Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 38
  1. #1
    Sapo mberrina! Maska e _Mina_
    Anėtarėsuar
    16-08-2006
    Vendndodhja
    En zemren tende:)
    Postime
    8

    Unhappy Martesat e shtyra nga familja

    Po ja filloj me temen menjehere....
    E kan nje shoqe timen,ajo asht e martueme tash nje 6 muej,asht 18 vjecare,prinderit e kan martu em dhun,por e don nje djal tjeter,asht e martuar larg vendis saj,ne Gjermani,dhe perdit flet me at djaloshin ne internet dhe telefon....I kam than shum her qe te mos flas me me te,sepse ajo tash asht e martuar,por sapo ia filloj te flas te ndahet nga ai,ajo qan,dhe me thot se pa te ska jete per te!
    Un nuk e di se si t'i ndihmoj,me e len burrin nuk mundet sepse prinderit e saj jane shum te veshtir...Nuk e di....Ai djali e don ket shoqen time pafund,por prinderit e saj nuk e kan pas ne qef ket djalosh...E shoqja ime tash esht larg dashuris se saj te vrtet,edhe eshte roberuar me nje burr qe nuk e don,paramendoni se si asht me flejt me diken ci nuk e don,ti thuash "te dua" por ne fakt po rren......Nuk e di cka te bej,me dhimbet shoqja ime sepse e kam shoqe te ngusht,ka pas shum probleme ne jet...dhe me te vrtet kisha pas qef t'i ndihmoj!
    JU LUTEM nese kini ndonji keshill,cfardo keshille me tregoni dhe t'i ndihmojme te jete e kenaqur,sepse esht vetem nje jet,dhe nuk dua qe shoqja ime t'a kaloj jeten me lot!
    "Love Means Never Having To Say You're Sorry."

  2. #2
    Wćy ųf tħé Šąwņ Maska e _Elena_
    Anėtarėsuar
    06-02-2006
    Postime
    975
    Me vjen shume keq per shoqen jote.
    Me vjen keq per ate cunin qe eshte e martuar sepse ndoshta nuk e meriton nje gje te till.
    Prinderit tane gjithmone mundohen per te miren e femijes por ne kete rast prinderit e asaj goce kan bere nje gabime shume te madhe.
    Nuk mund te martosh gocen pa deshiren e saj.
    A e pyeten ne qoftese eshte dakort? a e pyeten cfare do zemra e saj? a e pyeten nq eshte e lumtur? JO
    Mendimi im personal eshte qe ajo shoqja jote duhet te hap zemren dhe te shprehe ndjenjat e saj, ishalla nuk ka bere femije akoma (sepse cdo gje do ishte me e veshtire)
    Nje jete kemi pse te mos ta shijojme dhe ta gezojme ashtu si duam?
    Kshu qe per mendimin time shoqja jote duhet te ndjek ndjenjat e zemres e saj qe te jet e lumtur, sepse nq ajo nuk e ben kete gje ka per te vuajtur gjithe jeten dhe ka per te mbajt ne shpirte nje ndjenj qe do ta rrendoj kudo qe te jet.
    Sa per prinderit e saj...ata e shijuan dhe e gezuan jeten e tyre, kshu qe dhe goca e tyre te bej te njejten gje.
    O Zot ajo eshte 18 vjece ne nje moshe shume te bukure, ska pse te jetoje me nje person qe nuk e do

    I uroj fat dhe ishalla qofte e lumtur me ate qe i do zemra asaj
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga _Elena_ : 22-08-2006 mė 00:06

  3. #3
    ŲŠЮ§ ® Maska e White_Wolf
    Anėtarėsuar
    12-12-2004
    Vendndodhja
    ŦǾЯÖйЂŌ ®
    Postime
    59
    Shoqja ka dy zgjidhje.Te leje burrin dhe te vazhdoj jeten me djaloshin ose te kunderten.Nuk ka keshilla te tjera per kete gje,thjesht duhet te mendoj pasojat per veten e saj.
    Une do te thosha qe te ndjeki cfare i thote zemra e saj.Eshte gjeja me e mire kur njeriu vepron sipas zemres.Ne te tilla raste zemra duhet te punoje me shume se truri.
    Shpresoj qe shoqja juaj te arrije sa me shpejte ate qe do.
    A GOOD FRIEND IS LIKE A PC:Enters Your Life,Saves You In His Heart,Formats Your Problems & Never Deletes You.

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-07-2006
    Postime
    61
    Asaj Zoti ia ruajte mendet dhe i jap force dhe kurajo qe te dal prej kesaj situate te ndjere me respekt.......

  5. #5
    Il padrino Maska e DEN_Bossi
    Anėtarėsuar
    31-07-2006
    Vendndodhja
    Shkoder-Tirane
    Postime
    450
    E pashe kete teme dhe mendova edhe une te shkruj dicka.
    Ky eshte nje problem qe rendomt ndodh ne shqiperi. Ktu, ne kete situate per mu jane fajtore te gjithe, dhe pasojat padyshim qe po i vuajn dhe do ti vuajn te gjithe.
    Se pari. Fajtore eshte djali qe eshte martuar me te pasi edhe ai nese duhet te ishte interresuar cilen vajze po merr.
    Se dyti. Eshte fajtore vajza, sepse sado qe te duash nje njeri ti duhet ti nenshtrohesh fatit, ashtu si i nenshtrohemi kur ne vdes ndonje njeri i dashur.
    Se triti. Qe per mu eshte fajtori kryesore, eshte i dashuri i vajzes, i cili per mua, eshte ai qe ka situaten ne dore.
    Une nuk mendoj se ajo vajza e ka ne dore shume, sepse ne te gjith i dime ndjenjat e femrave, po une them se ku djale mund dhe duhet ta lere te qete vajzen sado qe ajo te kerkoje nje lidhje.(Prindervu nuk po u ve shum faj sepse jam 100% i sigurte se ata kan pasur njetin e mire per vajzen e tyre , ashtu sic ka cda prind)
    Tani cila eshte zgjidhja:
    Nese ju e njihni kete te dashurin, duhet te mundoheni ti beni presjon, qe te lergohet sa me shpejt, ne te kundert une kam frike se ky qift do te kete pasoja shume te renda.
    Une po shtroj nje pyetje tjeter.
    Si eshte me mire, te shkaterrohet nje lidhje dashurie, apo te shkaterrohet nje familje?

    Bye. Ja kalofshi sa me mire
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga DEN_Bossi : 22-08-2006 mė 07:22

  6. #6
    Perjashtuar Maska e kurkushi
    Anėtarėsuar
    24-06-2005
    Vendndodhja
    Shqiperi.Mund te udhetoj pa vize hyrese ne tere boten "interesante"
    Postime
    446
    Une do thoja qe ajo shoqja e martuar me deshire apo me dhune te ndjeke zgjidhjen qe ia thot mendja e saj se sa per Zemren kjo s`ka rendesi fare.Me Zemer nuk fitohet shkolla, buka, veshmbathja, pasuria, mireqenia, benzi, celulari, telefoni, interneti,veshjet dhe kostumet me te reja...por me mendje.Po t`kishte patur ajo mendje do gjente vet menyren te martohej me ate qe e do.Kur s`e kishte atehere mungesen e mendjes se saj ia plotesuan prinderit,te cilet sigurisht edhe ata jane martuar me mendje nga prinderit e tyre e jo me zemer.
    Martesa e zemres eshte e mire,kjo s`ka dyshim por ajo zgjate vetem nje qast,nje muaj te mjaltit dhe pastaj...addios.Sapo fillon ēifti i martuar me zemer te bije ne toke e te shohe qe jeta nuk eshte ēokollade por lufte me obligimet e tokes,e shohin se mendja u dashka te pyetet e jo zemra apo epshi i rastit apo ai stinor.Shiqoni dhe analizoni martesat e mbreterve dhe te princerve...ē`mendoni,martohen ata mesvedi me zemer?

  7. #7
    Thash edhe une te them dicka per kete teme.

    Situata eshte e veshtire siq po duket dhe fajtore ka plot. Nese do te kishim pasur mundesi te ndryshojme te kaluaren atehere do te duhej bashkuar keta qe jane dashuruar pavaresisht deshires se prinderve, pastaj do te fitonin apo humbnin ata do ti mbanin vete pasojat jo familja.

    Mirepo meqe cka eshte bere nuk ndryshohet atehere duhet shikuar perpara. Ne fakt nuk jam shume i sigurte se krejt me force munde te martohet nje vajze dhe bile te shkoj ne gjermani. Sigurisht edhe ajo ka pasur dyshimet e veta mirepo ketu nuk do te spekuloj.

    Ajo qe duhet tani te behet eshte ajo vajza ti therras mendjes dhe te analizoje disa gjera.

    Se pari a eshte e sigurte se eshte aq i keq ai djali ne gjermani sa te mos kalohet jeta me te apo sillet ai keq me te etj.

    Se dyti a eshte e sigurte se dashuria me djalin e meparshem nuk ka pesuar ndryshim??? Sepse duke supozuar se po flas per shqiptar nuk besoj qe ky djali te martohet me vajzen pasi ajo eshte martuar per dikend tjeter. Mua me perngjan shume qe ky djali qe mbeti pa vajzen deshiron te joshe ate vajze sa per ta ndare nga ai tjetri dhe pastaj i thote loja 1 me 1. Por per te tilla lojera nuk duhet shkaterruar jeta. Dhe nese ndodh vertet qe ajo vajze te humbas te dy djemte atehere vertete nje njolle e madhe munde te ishte ne figuren e saj dhe jeta e saj nuk do te ishte e lehte pastaj te rregullohet.

    Krejt ne fund po them qe vajza e ka situaten ne dore nese i ka mendt ne koke, dhe me kete rast duhet te ceki se sigurisht situata e saj perfshire merzitjen sapo ka arritur ne gjermani dhe enderrat per jete pa brenga dhe sigurisht humbja ne vend te huaj ia kane trullosur mendjen mjaft shume sa te mos verej gjerat siq jane por enderron siq duhet te ishin.

    I deshiroj te kete jete pa brenga kesaj vajze dhe shpresoj te gjeje zgjidhjen e duhur, por zgjidhjen i propozoj ta beje duke u mbeshtetur ne rrethana reale dhe jo ne zgjidhje filmash e romanesh sepse " Jeta eshte kjo qe eshte dhe ajo qe do te duhej te ishte".

  8. #8
    ________
    Anėtarėsuar
    08-11-2003
    Postime
    1,516
    Mina kjo ngjarje te ben te ndihesh keq.Nuk arrij te kuptoj se cfare qenie eshte per prinderit e saj kjo femer?Pa e pyetur aspak, pa dashur te dine per ndjenjat dhe moshen e saj e degdisin ne Gjermani?.Te mos ngeli ne dere e te mos na beje me llafe.Martohet njehere e mire e me mendje te qete.Mirepo dardha e ka bishtin mbrapa sepse me dhune mund qe ta martosh vajzen e shkrete por qe te doje burrin qe i ke dhene, se detyron dot, edhe sikur te kercenosh me bombat atomike te Uncle Samit.

    Shoqes tende nuk mund ti keshilloj asgje tjeter, vetem: mos te sillet me femijet e vet ashtu sikur u sollen prindet me te.

    Sa femra kane rene pre e ketij mentaliteti dhe jane detyruar te terheqin zvarre varganin e viteve me nje njeri qe s'kane dashur tja shohin surratin.

    Vajza e shkrete ndodhet ne nje pozite jashtezakonisht te tmerrshme kur nuk vleresohet prej njerezeve te saj .Shoqja jote nese len burrin me te shtepise zor se mundet te beje kompromise.

    Pastaj ky djali qe fliska ne int dhe tel me ate a e don aq shume sa qe ta martoje dhe te kujdeset per te duke lene ne harrese te kaluaren e saj?

    Cfare beri ky qe per kete vajze?A e kerkoi doren e saj tek prinderit?Cfare beri qe te pengoje fejesen e saj te dhunshme?

    Apo priti si puna e pertacit qe ti bije dardha e i ra kungulli ne koke?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga FLORIRI : 22-08-2006 mė 07:57
    Il cuore matto che ti segue ancora
    E giorno e notte pensa solo a te

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
    Anėtarėsuar
    25-06-2002
    Postime
    769
    shum keq e paska punen ajo shoqa jote, po kshu esht kur ke prinder tru thar.
    nuk durohet po ca ti besh, ku teter mund te shkoj ajo goca ska ca te bej

  10. #10
    E Lumtur Maska e EDA_19
    Anėtarėsuar
    16-08-2006
    Vendndodhja
    Ne Zemren e Tonit
    Postime
    32
    Me vjen shum keq per shoqen tuaj por per mendimin tim ajo ti thot burrit se si me te vertet ndihet per te dhe ti thot per ate djaloshin dhe besoj se cdo gje do behet me mire.
    Jeta eshte ferr dhe ska njeri qe nuk futet ne te

  11. #11
    Ekuiliber shpirteror Maska e ARKIA
    Anėtarėsuar
    29-07-2006
    Postime
    1,068
    KAM NJE PYETJE
    A e di ai qe eshte i martuar me shoqen tuaj qe, ajo do nje tjeter?
    Ndoshta do te tregohet i aresyeshem po ta marre vesh.
    Kjo eshte gjeja e pare qe duhet te bej shoqja juaj.
    Nese e di ai me qafe paste vehten.Tani ska me per hir te "turpit" te "botes"mos te ndahen.
    Mua me vjen keq edhe per ate djale.
    Shoqja juaj e di se cfare do .Ne mos sot neser do ta arrije ate ,ndersa ai kur ti therrase mendjes do te jete vone.
    Nuk e di nese do te ndihmoje mendimi im.
    Je shoqe e vertete .Ka pak femra te tilla sot shumica jane ambicioze dhe ziliqare.Bravo te qofte!!!!!!!!!!!!!!!

  12. #12
    ElBaSanLLiU PeR JeTe Maska e KiNgu_Elb
    Anėtarėsuar
    09-10-2005
    Vendndodhja
    elbasani
    Postime
    109
    Po jap edhe un nje mendim lidhje me kete teme paksa interesante do te thoja,Shoja jote qe na qenka 18 vjece e kan martuar prinderit me deshiren e tyre gje qe kjo ne shqiperi ndodh shum edhe nuk eshte normale qe te detyrosh dike qe te bej ate qe nuk do,,Shoqa jote ne se do te jet e lumtur te degjoj mendjen e vet edhe shpirtin per te cilin i takon asajt te vendosi i uroj shoqes jet te lumtur edhe te veproje me mendje ne koke


    SI THOTE NJE SHPREHJE PYET 100 VETE E BEJ SI DI VETE




    RESPEKTE NGA ANA IME
    Ēdo Gje Mbaron Aty Ku Ka Filluar

  13. #13
    Perjashtuar Maska e kurkushi
    Anėtarėsuar
    24-06-2005
    Vendndodhja
    Shqiperi.Mund te udhetoj pa vize hyrese ne tere boten "interesante"
    Postime
    446
    Letrat,letrat i kane fajet!
    Per letra martohen shqiptaret me pleq greke dhe Italian dhe i sheh duke u shetitur mu ne mes te Tiranes...
    98 % e mashkujve dhe femrave shqiptare,pikesynim kane Martesat me Letra,kushdoqofte Ai apo Ajo.Tani kur u "futet" lumturia e Letrave i le ... dhe obo bo s`ka jete keshtu me kete apo ate...
    Mendja,mendja e menget e vajzes i ka fajet,jo prinderit aspak!

  14. #14
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anėtarėsuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Une do i keshilloja te rrinte prane atij qe i do zemra asaj.. Nese burri qe ajo ka perkrah nuk e don.. Pse duhet te rrije me te? Nese ata te dy nuk duhen.. eshte e kote.. Nese ska dashuri mes nje cifti.. ajo kurre s'ka per tu ndiere e qete.. dhe do i behet pak a shume jeta ferr..

    Nuk e di pse ka pranu te martohej me te.. Te isha une ne vend te saj.. do ikja e do largohesha nga shpia me te dashurin e zemres per te jetuar gjithmone ne harmoni me te.. Martesa me dhun.. nuk sjell gje tjeter vecse renoja brenda ciftit.. Se di si mundet ta aplikojne akoma familjet shqiptare kete lloj martese..

    Nejse.. Shoqja jote te beje si te doje.. sepse ne smund te themi dot gje.. Por e mira do ishte te ishte prane atij qe do..
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  15. #15
    Jeta eshte e cuditshme!!! Maska e *SaBiNa*
    Anėtarėsuar
    24-11-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    82
    E lexova "kerkesen per keshille" te goces dhe arrita te evidentoj pak gjera te cilat une i konsideroj relativisht te rendesishme..E para goca eshte shume e re dhe ne nje moshe te tille e ka te veshtire te vendose vete per veten e saj ketu kam parasysh faktin qe perderisa ajo ska qene ne gjendje tu thoje JO familjes se saj nuk mendoj te jete akoma e gatshme te vendose vete..Duhet te keni parasysh dhe faktin qe familja gjithnje do te miren e femijes se tij,kjo eshte e padiskutueshme..nuk gjykoj asnjeri por ama mendoj qe nqs goca ne fjale do merrte iniciativen qe te fliste shtruar me familjen e saj per ate cfare e shqeteson gje qe seshte e vogel ata do arrinin ta kuptonin,kuptohet ne kete situate duhet te jete dhe ndihma e forte e personit te cilin ajo e do dhe ne rast deshtimi te kesaj tentative ath po mund te kaloje ne masa "drastike"..Mos harroni nje gje qe nje situate si ngjan nje tjetre dhe per aq kohe sa askush nga ne aq me pak une se njeh situaten konkrete nuk mund te jape "formula" per zgjidhjen e ketij "problemi"..Ndonjehere mendoj qe situata te tilla duan kohe per tu zgjidhur,shume durim dhe kujdes pasi ka hapa te cilat te "kushtojne" shume ne jete ne kete rast mund te jete humbja e familjes gje qe seshte pak..
    Keshilla e vetme qe do mund te jepja eshte ti mendoje gjerat mire,nje shprehje thote KUSH ECEN NGADALE SHKON LARG..
    Dhe ZOTI te ndihmofte...
    Ajo c`ka harrohet eshte njelloj sikur te mos kete ndodhur!

  16. #16
    E paska dashur para se "ta martonin" edhe se kane pas qejf prinderit ate cunin?!
    Nuk di sesi jane punet ne te vertet por:
    -Prinderit kane marre ate qe i ka dashur qejfi (mgjte nuk e di per keta ne rastin konkret)
    -Sado te mundohet prindi qe femija te mos marre ate qe i ka hipur ne koke, prape sic i thone nje fjale sipas kokes do zgjedhe gjithkush...dmth eshte e kot...
    Nese kjo shoqja jote e do kaq shume kete cunin ne vend qe te hallakatet, ti jap drejtim dhe ose te shkoje me te dashurin perfundimisht e te marre parasysh gjithcka (btw ketu do duket dhe i dashuri sesa shume e do) - ose te heqe dore nga i dashuri, e te mbaje burrin dhe prinderit qe kane ngulur tek e tyrja si mushka...
    Nganjehere duhet marre situata ne dore, se po ndenje as ketej as andej ashtu edhe vdes...as ketej as andej...
    Fat shoqes! U befte me e mira...

  17. #17
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar mė parė nga _Mina_
    eshte roberuar me nje burr qe nuk e don,paramendoni se si asht me flejt me diken ci nuk e don,ti thuash "te dua" por ne fakt po rren.....
    Tani, gjithshka mund ta detyronin prinderit te bente, por qe t'i thoshte "te dua" njerit qe nuk e do, nuk ka patur shance ta detyroje kush; dhe sidomos tani qe eshte edhe larg prinderve te saj.
    Thoji asaj shoqes tende qe keto jane gjepura. Dicka e ka rehatuar ate, sado e vogel qofte. Dhe meqe eshte vetem 18 vjece, te rrije urte e ta mbaje fort ate burre qe ka. Eshte e vertete qe e mori bostanin pa prove, dhe eshte edhe ne moshe qe mendon se mund te perdridhet e te "shijoje" jeten... Por, nje JO e forte apo kembengulese qe mund t'u kish plasur ne tavoline prinderve ka cmimin e vet, qe ajo thote se po e paguan dite per dite.
    Kur i thone, u be c'u be - u be. Dhe ajo te mos kerkoje keshilla lart e poshte sesi t'i thyeje zemren nje tjetri qe eshte i perfshire ne veten e pare, -burrit te vet.
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  18. #18
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga _Mina_
    Po ja filloj me temen menjehere....
    E kan nje shoqe timen,ajo asht e martueme tash nje 6 muej,asht 18 vjecare,prinderit e kan martu em dhun,por e don nje djal tjeter,asht e martuar larg vendis saj,ne Gjermani,dhe perdit flet me at djaloshin ne internet dhe telefon....I kam than shum her qe te mos flas me me te,sepse ajo tash asht e martuar,por sapo ia filloj te flas te ndahet nga ai,ajo qan,dhe me thot se pa te ska jete per te!
    Un nuk e di se si t'i ndihmoj,me e len burrin nuk mundet sepse prinderit e saj jane shum te veshtir...Nuk e di....Ai djali e don ket shoqen time pafund,por prinderit e saj nuk e kan pas ne qef ket djalosh...E shoqja ime tash esht larg dashuris se saj te vrtet,edhe eshte roberuar me nje burr qe nuk e don,paramendoni se si asht me flejt me diken ci nuk e don,ti thuash "te dua" por ne fakt po rren......Nuk e di cka te bej,me dhimbet shoqja ime sepse e kam shoqe te ngusht,ka pas shum probleme ne jet...dhe me te vrtet kisha pas qef t'i ndihmoj!
    JU LUTEM nese kini ndonji keshill,cfardo keshille me tregoni dhe t'i ndihmojme te jete e kenaqur,sepse esht vetem nje jet,dhe nuk dua qe shoqja ime t'a kaloj jeten me lot!
    Keto tema ma shpifin . Per mentalitetin dhe vendin ku jetoni mire tju behet.
    Cfare ndihme kerkon ketu ? Hajde thuj shoqes t'shkoj ti laj kembet burrit se u be vone .
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  19. #19
    une kam nji zgjidhje me praktike mina , nqs ti je e pa martume , merr ti per burre , burrin e shoqes dhe shoqja te shkoje te shoku i vet , por me ni kusht , mos t'i kthehet mo menja , se me cpo marr vesh un , ajo shoqja jote qeka hala adoleshente dhe kujtoka se dashurija e pare ka per te ngel per jete , kurse un po them se prindrit e asaj e kan psikollogjis ate shokun dhe kan thon se me ket ka per t'na vdek goca per buk t'gojes , shnet
    Nuk ka perėndi tjetėr pėrveē ZOTIT

  20. #20
    Sapo mberrina! Maska e _Mina_
    Anėtarėsuar
    16-08-2006
    Vendndodhja
    En zemren tende:)
    Postime
    8
    Se parit ju falemnederoj te gjithve qe keni dhene mendimin tuaj! Un kete shoqen time e dua si moter,meqense skam moter ate e dua si moter,jemi rritur se bashku,dhe njihemi qe nga femijeria!
    qysh nga mosha 15 ka kaluar me te dashurin e saj...Por kur erdhi ky burri i saj tek dera per ta lypyr,prinderit ja pelqyene pa mase..Edhe ni asht sot 21 shekulli ende ka prinderit qe nuk i pyesein femijet e tyre se cfar duan! Me vjen keq shum per shoqen sepse cdo her kur flas me te ajo qan,dhe mi thot problemet e veta,burri i saj pervecse nuk e don,asht shum i veshtir,dhe nese i thot se se e don nje djal tjeter,mund te ndoll nje tragjedi,mund t'a vras apor dichka tjeter.
    Sot djemt nese u thua se nuk e don,t'a fusen shuplak,sepse kan inad se e don dike tjeter...Cfar do te kishit bere ju te ishit ne vend te kesaj vajze?
    Nuk mendoj se do te rrishit me burrin qe per her te par e keni par vetem at dit kur ka ardh mu lyp te dera! Nuk asht barre mu da nga burri,sot per cdo dit ndahen ciftet....Pse te rrish me dikan qe nuk e don? Me tregoni a do te rrishit ju?
    "Love Means Never Having To Say You're Sorry."

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Roli ekonomik i familjes fshatare
    Nga PLaku-i-Detit nė forumin Ekonomi & biznes
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 04-01-2012, 08:27
  2. Gonxhe Bojaxhiu - Nėnė Tereza
    Nga Brari nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 42
    Postimi i Fundit: 30-12-2006, 15:05
  3. Familja Boletini
    Nga CEZARND nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 25-08-2005, 21:31
  4. Shoqėria, dashuria, dhe familja
    Nga Arbushi nė forumin Grupmoshat e komunitetit
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 04-11-2002, 22:00

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •