Close
Faqja 4 prej 10 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 192
 1. #61
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  770 falenderime n 630 postime
  Vlor, policia zbulon n nj banes 170 kg hashash

  Vlor- Nj sasi e konsiderueshme hashashi sht zbuluar sot n nj prej pallateve t reja n rrugn Transballkanike.


  Anila Pei
  Shtune, 29 Nentor 2008 17:35:00

  Vlor- Nj sasi e konsiderueshme hashashi sht zbuluar sot n nj prej pallateve t reja n rrugn Transballkanike. Sasia prej 170 kg hashashi sht zbuluar rastsisht n ort e paradites.

  Efektivve t grupit t gatshm q kan kaluar prgjat rrugs Transballkanike, u sht trhequr vmendja nga nj litar i gjat q varej nga ballkoni i katit t pest. Duke menduar pr ndonj tentativ vetvrasje, apo edhe vjedhjeje, efektivt kan njoftuar salln dhe specialist t policis kan mbrritur pran baness.

  Ata kan shqyer dern, pasi nuk ka patur njeri n t dhe kan par se brenda apartamentit kishtenj sasi rreth 170 kg hashash. Gjith sasia ishte e paketuar n qeska t tejdukshme, e sistemuar m pas n plasmas t mdhenj si dhe anta.

  N banes kan mbrritur gjithashtu ekspert, t cilt kan br gjith matjet e duhura, n ndihm t gjetjes s autorsis. Msohet q ngjarja tu ket trhequr vmendjen edhe autoriteteve t policis s Vlors, t cilt jan par n ort e paradites n zon.

  Sipas banorve t pallatit, banesa n fjal ishte marr me qira nga nj 27-vjear nga Delvina, i cili jetonte me nj studente. Sipas dshimive nj dit m par n banes jan dgjuar britma dhe fjal, ka ka vn n dyshime blut, se brenda saj mund t ishte mbyllur forcsisht ndonj person, pr nga edhe gjurmt e litarit q kan mbetur ditn e sotme.

  Policia ka shoqruar pr ngjarjen dy persona, ndrsa po heton pr zbardhjen e plot t saj.

  Shekulli

 2. #62
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  770 falenderime n 630 postime
  Droga e Lazaratit kapet ne Sarande, do trafikohej me gomone ne Itali

  E Hene, 29 Dhjetor 2008

  Sarande- Nje sasi prej 215 kg kanabis sativa eshte kapur mbremjen e djeshme ne segmentin midis fshatrave Vrine dhe Ftele te Sarandes, ndersa dyshohet se kishte destinacion Italine. Pese persona jane shoqeruar gjate operacionit te uniformave blu te policise se Vlores, i koduar "Kunderpergjigjja e Dyte", nderkohe qe mesohet se narkotiku ishte blere ne fshatin Lazarat te Gjirokastres. Burime zyrtare bene me dije se aksioni perfundoi rreth ores 19:00 dhe ne te u angazhuan rreth 50 forca dhe agjente. Droga ishte futur ne 8 canta me ngjyre te zeze dhe mesohet se ishte ne gjendje cokollate, ndersa ishte transportuar me nje furgon. Burime policore bene me dije se per te zbuluar kete rrjet jane perdorur pergjime ambientale dhe telefonike, kurse emrat e te dyshuarve jane mbajtur sekret ne momentin e pare, pasi jane vetem te shoqeruar dhe priten zhvillimet e metejshme te hetimeve. Investigimi kishte nisur nje muaj me pare nga agjentet, pikerisht kur sapo perfundoi edhe operacioni i koduar "Kunderpergjigjja e Pare", gjate te cilit u kapen 283 kg kanabis sativa qe vinte nga Lazarati dhe u prangosen pese te dyshuar. Dy nga ata u lane per hetim ne gjendje te lire prej gjykates, kurse tre jane ende ne proces gjyqesor ne gjendje arresti me burg. Gjate peshimit te droges se kapur dje ne afersi te fshatit Ftele te Sarandes, ekspertet shenuan 215 kg kanabis sativa e presuar, ndersa ndodhej vetem 150 metra larg detit Jon, nga ana veriore e fshatit. Droga ishte e braktisur ne mes te shkurreve dhe mendohet se ishte lene ne pritje te ndonje gomone qe vinte nga brigjet greke dhe me pas te trafikohej drejt Italise.

  B.Bejko

  KJ

 3. #63
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  770 falenderime n 630 postime
  Kapen 194 kg mariuan n Gjirokastr, 3 n pranga

  Sasia e drogs sht sekuestruar n dy raste t ndryshme, n tentativ pr t kaluar n drejtim t shtetit grek. N aksionin e par u bllokuan 96 kg drog, ndrkoh q autort mundn t largohen, kurse n t dytin u sekuestruan 98 kg dhe u arrestuan tre trafikantt.

  Entela Bani
  Diel, 04 Janar 2009 12:49:00

  Gjirokastr- Policia e Gjirokastrs ka bllokuar 194 kg ln narkotike e llojit mariuan dhe ka vn n pranga 3 shtetas te akuzuar si trafikant.

  Sasia e drogs sht sekuestruar n dy raste t ndryshme, n tentativ pr t kaluar n drejtim t shtetit grek. N aksionin e par u bllokuan 96 kg drog, ndrkoh q autort mundn t largohen, kurse n t dytin u sekuestruan 98 kg dhe u arrestuan tre trafikantt.

  Sipas burimeve policore t Gjirokastrs njsiti i shrbimit t Policis Kufitare t Stacionit t Policis Kakavije, gjat kryerjes s shrbimit, duke vzhguar me kamera termike, prball fshatit Pepel, t komuns Dropulli i Siprm,n vendin e quajtur diga e liqenit Pepel, ka konstatuar 2 personat cilt po transportonin me nj kafsh dore (mushk), disa anta shpine dhe po lviznin n drejtim t kufirit jeshil me shtetin grek.

  “N momentin q njsiti i shrbimit t policis kufitare sht afruar dhe iu ka br thirrje t ndalojn, kta shtetas kan ln kafshn e dors (mushkn me gjith ngarkes) dhe jan larguar me vrap n drejtim kodrave , duke prfituar nga errsira dhe moti shum i keq”- than burimet, duke shtuar se n ndihm t tyre kan shkuar rreth 40 forca policie q kan br rrethimin e zons .

  N mushk ishin t ngarkuara 4 anta shpine me ngjyr t zez, ku brenda tyrekishte pakon form cilindrike t mbshtjella m letr natriban t mbushura me lnd narkotike t dyshuar si Mariuan.

  N seciln ant kishte nga24 pako me peshe nj kilogram secila ku pesha e prgjithshme rezultoi t ishte 96 kilogram. Ndrkoh q autort e ktij trafiku ende nuk jan kapur.

  Mngjesin e sotm, policia n baz t informacioneve t grumbulluara n rrug operativepr nj sasi t konsiderueshme lnde narkotike q po transportohej nga fshati Lazaratn drejtim t Kors, kan zhvilluar nj operacion t koduar“Starkingu”, pr goditjen e ktij trafiku.

  Si rezultat i ktij aksioni u b e mundur q n qytetin e Gjirokastrs, n aksin rrugor nacional, t kapeshin n flagranc 3 shtetas s bashku me mjetet e tyre dhe lndn narkotike. “N pranga u vun shtetasit, Erion Latka, i datlindjes 1983; Elton Hodollari, i datlindjes 1971 dhe Gerti Miho, i datlindjes 1979, t tre lindur dhe banues n Korc”- than burimet policore.

  Shtetasi Elton Hodollari po drejtonte mjetin tip Furgon me targa KO 71 49 A, pron e shtetasit Erion Latka, ku mbrapa sediljes ishte improvizuar nj dhom e fsheht e salduar me flet llamarine e cila shrbente pr t fshehur lndn narkotike.

  Nga kqyrja q iu b mjetit rezultoi se n kt dhom t improvizuar u konstatuan 98 pako n form cilindrike t mbshtjella me letr natriban me pesh nj kilogram secila, ku pesha e prgjithshme rezultori t ishe 98 kilogram .

  Shtetasi Gerti Miho, i cili drejtonte automjetin tip BMV me targa KO 68 28 A, udhtonte s bashku me shtetasin Erion Lakta, duke br shoqrimin e automjetit tip furgon ku ndodhej lnda narkotike.

  Trafikantt kan shfrytzuar edhe motin shum t keq pr t realizuar kt trafik, por q nuk kan mundur dot.

  Materialet i kaluan Prokuroris s Rrethit Gjyqsor Gjirokastr pr veprime t mtejshmepr veprn penale t “Trafikut t lndve narkotike”.

  Shekulli

 4. #64
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  770 falenderime n 630 postime

  Kapet nj organizat droge n Elbasan


  Elbasan-Policia ka arritur n prangos nj organizat mjaft t fuqishme droge q vepronte n qytetin e Elbasanit. Katr shtetas kan rn pranga n kushtet e flagrancs, dy duke transportuar dhe 2 t tjer duke prpunuar drog.

  Drejtoria Kundr Krimit t Organizuar n Policin e Shtetit, n bashkpunim me Prokurorin e Krimeve t Rnda, prfunduan me sukses operacionin e koduar "Mesfushori 1", duke arrestuar shtetasit, Gjergji Gjika, 29 vje, lindur e banues n Elbasan, Thanas Bebi, 40 vje, lindur e banues n Elbasan, Mikel Dima, 38 vje, lindur e banues n Elbasan, Bexhet Hidri, 40 vje, lindur e banues n Elbasan.


  Shtetasit Mikel Dima dhe Bexhet Hidri jan ndaluar n aksin rrugor Librazhd-Elbasan, duke transportuar me dy automjete rreth 4 kg lnd narkotike e dyshuar si heroin, q mendohet se vinte nga Maqedonia me destinacion tregun shqiptar.

  Ndrkoh, dy bashkpuntort e tjer t ktij grupi, shtetasit Gjergji Gjika dhe Thanas Bebi, u arrestuan n flagranc n nj magazin n Elbasan. Kjo magazina ishte kthyer n laborator ku przihej lnda narkotike pr t'u shprndar n tregun vendas. Aty u sekuestruan 1 kg lnd narkotike e dyshuar kokain, si dhe pajisje t tjera t przierjes s lnds narkotike.

  Materialet proceduriale pr t arrestuarit e msiprm i kaluan Prokuroris pr Krime t Rnda Tiran pr veprime t mtejshme. Arrestimi i ktyre shtetasve u b, pasi n bashkpunim me njri-tjetrin, kan konsumuar elementt e veprs penale t "trafikut t lndve narkotike n bashkpunim", vepr penale e parashikuar nga neni 283/a/2 i Kodit Penal.

  Shekulli

 5. #65
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  770 falenderime n 630 postime
  Operacioni n katr shtete prangos 51 trafikantt, 37 jan shqiptar

  Thimi Samarxhiu

  ITALI – 51 t arrestuar, 1.3 ton marijuan dhe 10 kg heroin sht rezultati i operacionit “Sunrise”, i shtrir n katr shtete: Shqipri, Itali, Greqi dhe Belgjik. Ky sht bilanci i aksionit antitrafik m t madh q ekspertt shqiptar kan marr pjes n goditjen e rrjeteve ndrkombtare t trafiqeve t lndve narkotike. Mngjesin e djeshm, rreth ors 05:00 t mngjesit, ka nisur operacioni paralelisht n t katra vendet, ku jan vn n pranga 51 persona, midis tyre 11 shtetas italian, 3 grek dhe 37 shqiptar. Vetm pak or pas publikimit t lajmit dhe daljes s kryeprokurores Ina Rama n konferenc pr shtyp me drejtuesit e Policis s Lees, Prokuroria e Krimeve t Rnda n Tiran bri t ditur se n territorin e Shqipris jan ndaluar 5 persona si pjestar t ksaj organizate kriminale, ndrsa 4 t tjer jan shpallur n krkim. Konkretisht, t arrestuarit jan: Maringlen Hallka, Fatbardh Kapllanaj (t dy gjenden n qeli t dnuar pr t njjtn vepr penale nga Drejtsia shqiptare), Pilo Zanaj, Daniel Likaj dhe Artur Demaj.

  Operacioni
  Rndsia e operacionit sht treguar nga prezenca n Itali e vet prokurores s Prgjithshme, Ina Rama, s bashku me zvendsdrejtorin e Prgjithshm t Policis s Shtetit dhe drejtorin e Hetimeve, Agron Kuliqi, gjat konferencs pr shtyp pas prfundimit t operacionit t koduar “Sunrise” (lindja e diellit). N orn 05:00 t mngjesit t djeshm, n t katra shtetet ka nisur paralelisht operacionin pr arrestimin e pjestarve t ksaj organizate. Sipas t dhnave t Policis italiane msohet se t gjith kta shtetas bjn pjes n nj organizat mafioze t trafikut ndrkombtar t lndve narkotike dhe intensiteti m i madh i tyre ka qen rreth viteve 2005–2007. Droga shkonte drejt Italis me gomone n nj periudhe kur n vend ishte vendosur moratoriumi i skafeve. Italiant e kan zhvilluar operacionin e tyre kryesisht n Lee, pasi droga shkarkohej pikrisht n brigjet detare t ktij rajoni dhe m pas shprndahej n pjesn tjetr t Italis dhe n Belgjik.

  Hetimet
  Ka qen nj krkes e Prokuroris s Lees, m dat 19.11.2009, ajo q ka vn n lvizje Drejtsin shqiptare pr t hetuar lidhur me pjestart e ksaj organizate, t cilt dyshohen se pr 5 vite kan trafikuar m shum se 1.5 ton marijuan nga Shqipria n drejtim t Italis. Mediat italiane bjn t ditur se gjat ekzekutimit t flet-arresteve kan sekuestruar 1.3 ton marijuan dhe 10 kilogram heroin, t cilat dyshohen se kishin ardhur nga Shqipria dhe kishin mbetur “stok” n Lee.
  Nga burime pran Prokuroris s Krimeve t Rnda msohet se pjesa m e madhe e t arrestuarve ditn e djeshme kan lidhje me nj operacion t zhvilluar n vitin 2007 n Shqipri, t koduar me emrin “Vjosa”, ku u vun n pranga 13 persona, mes tyre dhe Hallka dhe Kapllanaj dhe u b sekuestrimi i 15 kg e 324 gram heroin dhe i 561 kg e 635 gram marijuan. E gjith kjo sasi droge sht bllokuar n tentativ pr t kaluar drejt shtetit italian nprmjet gomoneve, t cilat gjithashtu jan bllokuar gjat ktyre operacioneve. Ndrsa pala italiane bn t ditur se hetimi pr kt grup ka nisur n mars t 2005-s. Pikrisht n vitin 2005, n Punta Palascia n Otranto jan bllokuar 274 kilogram marijuan dhe vetm disa muaj m pas, n gusht t po atij viti, bllokohen dhe 167 kilogram t tjer. Trafiku vazhdon ende t lulzoj dhe n qershor t 2006-s zbulohen 351 kilogram marijuan. Por vetm 3 muaj m pas, m 12 shtator 2006, Policia italiane arrin t sekuestroj dhe 275 kilogram marijuan. Nj muaj m pas bllokohen dhe 217 kilogram. Por nuk mbaron me kaq, pasi po at muaj n Rexhio Kalabria sekuestrohen 4.5 kilogram heroin dhe 5 kilogram t tjer n Bari.


  Albania
  20 Shkurt 2010

 6. #66
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  770 falenderime n 630 postime
  Shqipri-Itali, bllokohen 1185 kilogram lnd narkotike, pranga 7 shqiptarve


  TIRAN-LEE – Dy superaksione policore pr sekuestrimin e lndve narkotike jan kryer n ort e para t dits s djeshme n Shqipri dhe Itali. Plot 1185 kilogram lnd narkotike, Cannabis sativa dhe marijuan, jan sekuestruar gjat ktyre operacioneve, ku jan vn n pranga 7 shtetas shqiptar. Operacioni i par sht zhvilluar n shtetin italian, ku pas njoftimeve t marra nga pala shqiptare sht bllokuar nj skaf me 900 kilogram Cannabis sativa dhe jan vn n pranga tre shqiptart: Arbresh Hazizaj, 23 vje nga Vlora, Almarind Braha, 26 vje banues n Altamura dhe Jezim Biraj.
  Ndrkoh q n territorin shqiptar, n afrsi t fshatit Lazarat, Policia e Gjirokastrs ka arrestuar Andi Kurtin, Selami Lushkajn, Eglivan Atijan dhe Eduart Lushkajn, q t katrt lindur dhe banues n qytetin e Fierit. Gjat ndalimit t tyre policia sekuestroi nj sasi prej 285 kilogramsh marijuan, e cila ishte marr n Lazarat dhe kishte si destinacion qytetin e Fierit.

  Operacioni n Itali

  Ka qen nj njoftim i Qendrs Ndrinstitucionale Operacionale Detare n Durrs ajo q ka vn n lvizje autoritetet italiane, duke i njoftuar se nj mjet lundrues ishte duke iu afruar ujrave detare italiane. Menjher Guardia Di Finanzia dhe Interforza Italiane jan vn n lvizje pr ndalimin e ktij mjeti lundrues. Policia italiane bn t ditur se n ort e para t mngjesit t djeshm ka br t mundur arrestimin e tre shtetasve shqiptar, Arbresh Hazizaj, 23 vje nga Vlora, Almarind Braha, 26 vje banues n Altamura dhe Jezim Biraj, 36 vje, t cilt kan sjell nga Shqipria nj sasi prej 900 kg marijuan me skaf.
  Aksioni sht zhvilluar n orn 02:00 t nats, menjher pasi Policia italiane u vu n dijeni t ngarkess s drogs, e cila po tentohej t zbarkohej n brigjet italiane me an t nj skafi.
  Policia italiane tha se sapo ajo ka ndrhyr, trafikantt u larguan nga gomoja ku mbanin drogn, ndrsa dy prej tyre u hodhn n shkurre, n bregdet, ku dhe u arrestuan.
  Trafikanti i tret u zhyt dhe tentoi t qndronte n uj s bashku me 13 qese droge, por policia e gjeti dhe e vendosi n pranga. Kryeprokurori Cataldo Motta tha se nse do t shitej n tregun e narkotikeve, nga droga do t prfitoheshin 1 milion euro. N aksionin pr bllokimin e drogs u prfshin m shum se 25 mjete t Policis italiane, prfshi motovedeta, helikopter dhe anije patrullimi.

  Operacioni “Gjuetia e nats”

  Bllokohen 285 kilogram lnd narkotike, arrestohen katr transportuesit e saj. Rreth ors 23:30 t dy netve m par, Policia e Gjirokastrs sht njoftuar se n kodrn q lidh lagjen “Zinxhira” t ktij qyteti me fshatin Lazarat, disa persona po transportonin lnd narkotike nga Lazarati n drejtim t qytetit t Fierit. Menjher specialistt e Sektorit Kundr Krimit t Organizuar n Drejtorin e Policis s qarkut Gjirokastr kan organizuar shrbimet pr t goditur kt trafik t lndve narkotike. Shtetasit, t cilt transportonin lndn narkotike, jan mbajtur nn vzhgim nga shrbimet e fshehta t Sektorit Kundr Krimit t Organizuar deri n momentin q kta shtetas e kan ngarkuar lndn narkotike n nj automjet tip “Fiat” kamionin e mbuluar dhe kan filluar lvizjen. “Rreth ors 00:30 t mngjesit, t dats 02.04.2010, n vendin e quajtur Ura e Memaliajit Tepelen, specialistt e Sektorit Kundr Krimit t Organizuar kan ndrhyr duke br t mundur bllokimin e rrugs n t dyja drejtimet, n hyrje dhe n dalje t Urs s Memaliajit, ku si rezultat i ksaj ndrhyrjeje u b e mundur arrestimi n flagranc i katr transportuesve t ksaj sasie droge”, – bn t ditur Policia e Gjirokastrs.
  Nga kqyrja e automjetit tip “Fiat” rezultoi se n brendsi t tij ishin 17 thas plastmasi me ngjyr t zez t mbushur me lnd narkotike e dyshuar si marijuan, ku pesha e secilit thes varionte nga 15 deri n 17 kilogram, gjithsej rreth 285 kilogram. “Ndrhyrja sht br n Memaliaj, pasi specialistt e Sektorit Kundr Krimit t Organizuar n Drejtorin e Policis s qarkut Gjirokastr donin t kapnin makinn shoqruese, pasi drejtuesi i ksaj makine sht organizatori dhe blersi i lnds narkotike, konkretisht shtetasi i arrestuar Andi Kurti”, – thon burimet policore t Gjirokastrs. Ndrkoh q materialet i kaluan Prokuroris s Rrethit Gjyqsor Gjirokastr pr veprime t mtejshme pr veprn penale t “trafikut t lndve narkotike”.

  T arrestuarit

  Operacioni “Gjuetia e nats”


  1. Andi Kurti, i datlindjes 1969, lindur dhe banues n Fier, drejtues i automjetit tip “Benz” me trag EJ 55 USV (automjet i cili ishte shoqrues i drogs, pra pararoja).
  2. Selami Lushkaj, i datlindjes 1973, lindur dhe banues n Fier, pasagjer n automjetin tip “Benz” me trag EJ 55 USV, shoqrues i lnds narkotike.
  3. Eglivan Atija, i datlindjes 1982, lindur dhe banues n Fier, drejtues i automjetit tip “Fiat” kamionin me trag EL 99 49 B, ku ishte ngarkuar lnda narkotike.
  4. Eduart Lushkaj, i datlindjes 1990, lindur dhe banues n Fier, pasagjer n automjetin tip “Fiat”, shoqrues i lnds narkotike.

  Operacioni n Itali

  Arbresh Hazizaj
  Almarind Braha
  Jezim Biraj

  Albania

 7. #67
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  770 falenderime n 630 postime
  Eagle, gjykata dnon me 69 vjet burg t pandehurit

  Vendimi

  Gjykata e Krimeve t Rnda ka dnuar me 69 vite burg t arrestuarit gjat operacionit t koduar t policis Eagle, ndrsa tre personave q u ndaluan shpalln t pafajshm pr akuzat e trafikut t lndve narkotike. Vendimi sht dhn mesditn e djeshme nga drejtuesi i Kolegjit Penal, Ardit Mustafaj. Sipas vendimit i pandehuri Gjergj ollaku sht dnuar 13 vjet burgim, Juxhin Kulla me 12 vjet, ndrsa t pandehurit Aleko Jorgaqi, Roni Dhimitri, Altin Sotomeni dhe Artur Fecanji jan dnuar me 11 vjet burgim secili. Ndrkoh, gjykata shpalli t pafajshm t pandehurit Ernest Nane, Rexhep Abdillari dhe Dritan Mua. T pandehurit ran n pranga m 2 nntor t vitit 2007, ndrkoh q hetimet n ngarkim t tyre kan nisur nj vit m par pas sinjalizimit nga shteti grek, i cili kishte sekuestruar nj sasi lnde narkotike e llojit heroin. Gjat hetimeve t prokuroris u prdorn edhe agjent t infiltruar. T pandehurve iu sekuestruan 27.2 kilogram heroin, 579 gram kokain, 133.5 kilogram marijuan, si 116.6 kilogram prziers.

  Shqip

 8. #68
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  770 falenderime n 630 postime
  Tiran, zbulohet baza e shitjes s heroins

  TIRANE-Nj aksion antidrog gjat mesnats ka br t mundur t zbuloj nj baz t shitjes s heroins n kryeqytet.

  Pas nj pune tre mujore, nj aksion antidrog i Policis s Tirans, ka br t mundur shkatrrimin e njrit prej grupeve m t mdha kriminale pr shprndarjen dhe prodhimin e lndve narkotike n kryeqytet, mes t cilve edhe tre vllezr.

  Prmes nj deklarate pr shtyp, Policia e Tirans informoi t martn pr mediat se, n ort e para t mngjesit t dits s sotme, n prangat e policis kan prfunduar Robert Xhafa, 58 vje, si tre vllezrit Gerald, Dorjan dhe Florjan Qafa, persona me precedent penal pr "vjedhje me arm", si dhe "shprndarje t narkotikve"

  Gjat kontrollit n banesn e ktyre shtetasve, n cilsin e provs materjale, policia sekuestroi 99 gr lnd narkotike, e dyshuar heroin, e ndar n 320 porcione t gatshme pr shitje, 21 gr kanabis sativa, nj makineri pr przjerjen e lnds narkotike, 150 mij lek t reja, dy motoikleta, nj sasi fusheksh luftarak,etj.
  Sipas policis, ndaj shtetasit Dorjan Qafa, rndon gjithashtu edhe akuza e "goditjes dhe kundrshtimit pr shkak t detyrs ndaj efektivit t policis", i cili gjat operacionit policor pr arrestimin e tyre, ka goditur dhe kundrshtuar punonjsit e policis.
  Materjalet hetimore n ngarkim t ktyre shtetasve, ndaj t cilve rndon akuza e "prodhimit dhe shprndarjes s narkotikve", si dhe "kundrshtimit t punonjsit t policis, pr shkak t detyrs", i kaluan pr hetime Prokuroris s Tirans, ndrkoh q vijojn hetimet pr aktivitetin kriminal t ktij grupi.

  Baza e shprndarjes s drogs ishte prqendruar tek zona e “Ali Demit” n kryeqytet. Hetimet vijojn pr t zbuluar nse ka edhe persona t tjer n shprndarjen e drogs n Tiran.

  (d.b/BalkanWeb)

 9. #69
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  770 falenderime n 630 postime
  Msyn natn droga nga Lazarati, katr n pranga

  Policia bri t ditur se nj prej operacioneve u zhvillua mbrmjen e s premtes, ku sekuestroi 10 kg lnd narkotike, q do t trafikohej n Maqedoni. Pr pasoj u arrestua shtetasi maqedonas me kombsi shqiptare, Husamedin Shahini, banues n Shkup, si dhe Alsid Cani nga Gjirokastra, pr veprn penale t prodhimit dhe shitjes s lndve narkotike. Ata po udhtonin n drejtim t Tepelens me nj furgon me targ maqedonase SK 339PT. Blut kishin marr informacione n rrug operative pr trafikun, ndaj zhvilluan operacionin e koduar “destinacioni i largt”, duke ndaluar mjetin pr kontroll. Sipas policis, droga sht siguruar n Lazarat tek nj person ende i paidentifikuar. Pasi u ndaluan, mjeti bashk me dy personat q gjendeshin n t u shoqruan n polici pr kontroll t imtsishm. Pas kontrollit u zbulua sasia e lnds q ishte fshehur n gomn rezerv dhe n nj nga gomat e pasme t furgonit. Policia bri t ditur se droga ndodhej n 8 pako n form cilindrike t mbshtjella me letr ngjitse plasmasi ngjyr kafe. Blut arrestuan n flagranc Shahinin dhe Canin prkatsisht 35 dhe 20 vje, si dhe sekuestruan lndn narkotike. Sipas burimeve, dy t arrestuarit nuk kan pranuar t ken pasur dijeni pr drogn n mjetin e tyre. Pak or m pas, mngjesin e djeshm policia e Gjirokastrs kreu nj tjetr operacion, duke sekuestruar 40 kg kanabis, e cila dyshohet se ishte porositur po n Lazarat dhe kishte destinacion Italin. Sokrat Ymeraj 32 vje dhe Henri Xhaferraj 23 vje, t dy nga Fieri, u arrestuan pr prodhim dhe shitje t lndve narkotike. Burimet t policis bn t ditur se droga u zbulua n bagazhin e mjetit “Benz” me targa FR 7006 C. Blut kishin siguruar t dhna pr lvizjen e drogs, ndaj organizuan operacionin n aksin Gjirokastr-Tepelen. Rreth ors 06:00 mjeti u ndalua nga forca t shumta t policis s Gjirokastrs, Tepelens dhe nj grup i FNSH-s. Malli narkotik i gjendur n bagazh ndodhej n brendsi t nj ant t madhe shpine. Plot 30 pako t mbshtjella me letr ngjitse ngjyr kafe t mbushura me marijuan me pesh t ndryshme, ka qen gjithka e gjetur nga uniformat blu. Pesha totale e drogs ishte 40 kg. Sipas policis, Xhaferraj kishte qen i dnuar n Greqi m par me 3.5 vjet burg pr t njjtn vepr penale, ndrsa Ymeraj rezultoi i dnuar m par pr shkelje t rregullave t qarkullimit rrugor me pasoj.

  GJIROKASTER/ PIRO NASE
  Panorama

 10. #70
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  770 falenderime n 630 postime
  Drog, nga Belgjika e Shqipria n Itali pranga 22 shqiptarve


  ROME- Arrinin t siguronin drogn nga Belgjika dhe Shqipria pr ta shprndar n n rajone t ndryshme italiane. Pas dy vitesh hetimi Guardia di Financa e Peruxhas thot se ka arritur t shkatrroj dhe t arrestoj 22 shqiptar. Gjithashtu sht sekuestruar dhe lnda narkotike prej 27 kg kokain dhe 48 kg mariuan, e cila n treg kap vlern 20 milion e 600 mij eurove. N vlern e provave policia ka sekuestruar objekte n vlern e 11 mij eurove si dhe 600 automjete t cilat trafikantt i prdornin pr t shprndar lndn narkotike.

  Agjencia italiane e lajmeve, ANSA shkruan se n operacionin e arrestimeve morn pjes 150 punonjs policie. Pr 9 prej t arrestuarve, urdhrekzekutimi sht kryer nga interpoli jasht Italis.

  Guardia di Financs iu desh nj hetim i mirfillt 2 vjecar pr t arritur n gjurmt e ksaj organizate. U deshn prgjime telefonike dhe ambientale , satelit pr vendlokalizimin e trafikantve madje dhe ndjekjen pas t t dyshuarve. I gjith hetimi sht kryer nn koordinimin e prokuroris peruxhiane.

  “Organizata vepronte n t gjith tregun italiane dhe kishte rrnjt n Abruzzo, Marche, Emilia-Romanja e Lombardi. Mes 22 t arrestuarve, 19 prej tyre ishin korrier pr t transportuar drogn nga Belgjika dhe Shqipria n Itali. Nga hetimet e zhvilluara n Belgjik sht zbuluar se ka pasur dhe krime mes organizatave t trafikut t lnds narkotike. Ishte rrmbyer i vllai i nj prej antarve t organizats “fajtore” pasi nuk kishte paguar nj borxh pr marrjen e nj ngarkes t madhe droge.

  Po n Belgjik n nj bar n Anversa ndodhi nj tentativ vrasjeje e kapos s nj organizate. Ky i fundit u plagos rnd me tre plumba.
  (s.g/ANSA/BalkanWeb)

 11. #71
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  770 falenderime n 630 postime
  Policia v n pranga 11 persona pr trafik droge


  PESKARA - Nj aksion i policis italiane ka uar n pranga 11 persona, mes t cilve dhe shqiptar. Burime t policis, t cituara nga media italiane, kan br t ditur se operacioni antidrog i koduar “Albarom” sht zhvilluar n Peskara. Gjykata e ktij qyteti kishte lshuar 11 urdhr-arrestet q jan ekzekutuar gjat dits s djeshme. Policia italiane tha se, n pranga jan vn: Guerino di Roko, 35 vje, Ana di Roko, 37 vjee, Valter di Roko, 31 vje, Denis Kaprini, 34 vje, Daniele Fioravanti, 24 vje, Franesko Leuzzi, 38 vje, Ilir Niklekaj, 26 vje, Monika di Roko, 18 vjee (e arrestuar n flagranc pr mbajtje dhe shprndarje lnde narkotike), Tomas Dell'Oglio, 22 vje (i arrestuar n flagranc pr arratisje nga burgu dhe i arrestuar n Fioravanti). Prve 11 personave q kan prfunduar n burg jan dhe dy vajza q jan ln n arrest shtpie. Policia ka br t ditur se, Sonia Dotore, 29 vjee dhe Ersilia Spinelli, 20 vjee, do t rrin n “arrest shtpie” deri n prfundim t hetimeve. Policia tha se hetimet jan vazhdim pr t zbuluar dhe personat e tjer q bjn pjes n kt organizat kriminale q merrej me trafikun e drog.


  Albania
  28 Shtator 2010

 12. #72
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  770 falenderime n 630 postime
  Durrs, sekuestrohen 3.4 kg heroin, 3 n pranga

  Durrs, sekuestrohen 3.4 kg heroin, 3 n prangaDURRS- Sekuestrohen 3.4 kilogram lnd narkotike e llojit heroin n autostradn Tiran-Durrs. Lajmi konfirmohet nga policia e qytetit bregdetar, sipas s cilt droga u gjet e fshehur n automjetin tip BMV me targa Kosove 588 UC.

  Ndrsa msohet se n pranga kan rn 3 persona, dy prej tyre shqiptare nga Maqedonia dhe njri nga Kroacia. T arrestuarit jan Arif Arifi 29 vjec, Fatmir Osmani 32 vjec dhe Verislav Ligrovic 43 vjec.

  Sipas policis droga ishte e paketuar n 7 pako dhe u zbuluar gjat nj kontrolli. Ende nuk bhen t ditura informacionet n lidhje me orirgjinn e drogs dhe destinacionin e saj.

  (m.a/News24/BalkanWeb)

 13. #73
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  770 falenderime n 630 postime
  Lushnj, zbulohen 50 kg kanabis n dy mjete, arrestohen autort

  LUSHNJE- Policia e Fierit sekuestroi nj sasi prej 50 kg kanabis sativa dhe arrestoi edhe dy personat q e posedonin at.
  Ka qen nj kontroll rutin i bluve, q bri t mundur edhe bllokimin e lnds. Sipas burimeve policore, dy shtetasit e arrestuar jan: Bledar Novi, 31 vje, nga fshati Kardhiq n Gjirokastr dhe Lavdosh Kuca, 38 vje, nga Tepelena. Msohet se droga sht kapur n mjetet tip furgon me targa t Mallakastrs MK 3015 A dhe nj "Benz" me targ GJ 5470 A, me t cilat udhtonin edhe dy personat e prangosur. "Gjat orve t nats, shrbimet e seksionit kundr narkotikve n policin e qarkut arrestuan shtetasit Bledar Novi, 31 vje dhe Lavdosh Kuca. Kta shtetas me mjetet tip furgon MK 3015 A dhe tip "Benz" GJ 5470 A, po transportonin nj sasi lnde t dyshuar narkotike, kannabis sativa, prej 50 kg, e cila ishte e ndar n pako", bri t ditur policia e Fierit. Lnda e dyshuar si kanabis sativa, ishte e ndar n pes pako t veanta. Dyshohet se ajo ishte marr n Lazarat dhe kishte si destinacion kryeqytetin. Gjithsesi, policia bri t ditur se do t jen hetimet ato q do t prcaktojn origjinn dhe destinacionin e sakt t lnds. m.r

  Panorama

 14. #74
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  770 falenderime n 630 postime
  Shkodr, kapen 26 kg kanabis, n krkim transportuesit

  Policia e Shkodrs ka br t mundur sekuestrimin e 26 kg e 170 gram bim narkotike cannabis sattiva, por nuk ka mundur t identifikoj dy transportuesit e drogs. Burime nga policia e Shkodrs bn me dije se droga sht kapur n vendin e quajtur “Lapidari i Ushtarit” q ndodhet n Komunn Kastrat t rrethit t Malsis s Madhe.
  Sipas informacioneve, patrulla e policis kufitare ka konstatuar dy shtetas t paidentifikuar, q po lviznin n drejtim t vijs s kufirit, t cilt duke kuptuar lvizjen e policis jan larguar duke ln n tok, dy thas t cilt mbanin bimt narkotike.

  Ndrkoh policia bn me dije se dy personat u fshehn n terrenin malor t kufirit duke i shptuar identifikimit t tyre edhe pr shkak t errsirs.
  M pas me mbrritjen n vendngjarje t skuadrs antidrog t Policis s Shkodrs rezultoi se thast prmbanin gjithsej 26 kg e 170 gram, t ndara n 26 pako plastike t tejdukshme, t mbushura me lnd bimore, n gjendje t thar.

  Uniformat blu t Shkodrs po punojn pr identifikimin dhe kapjen e autorve, ndrkoh q materialet e shtjes i kaluan Prokuroris s Shkodrs pr procedurn e mtejshme.

  ORA News

 15. #75
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  770 falenderime n 630 postime
  Lufta kundr drogs, Basha: Shqipria, m e suksesshmja n rajon

  Raporti fundit i Bashkimit Europian ,vlersoi me nota shum pozitive luftn kundr trafikut t drogs gjat vitit 2010,madje n t cilsohej se Shqipria sht i vetmi vend n Ballkan q ka korrur sukses n kt fush. Prmbajtja e ktij raporti u diskutua edhe gjat nj takimi q ministri i Brendshm Lulzim Basha zhvilloi me sektorin e lufts kundr drogs n Drejtorin e Prgjithshme t Policis. N kt takim ku merrnin pjes edhe prfaqsues t trupit diplomatik dhe misioneve t huaja q asistojn policin e shtetit, Basha theksoi se edhe pr kt vit, goditja e trafiqeve t drogs do t jet prioritet. Lidhur me kultivimin e lndve narkotike, raporti i BE-s vlersoi se njsit anti drog kan njohur shum m t mira dhe kontakte shum m t afrta me qeverin lokale.
  Ministri Basha deklaroi se fal bashkpunimit me policit e vendeve t huaja kan arritur n nj numr rekord arrestimesh q kan treguar dhe shkurajim t ktij trafiku.
  Pjes e vlersimeve t ktij raporti ka qen dhe zgjatja e moratoriumit pr skafet, funksionimi i qendrs ndr institucionale n Durrs me pajisje moderne q kan treguar efikasitetin e vet me detektimin e 5 tentativave t kontrabands drejt Italis.

  TV Klan

 16. #76
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  770 falenderime n 630 postime
  Goditje trafikantve t drogs 3 operacione n Shkodr e Durrs

  Policia e Shkodrs ka arrestuar 5 trafikant lndsh narkotike, ka sekuestruar afro gjysm kilogram kokain, 5 kilogram kanabis sativa dhe ka parandaluar nj vrasje, n dy operacione t ndryshme antidrog. Operacioni i par, i koduar me emrin “Kalaja 2” ka vn n pranga tre shtetas nga Shkodra dhe nj me origjin nga Lushnja. Dy prej tyre jan biznesmen q ushtrojn aktivitetin n kryeqendrn e veriut. Njri nga t arrestuarit, q dyshohet se do t vritej gjat shkmbimit t mallit, sht student n vitin e pest, n Fakultetin e Drejtsis. Ai quhet Kristian Gjyrgji, 30 vje, i lindur n Lushnj dhe banues n Tiran. T arrestuarit e tjer jan dy vllezrit Ajet dhe Saimir Hoti, 20 dhe 24 vje, dhe Naim Hotaj, 19 vje. Sipas policis, tre shkodrant kishin planifikuar eleminimin e studentit t juridikut. Por pas informacioneve t mbledhura n rrug operacionale, policia ka ndrhyre duke parandaluar vrasjen dhe duke sekuestruar lndn narkotike bashk me disa arm. Policia njoftoi zyrtarisht se n kt operacion u sekuestruan 400 gram kokain, 2 automatik model 56, 5 kallpe tritol, dylbi, pushk, snajper, dy automjete: nj Fiat Punto me targa t Tirans dhe nj Volksvagen me targa t Lushnjs, si dhe nj motor.
  N operacionin tjetr,t koduar me emrin “Rruga e Bllokuar”, u sekuestruan 5 kilogram kanabis sativa dhe u arrestua Kreshnik Ukaj, nj 30 vjear banor i fshatit Vukl.
  Nj tjetr grup trafikantsh u godit n Durrs pas nj aksioni t antidrogs dhe policis s qytetit bregdetar. N pranga kan rn dy persona, t cilt dyshohet se jan shprndars t lnds narkotike. Gjat kontrollit n banesn e tyre policia gjeti dhe sekuestroi 4 granata dore, nj arm automatike dhe nj sasi lnde narkotike.
  Kto operacione vijn vetm dy dit pasi Bashkimi Europian, n raportin e tij t prvitshm pr luftn kundr trafikut t lndve narkotike e renditi Shqiprin si t vetmin vend n rajon me arritje pozitive dhe vetm nj dit pasi ministri i Brendshm, Lulzim Basha deklaroi se lufta kundr drogs do t mbetet prioritet i puns s policis.

  TV Klan

 17. #77
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  770 falenderime n 630 postime
  Sekuestrohet 1 ton drog, destinacioni drejt Greqis. 1 n pranga, 3 n krkim

  GJIROKASTR- Nj person sht arrestuar e tre t tjer jan shpallur n krkim gjat nj operacioni antidrog t policis q u finalizua me sekuestrimin e 1 ton droge, t llojit kanabis.

  Lajmi bhet i ditur nga policia e Gjirokastrs, e cila njofton se operacioni i koduar “Kordinata” ka qen i zhvilluar n dy faza.

  Sipas t dhnave t para, n pranga ka rn drejtuesi i mjetit, tip furgoni me t cilin po transportohej droga.

  Policia ndrhyri n aksin Gjirokastr-Kakavij, ku ndaloi furgonin dhe gjeti brenda mjetit sasin e kanabisit. Msohet se droga vinte nga Lazarati dhe destinacioni ka qen Greqia, ndrkoh q n kt trafik jan prfshir edhe persona t tjer. S paku tre jan shpallur n krkim, por emrat e tyre nuk bhen ende t ditur.

  Panorama

 18. #78
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  770 falenderime n 630 postime
  Durrs, bllokohet trajleri me hashash. Vinte nga Maqedonia, drejt Italis

  DURRS- Policia e Durrsit ka bllokuar nj traljer me targa t Shkupit, m t cilin po transportohej nj sasi lnde narkotike, e llojit hashash. Trajleri, me targ t Shkupit vinte nga Maqedonia dhe n t, n dopio tavanin e automjetit, fshehur npr thas plastik u gjetn rreth 100 kg hashash.

  Dyshimet e para jan pr nj trafik t mundshm t drogs drejt Italis, ndrkoh q policia ka br t mundur ndalimin e drejtuesit t trajlerit, Goran Zhivokovski

  Policia njofton se ka nisur hetimet pr gjetjen e t tjer bashkpuntorve n kt trafik dhe identifikimin e rrjetit t trafikut.

  Panorama

 19. #79
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  770 falenderime n 630 postime
  Itali, goditet rrjeti i drogs, n pranga nnt shqiptar

  Gjat nj superaksioni t koduar “Kasapt”, policia italiane ka bllokuar n Bari nj sasi prej m shum se nj ton bime narkotike Cannabis sativa, duke arrestuar 19 persona, mes t cilve 9 shqiptar. N operacionin q sht shtrir n disa zona t Italis kan marr pjes rreth 200 forca. Sipas hetimeve paraprake rezulton se banda operonte n Pulia, Basilikata, Lazio, Emilia Romagna, Bari e Toskana. Qendra e bands ka qen n zonn e Toritto-s n Bari, shkruajn mediat italiane. Gjat kontrolleve t bra nga policia u sekuestrua rreth 1150 kilogram hashash, q kishte mbrritur n Itali nga Spanja, Holanda dhe Shqipria. Arrestimet u kryen n ort e para t mngjesit t djeshm dhe n qendr t operacionit ka qen nj prej bandave m t rrezikshme t zons. Policia arrestoi 19 persona; 9 italian, 9 shqiptar dhe nj grua 48-vjeare me origjin polake, ndrsa jan shpallur n krkim dhe 6 shqiptar. Banda operonte n zonn e bosit t mafies italiane, Kozimo Zono, i cili sht nj 68-vjear i shpallur n krkim ndrkombtar. Operacioni sht koduar “Kasapt”, duke qen se aktiviteti kryesor i rrjetit zhvillohej n dy thertore q ishin pron e antarve t saj. Shqiptart e arrestuar si pjes e rrjetit t trafikut ndrkombtar t drogs jan dy vllezrit Arian dhe Dritan Aga. Pjes e bands sht dhe kushriri i tyre, Luan Aga. Jan arrestuar gjithashtu edhe Loni Paluka, Artan Karaj, Ylli Dalipaj, Gentjan Hamzaraj, Petref Kondaj dhe Eduart Premtaj. Sipas mediave italiane, droga e bllokuar ka nj vler prej 6 milion eurosh. Ndrsa prve sasis s bims narkotike, policia ka sekuestruar edhe disa makina luksoze dhe prona t pjestarve t bands, t cilat arrijn nj vler prej 4 milion eurosh. Policia italiane nuk ka br publik emrat e gjasht shqiptarve t tjer q jan shpallur n krkim si pjes e ktij rrjeti, por pohon se po punon pr kapjen e tyre.

  Shqiptart e arrestuar

  1. Arian Aga, 32 vje
  2. Dritan Aga, 33 vje
  3. Luan Aga, 28 vje
  4. Loni Paluka, 29 vje
  5. Artan Karaj, 36 vje
  6. Ylli Dalipaj, 40 vje
  7. Gentjan Hamzaraj, 33 vje
  8. Petref Kondaj, 37 vje
  9. Eduart Premtaj, 39 vje

  Panorama

 20. #80
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  770 falenderime n 630 postime
  Bllokohen n kufi 30 kg drog, bien n pranga dy fierak

  GJIROKASTR – N pranga dy t rinj fierak q po tentonin t kalonin nga Kakavija 30 kg marijuan. Burime t policis bn t ditur se n pikn e Kontrollit Kufitar u arrestuan Ilir Lalaj, 34 vje dhe Hekuran Mukaj, 22 vje. Shrbimet e Policis Kufitare, ishin informuar pr prezencn e lnds n nj prej mjeteve q do t tentonte t kalonte kufirin n ort e para t s diels. Por, informacioni i dhn ishte i kufizuar, pasi nuk kishin dijeni pr tipin e mjetit dhe as targn e saj. T ndodhur n kto kushte, shrbimet prforcuan kontrollet ndaj mjeteve q lviznin n drejtim t Greqis. Rreth ors 05:30, kur n Kakavij u paraqit 34- vjeari Lalaj, me mjetin me targa BON 5112, i cili prezantoi dokumentet pr t marr vuln e daljes. N momentin kur polici kufitar i krkoi t hapte bagazhin e “Benzit”, Lalaj tentoi ta josh at duke i ofruar para pr shmangien e kontrollit. I ndodhur prball ksaj situate, efektivi krkoi ndihmn e kolegve t tij. Ata erdhn n vend dhe prangosn drejtuesin e mjetit, si dhe pasagjerin e tij, Hekuran Mukaj, emigrant. M pas blut ushtruan nj kontroll n mjet, nga ku rezultoi se n brendsi t ndenjses s sediljes s pasme, ishin fshehur 14 pako t mbshtjella me letr ngjitse transparente me pesh 1 kg brenda. Lnda u dyshua e llojit marijuan. N brendsi t mbshtetses s sediljes s pasme, u konstatuan edhe 8 pako t tjera si dhe n pjesn metalike ku vendoset mbshtetsja e sediljes s pasme, ku u gjetn edhe 7 pako. Polict kufitar, kan vazhduar kontrollin edhe n pjesn e poshtme t automjetit, ku posht mbrojtses plastike t tubove t nafts, ishin fshehur edhe dy pako t tjera me lnd narkotike. N prfundim t kontrollit, rezultoi t kishte 30 pako me pesh 1 kg secila me lnd t dyshuar marijuan. Policia nisi hetimet nga ku zbuloi, se Lalaj e kishte bler n Fier lndn dhe do ta onte n Selanik.

  Panorama
  p.n

Faqja 4 prej 10 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Interpoli Spanjoll dhe Portugez mbi Sokol Olldashin
  Nga Hyllien n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 41
  Postimi i Fundit: 30-04-2007, 23:18
 2. Dhurat pr shkollat: Nj kilogram hashash n dit
  Nga PORTI_05 n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 30-01-2007, 02:35
 3. Policia shqiptare zbulon fabrike fallsifikimi parash n Pogradec
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 28-04-2006, 19:59
 4. Policia e vret. Kush do ta mbroj qytetarin shqiptar...
  Nga ex-x n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 26-08-2003, 04:11
 5. Policia greke zbulon bazn e '17 nntorit'
  Nga Sokoli n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 06-07-2002, 01:05

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •