Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 37
  1. #1
    i/e larguar Maska e Homza
    Anėtarėsuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092

    A ju pelqejne kenget popullore?

    Mua me pelqejne mjaft kenget tradicionale alla shqiptarce, dmth kenget me cifteli dhe me fyell te bariut me len shume pershtypje. Kjo mund te ndodhi edhe ngaqe jam ne mergim tash sa mot, se kur kam qene ne shqiperi une me perpara ndegjosha lavatricen duke ber zhurem gjat larjes se rrobave sesa kto kenget tradicionale.

    Per mua Dervish Shaqa mban rrekord, astaj mund te them qe Fatime Sokoli ka qene bylbyli i ciftelise.

    A ndani edhe ju mergimtaret tjere te njejtin mendim me mua dhe cfar kengesh tradicionale alla shqiptarce ju pelqen me shum.

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e hope31
    Anėtarėsuar
    23-11-2002
    Vendndodhja
    ketu
    Postime
    1,054
    thone qe me ato kenge qe je rritur ato kenge te ngelen ne shpirt dhe gjithmone te krijojne emocion te vecante

    edhe mua me pelqen ta degjoj Fatime Sokolin por nuk kam ndonje preference.

    nqs do te rrija tek grupi i kengeve popullore, mua me pelqejne kenget popullore qytetare pothuajse te te gjitha krahinave te shqiperise
    Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
    Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
    :^proton

  3. #3
    i/e larguar Maska e Homza
    Anėtarėsuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Citim Postuar mė parė nga hope31
    thone qe me ato kenge qe je rritur ato kenge te ngelen ne shpirt dhe gjithmone te krijojne emocion te vecante

    edhe mua me pelqen ta degjoj Fatime Sokolin por nuk kam ndonje preference.

    nqs do te rrija tek grupi i kengeve popullore, mua me pelqejne kenget popullore qytetare pothuajse te te gjitha krahinave te shqiperise
    Hope31, jo qe jam rritur me kenge ciftelie mor jo, perkundrazi i kam pas shum inat, nuk mund ti degjosha fare, me para degjosha noj zile dere se kto lloj kengesh ama tani qe jam larg atdheut per nje kohe te gjate cdo gje qe eshte alla shqiptarce mua me duket shum e mire.

    Pastaj kto kenget tradicionale, me cifteli apo fyell, tregojne histori dhe ngjarje te verteta, edhe kto me duken shum te bukur dhe dicka qe edhe mund te mesosh nga to.

    te persh me nje kenge qytetare me cifteli, kto te pelqejne ty si duket.

  4. #4
    i/e larguar Maska e Homza
    Anėtarėsuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Na kenaqen kta moderatoret, po mire qe politika ju ben dem po muzika ca ju ben?

    Na e cungut ket teme fare, me nderrim titulli dhe me fshirje mesazhesh, po na e merzitni kshu vallai.

  5. #5
    H 2 S O 4 Maska e `Ac|D`
    Anėtarėsuar
    13-05-2006
    Vendndodhja
    Kush E Gjen 1000000000000000000 $ :)
    Postime
    96
    HAhahah SHupo Aman Nga MA Gjete Ket Teme Po Si Nuk Pelqehet Muzika Popullore MEr , Kjo Muzike Eshte 1 Opaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa , sssssssssssssssssssss Kalle Cifteli Kalle
    DaNg3r StAy AwAy Fr0m M3

  6. #6
    i/e larguar Maska e Homza
    Anėtarėsuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    Acid cdo gje alla shqiptarce me pelqen, sidomos tashi qe na honger gurbeti shpirtin, a di sa te shpifta me dukeshin dikur kto lloj kengesh o zot me para gjosha traktora e zetora se kto lloj kengesh, ama tashi eshte ndryshe.

    Te tregoj nje te forte, nje dite nje shqipe me makine, shkum ke semafori dhe ai e kishte kasetofonin ne fund the po gjonte Genta Isamailin, une isha duke degju ca kong me cifteli edhe tja leshoj konges Isa Boletini shkoj ke ministri ne londer, per zotin sjom ka rrej.

    Ai e lunte kryt nalt e posht duke gju kongen e Gentes, une bosha si bad boy duke gju kong me cifteli, jom kon ka des gazit ate dite.

  7. #7
    larguar Maska e Silk
    Anėtarėsuar
    28-09-2005
    Vendndodhja
    last summer...
    Postime
    307
    ato qytetaret shkodrane te kenaqin shpirtin, mjafton te mos jene bastardime

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-05-2006
    Postime
    78
    Mire si nodhi kurbeti e ju pelqeu kanga juj burra. Po mos harroni dhe nqs keni qene nje jave ne biruce noshta do t'u kishte hap syte ma pare .

    Une per vete i pelqej shume kenget popullore sidomos ato te veriut. Bile ne shkolle te larte kam pas dhe nje cifteli ne dhome. U mblidhshim e knoshim te pakten neteve te dimrit se veres ishim perjashta.

    Per nja nje jave rrjesht me kishte met ne goje ajo kenga

    " Do te pres percen si djale o moj nene
    Do te ngjesh dhe jatagane o moj nene
    Te marr hakne per vellane o moj nene......"

    Mire boll. Po nuk maj men se per kendohet kenga. E di se eshte labe. E pelqej shume, por sic thash nuk mbaj mend per ke eshte dhe s'e di te gjithe tekstin. A mund ndonjeri te me ndihmoje nqs e di se per ke eshte kjo kenge.

    Une mendoj qe cdo kenge popullore qe kendohet shqip dhe kendon per trimeri dhe heronj eshte kryeveper. Mundohu te kendosh ate kenge dhe do e ndjesh veten me shqiptar. E..... e di qe per shqiptaret ne Shqiperi tingellon pak si e cuditshme por per ne eshte jetik idenditeti yne.

  9. #9
    Argjentinas Maska e ArberXYZ
    Anėtarėsuar
    05-05-2005
    Postime
    867
    ene mu me pelqejn very much lol

    Mo shume konget e veriut, m'duket me t'dhunshme.

    Knej ka Jugu ca konge te Vlores.

  10. #10
    Pro Floodist :D Maska e ino89
    Anėtarėsuar
    19-10-2005
    Vendndodhja
    Elbasan
    Postime
    212
    kenget popullore jane shume te bukra edhe edhe i pelqej sidomos e kenget e mesme

  11. #11
    Wćy ųf tħé Šąwņ Maska e _Elena_
    Anėtarėsuar
    06-02-2006
    Postime
    975
    Me pelqejn kenget popullore,sidomos te jem ne ndonje dasem dhe te ket kllarina
    Ai eshte qejf (martohuni o njerez dhe na beni ndonje ftes) se do me ngelet merak per te shkuar ne nje dasem

  12. #12
    Bebiiiiiii dove je? Maska e TiLoNcE
    Anėtarėsuar
    11-05-2003
    Vendndodhja
    tu bo not
    Postime
    1,116
    Ato te shqipris se mesme YES
    Labe ene te veriut vetem po te jen te perpunume mirrrrrrrr
    o-le-le firma

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-05-2006
    Postime
    78
    Citim Postuar mė parė nga TiLoNcE
    Ato te shqipris se mesme YES
    Labe ene te veriut vetem po te jen te perpunume mirrrrrrrr
    O TiLoNce jepja ti perpunoje Hekuran Xhambali ato kenget e veriut dhe te jugut. Ai bje me mire firzamonikes ne Shqiperi per mendimin tim.

  14. #14
    Bebiiiiiii dove je? Maska e TiLoNcE
    Anėtarėsuar
    11-05-2003
    Vendndodhja
    tu bo not
    Postime
    1,116
    Nordiku1 un s'merem me perpunim kongesh.ngjoj ca gjej kryesisht neper faqet e internetit.Secili ka shijet e veta ne muzik.un nuk thash konget labe jan te shemtuta,thjesht me pelqejn te perpunume.Po ashtu dhe te veriut.S'besoj se ka nevoj per komente kjo shprehje.A.Gace apo nai tjeter i kan sjell kto perpunime sh bukur.

    Dhe un skam nevoj as per perkthys apo avokat qe te flas e jap sqarime per ato qe shkruj une
    o-le-le firma

  15. #15
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anėtarėsuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Me pelqejne shume te gjitha kenget popullore

    Vecanerisht jane disa kenge labe dhe te shqiprise se mesme qe jane perpunuar cik keto kohe dhe kane dale te shkelqyme.. me pelqejne shume
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-05-2006
    Postime
    78
    Citim Postuar mė parė nga TiLoNcE
    Nordiku1 un s'merem me perpunim kongesh.ngjoj ca gjej kryesisht neper faqet e internetit.Secili ka shijet e veta ne muzik.un nuk thash konget labe jan te shemtuta,thjesht me pelqejn te perpunume.Po ashtu dhe te veriut.S'besoj se ka nevoj per komente kjo shprehje.A.Gace apo nai tjeter i kan sjell kto perpunime sh bukur.

    Dhe un skam nevoj as per perkthys apo avokat qe te flas e jap sqarime per ato qe shkruj une
    Pse nxehesh o lal. A pse thashe qe Hekuran Xhambali eshte instrumentisti me i mire ne Shqiperi. E qan firzamoniken dhe nqs e ke inat.

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e SnoW~DroP
    Anėtarėsuar
    05-05-2004
    Postime
    432
    Shumicen po.Ka dhe kenge qe nuk me pelqejne.

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    jo aspak...dje ne makin mami vuri nje kaset popullore (dhe asaj si pelqejn keto keng po e la per gallat, duke me then degjo ca thon se eshte qesharake) pasi degjova nja 30 minuta, i them mamit "ma me dhemb koka' ...."ngaqe ske fletur shume gjume"..."jo jo fleta"..."se di pse, biles sme vjen as uri...mbase nga vapa"...mami nuk foli per nje minute dhe e hoqi kaseten "e ke nga keto kenget popullore'
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga *~Rexhina~* : 14-07-2006 mė 14:15
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e King_Arthur
    Anėtarėsuar
    27-04-2006
    Vendndodhja
    Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
    Postime
    2,411
    Mua Me Pelqejne Shume Jane Kenget E Vendit Tim Dhe Krenohemi Me To

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e dessa
    Anėtarėsuar
    08-05-2006
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    15
    Mua me pelqejn kenget tradicionale shume dhe jam e dhene shume pas tyre i degjoj me kenaqsi

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Polifonia Popullore
    Nga Eni nė forumin Folklori shqiptar
    Pėrgjigje: 27
    Postimi i Fundit: 23-05-2023, 16:43
  2. Muzika popullore ne dileme.
    Nga ChuChu nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 04-05-2009, 16:00
  3. kostumet popullore
    Nga olimpiadisti nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 30-03-2009, 19:27
  4. Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 07-08-2006, 11:24

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •