Close
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 156
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Citim Postuar mė parė nga INFINITY© Lexo Postimin
    A duhet qe te jesh ne Shqiperi ne menyre qe te marresh kete pashaporten e re, apo mund ta marresh thjesht duke autorizuar nje te aferm qe ta marri per ty, apo duhen shenjat e gishtave per kete pashaport?!

    P.S. Me falni nqs eshte thene ne ndonje teme tjeter dhe nuk e kam lexuar.
    pasaporta e re dhe karta e identitetit, merret vetem duke u paraqitur vete, pasi te kontrollojne shenjat e gishtrinjve.
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  2. #22
    Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    pasaporta e re dhe karta e identitetit, merret vetem duke u paraqitur vete, pasi te kontrollojne shenjat e gishtrinjve.
    Faleminderit

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    urw in atdhe

    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  4. #24
    i/e larguar Maska e baby_bł
    Anėtarėsuar
    19-10-2007
    Vendndodhja
    A la isla bonita
    Postime
    278
    Po qe Ministria e Brendshme ka filluar te shperndaje mesazhe neper cel e dinit

    Tani po qe ja hodhem hallit neve, po te na kishin sjell edhe numer kontaktimi, tu isha pergjigj, vereni doren ne zemer per mu, s'kam per te ngrene se me leket e buker aklikova per karte, kam 3 femije e burrin pa pune. Ato leket e kartes do na i rimbursoni? Apo kur te na veje bari nje meter
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga baby_bł : 06-05-2009 mė 09:40

  5. #25
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577

    Pasaporta biometrike, aplikimi me fotokopje certifikate

    Shtetasit pa pasaportė do t'i marrin kuponėt e pasaportave biometrike me fotokopje tė certifikatės sė lindjes

    Posta Shqiptare informon se deri tani janė tėrhequr 7 mijė kuponė pėr pasaportat e reja


    TIRANĖ-
    Personat tė cilėt dėshirojnė tė aplikojnė pėr pasaporta biometrike, por qė nuk kanė deklaruar humbjen e pasaportės sė parė, pėr tė marrė kuponin e aplikimit pranė zyrave postare, tani e tutje nuk ėshtė mė e nevojshme tė dorėzojnė dy certifikata lindjeje me fotografi, por vetėm njė fotokopje tė saj.

    Lehtėsia e krijuar nė aplikim, qė prek qytetarėt pa pasaportė, ėshtė arritur falė njė marrėveshjeje midis Postės Shqiptare dhe Ministrisė sė Punėve tė Brendshme.


    Kėshtu, duke nisur nga dita e sotme, shtetasve, emrat e tė cilėve nuk gjenden nė listat qė Ministria e Brendshme ka dėrguar pranė zyrave postare, nuk do t'iu duhen dy certifikata, njėra pėr tė marrė kuponin bashkėngjitur me deklarimin qė do tė bėjnė nė zyrat postare dhe tjetra pėr aplikim.


    Qytetarėt qė kanė humbur pasaportėn dhe nuk e kanė deklaruar atė, nė kėrkim tė marrjes sė kuponit, veē formularit tė vetėdeklarimit nė sportelet e postės, do t'u bashkėngjisin dokumenteve tė mėsipėrme jo certifikatėn me fotografi marrė nė gjendjet civile pranė njėsive tė qeverisjes vendore, por fotokopjen e saj.


    Posta Shqiptare sqaron se certifikata origjinale do tė shėrbejė vetėm nė qendrat e aplikimit pėr letėrnjoftimin elektronik, tė vendosura kėto pranė minibashkive, bashkive dhe komunave.


    Posta informon gjithashtu qytetarėt se duhet tė paraqiten nė zyrat postare, duke pasur me vete certifikatėn origjinale dhe fotokopjen e saj, nė mėnyrė qė tė bėhet njėsimi me origjinalin nga ana e punonjėsve tė zyrave postare.


    Posta Shqiptare informon se deri mė tani, pėr sa u pėrket shtetasve pa pasaportė qė pėrfitojnė nga vendimi i qeverisė, janė 3 mijė qytetarė qė kanė marrė kuponėt, nga tė cilėt 1 mijė kanė plotėsuar formularin e vetėdeklarimit, pasi emri i tyre nuk ishte nė listat e Ministrisė sė Brendshme dhe 2 mijė kanė blerė kuponin sipas listave tė dėrguara nga kjo ministri.


    Nė pėrfundim tė informimit tė opinionit publik, Posta Shqiptare bėn me dije pėr tė gjithė qytetarėt e interesuar, se nė zyrat e saj postare do tė gjejnė tė gjitha listat e personave pa pasaportė dhe se deri mė tani, nė sportelet, e saj janė tėrhequr 7 mijė kuponė pėr pasaporta biometrike.

    Shekulli online
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    11-07-2009
    Postime
    18
    Nese keni mundesi te shkruani dicka me sqaruese per pasaporten biometrike,edhe per mua qe punoj ne Itali.Ne shtator do shkoj ne Tirane per te bere aplikimin,kam vetem 4 dite pushim.Sa dite zgjat i gjithe procesi.Do te me duhet te qendroj ne Tirane? Si te bej per t'a marre.Ligji ka menduar edhe per kete. Do te me duhet te rikthehem prape ne Tirane.Une nuk kam njerez ne Shqiperi dhe kohe per tu rikthyer.Si te veproj per t'a marre (terhequr) pasaporten biometrike. Faleminderit. (ju lutem te shkruani vetem sqarime konkrete per pyetjen "faqet jane te shumta dhe koha per ti lexuar mungon") perseri Faleminderit

  7. #27
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar mė parė nga Fresku Lexo Postimin
    Nese keni mundesi te shkruani dicka me sqaruese per pasaporten biometrike,edhe per mua qe punoj ne Itali.Ne shtator do shkoj ne Tirane per te bere aplikimin,kam vetem 4 dite pushim.Sa dite zgjat i gjithe procesi.Do te me duhet te qendroj ne Tirane? Si te bej per t'a marre.Ligji ka menduar edhe per kete. Do te me duhet te rikthehem prape ne Tirane.Une nuk kam njerez ne Shqiperi dhe kohe per tu rikthyer.Si te veproj per t'a marre (terhequr) pasaporten biometrike. Faleminderit. (ju lutem te shkruani vetem sqarime konkrete per pyetjen "faqet jane te shumta dhe koha per ti lexuar mungon") perseri Faleminderit
    per 4 dit ncuk.vetem mund te aplikosh per pashaporte .

    pashaporta del per 10-15 dite.dhe duhet personi te nenshkruaj dhe te japi serish shenjat e gishtave.

  8. #28
    Mommy to a beautiful girl Maska e MijnWonder
    Anėtarėsuar
    01-05-2006
    Vendndodhja
    📍 The Netherlands
    Postime
    939
    Citim Postuar mė parė nga isLand Lexo Postimin
    Pasaporta Shqiptare

    Udhėtimi dhe vizat
    Jam te ngjyrosur vendet nė tė cilat mbajtės tė pasaportave tė udhėtimit hyjnė pa patur nevojė pėr vizė ose e marrin vizėn nė kufi..
    normal sna duhet vize ne per vendet qe jan baras me nivelin e shqiperise dmth qe ska rezik te rish ne ate vend ...
    ●•∙ яє¢ℓαιмιηg вα¢к мy ωσяℓ∂●•∙

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e midnight
    Anėtarėsuar
    01-02-2009
    Postime
    17
    Pas shqiptare disenjuar bukur dhe me stil..

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-12-2009
    Postime
    5
    po carta e indetitetit perse duhet? mund te udhetojme me te jashe shqip?

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-04-2007
    Vendndodhja
    KUDO DHE ASGJEKUND
    Postime
    837
    nuk e di n q se dikush me kthen nje pergjigje te saket pasi sic kame degjuar ne momentin qe ti aplikon per pashaporten e re ekzistusja del e pavlefshme ku une kame vizat ne te dhe pervec kesaj me 2011 te gjitha te vjetrat do dalin te pavlefshme cfare do ndodhe me vizat qe jane ne pashaporten e vjeter kur dhe une maksimumin do rri 2 jave ne shqiperi


    nga leximet e siper perseri qenkan te kuqe qe do te thote se kur te hyjme ne BE mbas 4 apo 5 vjetesh pergatituni per tu nderruar perseri me ngjyren qe kane evropianet sic duket ai kodoshi qe fiton tenderat paska mik te forte qe cdo 5 vjet nderrohen pashaportat

    pastaj me sa kame lexuar dhe ne lajme shtetasit maqedonas nuk jane te detyruar ti nderrojne pashaportat me biometrike por nuk mund te qarkullojne ne evrope me te vjetrat tani une qe i kame vizat ose kame mik ke vizat dhe nuk me intereson biometrikja perse ma ben me detyrim ,perse do ti nxierri te pavlefshme te vjetrat

    mjer ne dhe lume ai qe ka kete biznes

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anėtarėsuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    Citim Postuar mė parė nga OPARI Lexo Postimin
    nuk e di n q se dikush me kthen nje pergjigje te saket pasi sic kame degjuar ne momentin qe ti aplikon per pashaporten e re ekzistusja del e pavlefshme ku une kame vizat ne te dhe pervec kesaj me 2011 te gjitha te vjetrat do dalin te pavlefshme cfare do ndodhe me vizat qe jane ne pashaporten e vjeter kur dhe une maksimumin do rri 2 jave ne shqiperi


    nga leximet e siper perseri qenkan te kuqe qe do te thote se kur te hyjme ne BE mbas 4 apo 5 vjetesh pergatituni per tu nderruar perseri me ngjyren qe kane evropianet sic duket ai kodoshi qe fiton tenderat paska mik te forte qe cdo 5 vjet nderrohen pashaportat

    pastaj me sa kame lexuar dhe ne lajme shtetasit maqedonas nuk jane te detyruar ti nderrojne pashaportat me biometrike por nuk mund te qarkullojne ne evrope me te vjetrat tani une qe i kame vizat ose kame mik ke vizat dhe nuk me intereson biometrikja perse ma ben me detyrim ,perse do ti nxierri te pavlefshme te vjetrat

    mjer ne dhe lume ai qe ka kete biznes
    I ke rene pikes,pse nuk e nderrova personalisht...
    Hajde tani meso 300 pyetje+280 euro+nerva+(del ne minus).
    Me shtet te qelbur s'ke ku e gjen...
    Do luftojne mafien
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

  13. #33
    ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
    Anėtarėsuar
    10-03-2003
    Vendndodhja
    -|- Atje ku njeriu takohet me Perėndinė
    Postime
    1,258
    Nėse e merrni pėrsipėr tė shkruani, shkruani diēka tė vlefshme pėr tė gjithė dhe jo llafe kot.

    Procedura e pasaportės biometrike ėshtė e re dhe shumė e sofistikuar po ashtu edhe pėr kartėn e identitetit. Meqė kohėn e ke tė shkurtėr, apliko pėr tė dyja njėkohėsisht. Qė tė nxjerrėsh pasaportėn biometrike duhet tė kesh nxjerrė me patjetėr kartėn e identitetit. Pėr tė tėrhequr kartėn e identitetit duhet tė jesh ti personalisht ndėrsa pėr pasaportėn nuk ėshtė e nevojshme pasi mund ta tėrheqė edhe njė i afėrm.

    Kohėzgjatja ėshtė ajo qė kanė pėrshkruar edhe mė lart.

    Pėrsa i pėrket vizave qė mund tė kesh nė pasaportėn e vjetėr, di qė ambasadat nuk rinxjerrin vizė por mund tė pėrdorėsh pasaportėn e vjetėr pasi ajo ka dalė jashtė pėrdorimit. Pėr tė qenė i sigurt mund tė informohesh nga ambasada pėrkatėse.

    Karta e identitetit ėshtė personale ashtu siē ishin pasaportat e vogla njėherė nė njė kohė. Karta e identitetit ėshtė e pajisur me njė chip i cili pėrmban edhe informacionet e tua personale dhe nuk e di se ēfarė tjetėr mund tė jetė shtuar nga organet pėrkatėse. Ende nuk mund tė udhėtojmė me to jashtė shtetit dmth pa qenė e nevojshme tė kemi pasaportėn me vehte. Kjo ėshtė e mundur vetėm pėr vendet qė janė anėtare tė Komunitetit Europian.



    קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


    I Shenjtė I Shenjtė...

  14. #34
    Citim Postuar mė parė nga SystemA Lexo Postimin
    I ke rene pikes,pse nuk e nderrova personalisht...
    Hajde tani meso 300 pyetje+280 euro+nerva+(del ne minus).
    Me shtet te qelbur s'ke ku e gjen...
    Do luftojne mafien
    Po tallesh per ato 300 pyetje dhe 280 Eur apo eshte me te vertet ashtu?
    Po me ata emigrant qe kane pashaporta deri ne 2011 a me vone, cfare do ndodhi kur te paraqesin pashaporte jo te vlefshme ne aeroportin e Tiranes?

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e gjirfabe
    Anėtarėsuar
    23-06-2004
    Vendndodhja
    Boston, MA
    Postime
    576
    A mundet kush te na sqaroje.

    Per ne qe kemi Pasaporta te huaja, kur shqiptaret praktikisht kane skaduar me kohe,

    kemi emrat ne listat e votimit aty, po qe se do te ndodheshim ne Shqiperi ne nje dite votimi,

    a mund te votojme me Pasaporten qe kemi apo me nje ID me te cilen votojme ketu (le te themi p.sh. U.S.A.) ?

  16. #36
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-12-2009
    Postime
    1
    pershendetje jam nga kosova jetoj ne gjermani deshira ime esht qe te paisem me pasaporta te republikes shqiptare une ktu ne gjermani kam shancin ta marr edhe pasaporten gjermane ama une po du me dit see a ka mundesi qe une si kosovar qe jetoj en jgermani mu pais me pasaport te SHQIPERIS ju pershendes shum kaloni s ame mir

  17. #37
    ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
    Anėtarėsuar
    10-03-2003
    Vendndodhja
    -|- Atje ku njeriu takohet me Perėndinė
    Postime
    1,258
    Citim Postuar mė parė nga gjirfabe Lexo Postimin
    A mundet kush te na sqaroje.

    Per ne qe kemi Pasaporta te huaja, kur shqiptaret praktikisht kane skaduar me kohe,

    kemi emrat ne listat e votimit aty, po qe se do te ndodheshim ne Shqiperi ne nje dite votimi,

    a mund te votojme me Pasaporten qe kemi apo me nje ID me te cilen votojme ketu (le te themi p.sh. U.S.A.) ?

    Citim Postuar mė parė nga istogu Lexo Postimin
    pershendetje jam nga kosova jetoj ne gjermani deshira ime esht qe te paisem me pasaporta te republikes shqiptare une ktu ne gjermani kam shancin ta marr edhe pasaporten gjermane ama une po du me dit see a ka mundesi qe une si kosovar qe jetoj en jgermani mu pais me pasaport te SHQIPERIS ju pershendes shum kaloni s ame mir

    Kėto pyetje mund ti drejtoni tek ambasada mė e afėrt shqiptare tek vendi ku jetoni. Ndoshta mund tė ketė anėtarė qė mund tė kenė pėrgjigje pėr pyetjet tuaja, por mė mirė tė pyesni nė ambasadė ku edhe janė personat mė tė pėrshtatshėm dhe kanė njohuri tė ligjeve.


    Kalofshi mirė.
    קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


    I Shenjtė I Shenjtė...

  18. #38
    Mė falni nėse nga shkrimet e mė sipėrme nuk kuptova shumė. Do tė desha tė di sa ditė zgjat proēedura e lėshimit tė pashaportės sė re dhe sa kushton, sepse kam vetėm njė javė nė disponim pėr tė shkuar nė Shqipėri. Gjithashtu nėse unė aplikoj letrat, mundet tė marrė dikush tjetėr i rrekomanduar nga unė atė pashaportė?! Faleminderit paraprakisht!

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Citim Postuar mė parė nga Ariel2 Lexo Postimin
    Mė falni nėse nga shkrimet e mė sipėrme nuk kuptova shumė. Do tė desha tė di sa ditė zgjat proēedura e lėshimit tė pashaportės sė re dhe sa kushton, sepse kam vetėm njė javė nė disponim pėr tė shkuar nė Shqipėri. Gjithashtu nėse unė aplikoj letrat, mundet tė marrė dikush tjetėr i rrekomanduar nga unė atė pashaportė?! Faleminderit paraprakisht!
    me nji jave ben vetem aplikimin,

    ndoshta mund te marresh karten e identitetit, por pasaporten s'besoj....

    per ti marre duhet te jesh vete,...

    kshu qe nese ke vetem 1 jave ben vetem aplikimin, kur vjen prape i merr.

    kshu i kane bere te tjeret.

    pasaportate vjetra s'kane dale jashte perdorimit, mos kini frike.
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  20. #40
    Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    me nji jave ben vetem aplikimin,

    ndoshta mund te marresh karten e identitetit, por pasaporten s'besoj....

    per ti marre duhet te jesh vete,...

    kshu qe nese ke vetem 1 jave ben vetem aplikimin, kur vjen prape i merr.

    kshu i kane bere te tjeret.

    pasaportate vjetra s'kane dale jashte perdorimit, mos kini frike.

    E vėrteta ėshtė se jemi pak nė ankth, mbetėm rrugėve tė botės duke pritur pėr njė ''kartė identiteti''.........

    M.gj.th. shumė tė faleminderit pėr sqarimin!!!

Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
    Nga ILovePejaa nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 85
    Postimi i Fundit: 15-11-2022, 22:39
  2. Sulė Hotla (1875-1947), Njė Jetė Pėr Shqipėrinė
    Nga strong_07 nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
  3. Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
  4. Pasqyra e temave historike
    Nga Fiori nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 31-05-2011, 15:43

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •