Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 26 prej 26
 1. #21
  angelfire Maska e ardit 2
  Anėtarėsuar
  09-08-2002
  Vendndodhja
  where I wasn't before
  Mosha
  40
  Postime
  31
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga dodoni
  Lumnjani,

  Per Trail mu kujtua nje fjale me adekuate tani, psh. Audit Trail mund te perkthehet edhe si Shteg Auditi.
  .
  kurse mua dodoni me fjalen adekuat me kujtove fjalen e pershtatshme, ndersa me Audit fjalen kontroll.

 2. #22
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Po broker?
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 3. #23
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  102 falenderime nė 93 postime
  Ka ndonje shqiperim tjeter pervec recete, per fjalen recipe (ang) ?
  Qofte edhe dialektore.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  marrse..

  ose flet-marrese..

  mir..apo ja futa kot..

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  273
  Faleminderit
  13
  31 falenderime nė 30 postime

  Pėr: Shqipėrime nga anglishtja

  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Ka ndonje shqiperim tjeter pervec recete, per fjalen recipe (ang) ?
  Qofte edhe dialektore.
  e di une ku e ke hallin ti
  jane dy fjale qe kane nje perkthim ne shqip
  recipe - recete gatimi
  prescription - recete mjeku
  ne nje kemi laj thaj
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga aimilius : 16-02-2018 mė 09:55

 6. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  273
  Faleminderit
  13
  31 falenderime nė 30 postime

  Pėr: Shqipėrime nga anglishtja

  Varet nga fusha qe do i perdoresh keto fjale
  ne pergjithesi une do i perktheja keshtu
  Assessment = vleresim
  Risk Assesment = llogaritje risku
  Framework = konstrukt
  Trails = gjurme
  Assertions = kerkime
  Research = hulumtime

  Assessment ne shqip
  vlerėsim
  diskutim
  caktim
  llogaritje
  kontroll i njohurive

  Framework ne shqip
  karakasė
  skelet
  strukturė
  konstruktė
  sistem
  armaturė
  degėt kryesore

  Trail ne shqip
  tragė
  gjurmė
  vazhdė
  vijė bisht
  shteg
  rrugė

  Assertion ne shqip
  pohim
  kėrkim
  mbrojtje

  Research ne shqip
  kėrkim
  studim
  gjurmim
  hulumtim

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-04-2009, 04:03
 2. Shqiperime.
  Nga Degez nė forumin Shkrimtarė tė huaj
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 23-01-2009, 10:36
 3. Kush ma perkthen kete paragraf nga Anglishtja ne Shqip?
  Nga rm_renald nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 08-12-2008, 12:03
 4. Shqipja dhe Anglishtja
  Nga ajzberg nė forumin Gjuha shqipe
  Pėrgjigje: 48
  Postimi i Fundit: 16-10-2007, 13:07
 5. Dublimet, Anglishtja dhe Zhvillimi Ekonomik
  Nga liberal nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-09-2004, 05:38

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •