Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 45 prej 45
  1. #41
    Manchester Maska e -Alda-
    Anėtarėsuar
    13-07-2007
    Vendndodhja
    London
    Postime
    646
    Kam qene nje here te kisha e Lacit para 10 vitesh.Kishte me qindra njerez qe shkojne atje dhe nuk shkojne thjeshte por qe kane nje besim te thelle qe aty ndodhin mrekullira.Njerez tregojne per mrekullira qe kane ndodhur dhe ndodhin aty dhe qe kane pas rastin te jene vete prezent.Natyra ime e ka te veshtire te besoj dicka pak te cuditshme qe aty mund te ndodhin mrekullira kur vete nuk kam qene prezent per te pare te pakten nje mrekulli te vetme.Nje besimtar duhet te besoj qe aty ndodhin mrekullira se vete Bibla apo Kurani flet per gjera qe ne sot na duken te cuditshme.Nese nje besimtar beson qe Jezusi ka sheruar te verberit apo nje pjese e Kuranin ka zbritur nga qielli pse nuk duhet te besuar qe tek ai vend i shenjt ndodhin mrekullira?Vete Jezusi tha lum ai qe nuk pa e beson.
    Per shume njerez Bibla apo Kurani jane absurditet dhe per faktin qe ne nuk besojme tek te tilla gjera nuk eshte e thene qe ne te vertet nuk ndodhin.
    м'вι вυzė ėѕнтė иנė ρυтнנє, м'вι ѕнριят ėѕнтė иנė νєтмι. נαм вσтα ρα ємėя, кυя ρяαиė мєנє ѕ'נє тι.

  2. #42
    I qete Maska e BEHARI
    Anėtarėsuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
    Postime
    2,119
    Citim Postuar mė parė nga NoName Lexo Postimin
    Pershendetje te gjithve!!

    Do kisha deshire qe ne kete teme
    te diskutonim rreth kishes se Shna Ndoit ne Lac te Kurbinit.

    Eshte nje nder kishat e vetme ne Shqiperi qe frekuentohet nga te gjitha fete.



    NoName
    njerzi kan gjete "sherim"ne kishen e lacit!!!
    ndiqe cfar thote Tuc maku,pasi ka shetit gjithe shqiperine me ne fund ka gjete sherim ne kishen e lacit!pamvarsisht se une as qe nuk dua te besoj!!
    vetem besimi ne Zot dhe mjeksia mund te sherojne!
    http://www.youtube.com/watch?v=h1u8Z4JzzBA
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BEHARI : 29-05-2008 mė 17:20

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar mė parė nga BuB@ Lexo Postimin
    Bėhet diqka sebep, ne kete kish shkojn vetem jo-besimtarėt dhe ateistėt.

    Ai qė beson fuqishėm nė Zot, e din qe ndihma nuk mund ti vie ndryshe pos duke iu lutur Zotit tė vėrtet.

    Kjo kishe u be e famshme permjet mitologjive te saja.
    Shum e sakt as topi se lun.....
    shif Ingrid Betancout fill ne ne kish te Lurdes shkoi....
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e Begby
    Anėtarėsuar
    28-05-2008
    Postime
    247
    Kam pershtypjen se vajtja e turmave pa fund ne Kishen e Lacit eshte nje lloj paganizmi,nje lloj besimi pa lidhje mbi objekte si mure guri,drunj,qirinj etj

    Nuk kam asgje kundra kesaj kishe,por mrekullite i ben besimi ne Zot, jo duke lene leke neper vende te mira

  5. #45
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-10-2006
    Postime
    163
    Vajtja e turmave ne Lac eshte nje shenje qe shume njerez, katolike e jo katolike, e ndjejne nje ndjenje perkatesje ne nje konteks shoqerore te vecante e te karakterizuar mirw.
    Ne qender e saj eshte feja katolike e nje shenjte katolike, pa dyshym.
    Kjo ndjenje perkatesje qe i tejkalon kufite e Kishes per te marre nje hapesire kombetare, eshte sigurisht nje vlere qe duhet te zhvillohet dhe eshte shenje e nje te kaluares qe duhet te rizbulohet. Eshte nje gje qe vetem Kisha mund te beje per te miren e kombit.
    Menyra ne te cilen behen sot keta shtegti, deshmojne per nje tragjedi te asper te kishes dhe te popullit shqiptar ne 60 vjet e fundit te historise. Ka munguar dhe mungon nje edukim fetar
    me nje reflektim te vetdijshem e te thelle te fese.
    Nuk mund te thuhet se njerezit qe shojne ne Lac nuk besojne apo jane pagane. Krh Mr 5/21-43.ruaja me fluks gjaku. "Bije, besimi yt te sheroi; shko ne paqe dhe ji e sheruar nga semundja jote".

    Me simpati. crici_01

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •