Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 40
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    31-07-2003
    Postime
    726
    Me falni e shkruajta gabim <www.herbalremedies.com>, gjithashtu ketu mund te gjeni cdo lloj vaji <www.mountainroseherbs.com>

    www.Pioneerthinking.com a great site for natural beaty.
    Be yourself and you will always be in fashion.

  2. #22
    Moderatore
    Anėtarėsuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    Nje anetar me ka kerkuar spjegim per nje problem dhe nuk e gjej postimin ne faqen e forumit vecse ne e-mailin tim. gjithsesi po pergjigjem: Per floket delikate ka shampo enkas. Nuk keshilloj te perdoret kremi apo ndonje zbutes tjeter vetem nese has veshtiresi ne krehje mund te vendosesh ne majat e flokeve nje sasi te paket kremi ose balsami. Kjo eshte karakteristike e patjetersueshme sic mund te jete floku i ashper. Eshte problem geni.
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e ATDHETARE
    Anėtarėsuar
    01-05-2004
    Postime
    14
    Citim Postuar mė parė nga Living in Vain
    lol goca !

    Mina sikur te na jepje emra shamposh do na ndihmoje, sikur dhe per info.!

    P.S - Per floket te thate, shume te dendur, me onde dhe te lyer cila eshte shampoja dhe kondicioneri me i pershatshem?

    hi there!
    mund te perdoresh herbal essences ose herbal essences fruit fusions,Hydrating shampoo per floke te thate dhe per kondicioner te rekamandoj te Cien,Hydro -vitality-system
    for extra managebility with colour protection per floke te thate e te lyer.
    pac fat

    atdhetare

  4. #24
    Citim Postuar mė parė nga ATDHETARE

    hi there!
    mund te perdoresh herbal essences ose herbal essences fruit fusions,Hydrating shampoo per floke te thate dhe per kondicioner te rekamandoj te Cien,Hydro -vitality-system
    for extra managebility with colour protection per floke te thate e te lyer.
    pac fat

    atdhetare
    Faleminderit Atdhetare!

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-05-2004
    Vendndodhja
    Ne bishtin e kometes
    Postime
    20
    Por per ato qe i kane floket kaēurrela dhe te mjaft te dendura... c'behet hallit me to...???
    pershendetje

  6. #26
    Moderatore
    Anėtarėsuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    Floku kacurrel eshte problem tjeter. Ky tip floku nuk duhet krehur ne te thate sepse merr shume volum.Keshillohet qe te lahet me masazh te lehte, te trajtohet me kondicioner (balsam, krem, maske). Krihet gjate larjes dhe shplarjes dhe lihet te kulloje. Tharesja nuk rekomandohet per shkak te volumit. Kur te jete gjysem i thate mund te perdoret nje produkt qe stimulon kacurrelin. Ky produkt mund te gjendet neper pikat e shitjes se shampove ose parukeri. Nese floku eshte i thate nuk keshillohet shkume flokesh pasi e tejthan flokun. Keshtu kacurreli gjallerohet dhe qendron bukur.
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  7. #27
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anėtarėsuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Mina,

    Kam flok te dobet, te rralle, te thate, te bute (paradox?), "flok kukulle" si thote nje shoqja ime. (E kam lyer ne cfare do lloj ngjyre qe mund te imagjinosh.) Ne vjeshte eshte shume i gjalle, me shume shkelqim dhe i bukur. Ne dimer i drejte, i bute, pa volum fare. Ne pranvere dhe ne vere me fryhet kacurrel (pa cka se perdor te njejtin conditioner) dhe me behet frizzy (e ke parasysh flokun e thyer tek majat ose qe dalin si delja prej kopese?) Bej si bej me secilen stine dhe i mbaj nen kontroll me produkte/marifete te ndryshme, por pyetja ime eshte: eshte normale ose u ndodh kjo gje te tjereve qe ta kene flokun me te mire ne vjeshte se sa ne stinet e tjera?

    P.S.: Tek avatari im do shikosh nje foto te flokeve te mij ne vjeshte (i lyer patjeter).
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-10-2003
    Vendndodhja
    Boston, MA
    Postime
    13
    Per floke te thate e frizzy linja e L'Oreal Vive smooth-intense eshte e mire. Gjithashtu kremi i Pantene Pro-V, deep-moisturizing treatment, Frizz Down ndihmon.
    "Greatness can't be rushed"

  9. #29
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anėtarėsuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Produktet e John Frieda & Zero frizz me ndihmojne. Si edhe Garnier Fructis. John Frieda & Garnier Fructis nuk vijne aq ere te mire sa vjen Pantene. John Frieda vjen era... gjalpe.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anėtarėsuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    i jep volum (nese) por edhe i le cik si qime fshese. por te pakten i jep volum. mqse varet nga lloji i flokut po garnier per mua s'vlen hic.

    treseme dhe neutrogena antiresidue jane dy shampot me te mira qe mund te blihen neper farmacira sepse nuk 'build up' si gjithe shampot e tjera.

    por nese preferoni te shkoni the extra step, si ne qualitet dhe ne cmim, Kiehl ka produkte fantastike si per floket & fytyren. Une te Neiman Marcus e kam pare (te kati i parfumeve), nuk di ku shiten tjeter produktet e tyre.

  11. #31
    Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,602
    eh sa e vret mendjen ti kuqe Thuaj shyqyr qe jemi me vekejshen, se tjeter here s'kemi nge te krehim leshte....e kokes, pa kush po pyet se jane bere si lesh pe dhie. (lol)

    Hej, une kurre nuk i lyej e prapseprape me bien shume floket. C'thote ekspertiza per kete?
    Summertime, and the livin' is easy...

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anėtarėsuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Kshu eshte kur e le veten pas dore me pretekstin e vėkejshėnit. Shko moj ushqehu se po te lene leshte..... (te kokes thua)

    Dhe ne nota serioze, ushqimi i shendetshem is the key to health & beauty (per reference shikoni motren time). Gjithashtu me sa di une, floku i gjate ka me tendence te bjere se floku i shkurter. Qethja eshte e rekomandueshme ne kete rast.

    me teper s'di. hairy vėkejshėn tu ju!

    :-)

  13. #33
    Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,602

    eh c'na ra leshte e kokes duke lexuar literature leshi ;)

    aty me qendro, se me qitap shkoj edhe une ngado qe vete, biblen e vitaminave e mbaj me vete. Te dieta eshte tere puna:

    Multiple vitamins (& mineral complex)
    Vitamine A
    Vitamine B complex
    Beta karoten
    cistine

    minerale te tilla si hekur
    silikon
    sulfur etj.

    Puna eshte se kohet e fundit, plasa se ngreni karrota, spinaq e te tjera si keto, pa kush po kujton suplementet e vitaminave. Edhe ka ndryshuar thua ti? leshte Sa per qethjen, nje here ne dy jave ke parukierja une.
    Gjithsesi, thenk ju qe ma perforcove opinionin.

    ...edhe amin!
    Summertime, and the livin' is easy...

  14. #34
    Moderatore
    Anėtarėsuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    Per ju qe u bien floket: Varet nga stina ose gjendja shpirterore. Stresi shfryn ne forma te ndryshme dhe njera eshte pikerisht renia e flokeve. Kam thene edhe diku tjeter qe mund te perdoret nje kure e plote me serume kunder renies. Nese nuk jep rezultat mund t'i drejtoheni mjekut pasi perben patologji. Beni kujdes me laresit (shampot dhe produktet finale).
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  15. #35
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anėtarėsuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Citim Postuar mė parė nga Mina
    Per ju qe u bien floket: Varet nga stina ose gjendja shpirterore. Stresi shfryn ne forma te ndryshme dhe njera eshte pikerisht renia e flokeve. Kam thene edhe diku tjeter qe mund te perdoret nje kure e plote me serume kunder renies. Nese nuk jep rezultat mund t'i drejtoheni mjekut pasi perben patologji. Beni kujdes me laresit (shampot dhe produktet finale).
    ... Dmth, floku im nuk ka shpresa? Gjate gjithe vitit me bie me grushta. Vetem ne vjeshte do e kem te shendetshem? Kaq ka perparuar shkenca?
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  16. #36
    GuEsS...? Maska e Leandra
    Anėtarėsuar
    24-10-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    185
    Une per vedi, ua gjeta ilacin flokeve te mi, i preva shkurt fare. Put some gel in there, coi perpjete, 100 here me mire se te gjata , jo lidhi , jo zgjidhi, jo te drejta, jo me rrica...
    Une me ty pata fillu
    vec ta bej tjetrin xheloz,
    e tash me ty jam dashuru,
    ...kjo pune me ben nervoz....

  17. #37
    Moderatore
    Anėtarėsuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    Duhet te keni parasysh qe aq sa bien po aq edhe dalin. Ekziston nje balance. Ato qe dalin nuk jane aq te dukshem sa ato qe bien, pikerisht kjo e shkakton traumen. Floket e reja jane shume te shkurter por po te jesh i vemendeshem i konstaton.
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anėtarėsuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Min',

    sa here ne jave eshte e rekomandueshme te lahet floku normal?

  19. #39
    Moderatore
    Anėtarėsuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    Citim Postuar mė parė nga Kuqalashja
    Min',

    sa here ne jave eshte e rekomandueshme te lahet floku normal?
    Kjo varet nga agjentet atmosferike dhe gjatesia e flokut. Nese jeton ne nje qytet te ndotur me shume smog mund te lahet edhe cdo dite. Nuk ka percaktim per kete por ideja ime eshte qe dy here ne jave eshte normal.
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  20. #40
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    06-08-2009
    Postime
    1
    Mina ?

    qysh me i bo fLokt e drejta ? pa edhe tbuta ? ama me randsi tdrejta ?

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

  1. Prifeterinjte Pyesin Hoxhallaret Pergjigjen
    Nga Fjala e drejte nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 05-02-2009, 07:33
  2. Del nė shitje "Njė dosje pėr Kadarenė"
    Nga Albo nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 17-03-2007, 01:53
  3. Shamia nėpėr kohėra
    Nga altin55 nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 14-10-2006, 11:44
  4. Mi prishen floket
    Nga Arbushi nė forumin Bukuri dhe estetikė
    Pėrgjigje: 35
    Postimi i Fundit: 10-01-2003, 07:46

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •