Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 38
  1. #1
    谷ஜ๑۩۞۩๑•谷ஜAuGuSt ๑۩۞۩๑•谷ஜ Maska e AuGuSt_
    Anėtarėsuar
    20-06-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    1,090

    A Duhet Te Themi "Te Dua" Ne Nje Lidhje .?

    A Duhet Te Themi "Te Dua" Ne Nje Lidhje .. sepse shpesheher kemi vene re qe shume meshkuj apo femra te shprehurit e ndjenjave e quajne hipokrizi dhe ka raste qe meshkujt apo femrat duan ta degjojne kete fraze "Te Dua " Si e shpejegoni kete ..?

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-04-2006
    Vendndodhja
    Prishtine
    Postime
    397
    Une per vete urrej nje gje ne nje lidhje vetem nje gje nese une i them dikujt te dua dhe ai me kthe dhe une ty,kjo gje mi ngre nervat.
    Dhe dicka mendoj se fjala te dua ka rendesi po jo aq te madhe nje njeri mund te thote te dua cdo minut po te mos e deshmoj kete gje me vepra,andaj per mua veprat e nje njeriu vlejn me shume se nje TE DUA.
    Ne se njerezit flasin keq per mua: Ta dinin c'kam thene une per ata: Do te flisnin edhe me keq.---JM

  3. #3
    ga ga Maska e bunny
    Anėtarėsuar
    09-06-2003
    Vendndodhja
    U.K
    Postime
    935
    Sado qe mendoj qe veprimet tregojne me shum se fjalet- po ashtu mendoj qe edhe fjala rendon- me pelqen ta degjoj/ashtu si me pelqen ta them. Pasi plus veprimet qe ben, kjo fjala thjeshte e ploteson te gjithen

    Por ama jo cdo ore e minut...si cdo gjithcka edhe kjo eshte me karar/kohe te duhur edhe me e rendesishmje kur me te vertete e djen per ta thene- edhe nuk po e thuaj per hire te situates ..
    How can she fall, if there is no one there to catch her

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Renegata
    Anėtarėsuar
    05-01-2006
    Vendndodhja
    perbri me ke
    Postime
    296
    duhet thene,por jo ore e cast.kur???Ka momente qe e ndjen thellesisht ndjenjen per shokun a shoqen dhe shprehja e ndjenjave duket sh e natyrshme dhe e vertete(jo sa per te kalu rradhen).Mund mos jene te shpeshta keto momente,por kur ndodhin do te thote shume.

  5. #5
    lepurushe Maska e bebushja
    Anėtarėsuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    N18-1HG
    Postime
    1,886
    Citim Postuar mė parė nga AuGuSt_
    A Duhet Te Themi "Te Dua" Ne Nje Lidhje .. sepse shpesheher kemi vene re qe shume meshkuj apo femra te shprehurit e ndjenjave e quajne hipokrizi dhe ka raste qe meshkujt apo femrat duan ta degjojne kete fraze "Te Dua " Si e shpejegoni kete ..?
    Mendoj se duhet then vetem atehre kure e ndjen .
    "te dua"perseritet me shum ne nje lidhje kure kjo lidhje seshte shum ok.
    Jam e mendimit se kure kete "te dua"e shprhe me veprimeeshte me e duhura
    Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e lindita_swe
    Anėtarėsuar
    17-05-2006
    Vendndodhja
    ne Suedi
    Postime
    4
    pershendetje,,,unė jam Arlinda nga swe dhe kam njė problem me frajerin tim,,
    Unė kam lind ne swe dhe jam rrit ktu,,gjithashtu edhe frajeri im,,por fjala te dua don me thon shum tek unė...Fjalen te dua ne gjuhen shqipe tingllon shum diqka extra kur te me thon te dua ne gjuhen embel shqipe sa ne gjuhen suedeze,,,,,Aj shpesh here me thot Jag älskar dig ne gjuhen shqipe qe don em thon Te duaa,,dhe kur te me thont ne gjuhen suedeze athere e marr si hajt se send nuk ke ,,aa kur te me thot ne gjuhen shqipe te duaa,,athere ju afrohem dhe ee kqyri ne sy athere ma koq shpirtin kur te ndegjoj shqip (trupi me tu rrqeth ) heheh lol ju pershendes Arlinda

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anėtarėsuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovė
    Postime
    4,216
    Ēdo fjale duhet thene atehere kur e ka kohen dhe vendin, jo vetem sa per ta thene. Shprehja e dashurise ndaj personit te gjinis tjeter plotesohet me fjalen TE DUA, sepse nese vetem e ben veprimin pa e thene me fjale, sikur mbetet dicka ne gjysme, sikur je e/i interesuar vetem per kontaktin fizik, qe mendoj se ne dashuri nuk e ka vendin. Pra sikur u tha, gjithecka me karar.
    Arlinda, eshte plotesisht e vertete se disa fjale i themi shume me lehte ne gjuhen tjeter dhe mua se paku me ngjan sikur nuk themi asgje, apo thjeshte e themi ashtu kot. Por ne shqip, patjeter se tingellon shume me fuqishem, shume me ndjeshem dhe shume me thellesisht perjetohet.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Poeti : 18-05-2006 mė 08:45
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

  8. #8
    New York Maska e mario_kingu
    Anėtarėsuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    fjala te dua dicka personale
    kam ven re veten ne gjuhen shqipe se kam then kur se sma zen fjalet ne gjyhen
    english e them cdo cast np per mua

    por shqipe ehste dicka qe po e thash do e ndjej
    Partizoni

  9. #9
    Perjashtuar Maska e Prototype
    Anėtarėsuar
    10-05-2002
    Postime
    1,450
    Sigurisht qe duhet ta themi . ceshtja eshte qe duhet ta themi ne momentin e duhur , jo pasi te jete teper vone .
    Por me shume duhet ta "themi" me vepra .....

  10. #10
    Perjashtuar Maska e MICHI
    Anėtarėsuar
    14-09-2004
    Postime
    1,537
    talking is cheap. Me mire me vepra nqs ndjeni gje, flisni me vepra.

  11. #11
    echo Maska e Dara
    Anėtarėsuar
    30-11-2005
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    694
    "Fjalet e teperta jane fukarallek". Nje here per Vitin e Ri mjafton :P, me shpesh behet bajat
    My whores left me no time to get married.

  12. #12
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga AuGuSt_
    A Duhet Te Themi "Te Dua" Ne Nje Lidhje .. sepse shpesheher kemi vene re qe shume meshkuj apo femra te shprehurit e ndjenjave e quajne hipokrizi dhe ka raste qe meshkujt apo femrat duan ta degjojne kete fraze "Te Dua " Si e shpejegoni kete ..?

    Me thene t'drejten mua po nuk ma thane qe ne pike t'sabahut fjalen "Te Dua" nuk cohem hic. E bej pushim me nje fjale .
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  13. #13
    femmedecarriere Maska e Visage
    Anėtarėsuar
    27-04-2006
    Vendndodhja
    LarG ... aty ke veriu i veriut
    Postime
    588
    Fjala TE DUA ka vendin e vet ne nje lidhje, dhe besoj se duhet thene.
    Por nese dikush fillon edhe ma thote shpesh e urrej, sidomos shpesh edhe ne fillim - tregon qe ky njeri eshte mesuar me kete fjale dhe e thote vend e pavend.

    Mendoj, se te thuash fjalen Te Dua dikujt dhe ta thuash me gjithe kuptimin e fjales, eshte e veshtire dhe merr kohe.

    E shof fjalen te dua si nje fjale "te shenjte" qe duhet perdorur vetem atehere ku duhet.

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anėtarėsuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    duhet thene si jo.
    ...madje kur je duke filluar nje sherr te madh, i paraprin me: "Honey, I love you, but........" e vijojne bubullimat masandej.

  15. #15
    ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
    Anėtarėsuar
    20-01-2003
    Vendndodhja
    Jabanxhi
    Postime
    1,899
    Varet cfare drejtimi merr ajo lidhje.

    Por ne pergjithesi fjala "TE DUA" egziston dhe perdoret ne cdo lidhje,nese n uk do perdoresh nuk do quhesh "Lidhje" por thjeshte "Shoqeri"
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dj-GabrieL : 18-05-2006 mė 13:48
    Feel the pump √

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e Cun_Pogradecar
    Anėtarėsuar
    18-05-2006
    Vendndodhja
    uk
    Postime
    6
    mendimi im fjala te Dua duhet then por varet se kur e thu
    kur dashuro apo kur mashtrro

  17. #17
    Njeriu duhet te jete i sinqerte ne lidhje. Nese e ndjen, duhet ta thuash, cfare do qe te jete, jo me te shprehesh dashurine.

    Lidhja nuk eshte gjeegjeze!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gogla e Kuqe : 18-05-2006 mė 14:54

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    13-05-2006
    Postime
    42
    Citim Postuar mė parė nga AuGuSt_
    A Duhet Te Themi "Te Dua" Ne Nje Lidhje .. sepse shpesheher kemi vene re qe shume meshkuj apo femra te shprehurit e ndjenjave e quajne hipokrizi dhe ka raste qe meshkujt apo femrat duan ta degjojne kete fraze "Te Dua " Si e shpejegoni kete ..?
    Shprehjen "Te dua" shume me mire mund ta themi me vepra ,dhe nese kjo ndodhe nuk ke nevoje ta thuash me fjale.

  19. #19
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga rrapi_02
    Shprehjen "Te dua" shume me mire mund ta themi me vepra ,dhe nese kjo ndodhe nuk ke nevoje ta thuash me fjale.

    Rrap ,

    Si do e tregosh me vepra ti psh ?
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    13-05-2006
    Postime
    42
    Citim Postuar mė parė nga PINK
    Rrap ,

    Si do e tregosh me vepra ti psh ?
    Flm per pyetjen.

    Nese e don -sinqerisht e don -te gjitha i ke thene.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Mosmarrėveshja nė lidhje me “SAKALEJN”-IN
    Nga faruk9 nė forumin Komuniteti bektashi
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 13-06-2009, 06:39
  2. Tė dhėnat fosile hedhin poshtė evolucionin
    Nga monarku nė forumin Shkenca dhe jeta
    Pėrgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 02-11-2006, 10:34
  3. Bashkim Gazidede prononcohet nė media pėr ish-detyrėn si kreu i SHIK
    Nga Brari nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 01-11-2006, 13:17
  4. Vendet arabe dhe perendimi
    Nga Eni nė forumin Problemet ndėrkombėtare
    Pėrgjigje: 67
    Postimi i Fundit: 10-09-2003, 08:47

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •