Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 38
  1. #1
    i/e larguar Maska e dibrani2006
    Anėtarėsuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    2,693

    Monumentet historike shqiptare nė Maqedoni

    Te shikojme se cili qytet Shqipetare ne Maqedoni ka me shume monumente te lashta Shqipetare, tregoni nje monument me emer se nuk e di saktesisht a kemi shume monumente ne Shqipetaret ne maqedoni pa mare parasysh se ēfare monumenti tregoni vetem te jete monument Shqipetar.

  2. #2
    i/e larguar Maska e dibrani2006
    Anėtarėsuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    2,693
    He mor ku jane ato te menēurit qe japin lajme dite per dite dhe nuk din te japin nje pergjigje ketu apo prej gazetat i marin informatat.

  3. #3
    Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
    Anėtarėsuar
    13-02-2006
    Vendndodhja
    Amerik - Miami
    Postime
    404

    Wink Pershendetje...

    Citim Postuar mė parė nga dibrani2006
    He mor ku jane ato te menēurit qe japin lajme dite per dite dhe nuk din te japin nje pergjigje ketu apo prej gazetat i marin informatat.
    ...e more djal a e ke harru se atyre "te mjenqurve" nuk i interesojn keto tema ...

    Kur eshte pyetja se cilli Qytet Shqiptar ne Maqedoni ka me shum monumente Historike ,vet mendoj qe eshte Shkupi...Por kisha pasur deshir ti lexoj edhe shprehjet e tjerve, ndoshta e kam gabim. ĒDO TE MIR DHE E KALOFESHI NJI FUND TE JAVES, SHUM TE BUKUR... ....
    "Dashuria e vertetė dhe e sinqertė nuk shuhėt kurrė"

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Manastiri dhe Dibra mendoj un

  5. #5
    Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
    Anėtarėsuar
    13-02-2006
    Vendndodhja
    Amerik - Miami
    Postime
    404

    Wink

    Citim Postuar mė parė nga derjansi
    Manastiri dhe Dibra mendoj un
    ....... ........E KE TE DREJT, KUR E PERMENDE MANASTIRIN, e pata harruar krejt per ket, eshte e vertet qe Manastiri mund te ze vendin e Par......
    "Dashuria e vertetė dhe e sinqertė nuk shuhėt kurrė"

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240

    Exclamation

    Tetovaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    #VamosArgentina

  7. #7
    i/e larguar Maska e dibrani2006
    Anėtarėsuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    2,693

    Talking

    Citim Postuar mė parė nga ^No_Name^
    Tetovaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    Tregona monumentet njeren edhe une ndoshta e di.

  8. #8
    Zemra Kumanoves Maska e Kumanovarja
    Anėtarėsuar
    20-08-2004
    Vendndodhja
    Kam shetitur ane e mbane qe nga Shkodra ne Sarande ,Te gjitha vendet i kalova me e bukur KUMANOVA
    Postime
    142
    per histori shqiptare apo maqedone une e dij se Dibra ka ne kumanove vetem nje e kemi dhe ate ne fshat
    Ismet Jasharri yll epoke,
    Rreze drite vepra jote,
    Si vigan nė shekuj rritesh,
    I pavdekshėm n'zemėr t'Shqipes

  9. #9
    i/e larguar Maska e dibrani2006
    Anėtarėsuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    2,693
    Per HISTORIN SHQIPETARE, KUMANOVARE.

  10. #10
    TETOVA Maska e Tetovar
    Anėtarėsuar
    15-02-2006
    Vendndodhja
    Ne zemer te Sharrit
    Postime
    134
    Citim Postuar mė parė nga dibrani2006
    Tregona monumentet njeren edhe une ndoshta e di.
    Ju qe keni hapur temen mos u tregoni shume,... se sju ka hije...!!!
    Mire kishe theksuar Xixe xixellonja, neve nuk meremi me tema te kota,...

  11. #11
    ♪ @)-/-- ♪ Maska e Kėrēovare1
    Anėtarėsuar
    20-07-2005
    Vendndodhja
    ...aty afėr...
    Postime
    222
    Nuk mė duket kjo si temė e kotė... S'ka gjė tė keqe tė dish ku ka mė shumė monumente historike nė Maqedoni. Unė nuk kam shėtitur aq shumė nėpėr qytetet e Maqedonisė por mendoj qė Manastiri ka mė shumė...

    Happiness is: ME & YOU ;)


  12. #12
    i/e larguar Maska e dibrani2006
    Anėtarėsuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    2,693
    Citim Postuar mė parė nga Tetovar
    Ju qe keni hapur temen mos u tregoni shume,... se sju ka hije...!!!
    Mire kishe theksuar Xixe xixellonja, neve nuk meremi me tema te kota,...


    Kur nuk meresh me tema te kota pse shkruan oj tetove,nese nuk te pelqen ndroje programin askush nuk te ka faj dhe teme e kote mund te thuash ti edhe mos perzi njerzit se kush tha edhe kush nuk tha(thash e theme),normal shqipetaret duhet te dine per gjitheēka nuk jam prapa shpine te maqedonesit por ti rri drejt dhe t'ja tregoj se kemi monumente dhe histori ne shqipetaret e ilirides djalosh,dhe me mire shkruaj gjithe fjalen sepse nuk te ka hije ti qe ben......... pika ato pikat mbai per vete zotni tetovar.

  13. #13
    TETOVA Maska e Tetovar
    Anėtarėsuar
    15-02-2006
    Vendndodhja
    Ne zemer te Sharrit
    Postime
    134
    Citim Postuar mė parė nga dibrani2006
    ...edhe mos perzi njerzit se kush tha edhe kush nuk tha(thash e theme),normal shqipetaret duhet te dine per gjitheēka nuk jam prapa shpine te maqedonesit por ti rri drejt dhe t'ja tregoj se kemi monumente dhe histori ne shqipetaret e ilirides djalosh,dhe me mire shkruaj gjithe fjalen sepse nuk te ka hije ti qe ben......... pika ato pikat mbai per vete zotni tetovar.
    1.Pikat meri si te duash ndash per te mire ndash per te keq,
    2.Me sa di nuk jam tu perzi askend, por ti pak si e tepron,...

    ps.Kur dikush kishe permendur disa qytete tjera se kane me shume monum. ju nuk kishi reaguar , ndersa nga No_Name keni lipur tju tregoj mire e mire per monum. ne Tetove, po ekeqja eshte se gati gjithe Shqiptaret ne Maq. e urejne Tetoven, por skani cfare te beni se pa Tetoven sen beni as nje hap,...

  14. #14
    i/e larguar Maska e dibrani2006
    Anėtarėsuar
    29-01-2006
    Vendndodhja
    Europe
    Postime
    2,693

    Talking

    Citim Postuar mė parė nga Tetovar
    1.Pikat meri si te duash ndash per te mire ndash per te keq,
    2.Me sa di nuk jam tu perzi askend, por ti pak si e tepron,...

    ps.Kur dikush kishe permendur disa qytete tjera se kane me shume monum. ju nuk kishi reaguar , ndersa nga No_Name keni lipur tju tregoj mire e mire per monum. ne Tetove, po ekeqja eshte se gati gjithe Shqiptaret ne Maq. e urejne Tetoven, por skani cfare te beni se pa Tetoven sen beni as nje hap,...


    Cka po flet morre ki njeri, e dish si ta bejme oj tetove per byrek dhe embeltore nuk u kalon as nji djal nane per me tutje mos e ēoo.



    Nuk e di ēka ke por ndoshta je tu bere xheloz, ndoshta ka njerez edhe bejn shaka ti e merr direk ne zemer,dhe ēka thua pa tetoven smund te bejm asnje gje nuk e them une por e ke thene ti,javash javash morr jahu se tani vertet ja ke fut muhabetit si kali peles, jepi baci si te thuash ti dakort jam vetem mos dil nga tretuari se te shtipe makina.

  15. #15
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anėtarėsuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Manastiri dhe Kercova kane me shume monumente historike mendoj.
    Ketu afer jane dhe qytetet tjera, por mendoj se per nga vlera dhe numri keto dyja me larte kryesojne.
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e shkup_kercovari
    Anėtarėsuar
    13-04-2005
    Vendndodhja
    SHKUPI
    Postime
    110
    Manastir-OHri dhe kercova

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    me falni se po nderhyj po do ishte mir sikur te na i thoshit se ca monumentesh kan se un nuk kam qon naj here anej e nuk i di, pranej po patet munsi mos thoni vec emrin e qytetit po thoni se car monumenti kan e cfar vlere ka se me sa kam pa ktu secili vetem po thot emrin e qytetit te vet.

  18. #18
    revolucionar Maska e bOndi_oo7
    Anėtarėsuar
    18-10-2005
    Vendndodhja
    Shkup
    Postime
    704
    Pse more e diskutoni kete pune, hahahaa, kuptohet se Shkupi si kryeqender e Dardanise ka me shume monumente historike, pasi qe eshte edhe nje nder qytetet me te vjetra te Ballkanit.
    Ne Shkup ka monumente historike nga te gjitha koherat, tash e sa kohe eshte duke u germuar ne mbetjet e qytetit antik,aty ka mjaft monumente antike, pastaj kalaja e qytetit, ura e gurit, mbi 70 xhamia te vjetra disa shekuj nja numer i madh i te cilave ne gjendje te mire,disa hamame,etj etj.
    eshte fakt se nga historia me e re kemi pak me pak, po kemi edhe te tilla.

    Mos te harrojme edhe Manastirin ku gjendet monumenti mjaft i rendesishem per kulturen shqiptare shtepia e kongresit te alfabetit.

    Sa per Tetoven (mos te idhnohen tetovaret) e kane nje xhami te larme, me do mure te bukura, Teqen, dhe mjaft lapidare te deshmoreve nga historia me e re.

    Kumanova me shume permendore te heronjve dhe deshmoreve te kombit (rekord). Ju lumte


    Shkupi Kryeqender
    Punė, djersė, dashuri mes njerėzve dhe ndaj atėdheut.

  19. #19
    revolucionar Maska e bOndi_oo7
    Anėtarėsuar
    18-10-2005
    Vendndodhja
    Shkup
    Postime
    704
    Citim Postuar mė parė nga shkup_kercovari
    Manastir-OHri dhe kercova
    pfuuuu, cfar monumente ka kerqova paash Zotin, hahahaa.
    Uskana,qytet i njohur antik, po une nuk di te kete mbete diqka nga ai qytet i vjeter.
    mendo dhe gjyko me mend jo me ndjenja. e admiroj respektin dhe dashurine tende ndaj vendlindjes, po beju pak me realist.
    rrofsh kolege
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bOndi_oo7 : 13-06-2006 mė 17:22
    Punė, djersė, dashuri mes njerėzve dhe ndaj atėdheut.

  20. #20
    TETOVA Maska e Tetovar
    Anėtarėsuar
    15-02-2006
    Vendndodhja
    Ne zemer te Sharrit
    Postime
    134
    Citim Postuar mė parė nga dibrani2006
    Cka po flet morre ki njeri, e dish si ta bejme oj tetove per byrek dhe embeltore nuk u kalon as nji djal nane per me tutje mos e ēoo.



    Nuk e di ēka ke por ndoshta je tu bere xheloz, ndoshta ka njerez edhe bejn shaka ti e merr direk ne zemer,dhe ēka thua pa tetoven smund te bejm asnje gje nuk e them une por e ke thene ti,javash javash morr jahu se tani vertet ja ke fut muhabetit si kali peles, jepi baci si te thuash ti dakort jam vetem mos dil nga tretuari se te shtipe makina.
    O nuk ka njeri kutu qe mund te beje shaka se gjith jane per ti bere shaka,...
    Po ate qe thashe e theme perseri se e verteta eshte ajo, dhe besoj qe nuk ka nevoj te perseriti se edim gjithe,...
    Njeriut kur nuk i shkon dicka per qejfi ben sikur nuk degjon,...ekupton ti kete se je cuni i zagjaruar,...

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
    Nga ILovePejaa nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 85
    Postimi i Fundit: 15-11-2022, 22:39
  2. Identiteti evropian i shqiptarėve
    Nga Iliriani nė forumin Portali i forumit
    Pėrgjigje: 572
    Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
  3. Ortodoksia Shqiptare sot
    Nga Orientalist nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 08-09-2010, 10:11
  4. Kryengritja Popullore Shqiptare E 1912 – 1915
    Nga ORIONI nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 12-07-2005, 14:44

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •