Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 68
  1. #21
    ga ga Maska e bunny
    Anėtarėsuar
    09-06-2003
    Vendndodhja
    U.K
    Postime
    935
    Citim Postuar mė parė nga Ligesia
    Rasti i fundit dhe me i bujshem eshte ai i Inis Gjonit dhe gangsterit te radhes qe ajo ka per dashnor. Disa vajza do te jo te gjitha, por nga vi une Berati, ky qytet mistrecesh, ke cupa me shkolle qe martohen me persona te shkolluar ne dege si prostitucion, droge, vrasje e te tjera biznese te zeza, dhe si rjedhoje jane shume te zgjuar. Nje teme me siper flet per femren dhe leket, kjo pyetje me duke se eshte ne vazhdim te asaj sepse per para keto persona i humbin te gjitha vlerat njerezore qe ne si shqiptare i kemi bere laj-thaj. Nuk e di me vjen per te vjedhe kur i degjoj dhe i shikoj keto gjera, lere pastaj kur martohen qe 17-18 vjec me ndonje gomar me benc qe i gacmon ne gjimaz.
    Mendoj qe cdo njeri ka te drejte te zjedh personin qe ai/ajo don- mbase mua edhe ty nuk do na pelqej- e ca...mos valle jemi ne ato qe jetojme me keto njerez?

    Ne si komb kemi kete te keqe- qe nuk na rrin qe nuk na rrin po i fundur hundet kudo...

    Persa i perket njerezve 'gangstera' ose 'ato qe meren me pislliqe'- pse valle keto njerez nuk kane te drejte per dashuri/partner/e familje??? Apo duhen te gjykohen edhe te denohen nga morali??? Epooo lere aman se per kete eshte ligji- une nuk shoh as edhe nje lloj probleme- nqfse ajo vajze perplaset me dike ne kete profesion edhe e dashuron si njeri- i uroj jete sa me te lumur- sic do i uroja dikujt tjetera me nje doktor
    How can she fall, if there is no one there to catch her

  2. #22
    Perjashtuar Maska e romeoOOO
    Anėtarėsuar
    27-08-2005
    Postime
    1,542
    Ato jan veprime adoleshente kshu qe mos i pergjthsoni kot!

  3. #23
    NJE TOQE NGA BERATI Maska e Ligesia
    Anėtarėsuar
    26-09-2005
    Vendndodhja
    Ne qytetin e miut
    Postime
    64
    Citim Postuar mė parė nga Pyes_Lotin
    1 Gjo s`me pelqen me ne Shqiptaret.I ndjekim shume thashethemet, por megjithate kjo gje shkaktohet nga shume gjojna...
    Tani sa per juve qe ju vjen me vjell kur 1 vajze martohet apo fejohet me "Gangstera" mos u habisni hic.
    -1 Prej tyre eshte dhe nje i aferm i imi, i cili per 12 vite me rradhe u mor me cfare do lloj pislluku (te cilen une nuk e quaj ashtu nese eshte dicka qe behet me profesioanlizem) dhe nese je ti vete koka dhe te tjeret punojne per ty.
    Cfare permenda me larte eshte "shkathtesi" dhe keto tipa jane te rralle qe i futen detit dhe dalin pa lagur.

    Gjithsesi...
    Personi qe permenda me pare u lidh me nje goce ja 7-8 Vjet me te vogel se veten, dhe miku e mban ate ne pellemb te dores.
    "Puna eshte pune , Familja Familje"...keto jane fjalet e tij.

    Tani nese INIS GJONIT i pelqen tipi Gangsterit pse ju ben juve per te vjell?
    Pse mer daj INIS GJONI do dali me noi tip qe ka rrogen 400 Dollar ne muaj dhe me Shtepi me qera ne Tirane?. Normale ajo eshte VIP, dhe VIP-i VIP mbetet.
    Sic tha dhe parafolesja qe "Tenxherja gjen kapakun".

    Gangsterizmi "eshte profesion si gjithe te tjerat" ku nese e luan mire del i pa lagur. Mbi te gjitha eshte zgjedhja personale e nje individi ku ne ate menyre ai preferon ta jetoj jeten.

    Tani nese flasim per ēėrrat e vegjel qe verdallisen neper gjimnaze qe kane qene ja 2-3 vjet ne ITALI dhe i kan ron kazmes apo kan pas noi Katunore dhe qe vin ne Shqiperi bojn gangsterlluk kjo eshte ceshtje tjeter... se ktu pastaj futemi tek CINGLA MINGLAT...
    Pikerisht kemi ardhur aty ku nuk arihet,ti je bere si gruaja e Lul Berishes ne Shqiperi qe doli ne televizor dhe tha qe ai eshte nje robe zoti qe nuk i bie njeriu ne qafe dhe i ka bere leket me djerse balli dhe gjak, vecse gjaku nuk ka qene i tij por i ndonje bij nene qe ky ka vrare. Ky eshte nje vampir i vertete qe ka terorizuar nje Durres te tere dhe ajo thote pallavra.


    Te jesh njeri nuk do te thote te shikosh vetem punen tende por dhe te kontribuosh ne zhvillimin e njerezimit, po te ishte sic thua ti shoqeria kur nuk do te ishte zhvilluar. Konti Ciano tha qe vetem ne shqiperi gjeta spiune pa pare fjale te cilat flasin shume per shoqerine tone e cila ka nje dekaj moral te theksuar ku njerizit nuk mund te dallojne te miren nga e keqja, dhe pretendojme ne te hyme ne Evrope, keto do ta prisja po ti te jetoje ne shqiperi por ama ti jeton ne Angli ku do te thoja qe ato mentalitet e keqija shqipatare duhet ti kishe hedhur poshte.
    1. Sa per Inis Gjonin ajo eshte nje figure publike qe si e tille eshte prone publike dhe ne mund te flasim dhe llapim sa te duam per ate.
    2. Ky person e meriton sepse ka pasur dhe maskare tjeter per dashnor qe ja vrane keshtu qe as me vjen keq fare.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ligesia : 10-05-2006 mė 23:15

  4. #24
    PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
    Anėtarėsuar
    07-06-2002
    Vendndodhja
    Chelsea
    Postime
    1,688
    Citim Postuar mė parė nga i_pakapshem
    Vallai jane gjona shume te ronda me u marr parasysh. Edhe gangsterat me te medhenj nuk kane arritur ta qetojne jeten e tyre natyrale. O jane vrare nga shtetri, o nga rivalet, o jane burgosur per jete etj etj.
    12 Vjet, ne Europe, 4 Klube ne Zvicer. 2 Ne Holland. Dashnore Valbona Selimllarin ne ate kohe.

    Pas 5 vjetesh qe i kishin von blicin e kapen e futen mrena "doli nga burgu i Zvicres" ne krye te muajit...

    Tani 4 Pallate ne Tirane 1 nga Klubet dhe pallati i 5ste ne Shqiperi.

    Ne Shqiperi 8 Klas shkolle as ato si boni taman.
    Tani flet e shkruan 6 Gjuhe te huaja....

    Plako ato qe permende me larte jane 3 opsione qe i bashkohem por ne kete mes ka dhe nje opsion te 4-tert.

    Ah po se harrova.
    6 Muaj trajnim me sherbimet sekrete ne ISRAEL, "ku mesohet per mjetet e spiunazhit".
    Tani vazhdon Universitetin ne Shqiperi... Kto jan koka!.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Pyes_Lotin : 11-05-2006 mė 07:22
    Jam JETUS jo TREGUS!.

  5. #25
    PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
    Anėtarėsuar
    07-06-2002
    Vendndodhja
    Chelsea
    Postime
    1,688
    Citim Postuar mė parė nga Ligesia
    Pikerisht kemi ardhur aty ku nuk arihet,ti je bere si gruaja e Lul Berishes ne Shqiperi qe doli ne televizor dhe tha qe ai eshte nje robe zoti qe nuk i bie njeriu ne qafe dhe i ka bere leket me djerse balli dhe gjak, vecse gjaku nuk ka qene i tij por i ndonje bij nene qe ky ka vrare. Ky eshte nje vampir i vertete qe ka terorizuar nje Durres te tere dhe ajo thote pallavra.


    Te jesh njeri nuk do te thote te shikosh vetem punen tende por dhe te kontribuosh ne zhvillimin e njerezimit, po te ishte sic thua ti shoqeria kur nuk do te ishte zhvilluar. Konti Ciano tha qe vetem ne shqiperi gjeta spiune pa pare fjale te cilat flasin shume per shoqerine tone e cila ka nje dekaj moral te theksuar ku njerizit nuk mund te dallojne te miren nga e keqja, dhe pretendojme ne te hyme ne Evrope, keto do ta prisja po ti te jetoje ne shqiperi por ama ti jeton ne Angli ku do te thoja qe ato mentalitet e keqija shqipatare duhet ti kishe hedhur poshte.
    1. Sa per Inis Gjonin ajo eshte nje figure publike qe si e tille eshte prone publike dhe ne mund te flasim dhe llapim sa te duam per ate.
    2. Ky person e meriton sepse ka pasur dhe maskare tjeter per dashnor qe ja vrane keshtu qe as me vjen keq fare.
    Ne fakte une po jetoj ne Shqiperi dhe nuk me duket asgje me e madhe nga cfare kam pare ne Londer me pislliqet.
    Kuptohet qe te vrases eshte "krim", por krimi do ekzistoj gjithmone! dhe nga ato femra qe martohen me gangstera do te kete gjithmone. Ti s`ke pse shqetesohesh kjo eshte rrjedhoja jetes.

    Une kam shoke te cilet kur u ndam nga kolegji dikush filloi te shishte mjell dikush bente fallcofikime pashaportash edhe merresh me kontrabande. Une zgjodha shkollen e larte? Tani pa me thuaj ti mua "Ne cfare aspekti ndryshojne keto qe permenda me larte nga une?". Une jam 1 student me borxhe ne bank, kurse shoket qe permenda me larte kane makina te tipit Compressor kane bler Shtepi ne Durres ne plazh e tej.

    Tani marim rastin e INIS GJONIT. Nese dilte nje femer yll e bukur dhe nga keto 10 meshkuj qe e ngacmoshin 2 ishin te pasur ku do shkonte ajo thua ti?. Nejse mo varet se si i shef gjonat ti, "Me kujtut kohet kur ja bonte komshija komshies" Omi nurije i vune gjellen n`zjarr eee"? Cer ke van mi? I ha Zeneli bizelet me?... Lat nom. Lereni njerzit te zgjedhin ca dun me bo. T`bojm kokrren e qefit.
    Jam JETUS jo TREGUS!.

  6. #26
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    29-09-2004
    Postime
    1,466
    Citim Postuar mė parė nga Pyes_Lotin
    12 Vjet, ne Europe, 4 Klube ne Zvicer. 2 Ne Holland. Dashnore Valbona Selimllarin ne ate kohe.

    Pas 5 vjetesh qe i kishin von blicin e kapen e futen mrena "doli nga burgu i Zvicres" ne krye te muajit...

    Tani 4 Pallate ne Tirane 1 nga Klubet dhe pallati i 5ste ne Shqiperi.

    Ne Shqiperi 8 Klas shkolle as ato si boni taman.
    Tani flet e shkruan 6 Gjuhe te huaja....

    Plako ato qe permende me larte jane 3 opsione qe i bashkohem por ne kete mes ka dhe nje opsion te 4-tert.

    Ah po se harrova.
    6 Muaj trajnim me sherbimet sekrete ne ISRAEL, "ku mesohet per mjetet e spiunazhit".
    Tani vazhdon Universitetin ne Shqiperi... Kto jan koka!.
    kushoja jot ky? Prap se prap kto jane raste te rralla. Shumica e ktyre perfundojne si Toni Montana ne Scarface.

  7. #27
    NJE TOQE NGA BERATI Maska e Ligesia
    Anėtarėsuar
    26-09-2005
    Vendndodhja
    Ne qytetin e miut
    Postime
    64
    Citim Postuar mė parė nga Pyes_Lotin
    Ne fakte une po jetoj ne Shqiperi dhe nuk me duket asgje me e madhe nga cfare kam pare ne Londer me pislliqet.
    Kuptohet qe te vrases eshte "krim", por krimi do ekzistoj gjithmone! dhe nga ato femra qe martohen me gangstera do te kete gjithmone. Ti s`ke pse shqetesohesh kjo eshte rrjedhoja jetes.

    Une kam shoke te cilet kur u ndam nga kolegji dikush filloi te shishte mjell dikush bente fallcofikime pashaportash edhe merresh me kontrabande. Une zgjodha shkollen e larte? Tani pa me thuaj ti mua "Ne cfare aspekti ndryshojne keto qe permenda me larte nga une?". Une jam 1 student me borxhe ne bank, kurse shoket qe permenda me larte kane makina te tipit Compressor kane bler Shtepi ne Durres ne plazh e tej.

    Tani marim rastin e INIS GJONIT. Nese dilte nje femer yll e bukur dhe nga keto 10 meshkuj qe e ngacmoshin 2 ishin te pasur ku do shkonte ajo thua ti?. Nejse mo varet se si i shef gjonat ti, "Me kujtut kohet kur ja bonte komshija komshies" Omi nurije i vune gjellen n`zjarr eee"? Cer ke van mi? I ha Zeneli bizelet me?... Lat nom. Lereni njerzit te zgjedhin ca dun me bo. T`bojm kokrren e qefit.
    Ti jeton ne Angli dhe une jetoj ne Amerik, ka dhe ketu te zinj e te bardhe qe meren me kete e dreq dhe ate shejtan. Keta persona jetojne ne periferi te sitemit dhe nuk jane berthama e tij sic keta persona jane ne Shqiperi, ku qe jo vetem ata nuk i ngacmon drejtesia por se kane para jane bere dhe elita shqiptare e biznesit, biznes eshte fjale relative sepse shumicen e rasteve ai vetem mbulon aktivitet e tyre te verteta. Nje pyetje kisha une, mos e ke babin gje politikan ose avokat ti sepse ti frynke nga frynka paraja.
    Sa per Inis Gjonin dhe femra si ajo, ajde te roje paraja se ndonje e bukur nuk eshte dhe ate trupin e kishte si pate, pa pik proporcioni, derase ishte kudo.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ligesia : 11-05-2006 mė 16:02

  8. #28
    PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
    Anėtarėsuar
    07-06-2002
    Vendndodhja
    Chelsea
    Postime
    1,688
    Citim Postuar mė parė nga Ligesia
    Ti jeton ne Angli dhe une jetoj ne Amerik, ka dhe ketu te zinj e te bardhe qe meren me kete e dreq dhe ate shejtan. Keta persona jetojne ne periferi te sitemit dhe nuk jane berthama e tij sic keta persona jane ne Shqiperi, ku qe jo vetem ata nuk i ngacmon drejtesia por se kane para jane bere dhe elita shqiptare e biznesit, biznes eshte fjale relative sepse shumicen e rasteve ai vetem mbulon aktivitet e tyre te verteta. Nje pyetje kisha une, mos e ke babin gje politikan ose avokat ti sepse ti frynke nga frynka paraja.
    Sa per Inis Gjonin dhe femra si ajo, ajde te roje paraja se ndonje e bukur nuk eshte dhe ate trupin e kishte si pate, pa pik proporcioni, derase ishte kudo.
    Ah ti me kenaq mua .
    Une e dashur nuk fry nga fryen paraja. Plaku im i gjor dhe plaka ime te dy inxhinjera me rroge shteti ishin. Ne kohen e qepes mire c`ka si gjithe te tjeret.
    Se cfare ka qene im at apo plaka ime besoj se shume pak rendesi ka ne kete mes.

    Une ketu po flas si individ dhe JO me grupin e koperatives.
    Degjo ben gabim qe fillon krahason Shqiperine tone me Nenen e Demokracise.
    Avash avash dhe ne Shqiperi strukturat shtetrore do jene me te forta me pak pune e mund. Kjo gje do kohe dhe atehere mund te thuash ti qe : "Ah dhe ne Shqiperi merren me pislluqe por nuk jan "berthama"...

    Tani se si eshte Inisi s`dua ti futem asaj pune por 1 te thekme i kisha fut per shtat pal qejfe, dhe ja kisha lon t`ma tunte dybekun nolt e posht por cer ti boj qe bleva 1 hyrje ktu ne Tirone dhe jom xhep gris tani
    Jam JETUS jo TREGUS!.

  9. #29
    PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
    Anėtarėsuar
    07-06-2002
    Vendndodhja
    Chelsea
    Postime
    1,688
    Citim Postuar mė parė nga i_pakapshem
    kushoja jot ky? Prap se prap kto jane raste te rralla. Shumica e ktyre perfundojne si Toni Montana ne Scarface.
    Ai ka hequr dor nga gjithcka tashme dhe leku eshte investuar ne pronesi. C`do gje ka mar fund. Rival me sa di nuk ka, por posibiliteti ekziston gjithmon...
    Shpresoj mos e gjej gje. Por gjithmone me thoshte : Une i kam ber kokes pazar, qe ne femijri kete jete doja dhe zgjodha. Ne ate moshe nuk ulesha dote ne bangat e shkolles apo te punoja pun krahu...
    Jam JETUS jo TREGUS!.

  10. #30
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    24-04-2006
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    222
    Problemi qendron tek ne te ''thjeshtet'' qe ''simpatizojme'' lloj lloj plehre! Njeri ne kete teme flet plot pasion per nje ''herkul jo epik'' duke na sjelle bemat e tij ketu, kur ne fakt injorancen e shqiptarit kokbosh tregon. Ai person ndoshta eshte lexuar ne ndonje liber apo edhe mund te jete real, por te ''perqyrresh'' pas vepres se tij eshte ''putanllek'' i madh! Kushdo qofte ai ''Al Kapone'' do e haje koken nje dite sepse ti hash koken dikujt qe te bie ne qafe, eshte fare e lehte, mjafton nje plumb, qofte dhe nga ajo e vogla, Pistoleta!

    Keto qe ''ju'' shqiptaret i quani VIP (E kush na qenka person shume i rendesishem ne Shqiperi?! Apo putanet shale rastesisht te bukura?!) padrejtesisht. Asnje vlere ska per mua kengetari qe s'me pelqen, aktori apo kushdo qofte ai/ajo. Nese eshte dikush qe me pelqen, me pelqen dhe kaq por kurre smund te jete i asaj rendesise se madhe qe bota e cmendur pas brekeve, i mban ne qiell. Njerezit human, i dua me gjithe zemer. Ata jane apostuj, por jo cdo lloj njeriu qe i teket dhe ja fut nje kenge me Cifteli apo Labe, apo kendon si zezaket! Femrat shqiptare, kryesisht ato naive dhe te etura per pasuri si dhe per emer ''bije bushtre apo kurve'' nuk jane numer i madh, por fatmiresisht numer i vogel, te cilat ju na i beni VIPesha, kur ne fakt jane nder njerzit me negative qe mund te egzistojne. Mos e quani askushin Zot kur nuk e njihni, nuk mjafton qielli i paster sepse pasi te filloje stuhia, do e quani djall!


    Rasti i Inis Gjonit nuk eshte i vetmi dhe as me skandalozi. Por vetem kete moret vesh ju. Ndoshta ndonje dite do lexoni edhe per Monstra me plot kuptimin e fjales, te cilat jane VIP-at tuaj!!!

    Mos adhuroni askend pervec njerzit e gjakut tuaj, apo ndonje mik/mikeshe qe i dini dhe dhemballen e prishur!

    Faleminderit...

  11. #31
    NJE TOQE NGA BERATI Maska e Ligesia
    Anėtarėsuar
    26-09-2005
    Vendndodhja
    Ne qytetin e miut
    Postime
    64
    Citim Postuar mė parė nga Pyes_Lotin
    Ah ti me kenaq mua .

    Une ketu po flas si individ dhe JO me grupin e koperatives.
    Degjo ben gabim qe fillon krahason Shqiperine tone me Nenen e Demokracise.
    Avash avash dhe ne Shqiperi strukturat shtetrore do jene me te forta me pak pune e mund. Kjo gje do kohe dhe atehere mund te thuash ti qe : "Ah dhe ne Shqiperi merren me pislluqe por nuk jan "berthama"...

    Tani se si eshte Inisi s`dua ti futem asaj pune por 1 te thekme i kisha fut per shtat pal qejfe, dhe ja kisha lon t`ma tunte dybekun nolt e posht por cer ti boj qe bleva 1 hyrje ktu ne Tirone dhe jom xhep gris tani


    Jo, ketu ne nuk po flasim per individ tema eshte per shoqerine shqiptare dhe mungesa e moralit ne te. Nuk ishte personale, ti na dhe rastin e kushos tend dhe e bere personale. Tema eshte se perse femra me tru ne koke, me shkolle dhe mbase me parime kur vjen puna tek partneri nuk e marrin moralin e ketij personi parasysh. Ky person mund te jete shume i mire me ty por nje qen me te tjeret, si mundesh ti te hedh poshte disa parime humane dhe intelektuale? IG ishte prototipi per shoqerine jo tema per koment.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ligesia : 12-05-2006 mė 03:56

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e freshness
    Anėtarėsuar
    02-03-2006
    Postime
    5
    Ne radhe te pare do te permendja qe me vjen keq qe "gangsteret" jane te "respektuar" ne Shqiperi (per me teper dikush edhe mburret me ndonje kusheri te tij qe e ka "gangster"). Me vjen vertet keq sepse ata jane te "respektuar" jo per arsye se shqiptaret e pelqejne variantin e "gangsterit" por per nje vend jo te zhvilluar si i yni akoma kane rendesi (vecanerisht nga ana ekonomike) per shoqerine.
    Marr rastin ne nje universitet te huaj, koncepti i "gangsterit" do te ishte teper i huaj per te gjitha vajzat, rralle se mund te gjesh ndonje vajze qe preferon te dale me nje "gangster" per teper disa vjet me te madh se veten, eshte me se e natyrshme qe preferojne te dalin me studente.
    Gjithsesi kam pershtypjen se kjo teme eshte ekzagjeruar sepse ne Shqiperi nje tendence e tille nuk eshte e theksuar. "Gangsteret" mund te kene rol te rendesishem ne shoqeri ( sepse per perfitim vetjak dhe te te afermeve te tyre ndermarrin rreziqe qe pakkush i merr; dhe eshte fakt konkret qe akoma kemi nevoje per ata sidomos nga ana ekonomike), por ata mbeten njerez fatkeqe, pa ekuiliber, me bote psikologjike te demtuar, njerez te rrezikshem per shoqerine.
    Nje femer qe nuk ka komplekse inferioriteti e ka jashtezakonisht te veshtire te gjeje dicka qe i pelqen te nje "gangster".
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga freshness : 12-05-2006 mė 05:27

  13. #33
    lepurushe Maska e bebushja
    Anėtarėsuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    N18-1HG
    Postime
    1,886
    Citim Postuar mė parė nga Pyes_Lotin
    Ai ka hequr dor nga gjithcka tashme dhe leku eshte investuar ne pronesi. C`do gje ka mar fund. Rival me sa di nuk ka, por posibiliteti ekziston gjithmon...
    Shpresoj mos e gjej gje. Por gjithmone me thoshte : Une i kam ber kokes pazar, qe ne femijri kete jete doja dhe zgjodha. Ne ate moshe nuk ulesha dote ne bangat e shkolles apo te punoja pun krahu...

    Hmmmmmmmmmmmm tani kushua jot qenka ne fazen e pastrimit te parave mer lal .Po na u shkolloka e shum tjEra si keto.Munde te pyes per dicka une ty?
    Mund te blihet dinjiteti ,personalieteti ,nderi?,gje qe ky kushua jote nuk i ka???????????
    Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

  14. #34
    ► ☆☆☆ ◄
    Anėtarėsuar
    26-10-2005
    Vendndodhja
    Mėmėdhe
    Postime
    4,834
    Kot nuk quhet Demokraci.Ke lirine e fjales dhe te drejten e zgjedhjes ashtu sic e mendojme dhe si na duket ne me mire.
    Menje menje kjo dynja dhe sejcili/la ka te veten.

  15. #35
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anėtarėsuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Citim Postuar mė parė nga Ligesia
    Rasti i fundit dhe me i bujshem eshte ai i Inis Gjonit dhe gangsterit te radhes qe ajo ka per dashnor. Disa vajza do te jo te gjitha, por nga vi une Berati, ky qytet mistrecesh, ke cupa me shkolle qe martohen me persona te shkolluar ne dege si prostitucion, droge, vrasje e te tjera biznese te zeza, dhe si rjedhoje jane shume te zgjuar. Nje teme me siper flet per femren dhe leket, kjo pyetje me duke se eshte ne vazhdim te asaj sepse per para keto persona i humbin te gjitha vlerat njerezore qe ne si shqiptare i kemi bere laj-thaj. Nuk e di me vjen per te vjedhe kur i degjoj dhe i shikoj keto gjera, lere pastaj kur martohen qe 17-18 vjec me ndonje gomar me benc qe i gacmon ne gjimaz.

    Ske ci ben derman ky eshte Prezantimi i Rinis shqipetare.

  16. #36
    V per Vendeta Maska e ORIONI
    Anėtarėsuar
    10-12-2003
    Vendndodhja
    Shkup-Prishtine-Ulqin-Tirane-Cameri
    Postime
    919
    Une mendoj se femrat tek gangsterat gjejne me shume burreri.Ndoshta femrat e dashurojne me shume egon e te qenurit burre.Ndryshe ndodh me meshkujt.Femrat mbas kalimi te nje kohe te gjate mbasi ia moren pushtetin e burrerise nuk i honepsin dot dhe ju behen te merzitshme.I perngjan sikur jane martuar me nje femer dhe jo me nje mashkull.Femra ndjehet me komode mbas nje mashkulli burrerore.Kjo eshte femra dhe natyrshmeria e saj.

  17. #37
    PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
    Anėtarėsuar
    07-06-2002
    Vendndodhja
    Chelsea
    Postime
    1,688
    Citim Postuar mė parė nga bebushja
    Hmmmmmmmmmmmm tani kushua jot qenka ne fazen e pastrimit te parave mer lal .Po na u shkolloka e shum tjEra si keto.Munde te pyes per dicka une ty?
    Mund te blihet dinjiteti ,personalieteti ,nderi?,gje qe ky kushua jote nuk i ka???????????
    Bebushe fillimisht.
    Se me qortoj dhe Ligesia me larte qe e ktheva ne ceshtje personale por me shume e mora si shembull. Dinjiteti? Personaliteti? Nderi? Nese ate e respektojne njerzit e vet atehere atij besoj s`ka pse ti interesoj shume per te tjeret.

    Nese me ate pune qe zgjodhi te merresh nuk do te merresh ai, dikush tjeter do ta bente. Kjo s`do te thote qe ajo i dha arsye per te ju nisur asaj pune, por eshte zgjedhje personale dhe 1 her. Juve dreqi ja mori keq se hani inat per zgjedhjet e te tjerve... E ca po fitoj une qe po vazhdoj shkollen e larte?.. Aman !
    Jam JETUS jo TREGUS!.

  18. #38
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anėtarėsuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Citim Postuar mė parė nga ORIONI
    Une mendoj se femrat tek gangsterat gjejne me shume burreri.Ndoshta femrat e dashurojne me shume egon e te qenurit burre.Ndryshe ndodh me meshkujt.Femrat mbas kalimi te nje kohe te gjate mbasi ia moren pushtetin e burrerise nuk i honepsin dot dhe ju behen te merzitshme.I perngjan sikur jane martuar me nje femer dhe jo me nje mashkull.Femra ndjehet me komode mbas nje mashkulli burrerore.Kjo eshte femra dhe natyrshmeria e saj.
    Eshte e vertete dhe kete e kam permendur te postimi im ne faqen e pare.

  19. #39
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anėtarėsuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    C'e kapet me kushon e Pyes_Lotin. Ai aha, ne terezi i ka gjerat.
    Kushdo qe thote keshtu per femrat Shqiptare nuk ka dale neper bote te shohe c'behet. Te gjitha femrat ate lloj mashkulli duan, por krimineli duket sikur i permbush (them "duket" se ka dhe kriminela frikacake... lol... me besoni sado paradoks te jete). Ne Shqiperi spikatet sepse eshte xhungel atje dhe mbizoteron pasiguria (politike, ekonomike, etj.); femrat jo se e duan por kane NEVOJE per burre me lidhje shoqerore ne Shqiperi (t'i mbroje nga keta "ēėrrat" e vegjel, si edhe t'u siguroje nje jete te sigurte qe mos u bjere njeri ne qafe), dhe keto kushte i ploteson gangsteri i cili e gjen veten si ne shtepi atje. Keshtu pra, te zgjuara jane vajzat, c'kujtuat ju?

    Aman dhe ju, mos na zini ne goje gangon e Inis Gjonit, se atij i rrofte leku e iu zgjatte jeta... se pisk fare e kishte ate punen e gjatesise me c'degjova... lol (obobo!)
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  20. #40
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-09-2004
    Postime
    2,389
    Citim Postuar mė parė nga Leila
    C'e kapet me kushon e Pyes_Lotin. Ai aha, ne terezi i ka gjerat.
    Kushdo qe thote keshtu per femrat Shqiptare nuk ka dale neper bote te shohe c'behet. Te gjitha femrat ate lloj mashkulli duan, por krimineli duket sikur i permbush (them "duket" se ka dhe kriminela frikacake... lol... me besoni sado paradoks te jete). Ne Shqiperi spikatet sepse eshte xhungel atje dhe mbizoteron pasiguria (politike, ekonomike, etj.); femrat jo se e duan por kane NEVOJE per burre me lidhje shoqerore ne Shqiperi (t'i mbroje nga keta "ēėrrat" e vegjel, si edhe t'u siguroje nje jete te sigurte qe mos u bjere njeri ne qafe), dhe keto kushte i ploteson gangsteri i cili e gjen veten si ne shtepi atje. Keshtu pra, te zgjuara jane vajzat, c'kujtuat ju?

    Aman dhe ju, mos na zini ne goje gangon e Inis Gjonit, se atij i rrofte leku e iu zgjatte jeta... se pisk fare e kishte ate punen e gjatesise me c'degjova... lol (obobo!)
    Pak a shume psikologjia e femres ajo eshte.

    Vetem se per sigurine s'e ke ne rregull. Nuk jane te zgjuara por budallaēka. Ne Shqiperi, shumica e gangsterave sigurine s'e kane ne xhep as per vete, e jo me te sigurojne femrat. E ketu femrat nuk jane te zgjuara por mendjelehta. Vetem se jane lloje llojesh edhe gangstero-kriminelat. Ata parelite qe mund te kene kape veten me droge, ose me ndonje gje te ngjashme qe nuk i ka hy ne hak njeriu, pak a shume vetem me shtetin mund te kene pune, edhe po qe se jane te zgjut e me u distancu pas njefare kohe dalin te palagun. Keta po qe mund t'i japin njefare sigurie. Po ata qe jon morr me nonje pisllik (si kontrabande mishit te bardhe etj), i kan hy dikujt ne hak etj. ata nje nga nje po e hane, se nuk te fal njeri; eshte thjeshte ēeshtje kohe. Aty ku jetoj une shumica e atyre gangove s'i kan kap te tridhjetat. Ata qe jan marre me droge, ia kan hedhe me ndonje vjet burg ndoshta, po te tjeret ama heret a vone....
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga [xeni] : 13-05-2006 mė 12:00

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
    Nga ILovePejaa nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 85
    Postimi i Fundit: 15-11-2022, 22:39
  2. Identiteti evropian i shqiptarėve
    Nga Iliriani nė forumin Portali i forumit
    Pėrgjigje: 572
    Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
  3. Kristo Frashėri: Dilema pėr Himarėn
    Nga Qafir Arnaut nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 28-02-2006, 13:56
  4. Ortodoksia dhe Shqipėria
    Nga shendelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 258
    Postimi i Fundit: 07-04-2004, 18:16

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •