Close

Rezultati i Sondazhit: Kush eshte me e madhe?

Votues
16. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • ēameria

  3 18.75%
 • kosova

  13 81.25%
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 22
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e shitesi
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  ne frymemarrjen time
  Postime
  966
  Faleminderit
  9
  14 falenderime nė 11 postime

  Eshte me e madhe kosova apo ēameria?

  Kush ka siperfaqe me te madhe?
  Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

 2. #2
  Argjentinas Maska e ArberXYZ
  Anėtarėsuar
  05-05-2005
  Postime
  869
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Po per ca duhet sondazhi mer lale, apo ene siperfqen me vote do ta caktojme lol?

  Mesa di une KS 10887 Cam rreth 2500 km2

 3. #3
  .. Maska e km92
  Anėtarėsuar
  24-08-2005
  Vendndodhja
  Maqedoni / Kumanovė
  Postime
  4,209
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  sdi gje per kete sja di as njones sa e ka siperfaqen

 4. #4
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Anėtarėsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,682
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Po pse me sondazhe vendoset se sa km 2 do te kete nje krahine?

 5. #5
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  29
  Postime
  5,358
  Faleminderit
  4
  11 falenderime nė 10 postime
  Kosova ka siperfaqe me te madhe.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 6. #6
  Peace and love
  Anėtarėsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,584
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 6 postime
  Cameria eshte reth 9 mije kilometra katrore,pra pak me e vogel se Kosova,por ndarjet administrative ne Greqi nuk quajne me Cameri ato territore qe ne vazhdojme ti quajme Cameri,sic eshte rasti Janines per shembull qe dikur ishte kryeqytet i camerise,por sot nuk konsiderohet si CAmeri.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e lordo
  Anėtarėsuar
  01-07-2006
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Qka po don me qite ne drite nese eshte me e madhe Ēameria apo Kosova. Ska rendesi fare.
  F.C. BARCELONA

 8. #8
  DIZER_7 Maska e dizer7
  Anėtarėsuar
  24-05-2006
  Vendndodhja
  EARTH
  Mosha
  34
  Postime
  176
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ca rendesie ka kush eshte me e madhe?
  rendesi ka qe jane toka te shqiperise!
  Po Do Paqe, Behu Gati Per Lufte!

 9. #9
  Gezuar Kosoven e Pavarur Maska e dodoni
  Anėtarėsuar
  07-11-2002
  Mosha
  38
  Postime
  3,501
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kosova e sotme ka 10887 km ne katror kurse Cameria ka mbi 11000 km katror, pra Cameria eshte pak me e madhe. Mirepo po te shikohet Kosova e para 1958-tes me Luginen e Presheves dhe trevat shqiptare ne Maqedonine e sotme, me Sanxhakun e Pazarit te Ri, me trevat shqiptare ne Mal te Zi, sikur ka qene deri ne ndarjen e fundit administrative ne ish-Zhugosllavi te vitit 1958, atehere Kosova eshte shume me e madhe, bile ndoshta me e madhe se edhe vet Shqiperia e sotme.

  Fakti me i rendesishem eshte qe te gjitha keto jane toka shqiptare.
  Leje mos m'trano, pashe zotin!!!!

  Rrofte Shqiperia Etnike

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-09-2005
  Postime
  135
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga dodoni
  Kosova e sotme ka 10887 km ne katror kurse Cameria ka mbi 11000 km katror, pra Cameria eshte pak me e madhe. Mirepo po te shikohet Kosova e para 1958-tes me Luginen e Presheves dhe trevat shqiptare ne Maqedonine e sotme, me Sanxhakun e Pazarit te Ri, me trevat shqiptare ne Mal te Zi, sikur ka qene deri ne ndarjen e fundit administrative ne ish-Zhugosllavi te vitit 1958, atehere Kosova eshte shume me e madhe, bile ndoshta me e madhe se edhe vet Shqiperia e sotme.

  Fakti me i rendesishem eshte qe te gjitha keto jane toka shqiptare.


  Ashtu eshte fakti qe te gjitha jane toka shqiptare ..............
  Rina

 11. #11
  .. Maska e km92
  Anėtarėsuar
  24-08-2005
  Vendndodhja
  Maqedoni / Kumanovė
  Postime
  4,209
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Me duket se Kosova eshte me e madhe

 12. #12
  viva voce
  Anėtarėsuar
  05-09-2005
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  758
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Goxha teme edhe kjo
  sereno

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-12-2005
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga shitesi
  Kush ka siperfaqe me te madhe?

  Ti e din me mire se na vete shit dhe blen ...............

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e DardanG
  Anėtarėsuar
  18-02-2006
  Postime
  520
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga shitesi
  Kush ka siperfaqe me te madhe?
  Kjo mund tė zgjojė kurreshtjen e shumė vetave. Por unė do tė shtoja, cila ėshtė dhėmbje mė e madhe, Kosova, Camėria...?!

 15. #15
  Aleanca Kuq e Zi Maska e King_Arthur
  Anėtarėsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  Detroit Michigan U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
  Postime
  2,401
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 2 postime
  nuk ka rendesi kush eshte me e madhe kosova apo cameria
  rendesi ka qe po ti bejme bashke bejme shqiperine e madhe

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-12-2005
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Scorpions_King
  nuk ka rendesi kush eshte me e madhe kosova apo cameria
  rendesi ka qe po ti bejme bashke bejme shqiperine e madhe
  tE LUMTE GOJA DHE NE VESH TE ZOTIT

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e elen
  Anėtarėsuar
  07-01-2005
  Vendndodhja
  United States of Albania
  Postime
  920
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ja dhe e more vesh kush qe me e madhe ,pastaj ......
  Sondazhi eshte per tema ku trajtohet tema nga shume ane ,disa jane te nje mendimi ,disa te nje mendimi tjeter ...
  Kjo pyetja eshte e ditur ke pergjigje ka....
  Nejse suksese
  Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway

 18. #18
  Rise of Arbenia Maska e GL_Branch
  Anėtarėsuar
  02-11-2003
  Vendndodhja
  Arbany
  Postime
  1,607
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Kosova (Kosova eshte 10.887 km2) eshte rreth 1000 km2 me e madhe se Cameria kurse me Iliriden (Maqedonia eshte 25.450 km2) eshte perafersisht e njejte , Lugina e Presheves eshte afer 1800 km2 (me 80.000 banor shqiptar)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga GL_Branch : 17-07-2006 mė 09:16

 19. #19
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Anėtarėsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,899
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Sigurisht qe KOSOVA!Eshte me e madhja si nga Popullsia ashtu dhe na siperfaqa gjeografike [-_^}
  Feel the pump √

 20. #20
  BUKURIA SHERRI I LUMTURIS Maska e koder kiss
  Anėtarėsuar
  03-03-2006
  Vendndodhja
  uk
  Postime
  207
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  cameria eshte me e madhe se shqiperia edhe kosova bashke

  po chyne madhesia ketu

  kush asht ai tamaftqare qe e ka hap kete teme
  KULTURA , SJELLJA, EDUKATA ,ZBUKURON NJERIUN!!!!!!!!!!!!

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Kombin shqiptar 7 milionėsh nė Ballkan e kanė mbuluar retė e zeza
  Nga Davius nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 01-08-2010, 13:18
 2. Dardani apo Kosovė
  Nga Statovci nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 166
  Postimi i Fundit: 07-06-2009, 03:45
 3. Kosova: unjust politics
  Nga bqato nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-10-2006, 08:07
 4. Platform For The Resolution Of The Albanian National Question
  Nga saimiri-uk nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-02-2003, 14:52
 5. ICG: - UNMIK-u ka lejuar ndarjen e Kosovės
  Nga kosovar nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 10-06-2002, 06:51

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •