Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 14 prej 14
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime

  Ja si prgjohen shqiptart

  Ja si prgjohen shqiptart

  Telefonat e shqiptarve jan nn prgjimin dhe vzhgimin e strukturave t shrbimit informativ. Prgjime realizohet me aparutara moderne dhe n studio profesionale. Krkesa pr blerjen e aparaturs me nj vler prej rreth nj milion dollarsh, erdhi q n kohn e qeveris Meta, dhe m pas fondi u vu n dispozicion nga qeveria Nano. Aparatura erdhi pa shum buj dhe u instalua n zyrat e SHISH-it n Tiran. Prgjimet telefonike kryehen nga specialist t SHISH dhe m pas transkriptohen t gjith tabulatt. Transkriptimi firmoset nga oficeri prkats i informacionit dhe ruhet n dosje te veant. Prgjimi i telefonave kryhet me pajisjen e ree cila n t njjtn koh mund t prgjoj 36 telefonata por edhe me mundsin e shtimit t tyre. Prve prgjimeve manuale, t cilat realizohen duke futur numrin e telefonit t personit q do t prgjohet ka mundsi edhe t nj prgjimi automatik, q kryehet nprmjet fjalve kye. N prgjimin automatik, aparatura e prgjimit merr fjalt q mendohet se do t prdoren nga bashkbiseduesit. Fjal t tilla mund t jen, drog, arm, mall, lek e t tjera. N kohn q aparatura kap nj fjal t till, ather nis automatikisht regjistrimin e biseds duke br q t merret vesh biseda n fjal. M pas bhet transkriptimi i tabulatve dhe arkivimi i tyre n dosjet e SHISH-it. Aparatura sht e nj cilsie mjaft t lart dhe regjistron n mnyr t pandrprer. Skedat e aparaturas mund t regjistrojn biseda deri n 9 or dhe t rezervojn bisedat t pavarura nga gjra tjetra. Strukturat e SHISH-it prgjojn n nj mas t gjer telefonat e shqiptarve, dhe bjn q t mos ket asnj mundsi q t arrish t perceptosh se je duke u prgjuar. Prplasja Prgjimet telefonike kan krijuar edhe nj prplasje mes strukturave t Prokuroris dhe Shrbimit Informativ Shtetror. SHISH ka krkuar q t ket pavarsi pr t prgjuar telefonatat, kjo kur ka t dhna pr persona t caktuar se kan aktivitete apo probleme t ndryshme me ligjin. Sot, prgjimi i telefonatave duhet t kryhet vetm me nj urdhr apo me miratimin e Prokuroris q sht duke hetuar shtjen me t ciln lidhet personi nn prgjim. N t kundrt askush nuk ka t drejt t prgjoj. SHISH ka krkuar q t mos marr leje n prokurori pr t prgjuar telefonat, por t vij n ndihm t organit t akuzs duke paraqitur prova shtes. Mirpo prplasja sht e madhe dhe prokuroria nuk ka pranuar q prgjimi t bhet pa aprovimin e saj. N kushte t tilla, sht krkuar q t ndryshohet paketa ligjore q lidhet me prgjimin. N kushte t tilla, shum prgjime t kryra nga SHISH, q mund t fajsonin persona apo grupe t ndryshme kriminale, kan dshtuar n gjyq pr faktin se nuk ka patur nj urdhr apo krkes nga prokuroria q t prgjohen persoa t ndryshm. Ana ligjore ka br q shum shpesh t dshtojn prova t tilla, q mund t fajsonin t pandehurit. N kushte t tilla, gjyqet kan dshtuar vetm pr shkresn e prokuroris q mungonte n dosjet prkatse. Tashm SHISH po krkon ndryshimin e ligjit, edhe pse ka koh q shqiptart prgjohen por nuk mund t jen t gjith n dor t gjykats n rastet kryerjes s nj krimi q zbulohet nprmjet telefonatave t ndryshme.

  Sot.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 2. #2
  Perjashtuar Maska e strano
  Antarsuar
  07-04-2006
  Vendndodhja
  n'toke
  Mosha
  37
  Postime
  371
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  o Xhuxhumaku, ti e di edhe vete se ne shqiperi ka me mijra nr-celulari qe nuk jan te regjistruar..!!! Un e kam numrin te paregjistruar, prandaj e zem se me pergjojne, nga do e marrin vesh se e kam un ate numer?? Prandaj ato e kan paisjen ama u rrofte paisja ne rast se skan si me kapin me ane te numrin, kshu qe eshte e kote ajo paisje ne te tilla raste.

  Tani them per ato qe kan numrat e regjitstruar, nuk me duket gje e mire qe te me pergjoje dikush ndersa flas me te dashuren time ne telefon..!!! Kto jan thyrje te privacy-s qe kena, si mundet dikush te pergjoje ne te gjitha momentet e jetes tende..??!!

  Nuk me duket gje e mire..!! Gjithsesi skam ca bej edhe un i vetem kundra spiunve te Enver Hoxhes se ato jan akoma ne krye te detyrave te SHISH..!! Plehra kan qene edhe plehra do mbeten....

  SPIUNA TE NDYRE QE SNA LENE REHAT FUKSA..!!

 3. #3
  Larguar
  Antarsuar
  08-12-2004
  Postime
  557
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Puna e pergjimit te telefonave apo i shtepise, korrespondences apo ku ta di une, eshte dicka normale neper bote. Nuk eshte dicka qe e shpiku Enveri sic i ka dale emri. Ne shume raste, shumica bien brenda me ane te telefonit. Duke menduar se fjalet me kode aq me teper ne nje gjuhe te huaj (kur jeton jashte shtetit) nuk kuptohen disa i bien shkurt dhe flasin pa problem duke permendur dhe emrat e shokeve te cilet i fusnin ne vallen e pergjimit gjithashtu. Keshtu qe dhe Shėrbimit Informativ Shtetėror se ka keq, keto metoda kane funksionuar dhe do te funksionojne gjithmone. Ashtu sic eshte CIA (po marr kete rast mqs te gjithe e njohim ashtu kemi dhe SHISH ne Albania). Kuptohet s'jemi ne nje nivel por ama funksioni mbetet i njejte. Spiunazh. Tani kjo fjale ka dhe anen negative dhe anen pozitive te saj.

  Kjo puna e Prokurorise me le pak si ne pikepyetje. Perse u dashka nje aprovim nga prokuroria? Mos prokuroria kerkon te mbroje veten apo persona te vecante? Kete se kuptoj dot por qe SHISH te varet nga Prokuroria me duket absurde.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Julie : 15-05-2006 m 19:49
  Pasi te kesh lexuar firmen time, do te mendosh qe harxhove 10 sek te kohes tende ne forum, qe eshte gjithashtu kohe e humbur kot.

 4. #4
  If i ruled the world... Maska e GinoTheGodFather
  Antarsuar
  01-02-2004
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Mosha
  30
  Postime
  313
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ajo qe me cudit eshte qe nga e ke marre vesh ti nje informacion te tille kur ai eshte sekret shteteror. Ta zeme se ka dale si informacion, por ti i ditke edhe detajet me te imta: cfare cilesie eshte aparatura, sa kohe bisede regjistron etj etj. Ose eshte thjeshte nje thashethem ose ti punon per shishin :P:P:P Per sa i perket atyre fjaleve te koduara ku bene pjese dhe fjala "lek" i bie qe aparatura te aktivizohet gjate gjithe kohes sepse shqiptaret ne cdo 3 telefonata , 2 nga to patjeter qe e kane fjalen "leke" brenda :P

  Gjithesesi jam i mendimit qe nje gje e tille nuk duhet te ekzistoje. Dmth personat nuk duhet te pergjohen nese nuk perbejne elemente kontigjen sepse eshte shkelje e "privacy" dhe bie ne kundershtim me konventat per te drejtat dhe lirite e njeriut.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  Citim Postuar m par nga GinoGodFather
  Ajo qe me cudit eshte qe nga e ke marre vesh ti nje informacion te tille kur ai eshte sekret shteteror.
  Gino,

  Une kam postuar nje artikull, te nje gazete ditore shqiptare qe e ka emrin SOT.

  Ne fund te postimit eshte vendosur Sot qe eshte burimi i artikullit.

  Une s'di asgje rrethj ketij informacioni...lol
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 6. #6
  Perjashtuar Maska e diikush
  Antarsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,073
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga GinoGodFather
  ...Per sa i perket atyre fjaleve te koduara ku bene pjese dhe fjala "lek" i bie qe aparatura te aktivizohet gjate gjithe kohes sepse shqiptaret ne cdo 3 telefonata , 2 nga to patjeter qe e kane fjalen "leke" brenda :P

  ....
  Gjino, po teknollogjia perparon ore, ketej nga Amerika ka vite qe perdoret aparatura me fjale te koduara (alkaida, xhihad, infidel lol, etj) qe mbas 9/11. Mi paten thene vite me pare dhe kujtoja se ishin thjesht thashetheme, po jaqe tani ketej qeveria eshte konfrontuar nga gazetaret qe kane mare informacione nga te brendeshmit (sic do te kete bere ky pilivesi i Sot-it lol) dhe e ka pranuar ...


  Pastaj, sa per Xhuxhun, te gjithe ne forum e dine qe ai punon ne SHISH; ti tani e more vesh?

  P.S. Po te kesh interes te vecante per ndonje person ne forum p.sh. leri te ditur Xhuxhit ne mp, dhe te jep te dhena te sakta (pavaresisht se ca shteti ndodhet personi) masat e trupit, profesioni, hobit, gjendja sociale, preferencat ...., etj etj etj lool
  Ndryshuar pr her t fundit nga diikush : 16-05-2006 m 19:22

 7. #7
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime n 22 postime
  ajde ajde perparon shqiperia por ruget akoma me balt pa drita pa uj po teknologji s elen mbrapa
  Partizoni

 8. #8
  Perjashtuar Maska e Dito
  Antarsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahen time
  Postime
  3,888
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga Xhuxhumaku
  Gino,

  Une kam postuar nje artikull, te nje gazete ditore shqiptare qe e ka emrin SOT.

  Ne fund te postimit eshte vendosur Sot qe eshte burimi i artikullit.

  Une s'di asgje rrethj ketij informacioni...lol

  Xhuxhumaku te pershendes:

  Nuk eshte aspak e cuditshme qe celularet apo telefonat fiks pergjohen sistematikisht nga ana e SHISH apo prekuroria shqiptare, ajo cka dua te them ne kete teme eshte mbi detajet e pergjimit dhe menyrat apo edhe arsyet mbi vendosjen e nje numuri ne pergjim.
  Gjithmone dhe kurdohere ka nje kallauz brenda nismes se pergjimit te nje numuri apo disa numurave telefonike, pra asnjehere nuk pergjohen numura kot ashtu kuturu. Perdorimi i fjaleve si droge, allah, bombe, etj.. nuk ka dhene kurre efekt plus gabimet jane kolosale dhe humbja e kohes gjithashtu, Sot ne kompanine vodafone perdoret menyra vokale e pergjimit pra dua te them korda zanore e personit. Mjaftojn qe vetem njehere te fusin ne database e machine dedector zerin e personit dhe ai person do lokalizohet menjehere vendodhja dhe telefonata qe u krye.
  Ne shqiperi egzistojne 144 antena te Vodafone dhe mbi 800 repetitore te cilet jane te afte te lokalizojne vendodhjen e nje numuri celulari sapo ai te flase me nje nga numurat e kompanise vodafone. Nuk ka rendesi origjina e telefonate nese vjen nga albtelekom apo amc, mjafton qe vetem te futet ne rrjetin e vodafone dhe personi lokalizohet menjehere nga machine dedector vocal.

  Ligjshmeria

  Pergjimi eshte akt kriminal kundrejt jetes private dhe dhunim i hapur i intimitetit njerezor, askush nuk ka te drejte te ndermarre veprime te tilla ne menyre te njeanshme pa kerkesen e prekurorise, e cila ka nje bashkpunim te ngushte me kompanite telefonike.
  SHISH perdor agjentet e saj ne lokalizimin e elementeve te cilet ajo perzgjedh ti pergjogje. Arsyet mund te jene me qindra por une po them vetem arsyen per te cilen SHISH pergjon ne menyre te fshehte. Arsyeja e vetme eshte mbledhja e provave reale dhe aspak perdorimi i bisedave ne sallen e gjyqit pasi kjo do te perbente precedent penal per SHISH. Pra nepermjet telefonatave mesojne vende takimi, shkembie vlerash monetare apo materiale te jashteligjshme te cilat fotografohen filmohen dhe perdoren si prove reale, por asnjehere nuk nxjerrin ne pah menyren e nxjerrjes se provave.


  Aparaturat e pergjimit.

  Aparaturat e pergjimit ne kompanite telefonike jane perberes te vete centraleve digitale qe ajo posedon, pra nuk ka nevoje per aparatura specifike nje kompani si vodafone apo amc.
  Ne shqiperi dhe kudo ne bote nuk ka limit sasia e numurave telefonike te cilet pergjohen pasi aparaturat e sotme kane nje numer te perbindshem kanalesh te lira te tipit UFK, banda e frekuences eshte aq e gjate sa po ta krahasoj me nje radio te zakonshme shtepiake do te thoja qe mund te merrte 1.000.000 kanale radiofonike ne te njejten kohe.


  Dito.

 9. #9
  alpha dominant Maska e D@mian
  Antarsuar
  20-09-2005
  Vendndodhja
  Boston, MA
  Postime
  1,171
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Kot, per kuriozitet, ne Greqi keto javet e fundit ka plasur nje skandal i madh me pergjime telefonash. "Persona te panjohur" kishin vendosur aparatura qe pergjonin celulare politikanesh, biznesmenesh etj. Nder telefonat e pergjuar ishin dhe telefonat private (dmth me numra jo-publike) te kryeministrit Karamanlis, ministrit te jashtem e politikanesh te tjere. Keto dite dolen ne shesh disa numra celularesh qe u perkisnin atyre "personave te panjohur", natyrisht me abonente anonime.
  Kurioziteti eshte se, gjate gjithe periudhes se pergjimit, keto numra celularesh kane pranuar telefonata nga 2 vende, nga nje qytet ne Maryland-USA (ku rastesisht qellon te ndodhet edhe qendra e NSA [National Security Agency] te USA), ndersa vendi tjeter s'eshte tjeter vecse ...Shqiperia jone e dashur. Dmth, personat qe pergjonin kryeministrin si dhe gjysmen e Athines ishin ne komunikim me dike/disa te ndodhur ne Shqiperi.
  Per mendimin tim nuk eshte SHISH qe merret me keto pune aty ne Tirane, po jane miq nga pertej Atlantikut
  FLUCTUAT NEC MERGITUR

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  N intervist pr Shekullin ata akuzojn shtetin se ka publikuar videon si dhe shpjegojn dilemn Andoni apo Selimi

  E vrteta e videos me Inisin


  Flamur Vezaj

  Prokuroria, hetime n gjykat pr daljen e videos
  Prokuroria e Tirans, pas kallzimit t br nga i pandehuri Arjan Selimi pr nxjerrjen dhe publikimin e videos intime me t dashurn e tij, Inis Gjoni, po kryen kontrolle n provat e ndodhura n Gjykatn e Krimeve t Rnda n Tiran. Oficert e policis gjyqsore prej dy ditsh jan duke verifikuar procesverbalet dhe provat q ndodhen n kutit e vulosura q nga dita e dorzimit t tyre n gjykat, ku brenda tyre ndodhen provat n llogari t operacionit Kompas. Prve vulave t dyllosura t kutive, oficert kan hasur edhe n vshtirsit e hapjes s celularit t t pandehurit Arjan Selimi, pasi nuk dinin kodin e hapjes s tij. Hapja e telefonit, sipas burimeve nga Prokuroria e Prgjithshme, duhet t bhet pr t kryer ekspertimin teknik t celularit, pr t kontrolluar se nga ka dal filmimi intim, ku figuron se e dashura e tij sht duke thithur pluhur t bardh. Pluhur, i cili nuk sht vrtetuar nga prokuroria e Krimeve t Rnda se sht lnd narkotike, pasi mungonin provat. Ndrsa, gjat marrjes n pyetje nga prokurort, dy personazhet kan mohuar kategorikisht se ai pluhuri sht drog. Sipas burimeve thuhet se Arjan Selimi dhe Inis Gjoni kan deklaruar se pluhuri i bardh sht stimulant seksual, t cilt kan qen tableta t shtypura pr tu thithur pastaj. Ky version sht vrtetuar edhe nga prokurort e shtjes, t cilt gjat kontrollit kan gjetur tableta t ardhur nga SHBA-ja. Sipas hetuesve t shtjes, po kontrollohen edhe procesverbalet e hapjes s celularit, ku po kryhen verifikime pr t konstatuar se sa her sht hapur aparati celular. Nxjerrja dhe publikimi i ktyre filmimeve ka shkaktuar nj debat, mes Prokuroris dhe Gjykats, t cilt pa shum buj kan hedhur akuza tek njra-tjetra pr nxjerrjen e filmimit.

  TIRAN- Arjan Ndoja dhe Ardian Leka, avokatt mbrojts t Arjan Selimit shpjegojn n nj intervist t gjitha detajet e procesit t shumprfolur Kompas. Duke filluar qysh nga emri i tij i vrtet, Arjan Selimi apo Armand Andoni, e deri tek mnyra e zhvillimit t procesit, gjithka tregohet n mnyr t detajuar. Dy avokatt, t cilt flasin edhe n emr t klientit t tyre, rrfejn historin e videos s shumprfolur ku Arjan Selimi shfaqet me t dashurn e tij Inis Gjoni n nj moment intim.

  Ju jeni avokatt e Arjan Selimit apo Armand Andonit, si sht e vrteta e emrit t klientit tuaj?
  N regjistrat e gjendjes civile t Republiks s Shqipris si dhe n listn e zgjedhsve t KQZ-s nuk ekziton i regjistruar ndonj shtetas me gjeneralitetet e dhna nga ana e organit t akuzs, q e ka detyr kryesore verifikimin e gjeneraliteteve t nj personi t cilit i atribuon nj akuz. sht kusht themelor, sipas nenit 40 t K.Pr.Penale q t bj verifikimin e sakt t identitetit t nj personi t arrestuar ose jo t cilit i atribuon nj akuz dhe e merr n procedim me cilsin e t pandehurit. Vetm n rastet kur identiteti fizik i t pandehurit sht i sigurt, dmth ka gjurm daktiloskopike t njjta me ato t gjetura n ndonj prov ose vendngjarje, ka gjak t njjt, ADN t njjt, ekspertim teknik audio t zrit t prgjuara si rezultat i hetimeve,q i atribuojn atij autorsin e veprs penale pr t ciln ai akuzohet, vetm ather mund t vazhdohet procedimi penal. N rastin ton i bie q ky procedim t pezullohet, pasi nj gj e till nuk ekziston. N rastin konkret ka qen kmbngulja jon q t bhet verifikimi dhe saktsimi i gjeneraliteteve t ktij shtetasi, pasi procedimi nuk mund t vazhdonte. Vetm pas afro 35 seancash gjyqsore dhe 22 muaj paraburgim t t pandehurit ton, sht pranuar nga ana e gjykats q t bhet nj veprim procedurial i krahasimit t gjurmve daktikloskopike t klientit ton, me disa gjurm daktiloskopike t ardhura nga SH.B.A n lidhje me nj shtetas me origjin shqiptare t quajtur Armand Andoni.

  Po, sipas prokuroris, ai akuzohet edhe pr shitje dhe trafikim t lndve narkotike n Amerik. Ju keni dijeni pr kto akuza?
  Nga SH.B.A kan ardhur vetm disa dokumente me an letrporosie t krkuara nga autoritetet proceduese shqiptare, (prokuroria nprmjet Ministris s Drejtsis), t cilat flasin pr nj shtetas me origjine shqiptare t quajtur Armand Andoni, i cili akuzohej pr shprndarje lende narkotike, Canabiss Sattiva, t cilit i ishte vendosur nj kusht nga Gjykata Amerikane, dhe q kishte thyer kushtin e vendosur nga ajo, duke u larguar nga vendi i caktuar pr t qendruar. N Shqipri ai nuk ka asnj akuz n lidhje me kt fakt, sepse s pari, nuk dihet se kush sht ky shtetas, dhe s dyti, nuk ka nj krkes nga shteti amerikan pr t kryer veprime proceduriale n lidhje me t, dhe nga dokumentacionet e ardhura nuk mund t arrihet t ngrihet akuz. Gjithashtu n ndryshim nga sistemi kontinental , sistemi i common Law, SH.B.A nuk gjykon asnj person pa e thirrur dhe dgjuar at prpara gjykats, n ndryshim nga sistemi kontinental q e pranon zhvillimin e gjykimit t nj t pandehuri edhe n munges. Prokuroria n kt rast nuk mund t bnte nj gabim t till, kur materialet e ardhura jan jashte afateve proceduriale t hetimit t dosjes penale t ashtuquajtur Kompas, dhe s dyti, duke mos qen e sigurt se kemi t bjm me t njjtin person.

  Klienti juaj ka br padi penale n prokurori pr nxjerrjen e videos intime mes klientit tuaj dhe t dashurs s tij, Inis Gjoni. Keni dijeni si kan ecur hetimet deri tani dhe si e vlersoni daljen e ksaj videoje?
  sht e vrtet q sht br nj kallzim pr ndjekje penale n lidhje me problemin e videos t prfoluar aq shum nga shtypi koht e fundit. N lidhje me kt kallzim nuk kemi dijeni se far veprimesh hetimore jane kryer nga ana e prokuroris, por nj gj e themi me bindje n zbatim t ligjit, neneve 291, 329 t K.Pr.Penale, q hetimet pr kt kallzim nuk kan pushuar sepse po t ishte pushuar, vendimi duhej t na ishte njoftuar dhe sigurisht q nga ana jone do t ushtrohej ankim prkats n gjykat. Kjo prbn nj cnim t hapur t integritetit moral dhe personal t klientit ton, ka ka cnuar mjaft rnd procesin. Personalisht mendojm se sht veprim i rnd n aspektin profesional, dhe nga ana tjeter nuk duam t besojm se sht nj gabim i br nga njerez me deficenca dhe mangesi t rritur dhe edukimin e ndjenjave dhe instikteve personale.

  Ju avokatt, nga dyshoni se ka dal kjo video, policia, prokuroria apo gjykata?
  Ne si avokat nuk kemi asnj dyshim, por mund t themi se nuk sht vshtir procedurialisht gjetja e personave prgjegjs n lidhje me kt veprim t rnd. S pari, kjo video ka qen e regjistruar vetm n nj aparat telefonik celular t tipit Nokia, q n vetvete ka nj kod personal q quhet Kodi IM. Pavarsisht nga kartat e vendosur n kt telefon, gjendet menjher me t dhnat e shoqrive t telefonis celulare, se kur sht ndezuar pas dats 22.06.2004 ky telefon, nga cila anten e shoqrive t telefonis celulare i ka marr thirrjet ose valt, kur sht aktivizuar shrbimi i Bluetooth-it, etj. Nj gj mund ta themi me siguri, gjithmon duke u bazuar n thniet e klientit ton, se kjo video ka qen e regjistruar vetm n at aparat telefonik, dhe se personat prgjegjs pr nxjerrjen e ktij regjistrimi intim personal, mund t jen vetm personat q kan marr, administruar dhe vlersuar si prov at. Po t ishte ndryshe, klienti yn e dinte rrezikun e mbajtjes s prgjegjsis penale pr veprn penale t kallzimit t rrem dhe nuk do t rrezikonte n kt drejtim.

  Ju keni krkuar prjashtimin e trupit gjykues, si e cilsoni mospranimin e ksaj krkese?
  sht nj krkes m se normale, pasi sht cnuar rnd besimi i klientit ton ndaj organeve proceduese n kt shtje, sepse gjyqtart dhe prokurort nuk jan m t paanshm n gjykimin e ksaj shtjeje.
  Nga ana tjetr, sht krijuar pas ktij kallzimi nj konflikt i hapur q duket qart edhe n vendimet e ndrmjetme t gjykats me kt t pandehur, ka e ka vshtirsuar s teprmi gjykimin dhe q n fund t fundit prbn shkak pr prjashtim. Gjykata me vendim por edhe prokuroria nuk e kan pranuar krkesn ton pr prjashtim t gjyqtarve dhe as t prokurorve. Krkesa pr prjashtim sht gjykuar vetm nga nj gjyqtar, kur ne kemi krkuar prjashtimin e pes gjyqtarve, q normalisht do t krkonte q krkesat t gjykoheshin nga pes gjyqtar t tjer t po ksaj gjykate. Nga ana tjetr, kjo krkes sht gjykuar nga i njjti gjyqtar q ka shqyrtuar t gjitha krkesat e bra nga ana e organit t akuzs dhe ana jon si mbrojtje gjat hetimeve paraprake, q bie n kundrshtim t hapur me nenin 15/2 t K.P.Penale. Gjithsesi neve kemi br rekurs n Gjykatn e Lart ndaj ktij vendimi. Ajo ka t bie n sy sht tendenca e t dyja organeve n arsyetimin e krkess pr prjashtim. Gjykata n vendim thot se mbrojtja nuk ka tagr q t krkoj nj gj t till q bie n kundrshtim me t gjitha parimet e K.Pr.Penale, sepse vetm gjykimi i shkurtuar, heqja dor nga ankimi jan t drejta ekskluzive t t pandehurit. Prokuroria e Krimeve t Rnda, thot se sht e vrtet q ka filluar nj procedim, por nuk jan regjistruar emrat e prokurorve n regjistrin e procedimeve. Natyrshm lindin pyetjet: Mos vall krkesa pr prjashtim sht e drejt q disponon personalisht vetm i pandehuri? Mos vall hetimin e shtjes dhe regjistrimin e emrave konkret prgjegjs t nxjerrjes s videos duhet ti bj kallzuesi, kur dihet edhe pse pa emra, jan oficert e policis gjyqsore q bn veprimet hetimore, jan prokurort q bn hetimet dhe vazhdojn prfaqsimin e shtjes n gjykat, ose gjyqtart e Gjykats pr Krimet e Rnda q e kan pasur n dor kt prov.
  29/05/2006
  KATEGORIA: Kronike nga Tirana


  gaz. sheklli

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e saura
  Antarsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,505
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Te pergjosh keqberesit ,nuk ka asgje te keqe ,po kur pergjoheshim ne kohen e mostres ,kishe frike te thoje u maru qumshi ,nejse ate shtepine me gjethe te doktor bashes a e mori i nipi ? i shkreti se ka vujt ,shpresojme qe do ta lirojne nga aparaturat .....

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-03-2005
  Postime
  928
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  Ja si prgjohen shqiptart

  ... Prgjimi i telefonave kryhet me pajisjen e ree cila n t njjtn koh mund t prgjoj 36 telefonata por edhe me mundsin e shtimit t tyre...
  Ne USA 1% e numrit te popullsise jane ne burg.

  Ne Shqiperi 1% e popullsise se rritur d.m.th. rreth 36 000 vete (ne mos me shume) duhet te ishin ne burg (duke filluar nga kriminelet ekonomik dhe duke mbaruar tek hajdutet e xhepave).

  Pra i bie qe Shqiperia mezi pergjoka 1 ne 1000 kriminel.

  Shume pak.

 13. #13
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Antarsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,286
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Dolen te papune Spiunat.
  Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  691
  Faleminderit
  4
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga Antimafia Lexo Postimin
  Ne USA 1% e numrit te popullsise jane ne burg.

  Ne Shqiperi 1% e popullsise se rritur d.m.th. rreth 36 000 vete (ne mos me shume) duhet te ishin ne burg (duke filluar nga kriminelet ekonomik dhe duke mbaruar tek hajdutet e xhepave).

  Pra i bie qe Shqiperia mezi pergjoka 1 ne 1000 kriminel.

  Shume pak.


  KRIMINELET EKONOMIK jon te FORTET , e i forti gjithmon ban ligjin

  imagjinojeni sikur te pergjohet nje KAZINO apo nje firme nderkombetare LOTO

  lojrat e fatit sot jan kthy ne LOJRA HILESH prej judeve

Tema t Ngjashme

 1. Gjergj Kastriot Sknderbeu
  Nga Arbushi n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 432
  Postimi i Fundit: 23-02-2018, 13:46
 2. Video e ushtarve grek n Internet indinjon shqiptart
  Nga Ingenuous n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 207
  Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
 3. Si lindi harmonia fetare n Shqipri?
  Nga Albo n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 127
  Postimi i Fundit: 27-10-2010, 08:41
 4. Rrymat politike katolike shqiptare
  Nga ~Geri~ n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 74
  Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
 5. Gjergj Kastrioti sipas pikpamjeve antishqiptare
  Nga Davius n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •