Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 78
  1. #21
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-01-2011
    Postime
    230
    Goth ,cfare kuptimi do kishte forumi nese nuk diskutojme,prandaj edhe e ka emrin forum, ose po me mire mos hapni tema te tilla kur nuk mundeni te mbroni ate qe pohoni.

    Ketu nuk behet fjale se si mendon ti apo si mendoj une , nese diskuton per bektashizmin ,atehere o je musliman o nuk je musliman, Islami nuk njeh tarikate , qe kush do lloj ahmaku vjen me mendimet e veta dhe ben nje grup dhe tani ne jemi ne rruge te drejte e ju te tjeret jeni ne ferr,nese je mjusliman shume mire e di definicionin e muslimanit dhe qafirit,prandaj largohuni sa nuk eshte vone pendohune per veprat dhe kthehuni tek Zoti e jo tek BEKTASHI

  2. #22
    Citim Postuar mė parė nga ezel Lexo Postimin
    Goth ,cfare kuptimi do kishte forumi nese nuk diskutojme,prandaj edhe e ka emrin forum, ose po me mire mos hapni tema te tilla kur nuk mundeni te mbroni ate qe pohoni.

    Ketu nuk behet fjale se si mendon ti apo si mendoj une , nese diskuton per bektashizmin ,atehere o je musliman o nuk je musliman, Islami nuk njeh tarikate , qe kush do lloj ahmaku vjen me mendimet e veta dhe ben nje grup dhe tani ne jemi ne rruge te drejte e ju te tjeret jeni ne ferr,nese je mjusliman shume mire e di definicionin e muslimanit dhe qafirit,prandaj largohuni sa nuk eshte vone pendohune per veprat dhe kthehuni tek Zoti e jo tek BEKTASHI
    Me fal qe po nderhyj ne kete debat!
    Doja thjesht te thoja qe jane pikerisht anetaret e forumit mysliman qe nuk jane te afte te diskutojne.... Ke frike ti thuash nje mendim tendin, ose te shkruash dicka ne lidhje me fete e tjera dhe direkt dalin ne shesh ofendimet dhe mallkimet.
    Bektashinjt jane myslimane, por jane shume shume tolerant. Libri eshte Kurani dhe besimi eshte ne Zot, ne nje te vetem.
    Por ndryshon interpretimi... nuk kam degjuar ndonje bektashi te urrej fete e tjera, as te thote qe ju te tjeret do veni ne ferr sepse nuk besoni etj etj. Ndaj, fakti i te qenit ne nje forum ku normalisht diskutohet, nuk do te thote qe te gjithe jane te afte per kete.

    La vita non si spiega, si VIVE!

  3. #23
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-01-2011
    Postime
    230
    Kleadon nese e besojne Kuranin dhe Muhamedin atehere dtth qe jane musliman e jo bektashi,vete haxhi bektashi ka besuar ne Zot,Kuran dhe ne Muhamedin, nuk ka thene qe une kam shpik nje fe te re.
    Pastaj nuk eshte ne pyetje interpretimi nuk ka askush te drejte te interpretojź si deshiron ai,apo ne ,ka regulla se si duhet besuar,vepraur.Edhe muslimanet nuk urrejne ,une nuk urej askend dhe nuk kam te drejte te urej askend , definicionet ne Islam jane shume te qarta dhe te prera, nuk kemi se si te mendojme ne ,ka kush mendon per ne dhe ka menduar e do mendoje ne te ardhmen.
    Une nuk e akuzoj a es e frikesoj dikend te thote mendimin e vete,por se paku kur ta thote le ta thote ne ate menyre qe mos te ofendoje te tjeret, vetem shiqo tek teme KU DALLOJNE BEKTASHINJTE .... se si antari NOJRE ofendon te tjeret..

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e Goth_KiroL
    Anėtarėsuar
    21-08-2008
    Vendndodhja
    Kosove, Prishtine
    Postime
    16
    Citim Postuar mė parė nga ezel Lexo Postimin
    Kleadon nese e besojne Kuranin dhe Muhamedin atehere dtth qe jane musliman e jo bektashi,vete haxhi bektashi ka besuar ne Zot,Kuran dhe ne Muhamedin, nuk ka thene qe une kam shpik nje fe te re.
    Pastaj nuk eshte ne pyetje interpretimi nuk ka askush te drejte te interpretojź si deshiron ai,apo ne ,ka regulla se si duhet besuar,vepraur.Edhe muslimanet nuk urrejne ,une nuk urej askend dhe nuk kam te drejte te urej askend , definicionet ne Islam jane shume te qarta dhe te prera, nuk kemi se si te mendojme ne ,ka kush mendon per ne dhe ka menduar e do mendoje ne te ardhmen.
    Une nuk e akuzoj a es e frikesoj dikend te thote mendimin e vete,por se paku kur ta thote le ta thote ne ate menyre qe mos te ofendoje te tjeret, vetem shiqo tek teme KU DALLOJNE BEKTASHINJTE .... se si antari NOJRE ofendon te tjeret..


    i nderuar, mendoj se dobesia jote eshte pranimi i faktit se dikush tjeter mund te kete te drejte.

    sikur paske thene vete, bektashizmi nuk eshte fe - keshtu ta shpjegove dhe une.
    Bektashinjte jane muslimane.

  5. #25
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-01-2011
    Postime
    230
    Citim Postuar mė parė nga Goth_KiroL Lexo Postimin
    i nderuar, mendoj se dobesia jote eshte pranimi i faktit se dikush tjeter mund te kete te drejte.

    sikur paske thene vete, bektashizmi nuk eshte fe - keshtu ta shpjegove dhe une.
    Bektashinjte jane muslimane.
    ok,ne rregull .

  6. #26
    Musliman-Shqiptarė-krenar Maska e gimche
    Anėtarėsuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    3,642
    Mendoj se titulli ėshtė tendencioz dhe diskriminues kur dihet mirė fakti se nacionalizmi ėshtė virtyt i tė gjithė shqiptarėve pa dallim, kemi shumė atdhetar nga tė tre besimet tjera jashtė Bektashizmit, ja shembujt nė vazhdim:
    Ortodoksėt: Peshkop Fan S. Noli, Papa Kristo Negovani, Ilo Mitkė Qafėzezi, Gjergj Kastrioti, etj.
    Katolikėt: At Gjergj Fishta, At Shtjefen Gjeēovi, Pjetėr Budi, Frang Bardhi, etj.
    Muslimanėt: Hasa Zyko Kamberi, Muhamed Kyēyku, Nezim Berati, etj. - kurse nė luftėra -
    Mulla Haxhi Zeka, Mulla Ymer Prizreni, Mulla Idriz Gjilani, Mulla Jakup Hasipi, Adem Jashari, etj. etj.
    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i tė madhit Hamzes
    Ti je kullė fuqi baroti...

  7. #27
    Citim Postuar mė parė nga ezel Lexo Postimin
    Kleadon nese e besojne Kuranin dhe Muhamedin atehere dtth qe jane musliman e jo bektashi,vete haxhi bektashi ka besuar ne Zot,Kuran dhe ne Muhamedin, nuk ka thene qe une kam shpik nje fe te re.
    Pastaj nuk eshte ne pyetje interpretimi nuk ka askush te drejte te interpretojź si deshiron ai,apo ne ,ka regulla se si duhet besuar,vepraur.Edhe muslimanet nuk urrejne ,une nuk urej askend dhe nuk kam te drejte te urej askend , definicionet ne Islam jane shume te qarta dhe te prera, nuk kemi se si te mendojme ne ,ka kush mendon per ne dhe ka menduar e do mendoje ne te ardhmen.
    Une nuk e akuzoj a es e frikesoj dikend te thote mendimin e vete,por se paku kur ta thote le ta thote ne ate menyre qe mos te ofendoje te tjeret, vetem shiqo tek teme KU DALLOJNE BEKTASHINJTE .... se si antari NOJRE ofendon te tjeret..
    Bektashizmi eshte sekt i fese myslimane, nuk konsiderohet e vecuar! Ne mos gaboj feja myslimane ka 12 "nen fe" dhe njera prej tyre eshte edhe feja e bektashinjve, te cilet kane Teqen si vend te shenjte!
    Ti ndoshta nuk urren, por s'do te thote qe edhe te tjeret e fese tenden sillen ne te njejten menyre... une i kam lexuar edhe komentet e Nojres, por kam lexuar edhe shume te tjere.
    Une vete para ca kohesh kam patur nje debat sh te rende me dy anetar te forumit (refet e ramazan) qe nuk lane fjale pa me thene, thjesht sepse une komentova ndaj njerit qe kishte share bektashinjt keq fare...
    Ne shume tema te tjera, e gjen te shkruar qarte urrejtjen ndaj feve te tjera. Per bektashinjt kane arritur e kane thene qe nuk besojne ne Zot, besojne ne shpirtrat e te vdekurve etj etj...
    Secili ka jeten e tij, e ka te drejten e tij te zgjedhi ciles fe ti perkasi. Ndoshta do i kuptoja nese kete urrejtje do e kishin ndaj ateisteve, por qe ta kene ndaj te tjereve qe gjithsesi besojne ne Zot por ne menyre te tyre, me duket e papranueshme.

    La vita non si spiega, si VIVE!

  8. #28
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-01-2011
    Postime
    230
    Kleadon vertet ne forum ka disa tipa te papergjegjshem ,tani a i bejne me qellim apo pa dije akoma nuk mund ti kuptoj,
    por qellimi ime nuk ishte te ofendoj apo te i tregoj dikujt se cfar te besoje ,qellimi im ishte te sqaroj se bektashizmi eshte sekt fetar qe ka dal nga disa njerez sic jane edhe ne forum,islami ka vetem nje vend per tu falur e ajo eshte xhamija , teqet dhe objektet tjera ne islam nuk kane baze.
    Une edhe me larte e ceka ,si cdo ligj ashtu edhe Islami ka ligjet e veta ,nuk mund te besosh si don ti apo si dua une , ka rregulle se si duhet te besohet dhe te veprohet,nuk mund te punojme apo te besojme sic duam apo na teket neve, eshte ceshtje e dores se dyte se si njerezit personalisht besojne .psh ne islam alkooli eshte i ndaluar reptesish ndersa bektashinjte e perdorin pa problem ,ky eshte vetem nga nje ndalese qe ata e perdorin e islami i ndalon reptesish.

    dhe nje korigjim i vogel.

    ISLAMI ESHTE NJE , E JO 12 E ME SHUME .

  9. #29
    Citim Postuar mė parė nga ezel Lexo Postimin
    Kleadon vertet ne forum ka disa tipa te papergjegjshem ,tani a i bejne me qellim apo pa dije akoma nuk mund ti kuptoj,
    por qellimi ime nuk ishte te ofendoj apo te i tregoj dikujt se cfar te besoje ,qellimi im ishte te sqaroj se bektashizmi eshte sekt fetar qe ka dal nga disa njerez sic jane edhe ne forum,islami ka vetem nje vend per tu falur e ajo eshte xhamija , teqet dhe objektet tjera ne islam nuk kane baze.
    Une edhe me larte e ceka ,si cdo ligj ashtu edhe Islami ka ligjet e veta ,nuk mund te besosh si don ti apo si dua une , ka rregulle se si duhet te besohet dhe te veprohet,nuk mund te punojme apo te besojme sic duam apo na teket neve, eshte ceshtje e dores se dyte se si njerezit personalisht besojne .psh ne islam alkooli eshte i ndaluar reptesish ndersa bektashinjte e perdorin pa problem ,ky eshte vetem nga nje ndalese qe ata e perdorin e islami i ndalon reptesish.

    dhe nje korigjim i vogel.

    ISLAMI ESHTE NJE , E JO 12 E ME SHUME .
    Teqet nuk kane baze ne islam, por ja qe bektashinjt dhe te tjeret nuk jane islamiste... cdo pergj qe ke dhene e ke lidhur me islamin, e pikerisht kjo eshte diferenca... jo te gjithe jane te fese islame.
    Eshte e vertete qe bektashinjt pijne pije alkolike, edhe raki edhe vere.... madje ka nga ato qe edhe mishin e derrit e hane, e prandaj quhet sekti tolerant i fese myslimane.
    Ok, ju mund te jeni te bindur qe te gjithe qe keto njerez jane ne rruge te gabuar, por nga ana tjeter edhe ato mendojne qe jeni ju ne rruge te gabuar.
    Nuk dua ti hy shume ne detaj kesaj teme sepse jane gjera te perseritura me mijra here. E vetmja gje qe une do doja eshte qe te mos ofendohen e te mos mallkohen njerezit qe i perkasin feve te tjera... cdo njeri do mbaj pergjegjsi per zgjedhjet e tija!

    La vita non si spiega, si VIVE!

  10. #30
    Jam shume dakort me sa thote nje me lart, patriotizmi karakterizon tere shqiptaret, por jo vetem, do te thosha tere popujt ballkanike.
    Ku eshe populli shqiptar, ne tre fete qe ka, eshte nje lloj si popujt e tjere te ballkanit.
    Prandaj feja, s'ka rendesi se mysliman o bektashi, orthodhoks o katolik, jane tere patriote..., por qe besimi fetar ne vetvete e zbeh si pak ngjyren e patriotizmit, them ē'do besim, e kjo mund te provohet nga te gjithe...
    Pershendetje.
    Mėsoi tė tjerėt me jetėn tėnde dhe jo me fjalėt e tua

  11. #31
    Musliman-Shqiptarė-krenar Maska e gimche
    Anėtarėsuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    3,642
    Citim Postuar mė parė nga arbereshi_niko Lexo Postimin
    Jam shume dakort me sa thote nje me lart, patriotizmi karakterizon tere shqiptaret, por jo vetem, do te thosha tere popujt ballkanike.
    Ku eshe populli shqiptar, ne tre fete qe ka, eshte nje lloj si popujt e tjere te ballkanit.
    Prandaj feja, s'ka rendesi se mysliman o bektashi, orthodhoks o katolik, jane tere patriote..., por qe besimi fetar ne vetvete e zbeh si pak ngjyren e patriotizmit, them ē'do besim, e kjo mund te provohet nga te gjithe...
    Pershendetje.
    Nuk do tė thoja se besimi fetar zbehė patriotizmin, pėrkundrazi stimulon, mirėpo kjo nuk varet prej besimit, mė tepėr varet prej individit se si i ēaset besimit fetar.
    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i tė madhit Hamzes
    Ti je kullė fuqi baroti...

  12. #32
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-01-2011
    Postime
    230
    Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
    Teqet nuk kane baze ne islam, por ja qe bektashinjt dhe te tjeret nuk jane islamiste... cdo pergj qe ke dhene e ke lidhur me islamin, e pikerisht kjo eshte diferenca... jo te gjithe jane te fese islame.
    Eshte e vertete qe bektashinjt pijne pije alkolike, edhe raki edhe vere.... madje ka nga ato qe edhe mishin e derrit e hane, e prandaj quhet sekti tolerant i fese myslimane.
    Ok, ju mund te jeni te bindur qe te gjithe qe keto njerez jane ne rruge te gabuar, por nga ana tjeter edhe ato mendojne qe jeni ju ne rruge te gabuar.
    Nuk dua ti hy shume ne detaj kesaj teme sepse jane gjera te perseritura me mijra here. E vetmja gje qe une do doja eshte qe te mos ofendohen e te mos mallkohen njerezit qe i perkasin feve te tjera... cdo njeri do mbaj pergjegjsi per zgjedhjet e tija!
    Kleadon,nuk eshte problemi i Islamit se bektashinjte e kane teqen si objekt lutje, eshte problemi i tyre ,une i qasem nga ana fetare e jo nga ajo tolerante,patriotike e ku ta di, mire ke thene me kete pajtohem bektashinjte nuk jane musliman dhe nuk kane lidhje aspak me Islamin,jane nje dege e coroditur qe sillen se jane sekt Islam, e ne fakt nuk kane agje te perbashket me Islamin, te pishe raki te hashe mishin e derrit te besh orgjia neper teqet nuk ka lidhje aspak me Islamin ,aman hic aspak.
    Nuk e them une se ata njereze jane ne rrugen e gabuar , ate e thote Kur`ani shume qarte dhe ketu nuk ka vend per diskutim,nese pranon Kuranin si liber te shenjte dhe i permbahesh rregullave te tij vete vetiu e xhvesh bektashizmin, sepse nuk kane baza ata ne Kur`an me te gjithe ato vepra qe i permende dhe i permenda,une nuk kam persiper te diksutoj se a kane te drejte ata apo jo,ata kane te drejte te mendojne ,por mendimet e tyre duhet ti bazojne ne fakte dhe argumente e jo ne fjale dhe deshira personale.
    Asnjehere nuk gjykoj ne koken time por vetem kur lexoj se cfar thote kurani dhe cfar veprojne disa njerez ,habitem se si mund te quajne veten musliman.

  13. #33
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-07-2010
    Postime
    61

    Fan Noli

    EZEL e shoh qe e ke me mua, dhe ste pelqen menyra ime se te paskam ofenduar, meqe mendoke keshtu fillo lexo qe nga fillimi komentet midis nesh dhe do e kuptosh pse reagova ashtu,
    ne gjitha shkrimet e tua shoh qe thua qe ose besoni zotin sic them une dhe thote kurani i lexuar sipas teje ose perndryshe do vesh ne ferr, dmth, ose je me mua ose je armiku im dhe do vdesesh, kjo more shoku quhet intolerance fetare, diskriminim fetar dhe per mua quhet diktature, okkkkkkkkkk.
    ne ndonje koment imin ne te gjithe forumin gjen ndonje sharje, apo ofendim, apo koment mbi besimin e te tjereve ?????
    joooooooooooooo, kurre, ta thashe une e besoj zotin dhe sipas menyres time, sipas tarikatit tim, okkk.

    HAxhi Bektashi VELI nuk ishte Turk zotrote se ne ate kohe skane ekzistuar turqit ne turqine e sotme, shoku, okkkkkk.

    e dyta Haxhi Bektashi ka beaur ne Kuran patjeter dhe ka vajt dhe ne Meke, eshte bere HAXHI, dhe ai ka lene shkrimet e tij, komenete e tij, dhe ate faqe interneti ta dhashe dje po ta jap prape sot dhe futu dhe ILuminohu dhe Ndricohu qe mos te pyesesh me, www.komunitetibektashi.org.

    ajo qe me frikeson mua ehste qe jeni ju brezi i ri i muslimaneve qe nxisni kete urrejtje se deri para 20 vjeteve si kemi pasur keto ndarje as para 400-500 vjeteve.

    keshtu qe tema ketu eshte Virtyti Nacionalist i Bektashizmit Shqiptar, ca ke shkruar ti EZEL ne lidhje me temen?? shikoji nje ciek komenetet e tua ???

    pra vetem ke share Beektashizmin. Me fal si duhet te reagoj une ne kete rast se te paska ngel qejfi ty ???

    keshtu qe shoku Kurani jot te meson .................... e di vete ti meqe je besimtar i devotshem dhe neve bektashet sjemi..


    EZEL une jam Gjysem Ortodoks dhe Gjysem Bektash , okkk por kam vajt dhe ne Xhami dhe shkoj dhe hedh leke, shkoj tek Kisha katolike hedh leke, dhe tek te dy fete e mia ??? e pra une jam Shqiptar pike se pari, pastaj jam Fetar.

    Kjo eshte rruga e paraardhesve te mi, EZEL dhe ate rruge do ndjek edhe une dhe pasardhesit e mi, okkkkkk.

    te lutem shume mos na ofendo me, pwrndryshe mos me thuaj pastaj pse ofendon, Populli Shqiptar thote .... Ēfare do mbjellėsh do korrėsh......

  14. #34
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-07-2010
    Postime
    61
    ............Bektashinte jane nje dege e coroditur qe sillen se jane sekt Islam, e ne fakt nuk kane agje te perbashket me Islamin, te pishe raki te hashe mishin e derrit te besh orgjia neper teqet nuk ka lidhje aspak me Islamin......


    o Ezel nga i di ti keto orgjira e leshi e preshi, ....
    qenke dopjo K, dmth 2K,.....

    po une pi raki, edhe vere, mish derri kur me del perpara e ha, ca problemi ke ti me mua, ......

    se po te hap uen thesin per gjerat qe sme pelqejne nje nate e gjate dimri sme del.

    ik bej shurrėn shoku te bej, sa per orgjira e te te nis video te atyre me perce ca bejne ????
    nqs do me jep nje adrese tenden dhe shiko mos del ndonje nga ato grate qe njeh....

  15. #35
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-01-2011
    Postime
    230
    EZEL une jam Gjysem Ortodoks dhe Gjysem Bektash , okkk por kam vajt dhe ne Xhami dhe shkoj dhe hedh leke, shkoj tek Kisha katolike hedh leke, dhe tek te dy fete e mia ??? e pra une jam Shqiptar pike se pari, pastaj jam Fetar

    mbas kesaj qe shkrove nuk kam comment, me ke hallakat edhe mua mendjen ,ste mar vesh se cfar je , besoj qe as vete nuk e din se cfar je??

  16. #36
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-01-2011
    Postime
    230
    Nojre ,si duket akoma se ke mare vesh se per cfar diskutojme ne ketu ,une ujku ti me thua tragu hhehehh

  17. #37
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-07-2010
    Postime
    61
    o K........K....... jam Shqiptar ...

    keshtu qe ske ca thua , ca te thuash, ik bej shurren mos thuaj gje.. :P

  18. #38
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-01-2011
    Postime
    230
    me siguri keshtu te ka mesuar H.Bektashi se si te sillesh me njerezit, me gjithe keto fjale qe shkrove ,besa dyshoj edhe ne shqiptarine tuaj.

    nje sugjerim nga une , ose pertypi mire keto K ose po nxjeri nga goja se te bejne dem per dhembet

  19. #39
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-07-2010
    Postime
    61
    Citim Postuar mė parė nga ezel Lexo Postimin
    Nojre ,si duket akoma se ke mare vesh se per cfar diskutojme ne ketu ,une ujku ti me thua tragu hhehehh
    po ta lexosh temen e merr vesh se per cfare po diskutojme, por duket qe s`lexon dhe si duket do sta avrin andej nga forumi jot dhe vjen ketej nga neve,

    shoku eshte shenje inferioriteti kjo

    ..................................
    ah se harrova e bėre ēiēin :P

  20. #40
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-07-2010
    Postime
    61

    Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

    mire o Ezel shko andej nga Arabia se je me konfort, okkkkkkkk,
    rrofshhhhhh por neve sduam te vijme pas teje , po ike merri te gjithe ate qe mendojne si ty se na lehteson punen qe mos te harxhojme kohe me ty dhe ata shoket e tu, qe te merremi me grekun dhe serbin.

    tung bre shqipe, edhe tu befte pushka top ...

    ej sa do te perpiqeni minorancė jeni se ta kam thėne dhe po ta rithem perseri ...."Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria" ......., keshtu qe shyqyr per kombin shqiptar thuaj se do na kish marre lumi.

    sa per ato K nuk me pelqen ti pertyp, kėtė fushė ta kam lėnė ty, je ti shefi i saj,
    ik pra andej nga perēet e tua ate bej.

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Rregullorja e Forumit Shqiptar
    Nga Albo nė forumin Portali i forumit
    Pėrgjigje: 83
    Postimi i Fundit: 28-09-2021, 01:20
  2. Ē'mendim keni pėr nacionalizmin shqiptar?
    Nga Anton nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 45
    Postimi i Fundit: 25-09-2012, 16:09
  3. Partia Islamike Shqiptare
    Nga Hyllien nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 104
    Postimi i Fundit: 27-03-2004, 12:23

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •