Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 11

Tema: Nostalgji

  1. #1
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anėtarėsuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556

    Nostalgji

    Kemi pare ne foto dhe filma veshjet e se kaluares, mgjs edhe nqs jo tani ka kohe qe po kthehen prap ne mode ai stili viktorian, i viteve '40 dhe '70. Madje para 1 viti e ca thoshin te gjithe, shyqyr qe dolen skinny jeans jashte mode, por vetem dje pashe nje reviste ne dyqan qe thoshte te kapaku se skinny jeans (te ngushta edhe ne pulpa) jane serish ne mode dhe garantonte udhezime se si ti vishnin te gjitha femrat dhe mos dukeshin keq (i.e. te shendosha). Skinny jeans jane terheqese deri diku, sidomos te futura nen cizme, por nuk besoj te duket mire ne c'do lloj trupi.

    Cfare deshironi te vije serish ne mode? Dhe cfare nuk doni te shihni serish? Une ato sytjenat ne forme koni te viteve 50 nuk dua t'i shoh me sy sa te jem gjalle. Ato strecet gri si xhinse te lagura ne acid ('92) me mungojne por s'do ti vishja kurre.

    Ah, po... dua te vijne keto pantallonat si fund s'e di pse, i kam qejf. Kush shan eshte i share. lol
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Leila : 14-08-2006 mė 12:36
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  2. #2
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Nga vitet '70 mė ka mbet nė mendje njė fustan i bardhė/creme/ivory/ zhapone i Caterina Casellit , pak mbi gju . Tė shoh mos e gjej tek you/tube. Mbase po ta shoh tani s'do tė mė bėjė mė pėrshtypje, por atėhere e admiroja. ( jo vetėm fustanin, por look-un nė pėrgjithėsi. Let me check...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga MI CORAZON : 14-08-2006 mė 13:33
    Where does a thought go when it's forgotten?

  3. #3
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anėtarėsuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Per cfare look e ke fjalen? Shpresoj jo Caterina Caselli bjonde me prerjen e flokeve si tas (dhe une vete e shaj floket e Mireille Mathieu). Kopjoi ajo Twiggy-n, apo e kopjoi Twiggy ate, se si motra duken. Dhe me qe ra fjala, me pelqen Twiggy me gjithe minifunde, po me pamje me pak te depresionuar se c'e fotografonin. Se kur e shoh sic eshte I cringe sikur me dhemb dicka... lol.

    Si ky me poshte (me te shkurter) kishte maja ime kur ishte 14, mgjs ne foto dukeshe 11. Dhe une e dua nje te tille. Po e gjeta, do e ble.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Leila : 14-08-2006 mė 13:48
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  4. #4
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Jo jo bjonde , e kam fjalen ne nje shfaqje me floke te zeza si te Mirej Matje , por me nje ndryshim se i kish te gjata dhe baluket i mbulonin nje pjese te syve. Me duket se ky ka qene look-u kur ka kenduar kengen "Insieme A Te Non Ci Stņ Pił ", por s'po e gjej ne youtube. Mbase gabohem e s'ka qene fare Caterina. (lol)

    Jo, jo, s'mund te jem gabim .Jam e sigurte ! Pike.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e SnoW~DroP
    Anėtarėsuar
    05-05-2004
    Postime
    432
    Nga vitet 60' pelqej pothuajse cdo gje.Shume femerore,shume klas dhe elegance.Nuk kam fjale te shpreh bukurine e tyre.Cdo gje,palltot ( sidomos ),fustanet,kostumet jane te mrekullueshme.Po floket?
    Cdo gje me duket perfekte.Menyra se si flasin,si ecin.cdo gje.Edhe pse s'kemi jetuar ato vite,kur shikojme nje film,apo lexojme ndjej nostalgji
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

  6. #6
    e embel
    Anėtarėsuar
    12-10-2004
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    173
    Eshte shume e vertete qe vitet'60 kane nje mode shume te kendshem qe nga modeli i flokeve,tualeti deri te fustane,palltot,kepucet. shume femerore,klas,elegante duket sikur femrat kane pasur kujdes per veten 10here me shume se tani qe rrine nga 2ore para pasyres para se te dalin dhe kur dalin....asgje ne drite. e adhuroj kete periudhe se di duket sikur femra eshet trajtuar ndryshe me me delikatese ishte me e shenjte se di mbase peshtypje e gabuar nejse stili i tyre mbetet the best.

  7. #7
    Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,602
    E di c'me kujtoi kjo tema? Filmin "The Hours." Gjithcka ishte vintage aty, sidomos veshjet e Julianne Moore, si tek "Pleasantville." (unforgettable performace!)
    Summertime, and the livin' is easy...

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-08-2006
    Postime
    20
    vallai kur shof ato koh te vjetra skam nostalgji se po te ishte ajo koh do isha duke korrur grur ose pras jo duke bo qef

  9. #9
    Administratore Maska e Fiori
    Anėtarėsuar
    27-03-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    3,016
    Ti Leila shume shan : ) ato pantallonkat si fund do i kete shitur NY&Co se keshtu sikur me tha njera ne pune para ca ditesh, kur ja pashe te veshura. Dmth "nq se kerkon, ato do tė vijnė"...

    Elegantja ne pergjithesi eshte ne mode cdo vit, pavarsisht nga viti i origjines, vetem kur i teprojne njerzit dhe perdorin copa te trasha e te prera trashe, qe humbasin tek fjala "demode" : ) (keto mendime fale leksioneve te marra nga ndjekja me fanatizem e "Project Runway")

    Mua ne fakt me pelqejne fustane te shek. 16, 17, 18 edhe ndonje midis. Me eshte shkrepur te vizatoj ndonje fustan me motive nga keto lloj fustanesh dhe ta bej fustan per dasem (po kjo si gjithmone eshte ide dhe une ide kam plot e pa lek ).


    p.s. Goxilla nuk do merreshe me grurin lol po te ishe aristokrate, dhe meqenese ky duket si kend deshirash, enderro e lire

  10. #10
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anėtarėsuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Une deri para 1 viti e ca i mbaja floket si ne vitet '60 -- poofy... te pakten nga pas. Bej nje beehive ne cac te kokes duke e thare flokun kokeposhte e duke krehur ne ane te kundert dhe i lidh floket siper qafes, ose gjysem bisht ose topuz. Po tani zura rehat me 1 bisht, e kam rene nga perkujdesja per flokun.

    Ate fundin/pantallone e gjeta te websiti i dyqanit Anthropologie, keshtu qe s'eshte i pagjindshem. Mu kujtuan pantallonat qe vishnin ne vitet '90 deri te gjuri, si shallvare, aq te gjera sa s'merreshe vesh ne ishte fund apo pantallona. Per fustane nusesh, e kemi enderruar te gjitha prerjen e princeshes (u jep bel edhe atyre qe s'kane). Por ne fund te fundit, kur erdhi puna per tu martuar, nderruan mendje pothuajse te gjitha; une psh kerkova fustan te shkurter dhe te puthitur pas trupit, qe po te dilja ne rruge askujt s'do i vente nder mend qe une isha nusja. Dhe me qe jemi te subjekti, nuk ka fustan nusesh size 0/2-shi, pike! S'up with that?
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  11. #11
    Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,602
    Citim Postuar mė parė nga Leila
    Dhe me qe jemi te subjekti, nuk ka fustan nusesh size 0/2-shi, pike! S'up with that?
    custom made moj, s'ka thote. jo po qe ta dije sa i vlen nusja lol se ne pergjithesi te tera femrat jane costly, but his is a little more
    Summertime, and the livin' is easy...

Tema tė Ngjashme

  1. Filmat e Kinostudjos - Nostalgji
    Nga rezi_Mynihut nė forumin Kinematografia dhe televizioni
    Pėrgjigje: 158
    Postimi i Fundit: 28-07-2021, 17:29
  2. Ndihmoni njėri tjetrin
    Nga hiedi nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 513
    Postimi i Fundit: 23-06-2019, 15:48
  3. Nostalgji Adoleshence-Brezi 1975-1985
    Nga PINK nė forumin Grupmoshat e komunitetit
    Pėrgjigje: 77
    Postimi i Fundit: 10-04-2009, 09:07
  4. Nostalgji
    Nga Darius nė forumin Albumi fotografik
    Pėrgjigje: 57
    Postimi i Fundit: 12-03-2009, 14:43
  5. Nostalgji !!!!!!!!!!!!!!
    Nga denku nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 27
    Postimi i Fundit: 24-03-2003, 15:10

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •