Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 13 prej 13
 1. #1
  At'qivia Maska e Flori
  Anėtarėsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiranė, Albania
  Mosha
  29
  Postime
  2,560
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  Fjalor Shqip - Anglisht - Shqip

  Pershendetje

  dikur ne nje sall interneti kam pas perdorur nje fjalor anglisht shqip por nuk di ku mund ta gjej , nqs ndo kush nga ju ka ndonje informacion mund te me ndihmoni per ta gjetur !

  Flm
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 2. #2
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,495
  Faleminderit
  68
  178 falenderime nė 165 postime
  Kush ka skaner ne shqiperi mund ta krijoje fjalorin qe eshte liber ne format pdf.
  A del ndonjeri vullnetar ta beje.E ngarkon si skedar pdf ne ndonje faqe rapidshare ose megaupload per ta marre.Eshte shume e thjeshte te behet,kerkon nje mbasdite te behet.Skam liber fjalor se do e kisha bere vete.Ai fjalori i argjirose eshte fjalor koti.Lingvosofti jo keq.Fjalor i mire ka qene nje ne kopertine blu nga Ilo Stefanllari 120 mije fjale me duket.Po u bera mbare te shkoj ndonje dite ne nju jork mos e gjej fjalorin e Ilos ne ndonje dyqan andej dhe po e bej,
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 02-06-2006 mė 21:24
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 3. #3
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  30
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime nė 16 postime
  Flori ke nje fjalor tek ky link: Shkarko
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Jano
  Anėtarėsuar
  09-09-2006
  Vendndodhja
  Bukuresht
  Postime
  44
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Fjalor elektronik anglisht -shqip...

  A ekziston ndonje fjalor elektronik anglisht-shqip dhe shqip-anglisht ?
  Qofte program qe mund te zbritet qofte ne shitje. Faleminderit !
  Feja e shqiptarit eshte shqiptariA

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e cikita
  Anėtarėsuar
  12-05-2006
  Postime
  117
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  pershendetje,

  kam une nje fjalor ectaco. me ler nje adrese email ne mp dhe ta dergoj.

  kalofsh mire!

 6. #6
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  30
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime nė 16 postime
  Nese kerkon nje fjalor per ta instaluar ne PC dhe me pas ta perdoresh vizito kete TEME.

  Per Fjalor Elektronik (xhepi):  Vizito kete FAQE
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Jano
  Anėtarėsuar
  09-09-2006
  Vendndodhja
  Bukuresht
  Postime
  44
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Hi Clay !

  Citim Postuar mė parė nga ClaY_MorE
  Flori ke nje fjalor tek ky link: Shkarko
  Faleminderit per ndihmen Clay ! E shkarkova kete fjalorin, por nuk di me ca programi ta hap. Kompjuteri im eshte shume i varfer nga programet. Kam Windows XP.
  Nuk kam as Microsoft Office.

 8. #8
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  30
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga Jano
  Faleminderit per ndihmen Clay ! E shkarkova kete fjalorin, por nuk di me ca programi ta hap. Kompjuteri im eshte shume i varfer nga programet. Kam Windows XP.
  Nuk kam as Microsoft Office.

  Perdoret shume kollaj, nuk do asnje lloj programi.
  Thjesht instaloje e kalofsh mire ne pranine e tij
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e che_guevara86
  Anėtarėsuar
  21-02-2006
  Vendndodhja
  verdalle anej ktej
  Postime
  641
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Benseven ka dhene nje mendim shume te mire persa i perket ngarkimit te fjaloreve ne format pdf . Megjithate Benseven me cfare menyre mund te besh nje fjalor pershembull e ka shume te nevojshme fjalorin Italisht Shqip dhe anasjelltas si mund ta realizoj nje fjalor te tille ose me mire ate fjalor qe kam ne shqiperi a mund ta bej me pdf dhe pyetja qendronte se si mund ta kerkoj fjalen qe dua dhe si do dali pergjigja ose me mire perkthimii fjalessss . Meqe ra fjala ka ndonjeri fjalor Italisht Shqip . ....

 10. #10
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,495
  Faleminderit
  68
  178 falenderime nė 165 postime
  Cdo fjalor liber ka ndarjet sipas shkronjave.Nje fjalor dy gjuhesh liber anglisht shqip dhe shqip anglisht nqs ekziston i tille ka ndarjen ne 2 pjese te medha dhe formati pdf i jep ne renditje identike sipas librit.Nje gje eshte e sigurte qe formati pdf siguron cilesi te shkelqyer,pasterti shkronjash,ka funksione "zoom in" per te zmadhuar tekstin sipas deshires.Per te gjetur kuptimin e nje fjale pa patur nevoje te besh "scroll down",dmth te levizesh ashensorin anesor te faqes te germa dhe fjala,mund te behet shume lehte.Kur hapet fjalori ne PDF,klikohet lart ne Edit.Ne menu klik ne "Find"(gjej).Aty fut fjalen qe do i gjesh kuptimin.Psh do gjesh kuptimin e fjales "complex"Atehere ne Find fut complex dhe klik ne next. Shiko figuren me poshte. Rezultati ne figuren tjeter ne postin ne vazhdim.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 11. #11
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,495
  Faleminderit
  68
  178 falenderime nė 165 postime
  Tani shiko rezultatin,pasi klikove ne NEXT te figura me poshte.Fjala complex do te dali perpara syve ne sfond blu(highlight).Funksioni Find(gjej) ne adobe acrobat reader ka shume vlere per te gjetur shpejt nje fjale ne nje dokument pdf si dhe ne raste fjalorash pdf per ti gjetur kuptimin nje fjale shume shpejt.
  Imagjinoje nje fjalor liber ne pdf ne 600 faqe.Nje fjale me funksionin Find mund ta gjesh ne 2-3 sekonda,te kursen kohe.E rendesishme eshte qe fjala ne Find te futet shume korrekt,pa gabime ortografike.Psh fjala complex eshte korrekt,fjala compleks eshte gabim,per pasoje akrobat reader te jep rezultatin qe nuk ka gjetur ndonje fjale te tille.
  Programe per te hedhur fjalora liber ose libra te tjere,teknike artistike ne format pdf ke ketu.http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=3925
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-03-2003
  Vendndodhja
  Diku nėpėr Botė
  Postime
  538
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  gabimisht e postuar !!!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga DriniM : 15-10-2006 mė 17:58

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Anėtarėsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,756
  Faleminderit
  0
  12 falenderime nė 12 postime
  Me respekt
  rtp-ja


  ps. "........Te gjithe kane te drejte te mendojne..
  por ka shume njerez qe i kursejne mendimet!"


Tema tė Ngjashme

 1. Germat dhe fjalet shqipe ne anglisht
  Nga Albo nė forumin Gjuha shqipe
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 16-02-2018, 01:29
 2. Shqiptaret qe flasin anglisht midis tyre
  Nga FTN_2004 nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 41
  Postimi i Fundit: 09-11-2008, 15:43
 3. Si e bera anglez...Lasgushin e madh
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Enciklopedia letrare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-09-2005, 00:54
 4. Fan S. Noli si burre fetar
  Nga Sokrat K. Dhima nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 10-10-2003, 17:28

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •