Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 14 prej 14
 1. #1
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime

  Greqi, 7 nene t reja pr legalizimet

  Integrimi i emigrantve shqiptar, t cilt punojn dhe jetojn n vendin fqinj, Greqi, ishte dhe shkaku i takimit t zhvilluar para disa diteve n ambasadn shqiptare n Athin. Takimi me specialist dhe prfaqsues t fushave t ndryshme synonte shkmbimin e mendimeve mes trupit ton diplomatik dhe emigrantve pr mundsit e prmirsimit t jets s ktyre t fundit. N kt takim, ambasadori Vili Minarolli u shpreh se integrimi i shqiptarve n vendet ku jetojn e punojn, sht pjes e integrimit t madh evropian q qeveria shqiptare po mundohet t realizoj.

  Kryediplomati shqiptar n Athin deklaroi se emigrantt shqiptar prbjn nj t katrtn e popullsis shqiptare dhe 10 pr qind t popullsis greke.

  Pjesmarrsit n kt takim, mes t cilve edhe emra t njohur nga fusha e shkencs, artit, kulturs dhe sportit, krkuan q t themelohet nj forum intelektual q do t prfshij t gjitha shoqatat shqiptare n Greqi.

  Gazeta Ballkan

  ---------------------------

  Sa eshte e vertete se Greqia nga popullsia e pergjithshme 40% i ka te huaj, dhe nga ato 40% te huaj, 10% jane shqiptare? Me duket informacion jo i sakte! Mos te harrojme, flasim vetem per emigrantet, jo edhe per vendasit sic jane camet e tjeret!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Davius : 03-08-2006 m 04:23
  My silence doesn't mean I am gone!

 2. #2
  Texas Ranger Maska e Clauss
  Antarsuar
  19-06-2003
  Vendndodhja
  Athens
  Postime
  1,486
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  faktikisht, ne statistikat e fundit (rreth 2003/4???) gjithe te huajt ne greqi ishin rreth 11% e popullsise. dmth rreth 1,2-1,4 millione, nga te cilet mbi 600-700 mije me pashaporte shqiptare. site i EuroSTAT ka te dhena te tilla.
  nga te dhena zyrtare, konsiderohet qe 17% e popullsise te Athines + rrethinat (rreth 5-5.5 millione) jane te huaj.
  You were meant for me. Perhaps as a punishment.

 3. #3
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  Emigrantt fitojn t drejtn e vots

  Emigrantt shqiptar, q punojn dhe jetojn n Greqi, do t ken t drejtn e vots n zgjedhjet lokale dhe pr zgjedhjen e kshilltarve vendor. Bhet fjal vetm pr at kategori emigrantsh, t cilt disponojn dokumentacion t rregullt dhe t plot t qndrimit t tyre n shtetin fqinj. Ligji i dekretuar nga Presidenti grek, u jep t drejtn e vots 120 mij emigrantve legal q zotrojn lejeqndrimi 5- vjeare. Duhet theksuar fakti se Greqia sht vendi i fundit i Bashkimit Evropian q arriti t miratonte kt ligj pas shum kritikave t ardhura nga BE, megjithse 11 pr qind e popullsis s saj prbhet nga emigrant, 65 pr qind e t cilve jan shqiptar. Tendencat pr t prfshir edhe emigrantt n votime n Greqi jan mbshtetur ndjeshm nga partit e qendrs s majt n shtetin helen. Kreu i partis m t madhe opozitare n Greqi, Jorgo Papandreu, ka br t ditur s fundi se Pasoku po punon pr t shtuar n radht e saj dhe t antarsuar t komunitetit t emigrantve, prfshi ktu dhe emigrantt shqiptar q jan n krye t lists. Ndrkoh, krahas ktyre veprimeve t bra s fundi nga politikant grek, sht pr tu theksuar fakti se n Greqi ka dhe shum seli t partive shqiptare, t cilat jan t prfaqsuara nga simpatizantt e tyre n shtetin fqinj.

  Gazeta BALLKAN
  My silence doesn't mean I am gone!

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,601
  Faleminderit
  3
  2 falenderime n 2 postime
  Nuk e besoj qe kemi te drejten e votes e kam lexuar ne gazetat Shqipetare ketu ne Greqi por keto gazetat shumicat botohen ne Athine.Keshtu qe do shkruajne ate qe u intereson Grekeve eshte nje loj qe e ben Qeveria Greke qe te ket te drejten te fitojne sepse sipas satistikave 10 % te votave do jene nga Shqipetaret.Thone qe marrim edhe letrat per 5 vjet por ky ligj nuk eshte miratuar akoma ne kuvend kane nje vit njerezit qe po presin.Greqia do ishte vendi i fundit i Europes qe do jepte te drejtave te huajve ne Greqi.

 5. #5
  Texas Ranger Maska e Clauss
  Antarsuar
  19-06-2003
  Vendndodhja
  Athens
  Postime
  1,486
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  shyqyr Zotit. kur te vije ajo dite e bekuar e zgjedhjeve llokalle do zgjohem qe ne 6 te ze rradhen per e votuar. brrrrrrrrrr yyyyyyyyyyy
  tani seriozisht, kujt i plasi per te drejten e votes aman? mund ta vene te drejten e votes atje ku dine. une dua te drejten e pashaportes ose nenshtetesise, mundesisht pa ushtri. kjo mundet? e po smundet te tjerat jane hi ne sy. dhe nuk me interesojne fare te them te drejten.

  Yasmin, ligji eshte miratuar dhe ka shume njerez qe kane marre. thjesht, here pas here, nderpritet se funsionuari. si atehere kur u bene ato "episodet" me viziten e Papulias.
  You were meant for me. Perhaps as a punishment.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Salonica_m
  Antarsuar
  28-08-2006
  Vendndodhja
  SELANIK GR
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Davius
  Emigrantt fitojn t drejtn e vots

  Emigrantt shqiptar, q punojn dhe jetojn n Greqi, do t ken t drejtn e vots n zgjedhjet lokale dhe pr zgjedhjen e kshilltarve vendor. Bhet fjal vetm pr at kategori emigrantsh, t cilt disponojn dokumentacion t rregullt dhe t plot t qndrimit t tyre n shtetin fqinj. Ligji i dekretuar nga Presidenti grek, u jep t drejtn e vots 120 mij emigrantve legal q zotrojn lejeqndrimi 5- vjeare. Duhet theksuar fakti se Greqia sht vendi i fundit i Bashkimit Evropian q arriti t miratonte kt ligj pas shum kritikave t ardhura nga BE, megjithse 11 pr qind e popullsis s saj prbhet nga emigrant, 65 pr qind e t cilve jan shqiptar. Tendencat pr t prfshir edhe emigrantt n votime n Greqi jan mbshtetur ndjeshm nga partit e qendrs s majt n shtetin helen. Kreu i partis m t madhe opozitare n Greqi, Jorgo Papandreu, ka br t ditur s fundi se Pasoku po punon pr t shtuar n radht e saj dhe t antarsuar t komunitetit t emigrantve, prfshi ktu dhe emigrantt shqiptar q jan n krye t lists. Ndrkoh, krahas ktyre veprimeve t bra s fundi nga politikant grek, sht pr tu theksuar fakti se n Greqi ka dhe shum seli t partive shqiptare, t cilat jan t prfaqsuara nga simpatizantt e tyre n shtetin fqinj.

  Gazeta BALLKAN
  nuk eshte fare e vertet kjo puna e votes.votojne vetem shqiptaret qe kane mare pashaport greke asnje tjeter.une kam 3 muaj qe kam mare karte 10 vjecare dhe skam te drejten e votes.
  buzeqeshi jetes dhe behu i durushem ne dhimbjet e saj

 7. #7
  larguar
  Antarsuar
  11-09-2006
  Postime
  535
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  QARKORE E RE PER EMIGRANTET SHQIPTAR NE GREQI

  Per emigrantet shqiptar ne Greqi kane ardhur dite te veshtira. Nje qarkore e autoriteteve te Athines i detyron shqiptaret qe punojn dhe jetojn ne vendin fqinj te kryejn procesin e legalizimit jo me ne Greqi prane ambasades shqiptare, por ne Shqiperi prane ambasades greke. Sic shkruan nje e perditshme, qe i referohet burimeve zyrtare ne ministrin e jashtme, kjo ceshtje eshte debatuar me tone te forta mes ambasadorit shqiptar ne Athine, Vili Minarolli dhe nje zyrtari te ministrise se jashtme greke rreth tre jave me pare, pasi pala shqiptare ka kerkuar te anulohet qarkorja shtrenguese per emigrantet shqiptar ne Greqi. Sipas te perditshmes, qarkorja shpreh qart se dokumentet e shqiptareve qe paraqiten per legalizimin e tyre te autoritetet lokale, te jene te vulosura nga konsullata greke ne Shqiperi. Per mbajtjen ne fuqi te ketij vendimi, qe kushton shume per emigrantet, pasi per nje vule legalizimi duhet te vijne ne Shqiperi, ku do te harxhojne disa dite, pala greke ka perdorur argumentin se nuk kishte besim te serioziteti i sherbimit konsullor shqiptar, pavarsisht se ky sherbim ka legalizuar dokumentat e emigranteve shqiptar per vite me rradhe. E perditshmja shqiptare shkruan se ky problem do te diskutohej ne nje takim te planifikuar ne maj mes ministres se jashtme greke, Dora Bakojanis dhe ish homologu i saj Mustafaj. Por pas dorheqjes se Mustafajt, vizita ne Tirane e shefes se doplomacise greke, jo vetem eshte anuluar, por eshte shtyre per nje kohe te pacaktuar. Sipas te perditshmes, bashke me lajmin e keq per dokumentat e legalizimit ne konsullaten greke ne Tirane te emigranteve, diplomacia shqiptare nuk eshte treguar bindese as me qeverine e djathte greke, e cila duket se ka shtyre per vitin e ardhshem ratifikimin e marrveshjes se stabilizim asocimit te BE me Shqiperine.

  Top-channel 12/05/2007 14:50
  Kristal...
  ..E bardh...
  ..Q m mban gjall!

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-05-2007
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  hyqyr Zotit. kur te vije ajo dite e bekuar e zgjedhjeve llokalle do zgjohem qe ne 6 te ze rradhen per e votuar. brrrrrrrrrr yyyyyyyyyyy
  tani seriozisht, kujt i plasi per te drejten e votes aman? mund ta vene te drejten e votes atje ku dine. une dua te drejten e pashaportes ose nenshtetesise, mundesisht pa ushtri. kjo mundet? e po smundet te tjerat jane hi ne sy. dhe nuk me interesojne fare te them te drejten.

  Yasmin, ligji eshte miratuar dhe ka shume njerez qe kane marre. thjesht, here pas here, nderpritet se funsionuari. si atehere kur u bene ato "episodet" me viziten e Papulias.
  __________________

 9. #9
  E dua letrsin Maska e Ali Baba Tepele
  Antarsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,437
  Faleminderit
  3
  38 falenderime n 36 postime
  AS T VARROSIM T VDEKURIT NUK KEMI T DREJT !

  Ngrehu Bilbil hidh litar!
  Dale bej t ndez cingar.
  Se s'jam anaku me dhall!
  .....................

  Le t kundrshtojn sa t duan dhe si t duan qeveritart Grek apo edhe Shqiptar! Kto dy qeveri mbajn peng njra-tjetrn dhe dy popuj t armiqsur padrejtsisht! Nuk ka krim m t rnd se sa t tallesh me dhimbjen e t tjerve! Si mundet t justifikohen qeveritart Grek apo Shqiptar, kur e prcjellin deri n Kakvij Katr vllezr dhe nj motr,vllan e tyre t aksidentuar dhe m tej nuk kan t drejt t'i hedhin nj grusht dhe'! Por lott e tyre mbeten deri n "Kakavijn Legjendare"! Sa do ta fshehin nga syt e bots s prparuar Geton e Emigrantve Shqiptar n Greqi? Kto ngjarje rndojn shum n ndrgjegjen e atyre q luajn me fatin e t tjerve, me fatin dhe jetn e Emigrantit t vuajtur, e pa asnj t drejt morale e materiale! Nj Skllav i vrtet..! Le ta msojn bota,njerzit, popujt,intelektualt,gazetart,t gjith ta msojn, se pr raste t tilla njihen edhe drejtsia, edhe e vrteta, edhe demokracia, edhe humanizmi, t cilat nuk kan egzistuar kurr, sepse po egzistonin, akoma do t ishin! Nuk ka mundsi t humbasin t gjitha kto ,pr nj rast t arratisjes s nj t dnuari!? Apo pr kamuflimin e nj krimineli!? Apo pr nj akt t fardoshm t shmtuar, t nj keqbrsi ordiner!?
  Ja si ndodhi q revoltohet me t drejt Emigranti!
  M datn 21 /5 /2007 n ishullin e Zakinthos, aksidentohet emigranti Xhemil Bardhaj nga Berati.Xhemili ishte duke u kthyer nga puna rreth ors 20.00 t mbrmjes.Mbase lodhja,stresi,hallet ndikuan q t mos kontrollonte as shpejtsin e motorrit dhe as rrugn si duhet! Pr kt do merret grupi ekspert i hetimit t organit kompetent t policis s qarkullimit rrugor.Por prfundimi sht se prplaset me nj autobuz t linjs s brndshme t ishullit dhe kjo prplasje i kushtoi jetn! Sado q mbante edhe kapuin mbrojts,vdekja nuk e kurseu.Sapo arriti n spitalin "Agjos Dhionisios" t ishullit,Xhemili nuk mundi t'i rezistonte vdekjes! Kjo ishte nj humbje e madhe pr t gjith t afrmit,familjen,shokt, por dhimbja m e madhe sht ironia e qeveritarve,e atyre q mbajn peng jetn e emigrantve.Xhemili jetonte prej 10 vjetsh si emigrant i rregullt n ishull,bashk me vllezrit e tij! Si pr ironi t fatit vet i dmtuari dhe vllai i madh Ylli kishin pak dit q e kishin marr lejen e qndrimit,pulln n pasaport! Kurse katr vllezrit e tjer dhe motra akoma ishin me " Veveosin" vrtetimin! Kur ndodhi kjo e madhe e keqe,mendimi i par ishte se si mund t shkonin e ta prcillnin vllan e dashur n banesn e fundit? Pr kt ju krkua ndihm prfaqsuesit t qeveris Shqiptare n Athin,kreut t abasads z.Vili Minarolli.Me nj mirsjellje q nuk mund ta mohojm biseduam dhe ja tham hallin q kishim.Ai na tha se do ta bisedonte me autoritetet shtetrore Greke.Mbas pak na merr n telefon dhe na thot se nuk bhet kjo pun! Ata q jan me vrtetim nuk mundet t'ju jepet leje 2-3-5 ditore sepse, dikur na pasksh ikur nj i krkuar dhe i kishte shptuar policis! Kjo sht prgjigja e autoriteteve Greke! Ironia Greke! Por...Autoriteti i Shtetit Shqiptar ku sht? Mos vall duhet pa tjetr t jemi rob t thnies se "Digjet i njomi me t thatin?"
  M dt 22/5 2007 n orn 08.30 t mngjesit djali i aksidentuar ndodhej n spitalin e Rios n Patra,pr autopsin mjekoligjore.Mbas pak z.ambasador na thot n telefon, se dika kishte biseduar me autoritetet prsri dhe prgjigjen do ta merrnim n konsullatn Shqiptare t Janins.Atje duhej t paraqitej nj nga vllezrit me dokumentat prkatse,pasaportn dhe vrtetimin e lshuar nga bashkia e vndit ku jetojn.Nisen t gjith duke shoqruar trupin e pa jet t vllait t tyre drejt Shqipris.N Janin sipas bisedimit kthehet njri nga vllezrit pr tek konsullata Shqiptare, kurse t tjert vazhduan rrugn dhe do takoheshin n Kakavij.
  Nj sekretar i konsullats i thot t interesuarit se, sapo kishte biseduar me amabasadorin dhe urdhri ishte anulluar.T uditur nga kjo e pa pritur lidhemi prsri me ambasadorin, i cili e vrtetoi se ashtu ishte! N minutin e fundit,pushtetart bn prsri "GOL"pa portjer! Ky ishte goli q i ndante deri n kufi vllezrit, e jo n banesn e fundit t fatkeqit, n Berat! Gjithmon porta jon sht ndodhur bosh,pa portjer dhe "Golat nuk kan rreshtur gjat gjith kampionatit t emigracionit!" Gol pr lejet e qndrimit! Gol pr keqtrajtimin! Gol pr t drejtat njerzore! Gol pr asistencn sociale! Gol pr patentat! E kush i numuron t gjitha!!!?
  Nuk mjaftonte pr Fatkeqin Xhemil Bardhaj q goditja e pa mshirshme e ndau nga jeta! E ndau nga prindrit! E ndau nga e fejuara,q priste korrikun t martohej! Duhej edhe goditja nga pushtetart q ta ndante nga vllezrit e dashur deri n pikn kufitare t "Shn Kakavijs" apo "Agjo Kakavijs"!

  Fe kundr Fesh pa fund luftojn,
  Rrobat e jerra gjithnj arnojn;
  I hodha q t gjitha tej e tutje,
  Se perndin s'e prfaqsojn.
  ----------------------
  Si,qysh! Nga hii i vdekur t na marr,
  E t na jap shpirt e t na var
  Zgjedh mbi zverk pr gazin e ndaluar
  Me zjarr e Ferr pa fund pr do t shkar?
  -------------------------
  - Khajam-
  Sot as pr t "dredhur cingarin" nuk t ln,por e shtrngojn litarin duke na hequr edhe zvarr!
  T gjith nj pyetje kan: DERI KUR?
  Por nj dit zri i emigrantit do dal nga qelit e burgut t ndrgjegjes! Pr kt t jemi t sigurt!

  Danel Cana

 10. #10
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  770 falenderime n 630 postime
  Ligji i ri, Greqia lehtson procedurat e lejeqndrimit pr emigrantt

  Altin Petro, Athin

  Lehtsohen procedurat e dhnies s lejes s qndrimit pr fmijt e emigrantve q studiojn n shkollat greke, si dhe pr ata t rinj q jan detyruar t largohen nga Greqia pr arsye shkollimi ose detyrimi ushtarak n vendet e tyre t lindjes e jan kthyer srish me viz t rregullt.
  sht nnshkruar dje n Athin nga zvendsministri i Brendshm grek, Athanasios Nakos, Ligji Nr. 33806/05, n t cilin jan br disa rregullime n procedurat e pajisjes me lejeqndrimi t nj kategorie t caktuar nxnsish e studentsh, t cilt pr arsye objektive e kishin humbur t drejtn e riprtritjes s saj.
  Kshtu, do t pajisen me leje ata t rinj q kan qen t ligjshm n Greqi, por pr arsye studimesh ose detyrimi ushtarak n vendin e tyre jan larguar duke mos mundur t riprtrijn lejen e qndrimit.
  Duke iu referuar ligjit, tani ksaj kategorie, nprmjet ambasads s vendit ku ata jetojn, do t’u jepen fillimisht nj viz hyrjeje n Greqi e m pas do t pajisen me lejeqndrimi e pune pr nj vit, leje q m pas mund t riprtrihet n baz t ligjeve aktuale t emigracionit.
  Paralelisht t drejtat e msiprme i fitojn edhe ata q jan futur n mnyr t ligjshme n Greqi deri n botimin e ligjit nga revista zyrtare e q aktualisht jan pa leje pune e qndrimi, por pa qen e nevojshme t pajisen me viz hyrjeje nga ambasada greke e vendit mm.
  Ata duhet t paraqesin dokumentacionin e nevojshm pran bashkive ku jetojn deri m 30 shtator 2007, ndrkoh q t gjitha krkesat pr pajisjen me lejeqndrimi hollsisht do t botohen s shpejti nga revista zyrtare.
  Pas firmosjes s ligjit, z. Nakos sht shprehur: “Bhet fjal pr nj vendim shum t rndsishm q do t mbroj edhe m interesat e emigrantve e familjeve t tyre n kuadrin e integrimit t plot t ksaj pjese shum t rndsishme t shoqris”.
  Nga ana tjetr, ligji i ri parashikon q deri n afatin e siprprmendur do t pajisen me lejeqndrimi nxnsit q studiojn n shkollat e mesme apo t larta t Greqis dy vitet e fundit.
  Nga ligji prfitojn edhe studentt q kan studiuar n shkollat e larta greke pr nj periudh kohe prej t paktn tre vjetsh dhe pas prfundimit t studimeve nuk jan larguar nga Greqia.
  E po ashtu nuk mbeten pas edhe t gjith fmijt e emigrantve t cilt studiojn n t gjitha nivelet arsimore n Greqi e prindrit e tyre jan t pajisur me dokumente t rregullta pune e qndrimi me qllim mbrojtjen e familjeve dhe zhdukjen njher e mir t fenomenit t mospajisjes me lejeqndrimi t fmijve t emigrantve t ligjshm t cilt vazhdojn studimet n sistemin arsimor grek.

  Albania
  1 Qershor 2007

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-06-2007
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Unhappy

  aman se na vdiqen me keto ligjet.por per mu qe nuk kam asnje gje nga keto qe kerkojne si i behet halli?kam vetem nje kontrat shpie qe verteton se kam qene ne greqi ne 2004 asnje gje tjeter.nuk e di a me behen dokumentat me ate. kush di te me japi nje pergjigje se nuk di cfare te bej me?

 12. #12
  DR-GR Maska e oliver55
  Antarsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Europa
  Postime
  666
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  po nuk kerkove nuk te jep njeri.po nuk trokite nuk ta hap njeri deren po nuk pyete nuk te pergjigjet njeri.po nuk therritem nuk do na degjoj njeri.

 13. #13
  ElvisTe Maska e el7
  Antarsuar
  16-02-2005
  Vendndodhja
  Vancouver, Canada
  Mosha
  38
  Postime
  164
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Thumbs down

  Sa keq me vjen... edhe inat... si ka mundesi 10% e popullsise te jene Shqiptare dhe Greku te mos beje as dokumenta ( Per te bere ben po duhet te kalosh kaq shume veshtiresira ta marresh ate te shkrete pulle pas veveosit''vertetimit'' dhe eshte ironike se kur me merr i ka skaduar afati). Ajo istoria e Ali b.tep eshte shume prekese dhe ka shume te tilla te ngjashme qe ndodhin gati per dite, po cte besh, ... pa portjer kemi qene ashtu do mbetemi
  LI BE
  "Everything is an Idea"

 14. #14
  DR-GR Maska e oliver55
  Antarsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Europa
  Postime
  666
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Kryeministri Berisha “bekon” dhnien kolektive t nnshtetsis greke pr minoritart dhe pr t gjith shqiptart q kan siguruar Kartn e Homogjenit. Por jo vetm. Duhej t kalonte nj vit q shefi i qeveris shqiptare t pohonte ekzistencn e nj marrveshjeje me qeverin Karamanlis pr kt shtje. Ndonse n 8 dhe 9 nntor 2006 shefi i qeveris shqiptare n dy prononcime t ndryshme pr mediat deklaroi se nuk kishte dhn plqimin paraprak pr kt vendim, tani mburret pr t kundrtn. Madje aso kohe Berisha, duke iu kundrvn medias dhe zrave brenda politiks q aluduan se pas ktij vendimi fshihej tendenca e greqizimit t Jugut t Shqipris, pretendoi se dhnia e nnshtetsis bhej pr emigrantt q jetojn n Greqi, dhe jo pr shtetasit shqiptar brenda kufijve tan territorial.
  PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •