Close
Faqja 0 prej 33 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 642
  1. #1
    musliman krenar Maska e Shiu
    Anėtarėsuar
    20-02-2003
    Postime
    1,040

    Ditari i ndjenjave

    18.07

    Tani bėhen 4 vjet. Kaq shumė kohė m'u desh tė kuptoja njė gjė fare tė thjeshtė. Tė dhimbshme gjithashtu.
    The greatest obstacle to discovery is not ignorance - it is the illusion of knowledge.

  2. #2
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    07.18.2006

    U bene plot 20 minuta qe me lane ne " hold". Dhe akoma nuk kam mbaruar pune ......ufffff une e di sa kam heq , akoma me tingellon ne vesh ....... 2 valixhe dhe jo me shume.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  3. #3
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anėtarėsuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    sthon kot rruga e shkurter te nxjerr ma gjat. dojsha me kursy gas sot ene ja futa i rruge tjeter per pune. se kisha bo noihere, u bllokova ntrafik shkova ene me vones npune. mir thon mos ju daj dashnis spar
    no glove no love

  4. #4
    Eklips Maska e deep_blue
    Anėtarėsuar
    25-02-2003
    Vendndodhja
    Diku ne Kosove
    Postime
    695
    kaq seriozisht e paskam marre kete dreq jete. Thuaji vetes vafsh ...
    Te gjitha jane thene

  5. #5
    Eklips Maska e deep_blue
    Anėtarėsuar
    25-02-2003
    Vendndodhja
    Diku ne Kosove
    Postime
    695
    Ka dy dite qe s'ia kam pare nyjen e fjales se saj, as fjalen, as vete ate.
    A thua sa kohe ka mundur te qendroje sot para pasqyres kur eshte zgjuar ne mengjes?
    Te gjitha jane thene

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Kettti
    Anėtarėsuar
    07-06-2006
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    35
    Jeta eshte sikur te mos ishin ditet dje,pardje,jave muaji ende nuk perfundoj ........ si nje rrugetim me plot pengesa ............

  7. #7
    bitter girl Maska e marsela
    Anėtarėsuar
    11-06-2002
    Postime
    1,163
    Oh nje ditar i ri
    Me duket se skam humbur rast te le ndonje rresht ne faqen e pare keto ditaret e fundit.
    Sot dita ishte e lodhshme..me kujtohet vetem se ne mengjes e ne ato pak minuta qe u shtriva pasdite e kam shtyre te pakten 10 here alarmin e telefonit
    Pas 2 ditesh do jem serisht atje..sedi c'ndjenje eshte ajo qe me shoqeron mendimet per te ardhmen...Tani po mendoj per mbremjen, si nuk u ngopa me "gabime"..?!
    Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,877
    cfare po ndhodh keshtu, une hyra gabimisht ne ditar, gjeta nje postim perpara meje, ora ketu eshte 20 00 ,dhe sapo mbarova se ngreni darken , i hodha nje sy forumit, pastaj kontrollova sa mb me kane mbetur nga abonamenti , shpresoja te dilja te pija nje birre , emri im eshte artur, dielli po perendon , mua mu mbaruan fjalet per sonte , takohemi neser......................................ditar

  9. #9
    Kalimtare e rastit... Maska e AMERIKANJA06
    Anėtarėsuar
    03-06-2006
    Vendndodhja
    shba
    Postime
    168
    ...-Me duket se ishte e diel,fundmuaji gusht i vitit 2002.Ishim ne Roma(Italy).Pas nje telefonate te gjate,-dhe pas nje vendimi qe morem-mu shkeput nje pjese shpirti
    dhe mbeti atje,tek ai ze qe kurre me s`e degjova.Pas tre ditesh vajtem ne Paris(France).Hodha shikimin nga gjykata;-sikur doja te pershendesja kujtimet e harruara per ne.Mbaj mend qe ktheva koken majtas te pertypja lotet,-pasi bija ne sy sikur t`i fshija me gishterinj lehtesisht.Une keshtu jam gatuar.S`behem dot ndryshe.
    Dua qe gjithcka te jete imja, te mbetet po e imja.Por teper e veshtire-.
    -Lirine kerkon?!-Pushka s`ka cark!Fluturimin do?por krahet s`i hap.Me rraso je veshur.Zotin e tall!Kush je ti?!-Perendi a djall?!

  10. #10
    marathonomaku Maska e Hekurani1
    Anėtarėsuar
    17-03-2003
    Vendndodhja
    Afer Diellit
    Postime
    287
    Tek sa haperoja shpatijeve te Sharrit ne lartesi, me vajti mendja te ajo! I tere gjelbrimi qe me rrethonte, me ngjante ne syte e saj jeshile. Veren e kaluar me pati premtuar se do te vemi bashke ne bjeshke qe ta ēvirgjerojme ēarēafin e blerė prej bari. "Ku i dihet, aeroplanet i shkurtojne largesite...pastaj vera eshte e gjate...mund edhe te vije nje dite..." ia beja qejfin vetes teksa po perkujtoja ēastet e paharruara te kaluara se bashku ne ato lartesi
    Deri te Molla e Kuqe!

  11. #11
    Eklips Maska e deep_blue
    Anėtarėsuar
    25-02-2003
    Vendndodhja
    Diku ne Kosove
    Postime
    695
    Vendosa ta zgjedh vendin per te pushuar prapanicen time.
    Vendi ishte i zene. Sa prapanica pushojne ne kete minute?
    Nuk e di a do te mundem te pushoj nga pushimet!!!
    Te gjitha jane thene

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e leci
    Anėtarėsuar
    14-01-2003
    Vendndodhja
    Goetheanum,Italy
    Postime
    1,742
    Qielli eshte shume i vrenjtur,presim deboren nga nje moment ne tjeter.
    Sot i veshur rende,per tu ruajtur nga era e akullt qe hyn nga te gjitha cepat lexova nje gje te bukur.
    Jo se ben shume ftohte,por ndihet dimri.
    Qe thoni,lexova dicka qe me ngeli ne kujtese.
    Pse te presesh dike qe te dhuroje nje tufe me lule kur mund te zbukurosh oborrin e shpirtit tend.
    Pak a shume ky ishte kuptimi.
    Tani te themi te drejten,ajo tufja me lule eshte mesazhi qe presim nga shume kohe.
    Eshte e lehte te thuash zbukuro oborrin tend.Kete mund edhe ta besh duke pritur lulet apo jo.
    Sigurisht qe po,por keto lulet spo arrijne,si duket kane humburr rrugen ose kane gjetur nje oborr tjeter.
    Ateher eshte e kote te presesh,sepse nuk ja vlen koha e humbur ne pritje,edhe pse lulet ishin shume te bukura.
    Pastaj fundi i fundit lule jane,lule ka kedo,mbille nje ne oborrin tend dhe do behet tufe me lule.

    Por ajo tufa e vjeter nuk largohet nga mendja,thua te kete zene rrenje.
    Heret a vone do largohet,pak me shume kurajo,me pak vuajtje per ate qe sja vlen te presesh.
    Akulli nen diell po shkrihet,nje tjeter pranvere jashte portes i sigurte qe lulet kane mbire diku tutje.

    Citim Postuar mė parė nga angeldust
    Un giorno imparerai la sottile differenza tra tenere una mano e incatenare un'anima.
    Imparerai che l'amore non č appoggiarsi a qualcuno, e la compagnia non č sicurezza.
    Imparerai che i baci non sono contratti e i doni non sono promesse. Impari ad accettare tutte le tue sconfitte a testa alta con gli occhi aperti, con la grazia di un adulto, ma non con il dolore di un bimbo.
    E imparerai a costruire le tue strade oggi perchč il terreno di domani č troppo incerto per fare piani, perciņ pianti il tuo giardino e decori la tua anima, invece di aspettare qualcuno che ti mandi fiori...!!!!

    Keshtu ishte origjinale.Po se di pse me ngeli mendja tek lulet.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga leci : 19-07-2006 mė 17:44
    Quod timor cladis.
    Sed intuitum amet elit vitae est

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-03-2005
    Postime
    359
    Gjithe ato copeza fletash qe i shkrova dikur i gjeje sot neper dollape me boje te shlyer e te shtypura mes librave, pluhurit dhe kohes. Ne njeren nga to lexova rreshtat:

    "Kur dola, deren e lash hapur me shprese se ti do te vije pas meje. Ti veprove ndryshe, e mbylle ate. Mbase mund te jesh gezuar se me mbylle jashte, por harrove se veten e mbylle brenda."

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Syriana
    Anėtarėsuar
    08-07-2006
    Vendndodhja
    A walk in the clouds..
    Postime
    105
    Edhe luleve ua mora aromen ty te ta shtroja, edhe qiellit kaltersine ty te mbuloja, oqeanit thellesine qe te mbyta ne zemren time..Edhe njerezve qe meritonin dashurine ua mohova, qe ty te gjithen ta dhuroja..
    S'me meritove..!

  15. #15
    Po pres as vete se di se sa, as vete se di se cfare, vetem pres, pres te ndryshoj gjendja!
    Qenka keq te presesh, o sa keq
    Por me keq eshte te mos presesh, se paku kete e di, ky mendim me bene shoqeri, ku i dihet???????
    E nesermja vjen shpejt, e pastaj eshte fundjave,uau
    Megjithate pres ne cdo moment nuk harroj te pres...
    Ne te tilla raste ta shperblefsha PRITJE!

  16. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ooooo pėr postimin:

    Xhenet.M.S. (29-09-2013)

  17. #16
    i/e regjistruar Maska e dijana
    Anėtarėsuar
    05-06-2006
    Postime
    9
    Me mungon edhe koncentrimi per te punuar...as pushimi nuk beri pune...mendoj ne ty; inatosem me veten kur shoh se skam fuqi mbi mendimet;...a thua ku je?!me bjen ne mend ajo e kadarese: "jetojme te dy ne nje qytet dhe rralle shihemi , shume rralle"...dhe kur mendoj e dij se edhe po te kthehesh ti cdo gje ka mbaruar per mua...ti je nje i panjohur tani;nuk kam as me te voglin respekt per ty me...ndoshta deshiroj vetem te te shoh te penduar... nje dite ndoshta edhe do te te shoh; e une do te jem e lumtur atehere...

  18. #17
    Kalimtare e rastit... Maska e AMERIKANJA06
    Anėtarėsuar
    03-06-2006
    Vendndodhja
    shba
    Postime
    168
    ...Vajza ime po ben bubble bath(ne vaske) me babin e saj.Degjohen te qeshurat e tyre dhe shpirti me mbushet me kenaqesi.Une po hedh nje ndjenje momentale
    mbi kete ditar te paflete.Sa kenaqesi eshte te jesh Nene!...
    -Naten e mire.
    -Lirine kerkon?!-Pushka s`ka cark!Fluturimin do?por krahet s`i hap.Me rraso je veshur.Zotin e tall!Kush je ti?!-Perendi a djall?!

  19. #18
    . Maska e nausika
    Anėtarėsuar
    26-03-2005
    Vendndodhja
    .
    Postime
    774
    Sot dite e zakonshme por tejet e bukur..filloi bukur, vazhdoi bukur dhe po mbaron bukur...ndoshta eshte ndjesia e parakoshme e shijimit te flladit te kripur te detit...te kenges e gjinkallave mbi hardhi pasi vij nga plazhi dhe me ze gjumi ne nimim e verandes duke pritur radhen e dushit...

    sot gjithashtu nje surprize e bukur shume.....perse gjerat te tilla ndodhin gjithmone kur nuk i pret?
    When in Doubt, Act Stupid!

  20. #19
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anėtarėsuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovė
    Postime
    4,216
    Sot eshte nje dite e zakonshme, por nje dite qe me mbushe me shprese per te ardhmen! Ja e shihni edhe une di te jem optimist, e pse jo se?!
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

  21. #20
    musliman krenar Maska e Shiu
    Anėtarėsuar
    20-02-2003
    Postime
    1,040
    Brenda nė zyre ėshtė freskėt. Mjafton veē aroma e kafesė sė sapoblerė qė tė ma largojė pak lodhjen e njė dite tė ngarkuar. Ėshtė fillim i mbarė i disa fillimeve tė vonuara...
    The greatest obstacle to discovery is not ignorance - it is the illusion of knowledge.

Faqja 0 prej 33 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Ditari i ndjenjave (gjuhė e huaj)
    Nga Veshtrusja nė forumin Krijime nė gjuhė tė huaja
    Pėrgjigje: 474
    Postimi i Fundit: 23-12-2014, 00:55
  2. Zekeria Cana: Ditari i luftës, 1999
    Nga Dita nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 09-06-2007, 02:51
  3. Ditari i ndjenjave
    Nga Hyllien nė forumin Ditari i meditimeve
    Pėrgjigje: 388
    Postimi i Fundit: 17-07-2006, 23:57
  4. (Shkėputur nga ditari im) "Na ishte njėherė... Otranto '97"
    Nga Auloni nė forumin Ditari i meditimeve
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 26-09-2003, 17:40
  5. Ditari I Njė Adoleshenti
    Nga eris nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 31-08-2003, 23:29

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •