Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 26 prej 26
 1. #21
  angelfire Maska e ardit 2
  Antarsuar
  09-08-2002
  Vendndodhja
  where I wasn't before
  Mosha
  40
  Postime
  31
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga dodoni
  Lumnjani,

  Per Trail mu kujtua nje fjale me adekuate tani, psh. Audit Trail mund te perkthehet edhe si Shteg Auditi.
  .
  kurse mua dodoni me fjalen adekuat me kujtove fjalen e pershtatshme, ndersa me Audit fjalen kontroll.

 2. #22
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Antarsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Po broker?
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 3. #23
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Antarsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  102 falenderime n 93 postime
  Ka ndonje shqiperim tjeter pervec recete, per fjalen recipe (ang) ?
  Qofte edhe dialektore.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  marrse..

  ose flet-marrese..

  mir..apo ja futa kot..

 5. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-03-2006
  Postime
  261
  Faleminderit
  12
  28 falenderime n 27 postime

  Pr: Shqiprime nga anglishtja

  Citim Postuar m par nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Ka ndonje shqiperim tjeter pervec recete, per fjalen recipe (ang) ?
  Qofte edhe dialektore.
  e di une ku e ke hallin ti
  jane dy fjale qe kane nje perkthim ne shqip
  recipe - recete gatimi
  prescription - recete mjeku
  ne nje kemi laj thaj
  Ndryshuar pr her t fundit nga aimilius : 16-02-2018 m 09:55

 6. #26
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-03-2006
  Postime
  261
  Faleminderit
  12
  28 falenderime n 27 postime

  Pr: Shqiprime nga anglishtja

  Varet nga fusha qe do i perdoresh keto fjale
  ne pergjithesi une do i perktheja keshtu
  Assessment = vleresim
  Risk Assesment = llogaritje risku
  Framework = konstrukt
  Trails = gjurme
  Assertions = kerkime
  Research = hulumtime

  Assessment ne shqip
  vlersim
  diskutim
  caktim
  llogaritje
  kontroll i njohurive

  Framework ne shqip
  karakas
  skelet
  struktur
  konstrukt
  sistem
  armatur
  degt kryesore

  Trail ne shqip
  trag
  gjurm
  vazhd
  vij bisht
  shteg
  rrug

  Assertion ne shqip
  pohim
  krkim
  mbrojtje

  Research ne shqip
  krkim
  studim
  gjurmim
  hulumtim

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema t Ngjashme

 1. PRSE E PRANOVA FEN ISLAME? Prktheu nga anglishtja: Mexhid YVEJSI, Gjakov
  Nga Mexhid Yvejsi n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-04-2009, 04:03
 2. Shqiperime.
  Nga Degez n forumin Shkrimtar t huaj
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 23-01-2009, 10:36
 3. Kush ma perkthen kete paragraf nga Anglishtja ne Shqip?
  Nga rm_renald n forumin Ndihmoni njri-tjetrin
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 08-12-2008, 12:03
 4. Shqipja dhe Anglishtja
  Nga ajzberg n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 48
  Postimi i Fundit: 16-10-2007, 13:07
 5. Dublimet, Anglishtja dhe Zhvillimi Ekonomik
  Nga liberal n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-09-2004, 05:38

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •