ketij degradimi moral i shtohet edhe prostitucioni, plaga e hershme e shoqerise moderrne.

    Ju ftoj te diskutoni ne kete teme sepse kjo eshte problematike reale e kombit tone.

    A duhet apo jo te ligjerohet homoseksualizmi (dhe lesbiget) dhe prostitucioni ne shqiperi?

    Ps: Ne kete teme nuk lejohen te diskutojne personat qe vuajne nga kto semundje. Eshte diskutim per njerzit normal.
    Me cfare autoriteti shteti do te vendosi ligjin mbi orientimin seksual te individit? Perse u dashka vene ligj nese lejohet apo jo homoseksualizmi? Deri me sot nuk ka asnje ligj per heteroseksualizmin, por kjo nuk e ka penguar kombin te shkoje nga 1 milion banore ne 1945 ne 3,6 milione sot.

    Tjeter prostitucioni e tjeter homoseksualizmi. Nese shteti mund te vendosi ligj nese ti do te shesesh trupin me pare apo jo eshte tjeter pune e nese ti do te besh seks me nje person te gjinise se njejte eshte pune tjeter.

    Personalisht nuk besoj se shteti ka te drejte te futet ne jeten personale te askujt, aq me teper ti diktoje individit se cfare do te beje ne krevat si e qysh e me ke do te beje seks.

    Sa per penalizimet per seks ne publik, per homoseksualet mund te zbatohen te njejtat ligje qe ekzistojne per heteroseksualet.

  9. #9
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anëtarësuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    Citim Postuar më parë nga DEN_Bossi
    Turri i i madh i shqipetareve per te arritur perendimin po fut ne shqiperi edhe disa risi , te cilat nuk kane lidhje me kulturen, civilizimin, edukaten dhe emancipimin e popullit shqipetare.
    Ka kohe qe rrugeve te kryequtetit po sillen disa rrugaqe qe deshirojne te sjellin dhe te praktikojne ilegalisht zenatin e homos, mirpo nuk eshte bere i bujshme ky fakt.
    Kapja ne flagrance kto dite e disa prej tyre beri nje buje te madhe mediatike ne shqiperi dhe hapi diskutimin se a duhet shqiperia te hape dyert e ketij degjenerimi ne emer te lirise se veprimit. Ketij degradimi moral i shtohet edhe prostitucioni, plaga e hershme e shoqerise moderrne.

    Ju ftoj te diskutoni ne kete teme sepse kjo eshte problematike reale e kombit tone.

    A duhet apo jo te ligjerohet homoseksualizmi (dhe lesbiget) dhe prostitucioni ne shqiperi?

    Ps: Ne kete teme nuk lejohen te diskutojne personat qe vuajne nga kto semundje. Eshte diskutim per njerzit normal.

    E para meso te shkruash shqip,ke njezet gabime me siper.
    E dyta je racist,kur kerkon qe ne kete teme mos te diskutojne ,personat qe vuajne nga kjo semundje.
    E treta homoseksualizmi nuk eshte aspak semundje.
    Dhe e katerta lexo ato qe ka shkruajtur Toro me siper.
    Dhe e pesta kusur hoseksualizmin e kemi nga gjysem hena jote qe i falesh nate e dite.
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

  10. #10
    Desert Fox Maska e bayern
    Anëtarësuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Pra i bie qe ti e konsideron si semundje? Po te jete semundje atehere nuk duhet legalizuar po duhet kuruar
    Ne fakt nuk do cuditesha aspak po te legalizohej se fundja dikush me pat thene, qe ne Shqiptaret i lidhim kepucet edhe i krehim floket si te doje Europa edhe USA. Problemi eshte se po ti legalizosh duhet ti japesh te njejtat te drejta qe kane edhe individed e shendoshe si une e ti.
    Atrehere si shpejgohet qe nuk u lejohet te kene kishat e veta? Si shpejgohet qe nuk u lejohet martesa?
    Ai nolt e ka shpreh qarte me cdo liber, Bibel Kuron apo edhe qitabet Budiste e cifute. Qeveria ben cte jete e mundur te mos e legalizoje lidhjen e tyre. Ne USA te kapesh me nje femer tu i nda laprat me para te rrasin mrene, madje edhe kur te intervistojne per te te bere qytetar Amerikan midis pyetjeve eshte edhe: have yoy ever solicited a prostitute to get sex in exchange for money? ne te njejten kanar me terrorizmin edhe Komunizmin eshte rendesia e ksaj po ashtu.

    Problemi eshte se kur predikojme diversitetin per hir te te qenit korrekt duhet pranu edhe ajo femra me perce ne koke si ndryshe nga te tjeret sic pranojme ate mashkullin qe vishet si femer si ndryshe. Problemi e kam thene me kohe nuk eshte aspak Islami eshte fakti se si bota e demonizon ate.
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  11. #11
    Il padrino Maska e DEN_Bossi
    Anëtarësuar
    31-07-2006
    Vendndodhja
    Shkoder-Tirane
    Postime
    450
    E para. Nuk ka rendesi se si shkruaj, rendesi ka te me kuptosh.
    E dyta. Nuk jam aspak racizt ker kerkoj qe te mos diskutojne persona qe kane konflikt interresi me kete profesion (ke gje probleme ti)
    E treta.Eshte absulutisht semundje, semundje pisigjike bile, ashtu sic edhe te smuret mendore.
    E katerta. Mesazhi i Toros nuk ka asnje argument bindes per ate qe thote.
    E pesta. Ktu po ja fut krejt kot se po shof se ske qa me than ma.(e pritja ket rreagim, sharja eshte argumenti i injorantit)

    E gjashta. Ky homoseksualizem dhe degradim moral eshte me pasoja shume te medha per te gjithe. Mosa horro se SIDA te ka trokitur ne dere ty dhe mua.

  12. #12
    Dash...me kembore Maska e Toro
    Anëtarësuar
    26-04-2002
    Vendndodhja
    CALIFORNIA
    Postime
    1,404
    Citim Postuar më parë nga DEN_Bossi
    E dyta. Nuk jam aspak racizt ker kerkoj qe te mos diskutojne persona qe kane konflikt interresi me kete profesion (ke gje probleme ti)
    Homoseksualizmi na u be profesion tani? Sa te rrosh do mesosh!
    E treta.Eshte absulutisht semundje, semundje pisigjike bile, ashtu sic edhe te smuret mendore.
    E zeme per nje moment se eshte semundje psiqike....Te semuret e tjere mendore i fusin neper burgje keshtu qe tu vije mendja ne rregull?
    E katerta. Mesazhi i Toros nuk ka asnje argument bindes per ate qe thote.
    Varet cfare konsideron ti argument bindes. Dhe une nuk jam pjesemarres ne forum per te te bindur ty! I really don't give a rat's ass nese te ndryshon mendja ty apo bindesh ti!
    Me argument bindes se ai qe te zbatohet ligji ekzistent si per heteroseksualet ashtu dhe per homoseksualet nuk ka!
    E gjashta. Ky homoseksualizem dhe degradim moral eshte me pasoja shume te medha per te gjithe. Mosa horro se SIDA te ka trokitur ne dere ty dhe mua.
    Ty kur je i sigurte qe nuk ta ka fut kush....pse bertet:"Olele *****!!" E kam fjalen, nese ti vete nuk je homoseksual apo prostitute pse shqetesohesh per degradimin moral te te tjereve? Secili eshte pergjegjes per veprimet e veta ne kete bote. E kam thene dhe ne nje teme tjeter qe caqet e moralit i percakton individi. Cfare eshte e moralshme per njerin, nuk eshte per dike tjeter.
    Sa per SIDE-n u troket ne dere atyre qe dalin e kerkojne. Ki parasysh zotni qe firmen dhe "kastravecin" mos i ver diku me symbyllur! E kam fjalen , kur ti nuk e luan bishtin majtas e djathtas e te shkosh cilado femra?meshkuj , perse duhet te kesh frike nga SIDA? Rriji besnik gruas/te dashures ose absteno nga seksi dhe e zgjidhe problemin!

  13. #13
    Dash...me kembore Maska e Toro
    Anëtarësuar
    26-04-2002
    Vendndodhja
    CALIFORNIA
    Postime
    1,404
    Citim Postuar më parë nga bayern
    Pra i bie qe ti e konsideron si semundje? Po te jete semundje atehere nuk duhet legalizuar po duhet kuruar
    Ti nuk di se cfare thua a derezi....Ketu thua qe nuk eshte semundje, dy rrjeshta me poshte thua:
    Problemi eshte se po ti legalizosh duhet ti japesh te njejtat te drejta qe kane edhe individed e shendoshe si une e ti.
    Dmth indirekt na qenkan te semure kur ti qe nuk je homo qenke i shendoshe?
    Atrehere si shpejgohet qe nuk u lejohet te kene kishat e veta?
    Kush te tha ty qe nuk i kane? I kane dhe madje me shume nga c'mund te imagjinosh!
    Si shpejgohet qe nuk u lejohet martesa?
    1)Ne Evrope u lejohet. Transeksualeve qe kane bere operacionin iu lejohet te martohen dhe ne Iran (!!!) qe eshte shtet islamik. Ne SHBA nuk iu lejohet akoma, por kjo do te ndryshoje brenda nje dekade.
    2) Martesa eshte institucion qe nenkupton lidhjen mes NJE MASHKULLI dhe NJE FEMRE me qellim krijimin e familjes dhe te trashgimtareve! Eshte ligj fetar, shoqeror, politik etj. Ata qe perpiqen te legalizojne martesen e kerkojne te heqin nga ky kontekst krijimin e familjes dhe lindjen e femijeve. E kalojne arsyetimin tek e "drejta" e marteses se dikujt. Por ja qe kjo e drejte nuk eshte absolute. E drejta e marteses iu eshte hequr poligamikeve, pedofileve,bestialisteve , te semuret psiqike dhe ne fund fare homoseksualeve. Them ne fund fare homove sepse te gjitha devijimet e tjera morale denohet me afate burgimi nese kapen ne flagrance apo nese martohen pa leje. Homoseksualet jane te privilegjuar nga kjo kategori!
    Problemi eshte se kur predikojme diversitetin per hir te te qenit korrekt duhet pranu edhe ajo femra me perce ne koke si ndryshe nga te tjeret sic pranojme ate mashkullin qe vishet si femer si ndryshe. Problemi e kam thene me kohe nuk eshte aspak Islami eshte fakti se si bota e demonizon ate.
    Pra sipas llogjikes tende nese homoseksualiteti eshte semundje psiqike dhe mbajtja e perces eshte semundje psiqike!
    Ty faktikisht ne Amerike nuk te ndalon njeri ta mbash percen. Mbaje kush te ndalon? Po une te afermit e familjes tende nuk i kam pare ndonjihere me shami ne koke....Habitem pse preokupohesh kaq shume per dicka qe ti nuk ke interes personal....
    Shtete te ndryshme kane ligje te ndryshme. Nje kusherires time qe shkoi ne Iran per vizite iu kerkua sapo aeroplani u ngrit nga Rinasi te vinte shamine ne koke. E veshi pa bere llafe megjithese nuk donte! Respektoi ligjet e shtetit iranian. Ne Arabine Saudite po ashtu! Me Arabine Saudite ndalohet ta mbash haptaz dhe kryqin! Franca e ka me ligj ndalimin e mbajtjes se simboleve fetare ne publik! Nje njeri qe shkon ne France, Iran apo Arabi eshte i detyruar te zbatoje ligjet e shtetit francez, iranian, saudit jo te zgjedhi sipas qejfit cilat do te zbatoje e cilat jo! Qe te mos kemi standarte te dyfishta ne gjykim!

  14. #14
    Authentic Maska e DeuS
    Anëtarësuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Pa dashur te devijoj nga ky debati i zjarrte rreth personave me 'multifunctional arse-hole' qe keni nisur me lart, desha perfitoj nga rasti e tu jap voten time lesbove...hell they make me horny...pak rendesi ka nese epshin ja leshoj 'dorianes' ta perpunoje lol! I'll be back, kur te marr flake fare tema...

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    12-06-2006
    Vendndodhja
    Redmond, WA, USA
    Postime
    181
    Ata që janë homoseksual dhe ata që kanë sidën duhet të mbahen larg nga fëmijët që të pengohet kontakti dhe propaganda homoseksuale.

    Dhe duhet të dënohen rëndë nëse e shëndrrojnë një person normal në homoseksual dhe nëse e transferojnë sidën një personi tjetër.

    Akti i parë (shëndrrimi i partnerit në homoseksual) është e njëjtë tentim i planifikuar vrasje.

    Akti i dytë (infektimi i partnerit me virusin sida/AIDS) është vrasje e planifikuar.

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e urtesia
    Anëtarësuar
    22-08-2006
    Vendndodhja
    Ne Dardani -Iliride
    Postime
    431
    Nuk ia deshiroi vetes dhe asnjeriu ne bote qe femija i tij te jete homo ose lez.
    Besoi se ka njerez qe kane lindur me cregullime te hormoneve - normal qe pa deshiren e tyre por me deshiren e perendise.
    Nuk pajtohem qe eshte koha dhe nevoja per ta legalizuar, megjithate jam i vetedijshem se nuk ke forma dhe menyra per ta penguar.
    kanuja thote: nje gje qe behet, nuk zhbehet.
    fete nuk e lejojne nje gje te tille. Nuk e pelqejme as prostitucionin, por nuk mund ta nderpresim as ate.
    I ndaluar eshte edhe aborti, por nuk mund te themi se nuk aborton njeri.
    Andaj, nuk pajtohem qe duhet te sillet tani ligj per bashkejetes dhe kunorzim te homosexualeve.
    Dua te jemi te vetedijshem se ata egzistojne, jetojne dhe veprojne ne shoqerine tone me ose pa deshiren tone, prandaj lutem qe te mos jem ne lekuren e tyre por jo edhe t'i ofendojme ose ku ta dij se cka tjeter.
    Cdo njeri ka jeten e tij dhe mban pergjegjesi per vete si para ligjit ashtu edhe para Zotit.

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-04-2005
    Postime
    117
    Degjenerim i rraces humane. Nuk mund dhe nuk duhen te lejohen.

  18. #18
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anëtarësuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Eshte absurde si pyetje, si mund te lejohet????
    Nje cift homosh ne asnje menyre nuk duhen lejuar te adoptojne nje femije, eshte krimi me i madh qe i ben atij femije dhe shkel te drejtat e njeriut duke formuar me zor nje femije homo.
    Une jam kundra homove, dhe ne Bibel kam lexuar se kur disa te pafe ne Sodoma e Gomorrah filluan idhujtarine e te shanin Zotin, ai i mallkoi dhe ata u kthyen ne homo, kur ata deshen te pedhunonin Lodin, Zoti i shkaterroi perfundimisht keto qytete dhe po te shkosh sot aty ku kane qene afer Detit te vdekur do te shohesh qe toka eshte vetem me shkembij sikut te kishin dale nga toka..
    Une nuk jam per vrasje te tyre si para 1945, por them qe duhen vecuar e te jetojne ne geto ku te shfryjne manite e tyre te semura, ne asnje menyre nuk dyhet qe keta te semure psikologjike te infektojne pjesen tjeter te paster te popullates.

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-07-2006
    Postime
    26

    Nuk kane faj homot...

    [QUOTE=Une jam kundra homove, dhe ne Bibel kam lexuar se kur disa te pafe ne Sodoma e Gomorrah filluan idhujtarine e te shanin Zotin, ai i mallkoi dhe ata u kthyen ne homo, kur ata deshen te pedhunonin Lodin, Zoti i shkaterroi perfundimisht keto qytete dhe po te shkosh sot aty ku kane qene afer Detit te vdekur do te shohesh qe toka eshte vetem me shkembij sikut te kishin dale nga toka..
    Une nuk jam per vrasje te tyre si para 1945, por them qe duhen vecuar e te jetojne ne geto ku te shfryjne manite e tyre te semura, ne asnje menyre nuk dyhet qe keta te semure psikologjike te infektojne pjesen tjeter te paster te popullates.[/QUOTE]



    Une kujtoja deri tani qe homoseksualizmi eshte nje semundje e lindur.Tani fale Edvin83 mesova qe gjith faji eshte i ZOTIT qe i krijoi.Sa i keq qenka ky ZOTI!!!Ti "izolojme" thote ky Edvin83 keto pjella te zotit.Sikur ti shkojme ne rrenje problemit do ishte me miree ndeshkojme ate qe i krijoi,sic behet kudo ne jete kush ben peson!

    Sigurishte qe duhet te behet i ligjshem si neper Europe.Eshte nje realitet e nuk fshihet por behet i pershtatshem me ligje.Homot nuk e kane zgjedhur rrugen e tyre,ata linden e nuk eshte faji i askujt se si lind!Cdo njeri duhet te zgjedh si ta jetoj jeten!Mjafte qe te mos prek lirine e te tjereve!Edvin83 me kujton nazistet me keto qe thua.
    ps.femrat edhe mund te qaheneshkuj me pak.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Esked Flase : 25-08-2006 më 08:50

  20. #20
    Il padrino Maska e DEN_Bossi
    Anëtarësuar
    31-07-2006
    Vendndodhja
    Shkoder-Tirane
    Postime
    450
    Citim Postuar më parë nga Toro
    Ty kur je i sigurte qe nuk ta ka fut kush....pse bertet:"Olele *****!!" E kam fjalen, nese ti vete nuk je homoseksual apo prostitute pse shqetesohesh per degradimin moral te te tjereve? Secili eshte pergjegjes per veprimet e veta ne kete bote. E kam thene dhe ne nje teme tjeter qe caqet e moralit i percakton individi. Cfare eshte e moralshme per njerin, nuk eshte per dike tjeter.
    Sa per SIDE-n u troket ne dere atyre qe dalin e kerkojne. Ki parasysh zotni qe firmen dhe "kastravecin" mos i ver diku me symbyllur! E kam fjalen , kur ti nuk e luan bishtin majtas e djathtas e te shkosh cilado femra?meshkuj , perse duhet te kesh frike nga SIDA? Rriji besnik gruas/te dashures ose absteno nga seksi dhe e zgjidhe problemin!

    Shiko ma Robo.

    Nuk e di a te ka rastisur te shkosh ndonje here ne spital. Shko nje here ne spital dhe ulu ne nje vend qe para teje ishte ulur nje homo me sida. Pastaj ne plagen qe mund te kesh ti te te hej ndonje virus. Apo prite Zot sikur te te bejne nje gjilpere te infektuar ashtu sic eksperimentuan doktorret ne femije disa kohe me pare.
    Nese ti pranon qe jeton ne bashkesi ti do te kesh te mira (nese bashkesia eshte normale) dhe te keqia (nese bashkesia eshte ashtu siq po diskutojme).

    Nuk e di nese e ke pare analizen qe TV_KLAN beri kur u kapen kto homot. Nga survejimet qe kishin bere kishin pare qe kto ishin thjeshte disa te semure paigjik qe per me teper nuk e benin homoseksualizmin per epsh trensseksual por per nje cop buk. Dhe problemi per mu eshte se shoqeria jone duhet te jete e afte te ndihmoje njerezit te arrijne ne depresjone apo te shkallojne dhe pastaj te arrine ne probleme te tilla.

Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Esse dhe artikuj të muslimanëve
    Nga ORIONI në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 35
    Postimi i Fundit: 09-12-2010, 09:31
  2. Kryepeshkopi Anastas ende pret nënshtetësinë shqiptare
    Nga Arrnubi në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 130
    Postimi i Fundit: 19-08-2009, 07:39
  3. Guerilasit e LANC
    Nga Tannhauser në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 28
    Postimi i Fundit: 21-04-2007, 14:12
  4. Ervin Hatibi
    Nga erzeni në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 18-11-2006, 00:39
  5. Debat mes anti liberalëve dhe liberalëve
    Nga liridashes në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 22-03-2005, 19:26

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •