Close

Rezultati i Sondazhit: Kush e fiton: "Topin e art t botrorit"!

Votues
22. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Cannavaro - ITA

  6 27.27%
 • Maniche - POR

  0 0%
 • Ballack - GER

  1 4.55%
 • Pirlo - ITA

  1 4.55%
 • Zambrota - ITA

  0 0%
 • Henry - FRA

  1 4.55%
 • Buffon - ITA

  0 0%
 • Vieira - FRA

  0 0%
 • Klose - GER

  1 4.55%
 • Zidane - FRA

  12 54.55%
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 19 prej 19
 1. #1
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime

  Kush e fiton: "Topin e art t botrorit"?

  Fantazisti i Francs, Zinedin Zidan, i cili do ta mbyll karriern e tij t lavdishme n finalen e Kups s Bots ndaj Italis t dieln, sht zgjedhur mes emrave t shumt pr t mar mimin prestigjioz t FIFA-s "Topi i art". Fituesi i mimit, i cili i jepet lojtarit m t mir t 32 skuadrave t botrorit, do t shpallet t hnn.

  Emrimet zotrohen nga futbollistt e Italis dhe Francs, t ndjekur nga Gjermania me dy lojtar dhe Portugalia me nj. Katr italian jan emruar nga grupi tekniko-studiues i FIFA-s: portieri Xhianluixhi Bufon, qendrmbrojtsi Fabio Kanavaro, mesfushori Andrea Pirlo dhe mbrojtsi i krahut, Xhianluka Zambrota. Franca, e cila do t prballet me Italin n "Olimpiashtadion", ka tre lojtar t emruar: Zinedin Zidanin, sulmuesin Tierri Henri dhe mesfushorin Patrik Vieira.

  Fantazisti i Gjermanis, Mikael Balak, dhe sulmuesi Mirosllav Klose jan zgjedhur gjithashtu s bashku me Maniken e Portugalis, t cilt do t ndeshen t shtunn pr vendin e tret. "Do t jet e vshtir t shpallim nj fitues ksaj here," - deklaroi Franc Bekenbaueri, presidenti i komitetit organizativ t FIFA-s, pas shpalljes s emrave.

  "E vetmja gj q mund t thuhet, sht se pr her t par nuk ka shum emra t rinj. Un mendoj se nj prej lojtarve t vjetr do ta fitoj at. Mua m plqejn Henri, Zidan dhe Figo, edhe pse ky i fundit nuk sht n list." Fituesi do t zgjidhet nga gazetart e akredituar t FIFA-s dhe do ta shpallin at nj dit pas finales s botrorit q zgjati nj muaj.

  N 2002-shin, "Topin e art" e fitoi portieri i Gjermanis, Oliver Kahn, nj nderim ky q sht celebruar gjasht her q prej 1982-shit. Pr her t par, mimin e ka fituar Paolo Rosi i Italis dhe pas tij Diego Maradona i Argjentins (1986), Salvatore Skilai i Italis (1990) dhe braziliant Romario (1994) dhe Ronaldo (1998).

  Kandidatt pr kt vit jan:
  My silence doesn't mean I am gone!

 2. #2
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  Lukas Podolski eshte shpallur lojtari me i mire i ri, ne Kupen Boterore GJERMANIA 2006.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  My silence doesn't mean I am gone!

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Antarsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,849
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 7 postime
  E meriton Zidane

 4. #4
  Ingj. T.R Maska e Ilove_INTER
  Antarsuar
  28-11-2005
  Vendndodhja
  Under the Bridge!
  Mosha
  32
  Postime
  282
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Boll lojtar pis ... i lazdruar e te gjitha i ka ... por mendoj qe ka qen lojtari me i mire i ri .... mendoj ne C.Ronaldon.... e jo nje Lukas Podolski nejse....  Per lojtarin me te mire mendoje do te jete lufte e treshes Zidane-Cannavaro--Klose....


  Mendimi im Cannavaro
  NeRoAzZuRiPeRSeMpRe

  ...----> O SA MIR ME QEN INTERIST <------...

 5. #5
  ► ☆☆☆ ◄
  Antarsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mmdhe
  Postime
  4,912
  Faleminderit
  47
  64 falenderime n 51 postime
  Ka shume lojtare qe jane te denje per topin e arte te boterorit gjithsesi mendoj se Zidane eshte nje kandidat i forte.

  Per mu mund ta mari Cannavaro ose Pirlo.

  Lindi

 6. #6
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Antarsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  31
  Postime
  1,504
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Maniche, Ballak,Vieira,Henry,Klose, jane shume te mire por une do i kisha larguar me kohe,Zidan dhe pirlo jane shume te mire por ne ndeshjet e para nuk kan qene ata qe duhet te jene prandaj edhe keta mund te largohen qe ne fillim dhe ne finale te ngelin Buffon,Cannavaro,Zambrota, te cilet nga fillimi deri ne ndeshjen me Gjermanin kane luajtur ne nivelin e tyre dhe mendoj qe njeri nga keto duhet te mare,le te jete aj CANNAVARO...

  ps.Shiqoni ju anti-juventinet, futbollistet e Juves kudo jane kandidat pe me te miret ndersa ju vetem shitni "pallavra"
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

 7. #7
  Perjashtuar
  Antarsuar
  29-09-2004
  Mosha
  35
  Postime
  1,474
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga Davius
  Lukas Podolski eshte shpallur lojtari me i mire i ri, ne Kupen Boterore GJERMANIA 2006.

  Edhe une jam dakort me interesitin siper qe lojtari me i mire i ri duhet te ishte C. Ronaldo.

 8. #8
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Antarsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  MERITON ZINEDIN ZIDAN "ZIZU" topin e arte.

 9. #9
  i/e larguar Maska e GL_Branch
  Antarsuar
  02-11-2003
  Vendndodhja
  Arbany
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Une tham qe Henry do ta mer

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Antarsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,849
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 7 postime

  Cool

  Citim Postuar m par nga i_pakapshem
  Edhe une jam dakort me interesitin siper qe lojtari me i mire i ri duhet te ishte C. Ronaldo.
  Gjithashtu bashkohem me parafolesit, favor kjo per vendasit. C. Ronaldo thjesht i papare ne ndeshjet e ketij boterori. Vetem 20 vjec!

  Sa per kta te tjeret, Zidane po shperthen ngadale! Si nje vullkan qe ka 8 vjet pa bere asgje!

 11. #11
  Football Factory Maska e Moltisanti
  Antarsuar
  22-11-2002
  Postime
  1,437
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Futbollisti me i mire i ri , mendoj qe duhet te ishte Philip Lahm.

  Ndersa sa per topin e arte , Pirlo Ose Cannavaro .

 12. #12
  Perjashtuar
  Antarsuar
  29-09-2004
  Mosha
  35
  Postime
  1,474
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga MUAHHH  Sa per kta te tjeret, Zidane po shperthen ngadale! Si nje vullkan qe ka 8 vjet pa bere asgje!
  Zidane eshte nje nga futbollistet me te medhenj, ama kte botror ka lozur vetem nje ndeshje qe te le pershtypje, vetem ate me brazilin!

  Cannavaro per mendimin tim duhet ta marri.

 13. #13
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  30
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  Zinedine Zidane, pasi eshte paraqitur mire kete boteror.
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,539
  Faleminderit
  328
  41 falenderime n 40 postime
  topin arte kete here do e merr ne dore nje portier, pra, ose bufoni ose karlos, me plote merita;

 15. #15
  Ribery Maska e bavarezi5
  Antarsuar
  31-10-2005
  Vendndodhja
  Tetov
  Mosha
  28
  Postime
  1,444
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Zinedin Zidan e meriton topin e arte qe ta perfundoje me se miri karieren.
  Kur njeriu e kupton q nuk sht i ditur, ai ka hedhur nj hap drejt dituris.
  (Mark Tuain)

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,601
  Faleminderit
  3
  2 falenderime n 2 postime
  Zidan e meriton sepse luajne me nje menyre te qarte edhe pa gabime sivjet Franca.

 17. #17
  i/e larguar Maska e Homza
  Antarsuar
  24-02-2006
  Vendndodhja
  Ne kat te siperm!
  Postime
  3,135
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Topi i arte do shkoj tek skuadra fituese ne finale.

  Dmth nqs fito Franca: lojtari me i mire shpallet Zinedine Zidane

  nqs fito Italia, ateher e merr Andrea Pirlo.

 18. #18
  Perjashtuar Maska e Cappuccino
  Antarsuar
  01-12-2005
  Vendndodhja
  N'bisht t'ballanes
  Postime
  311
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Cannavaro e meriton sepse eshte njei nder mbrojtesit defenziv me te fort ne Bote.

 19. #19
  TETOVA Maska e Tetovar
  Antarsuar
  15-02-2006
  Vendndodhja
  Ne zemer te Sharrit
  Postime
  134
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Cannavaro nuk ka konkurence per kete titull se eshte njeshi i kety kampionati,...

Tema t Ngjashme

 1. Lesi: Berisha te mbledhi te djathten
  Nga Brari n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 68
  Postimi i Fundit: 22-01-2004, 05:06

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •