Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 46
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-11-2004
  Postime
  13
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Ku mund tė shkarkoj filma

  Kam nje lidhje interneti satelitore shume te fuqishme dhe me duhet te gjej ndonje web site pa viruse ku te shkarkoj filma shpejt.Filma te huaj te formateve te ndryshme Dvd/Svcd/cdv/divx avi/
  Kam provuar Kazza/Napster/Morfeus por jo rezultative do rrish dite te tera
  dhe kane shume virusa.Me nevoiten nga halli jo nga qefi se kam prinderit pa pune.Kam nje dyqan te vogel videoteke me qera nese ndokush mund te me ndihmoje ju lutem!

 2. #2
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,476
  Faleminderit
  68
  177 falenderime nė 164 postime
  jane ca faqe per shkarkim filmash,jane me anetarsim me pagese
  http://www.downloadshield.com/register.html?
  dhe www.atomfilms.com
  mund te gjesh edhe duke perdorur kerkim te avancuar te alltheweb.com
  http://www.alltheweb.com/advanced?ad...&q=ronin&rys=0 Pasi fut emrin e film te gjitha rezultatet do te dalin si fragmente,pjese filmash dhe jo film i plote
  per dy arsye
  1. shume faqe ne internet nuk e perballojne dot mbajtjen e nje filmi apo disa filmave
  nje skedar filmi mpeg shkon nga 600-800-900 mb(ne varesi te sa ore dhe minuta eshte i gjate filmi)
  2.Qe faqja te mbaje nje film ose disa filma te plote i duhet te beje marrveshje
  me companite e Hollivudit,te nenshkruaje marreveshje copyright dhe distribucioni
  (shperndarje,kjo eshte e shtrenjte dhe i detyron edhe ato faqe qe i kane filmat e plote(qe kane bere dokument marevshjet) ti japin keto filma per shkarkim vetem me pagese dhe asnjehere falas
  ====
  mund te perdoren programe qe mbase mund te te japin mundesine te gjesh filmat dhe shkarkosh nga burime warez
  mediagrab version3,6
  http://eastbaytech.phenominet.com/mediagrab36_down.zip
  ==
  program tjeter abc version 1 per te gjetur video,muzik,libra software
  nga www.frogsoftware.com
  http://dl.winsite.com/files/366/ar2/...util/abc10.zip
  (programi eshte ne rregull,serveri i programit frogsoftware eshte perkohsisht jashte linje
  programi ti jep rezultatet e kerkimit duke u lidhur me serverin-shiko kur serveri te kete ndertuar faqen dhe te jete gjalle dhe pastaj provo programin per kerkim videosh
  ====
  Mund te perdoresh njusgrupet ne kategorine alt.binaries
  shiko per usenet njuzgrups te pacensuruara alt binaries,keto jane me nje pagese te vogel,andej mund te shkarkosh video,muzike,filma
  ===
  Pavarsisht se cfare lidhje ke satelitore apo kabell,maximumi i shpejtesise se shkarkimit te skedareve video do te varet nga shpejtesia e transmetimit upload
  te faqes burim nga ku ti merr videon.Nqs adresa ku ti merr filmin eshte me servis lidhje kabell me shpejtesi 516kb.sek edhe ty maksimumi i shpejtesise se shkarkimit do shkoje deri ne 516kb/sek jo me teper pavarsisht se je me satelit
  Kjo 516kb/sek eshte teorike,praktikisht te serveri i faqes se filmave mund te kete kerkesa nga vizitore te tjere,kjo ben qe shpejtesia te ulet nen 516kb/sek
  ====
  faqe informacioni
  databaza me e madhe ne internet per artiste dhe filma(gjen informacion per cdo film dhe artist duke futur emrin e filmit /artistit ne search)
  http://www.imdb.com/
  psh fut ne search te imdb
  kadri roshi
  rezultati nga imdb

  http://www.imdb.com/name/nm0742930/
  ===
  per dyqanin mund te perdoresh edhe Ebay.com te faqja e ankandeve shiko per vhs video qe shiten ne tufe,(lot) ose (bulk)mund te gjesh oferta 30 cope video me cmim 15 dollare psh
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 23-11-2004 mė 20:41
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Gjermani - Leipzig
  Postime
  148
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 2 postime
  un do ju keshilloja TORRENT. Kerkoni per programin Bitcomet ne rrjetin e internetit apo ne google.nl ska rendesi se ku. Pastaj kerkoni dhe per forume qe kan skedare te tille TORRENT. Keto skedare i hap me Bitcomet. Do pak kohe, megjithate me lidhje satelitore je i qendrueshem te paktene.

  Nuk di mbase dikush mund te te shpjegoj me teper rreth kesaj metode te re. Kjo di une qe perdoret shume ne Evrope dhe Emule.
  "Ju lutem mos ushqeni asnje iluzion. Mua mė vrane dhe keshtu kane vepruar edhe me dy kryetaret tjere te Shoqates sė Shqiptareve "Marko Boēari", te cilet vdiqen, edhe keta, nga "leuēemia". Keto fjale ua kam thene edhe miqve te tjere te mij"...
  Fjalet e fundit te Aristidh Kola-s

 4. #4
  mos e luaj; I DEBUAR! Maska e qoska
  Anėtarėsuar
  17-05-2004
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  837
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Torrent eshte fjala e fundit ne peer-to-peer application eshte nje menyre downloadimi per te mos bllokuar rrjetet LAN sic ben kazaa qe e mbyt te gjithe rrjetin kur fillon te punoje.
  Me mbyt dua te them qe perdor sa me shume bandwidth te kete mundesi si ne download dhe upload.
  Torrent ben te mundur si edhe emule qe filet qe downloadohen te ndohen ne copa te vogla dhe te marresh pjese te ndryshme nga vende te ndryshme qe sjell dhe te miren qe te mos varesh vetem nga nje person per ate qe po shkarkon dhe nuk varet nga servera sic eshte emule por vetem me adresa qe jane nga kompjutera direkt.
  Per punen e serverave nuk jam shume i sigurte qe i perdor apo jo ose i perderor ne menyre transparente nga userat mbase ndonje ketu ne forum mund ta sqaroj me mire.
  Dhe gjithe kjo qe thashe me siper sjell shpejtesi me te medha downloadimi dhe mos bllokim te rrjetit dhe te gjithe jane te kenaqur edhe administratoret e rrjeteve

 5. #5
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  35
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Mė shumė mbi bittorrent (shkurt torrent) mund tė lexosh nė kėtė temė qė ka hapur Xemlo.
  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=41059

  Mėnyra tjetėr pėrveē programeve P2P ėshtė MIRC. Ka avantazhin se vetem shkarkon, pa detyrim tė ngarkosh. Disavantazhi ėshtė se ka shumė njerėz qė e pėrdorin dhe zakonisht duhet tė presėsh nė radhė. Shpejtėsia varet se nga kush e merr, por kur bėn fjalė pėr filmat, qė zėnė shumė vėnd, po more 1 ditėn je me fat.
  Edi

 6. #6
  ABSOLUT JUSTICE Maska e Piranha
  Anėtarėsuar
  11-07-2004
  Vendndodhja
  Ikur drejt forumeve te lira
  Postime
  478
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  UNE PER VETE FILMAT I SHKARKOJ NE e-mule DHE I SHKARKOJ ME CILESI E LARTE DHE BRENDA 2 DITEVE...TE GJITHE FILMAT E FUNDIT NE TE GJITHA GJUHET.....

 7. #7
  63n700 Maska e werewolf
  Anėtarėsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Rome
  Mosha
  34
  Postime
  164
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  provo njehere shareaza, per te shkarkuar, eshte p2p, (http://www.shareaza.com) multinetwork, lidhet me Gnutella2, Gnulella dhe, edonkey2000.
  Ose meqenese ke internet te shpejte, perdor me mire WinMx (http://www.winmx.com)
  The truth may be out there, but lies are inside your head.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Lorencone
  Anėtarėsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  E di vete ti ska nevoje ta them une :)
  Postime
  183
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Me e mira eshte te shkarkosh programin DC++ nga www.dc++.com dhe atje lidhesh me shume e shume huba pershembull atje ke edhe hub shqiptare ku ke qindra filma shqiptare gjithashtu edhe kenge
  adressa e hubit eshte www.albanian-hub.tk nga website i tyre mund te shkarkosh programin ne gjuhen shqip http://www.geocities.com/besnikriu/HUBI/PROGRAME/Ny.zip
  per tu lidhur me hubin duhet te share(ndash gjera me te tjeret ) 5 gig
  Per me shume informacione shko tek website i tyre shpresoj te ndihmova ndopak
  Tjeter menyr ke http://linkmaster.uw.hu/ ku te jam shume linke filmash
  paswordin e merr po ne website me ane te udhezimeve qe te japin

 9. #9
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  30-05-2004
  Vendndodhja
  Ministria e Mbrojtjes Se Republikes Demokratike te Shqiperise
  Postime
  1,499
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Si kopjohen nje video kur vjen nga nje video server?

 10. #10
  Anagramisti Maska e Mister Enigma
  Anėtarėsuar
  06-08-2004
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Mosha
  43
  Postime
  2,636
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Pasi po pėrmendin shumica programe pėr "file sharing" atėherė unė do tė them se as me eMule as me BitTorrent as me shumė tė tjera s'kam pasur fat tė marr diē. Vetėm me Kazaa Lite Tools ++ 2.7.0. Kėtė tė fundit ta preferoj unė.
  Kodi:
  Eja ta bėjmė bashkė njė anagram por kujdes se mos po anagramohemi edhe vetė 

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Lorencone
  Anėtarėsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  E di vete ti ska nevoje ta them une :)
  Postime
  183
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  me right click

  Citim Postuar mė parė nga Artan Zaloshnja
  Si kopjohen nje video kur vjen nga nje video server?
  me ane te right click copy to folder ose po pate flashget copio linkut dhe vendose ne flashget

 12. #12
  www.trebit.com Maska e Xemlo
  Anėtarėsuar
  20-09-2004
  Postime
  460
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Bittorrent eshte shume shume menyre e mire sidomos kur ke nje lidhje te shpejte.Te keshilloj ate.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Xemlo : 29-11-2004 mė 12:06

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-11-2004
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  DC++ me i miri pa pritje,1 cd 700MB ne 30min 1 dvd ne 4 ore.Mire qe paske satelit po c'lidhje ke,te leverdis?Ne download eshte mire po ne upload do dialup.

 14. #14
  http://www.tropoja.org
  Anėtarėsuar
  30-10-2002
  Vendndodhja
  England[SE]
  Mosha
  32
  Postime
  391
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  flori ke te drejt por duhet te shares files dhe users perdorin slot limits.

  O Azem shqipe malsie,
  Per ty loti na ka hije.

 15. #15
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,476
  Faleminderit
  68
  177 falenderime nė 164 postime
  Flori ai sateliti qe permend ai meldini eshte shume i shtrenjte
  jane lidhje T1 dhe T2 1.54 mb/sek,2mb/sek,5mb/sek ka edhe T3 qe shkon deri44 mb/sek,ne upload nuk shkojne me shume se 33kb/se nepermjet linjes se telefonit
  cmimi me i lire mund te shkoje 350 $ ne muaj
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-11-2004
  Postime
  13
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  per te pasur nje informacion fiori. (lidhja shkon ne 512kb download dhe 128kb upload)

 17. #17
  G J I G A N D I Maska e Nickmaster
  Anėtarėsuar
  25-11-2002
  Vendndodhja
  San Francisco
  Postime
  183
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  provo LimeWire 4.8
  shkarkoje me poshte...

  __ http://rapidshare.de/files/744514/LimeWireWin.exe.html __
  *Software is like sex...it's better when it's free.*

 18. #18
  LAMO Maska e Lamo
  Anėtarėsuar
  17-04-2005
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  31
  Postime
  31
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Thumbs up

  Une Te Keshilloj Te Shkarkosh Warez Program I Papare.Mund ta gjesh tek www.download.com

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Tom_Sojeri
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  andej kendej Gjithandej
  Mosha
  32
  Postime
  82
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Per filma dhe programe eshte warez. sa per muzike njeshi eshte WINMX.

 20. #20
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,476
  Faleminderit
  68
  177 falenderime nė 164 postime

  Ku mund te shkarkoj filma

  Disa faqe per te shkarkuar filma
  http://www.muviez.com.kerkon regjistrim.Futet nje email fallco.Filmat jane ne seksionin e shkarkimeve.
  Per te shkarkuar filmat ne kete adrese: http://www.powow.com/sexydesktop/Movie.htmperdoret programi cs stream down http://stream-down.cocsoft.com/download.html
  Klikohet njehere ne nje titull filmi te faqja.Pastaj klik lart ne browser ne File/properties.Kopjon adresen e filmit.Hap programin.Klik ne butonin + dhe ok.
  Filmi do filloje te shkarkohet.
  Videot muzikore ne yahoo.http://music.yahoo.com/musicvideos/Mund te gjesh video muzikore me cilesi te larte.Shiko per alfabetin lart per te zgjedhur artistin. Videot qe shikohen mund te shkarkohen duke perdorur programin hero video rekorder http://www.topdownloads.net/software/view.php?id=10217
  Shikoni pjese te filmave me te rinj ketu http://www.apple.com/trailers/
  Shikimi i filmave nga faqet e yahoose dhe apple kerkon lidhje te shpejte broadband ose kabell.Me lidhje dial up veshtire te punojne.
  http://has.it/onlinecinema Te kjo faqe,klikohet ne online cinema.Kerkon regjistrim.
  Futet nje email fallco.Shkohet ne seksionin e shkarkimit.Ka shume linksa per shkarkim filmash te plote.
  Ca video per hacking http://phreaknic.wilpig.org/?C=S&O=A
  Pjese filmash te shkurtera http://movies12.archive.org/
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •