Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-02-2003
    Vendndodhja
    rome
    Postime
    35

    Specializim ne mjekesi?

    Pershendetje te gjitheve.

    Atehere tema sic shikoni eshte mjaft e gjere.

    Dmth te gjeshe mundesine per te bere specilizmin ne mjeksi nuk eshte aspak e thjeshte.

    Une studioj ne Milano, Itali.
    DHe jam ne vitin e gjashte,dhe te fundit.

    Tani duke ditur se po mbaroj po intersohem gjithnje e me shume per tu futun ne shkollen e specializimt.

    Kam pyetur ketu ne itali, ku po thuajse ne cdo qytet ,qe ka fakultet mjekesie, eshte i njejti proces.

    Dhe kame arritu ne perfundimi qe eshte mjafte e veshtire.

    Veshtiresi hasen nga vendasit, mos te flasim pastaj per te huajt.
    Sistem i konkurimit ka per baze shume te forte Nipotizmin, dmth Mik, i njuhui i afert, apo ndonje relacion tjeter me profesoret primare te lendes qe zgjedh.
    Por mbi t gjithe dhe me keqe akoma eshte qe vende ka pak dhe ato vende i marin personat e siper permendur

    Tani, une kame degjuar qe ne shume vende te botes, te maresh konkursin apo te pronohesh per specializim nuk eshte me e veshtire se ne itali, pa dyshime dhe ne vende te tilla si:
    USA, Kanada, Angli, Spanj-- Ka nipotizem por ka dhe mjafte vende ama.

    une i drejtohem atyre studente shqipetare qe jane ne shkolle apo spezializim ne mjekesi, mjeke qe jane ne keto vende te me orientojne ne aplikimin per spezializim ne keto vende si mua por dhe shume studente te tjere qe po kerkojme nje rruge zgjidhje

    Per nje bashkbisedim apo informacione mund dhe te me kontaktoni ne adresen e postes: doc_andi@hotmail.com

    Pres postimet tuaja, deri atehere ju falenderoj per rendesine qe i keni kushtuar kesaj teme.

    Gjithe te mirat
    Andi
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mister_alfa : 28-07-2006 mė 06:52

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-03-2007
    Vendndodhja
    United States of Albania
    Postime
    11
    tpakten ke te keqen me te vogel o ando . fakultetin po e mbaron ne itali. Une per vete jam ne vit te 4 ne QSU "Nene Tereza". Te them te drejten nuk jam penduar, por ka edhe me mire se ketu , dhe njeriu do me te miren , nradhe tpare per veten e vet, si dhe tmos marri ne qafe pacientet ne tardhmen, Them s'jam penduar, por ne fakt sjam i sigurt per kete qe thashe.Gjithsesi dola pak nga tema.Po habitem tthem tdrejten nga kjo teme. Besoj se ka shume studente qe jane ne dileme ne lidhje me cka dhe se ku do specializojne per mjekesi.Dhe nuk po shoh asnje pergjigje .Gjithsesi, une ate cka kerkon ti, po kerkoj, ...keshtu qe na ngeli te presim . Shnet
    Caeci caecos ducentes

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e AVICENNA
    Anėtarėsuar
    29-06-2007
    Postime
    125
    Per vazhdimin e specializimit dhe pranimin e diplomes ne USA duhet ta kalosh USMLE testin ,sa per info te shkurt .
    Atėherė si njė shkėmb deti, ngrihet shqiptari
    Atėherė n'luftė si shqipe, hidhet guximtari,

Tema tė Ngjashme

  1. Mjekesi, zbulohet fillesa e semundes se leucemise
    Nga brooklyn2007 nė forumin Mjeku pėr ju
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 03-01-2009, 11:32
  2. Studime pėr mjekėsi nė Shqipėri
    Nga Andro_era nė forumin Mentori akademik
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 11-06-2008, 08:59
  3. Rezatimi nė mjekesi dhe gjeologji
    Nga MoskoSoft nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 27-02-2007, 16:17
  4. Simpozium: Ultrasonografia diagnostike nė mjekėsi
    Nga Shiu nė forumin Mjeku pėr ju
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 14-04-2006, 08:57
  5. Mjekesi ne Tirane
    Nga uta nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 02-02-2006, 17:07

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •