Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 26 prej 26
  1. #21
    If i ruled the world... Maska e GinoTheGodFather
    Anëtarësuar
    01-02-2004
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    313
    Shkarkova edhe programin RemoteShutDown sepse edhe ai eshte shume efikas per ate cfare kerkoj une por problemi qendron qe kur i jep komanden per tu fikur, ai shfaq nje tabele ku thote "connection failed. maybe u dont have administration rights for selected pc. do u wish to logon to this remote computer now?" dhe kur i jep ok, shfaqet nje dritare tjeter me administrator dhe fjalekalim, nderkohe qe kompjuterit ne fjale nuk i kam vene fjalekalim fare. Si shpjegohet?

  2. #22
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Duhet qe kompjuteri qe don te fikesh te jete konfiguruar te polici editori ku te lejohet fikja e atij kompjuteri te fiket nga ty(emri i llogarise qe ke dhe passwordi).Kjo llogari qe ben login duhet te ekzistoje dhe njihet ne kompjuterin qe do fikesh si dhe ne kompjuterin ku ti punon dhe ekzekuton komandat.Perkohsisht caktivizo"simple file sharing".Shiko me kujdes sintaksen e komandave,qe te mos behen gabime ne menyren se si shkruhen.Difektin e ke te polici editori dhe te login.Kerkohet gjithmone te besh login si administrator dhe kjo llogari si administartor te njihet nga kompjuteri ne largesi.Perdorusit e tjere qe kane llogari si "power user""guest" nuk mund ta bejne kete gje pasi nuk e kane kete te drejte nga polici editori,te pakten me default keshtu eshte.Tjeter pune ne qofte se jane bere modifikime per tu dhene kete te drejte ne polici editor.
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  3. #23
    If i ruled the world... Maska e GinoTheGodFather
    Anëtarësuar
    01-02-2004
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    313
    hey ben, arrita te kuptoj afersisht se cfare do te thuash, megjithate jo plotesisht. ne cmenyre mund ta konfiguroj "polici editori"? di ndonje faqe qe e ka te ilustruar dhe me figure ose shpjegoje ne menyre me te detajuar sepse skam pas ndonjehere kontakt me kete lloj problemi. pothuajse te gjithe programet qe kam perdorur arrijne deri ne ate pike ku kerkojne password per Administrator. mos ndoshta ka ndonje password deffault windowsi per administratorin sepse une te gjithe pc qe jane ne LAN nuk i kam password protected, dmth bejne login pa kerkuar password. faleminderit...

  4. #24
    If i ruled the world... Maska e GinoTheGodFather
    Anëtarësuar
    01-02-2004
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    313

    Konfigurimi i kompjuterit ne rrjet

    Ne cmenyre mund ta konfiguroj kompjuterin tim ne menyre qe te kem privilegje administratori ne nje kompjuter tjeter ne LAN
    Ndryshuar për herë të fundit nga edspace : 20-07-2006 më 11:25

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    11-11-2006
    Postime
    2
    ej kush mundet te ma gjen dikush nje program qe ta fik nje kompjuter tjter me ndihmen e rrjetit

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    13-08-2010
    Postime
    154
    po si muna mi fik ne kompjuter kur lidhja eshte wireless

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema të Ngjashme

  1. Lufta III boterore dhe fundi i botes (1)
    Nga forum126 në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 47
    Postimi i Fundit: 13-04-2018, 12:36
  2. Maqedonia e Republikat e liliputanveve shqiptare
    Nga ngutu=ngadal në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 08-04-2009, 19:12
  3. Të dhënat fosile hedhin poshtë evolucionin
    Nga monarku në forumin Shkenca dhe jeta
    Përgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 02-11-2006, 10:34
  4. Kompjuteri Personal: Ditëlindja e 25-të
    Nga Davius në forumin Lajme nga informatika
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 07-08-2006, 11:52
  5. Fetva te dijetareve islame ne lidhje me ceshtjet Islame
    Nga aluando në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 29-03-2005, 14:50

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •