Close

Rezultati i Sondazhit: Qfar lloje te lojrave preferoni me se shumti

Votues
22. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • Strategji

    10 45.45%
  • Akcion

    15 68.18%
Sondazh me disa zgjedhje
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 32 prej 32
  1. #21
    RebeL AnGeL /IrC STaFF Maska e angel_guy
    Anėtarėsuar
    04-08-2002
    Vendndodhja
    Hic
    Postime
    322
    Votova per te dyja dhe action dhe strategy , por mos te harrojme se nqs se flasim ne numer shumes jan action - adventure dhe RPG ato lojra qe luhen me teper . Kur flasim per strategji flasim per disa persona te avancuar nga lojrat , sepse shumica as qe nuk e merr mundimin te luaje lojra qe te vrasi trurin . Un qe ju flas jua paraqes me fakte sepse vet un merem me istalimet e ketyre te fundit , administroj rreth 4 qendra interneti nga ana software - hardware dhe shikoj kerkesat qe kane njerezit sot . Nje nga lojrat me te pelqyera deri me sot mund te permend kto emra 1 Hitman Blod money | 2 Prince of persia The to thrones | 3 Devil May Cry 3 . Persa i perket ketij te fundit devil may cry 3 kush e ka luajtur per playstation 2 e di vete se cfare loje per ato qe jane ne kerkim te emocioneve ne lojra u a sygjeroj keto lojra per pc . Nuk ua rekomandoj P - of persia the to thrones me karte grafike 120 mb qofte nvidia 5200 , ose ati 128 seria 9250 . Nqs se kerkoni grafike , ekonomi si dhe rezultat ne lojrat e fundit ju sygjeroj keto karta qe nuk jane dhe te shtrenjta nvidia FX 5500 256 mb si dhe ATI radeon X 1300 256 mb .
    DasHuRia PerBeheT NgA dY PjeSe NdJeNjaT DhE PreKjA

  2. #22
    Me qe perdore fjalen ekonomoike , sa leke (ose euro ) bejne ato kartat.Un sapo bleva nje fx 5200 dhe me duket se akm bere gabim.

  3. #23
    eKoSoul Maska e Gerdi
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    echoKinetics
    Postime
    906
    nuk eshte gje karta qe ke marr, persa i perket asaj ke harruar te vesh shume tipe te tjera lojrash, un personalisht me pelqejne lojrat RPG- action/adventure MMORPG(massive multiplayer online role-playing game) lojrat si hitman dhe splinter cell qe kerkojne me shume stealth dhe lojrat horror si resident evil etj

  4. #24
    Ego? Superego? Maska e Harakiri
    Anėtarėsuar
    07-10-2004
    Postime
    638
    Citim Postuar mė parė nga Ditmir Zhuka
    Me qe perdore fjalen ekonomoike , sa leke (ose euro ) bejne ato kartat.Un sapo bleva nje fx 5200 dhe me duket se akm bere gabim.
    Une kam te njejten karte. Eshte pak e vjeter (edhe kur e bleva une, afersisht 2 vjet me para ishte e vjeter) por punen e ben. Mua me ka habitur qe kjo karte punon me lojera qe media thone kerkojne nje videokarte bishe.

    Disa lojera te fundit qe une kam provuar dhe qe cuditerisht punojne mjaft mire (30 fps+) me FX 5200:
    Max Payne 2
    Area 51
    Half Life 2/ Counter Strike Source (me ka habitur me shume nga te gjitha)
    World of Warcraft (grafiket e kesaj loje nuk jane ndonje cilesi e larte por megjithese te thjeshta, jane thurur mjeshterisht)
    Call of Duty 2

    Sa per sondazhin, votova per (Real Time) Strategji. Nuk mendoja se strategjia ishte lloji qe me pelqente me shume por sapo u kujtova qe kam 4 vjet qe luaj Warcraft III...
    "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

  5. #25
    Citim Postuar mė parė nga Harakiri
    Une kam te njejten karte. Eshte pak e vjeter (edhe kur e bleva une, afersisht 2 vjet me para ishte e vjeter) por punen e ben. Mua me ka habitur qe kjo karte punon me lojera qe media thone kerkojne nje videokarte bishe.

    Disa lojera te fundit qe une kam provuar dhe qe cuditerisht punojne mjaft mire (30 fps+) me FX 5200:
    Max Payne 2
    Area 51
    Half Life 2/ Counter Strike Source (me ka habitur me shume nga te gjitha)
    World of Warcraft (grafiket e kesaj loje nuk jane ndonje cilesi e larte por megjithese te thjeshta, jane thurur mjeshterisht)
    Call of Duty 2

    Sa per sondazhin, votova per (Real Time) Strategji. Nuk mendoja se strategjia ishte lloji qe me pelqente me shume por sapo u kujtova qe kam 4 vjet qe luaj Warcraft III...
    Atehere paskam bere mire qe kam blere fx 5200 , by the way ca eshte ajo 30 fps+ ?

  6. #26
    Ah se harrova sa $ e bleve karten?

  7. #27
    Ego? Superego? Maska e Harakiri
    Anėtarėsuar
    07-10-2004
    Postime
    638
    30 fps (frames per second) do te thote qe ne loje, brenda nje sekondi shihen 30 imazhe te ndryshme ose loja leviz me 30 imazhe ne sekond. Pra sa me shume imazhe (ose sa me e larte fps) aq me "lemuar" levizin gjerat ne loje. + qendron per "me lart", dmth 30 fps e me lart. Ne mos gaboj 60 fps eshte shpejtesia e deshirueshme. Une kam ca kohe qe e kam blere karten keshtu qe s'jam shume i sigurte per cmimin. $150-200 dicka e tille.
    "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

  8. #28
    At'qivia Maska e Flori
    Anėtarėsuar
    12-03-2004
    Vendndodhja
    Tiranė, Albania
    Postime
    2,551
    me shum luaj me aksion se ato me strategji te fiksojn fare :P
    Femra ne Sex:
    Akmerikanka: o yes o yes
    Gjermanja: ja gut ja gut
    Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

  9. #29
    RebeL AnGeL /IrC STaFF Maska e angel_guy
    Anėtarėsuar
    04-08-2002
    Vendndodhja
    Hic
    Postime
    322
    cuna kartat varjojn si dhe nga cilesia e kartes ashtu dhe cmimi psh per 256 ka nga 100 euro ka 90 ka 150 ka dhe 120 . Keni sisteme Pci keni 256 normale . Per me teper info do tju bej nje liste me llojin e kartes grafike dhe cmimin si dhe specifikimet e tyre .
    DasHuRia PerBeheT NgA dY PjeSe NdJeNjaT DhE PreKjA

  10. #30
    PO presim listen!

  11. #31
    Ej legacy te ka humbur lista?

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e llegenda
    Anėtarėsuar
    26-02-2007
    Postime
    42
    Lojerat me te preferuara per mua jan : Strategjike dhe Akcion,dhe me te dalluara dhe qe luaj ma teper jane: Counter Strike 1.6 dhe Return To Castle(Wolfenstein).
    ...::Presheva Online::...
    ...::Internet Service Provider::...

    Preshevalee Lind,Kurr Nuk Bėhesh

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

  1. Cilėn pije freskuese preferoni ?
    Nga km92 nė forumin Votime dhe sondazhe
    Pėrgjigje: 113
    Postimi i Fundit: 18-02-2024, 12:03
  2. Cfarė ngjyre preferoni nė rroba ...??
    Nga Piskavica_ nė forumin Bukuri dhe estetikė
    Pėrgjigje: 148
    Postimi i Fundit: 16-11-2023, 14:49
  3. Mbi 1000 programe lojrash falas
    Nga benseven11 nė forumin Lojra nė kompjuter
    Pėrgjigje: 18
    Postimi i Fundit: 26-12-2011, 05:22
  4. Cilėn organizatė rinore preferoni?
    Nga GJENERALI nė forumin Votime dhe sondazhe
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 21-07-2006, 21:30
  5. Cilin instrument muzikor preferoni?
    Nga Kryeplaku nė forumin Votime dhe sondazhe
    Pėrgjigje: 45
    Postimi i Fundit: 27-04-2006, 07:38

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •