Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
  1. #1
    Uploader Maska e valooo
    Anėtarėsuar
    03-02-2006
    Vendndodhja
    pRiShtInĖ
    Postime
    18

    Skype blen kompanitė VoIP

    Skype blen kompanitė VoIP

    Skype Technologies ka blerė kompaninė e cila mirret me bartjen e zėrit nėpėrmjet internetit, Sonorit Holding dhe pėrfaqėsinė e saj nė Amerikė, Camino Networks pėr rreth 27 milionė dollarė, sic njohton kjo kompani. Skype, pronė e sė cilės ėshtė eBay, ka bėrė kėtė blerje pėr shkak tė shtimit tė inxhinjerėve qė mirren me bartjen e zėrit nėpėrmjet internetit. Ata do tė ndihmojnė nė krijimin dhe zhvillimin e verzioneve tė ardhshme tė Skype. Kompania i pėrshkruar Sonorit dhe Camino si firma qė krijojnė prodhime pėr procesim tė bisedave, kodim dhe transmision nėpėrmjet rrjetit tė cilat bazohen nė internet. eBay ka blerė kompanim Skype nė vitin 2005 pėr 2.5 miliardė dollarė.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Gjithmon aty ku kerkohem aty edhe me gjeni

  2. #2
    ŲŠЮ§ ® Maska e White_Wolf
    Anėtarėsuar
    12-12-2004
    Vendndodhja
    ŦǾЯÖйЂŌ ®
    Postime
    59
    Nuk e di se sa te perdoreshme jane keto kompani dhe se sa cilesore jane.
    Une i kam perdorur vete si Skype dhe VoIP(Voice Over IP) dhe asnjehere nuk kam ngelur i kenaqur.Qartesia e zerit ishte shume e dobet edhe pse une e kisha lidhjen e internetit Super High Speed.Edhe po nuk pate probleme interneti do te hasi probleme linja telefonike qe do te marresh dhe sidomos linjat Shqiptare,te cilat jane gjithmone shume te zena dhe shume te dobeta.
    Te themi te drejten asnjera nga keto sherbime nuk i afrohet ne menyre konkuruese Telefonise Fikse apo asaj Celulare(te pakten per momentin).E vetmja konkurence persa i perket ketyre per mendimin tim eshte cmimi edhe pse mua nuk me eshte dukur dhe aq i leverdisshem.
    Skype e ka pasur nje cmim me sa mbaj mend une 30 euro dhe ne ato 30 euro me shume jane harxhuar duke kapur linjen ose duke i rene numrit prape per shkak te sinjalit te keq.Keto sherbime ne shumicen e rasteve perdoren per thirrje nderkombetare pasi te ofrojne nje cmim me te lire duke shfrytezuar sherbimin e internetit.
    Megjithate keto kompani qe hedhin miliona $ patjeter qe do te arijne te bejne dicka.
    A GOOD FRIEND IS LIKE A PC:Enters Your Life,Saves You In His Heart,Formats Your Problems & Never Deletes You.

  3. #3
    Updating.... Maska e Wordless
    Anėtarėsuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154
    Per sinjalin e zerit duhet te perdoresh telefon specjal qe ne pergjithesi lidhen
    me porten USB dhe jane parashikuar te punojne me telefonat VoIP.
    Keta bejne reduktimin e zhurmave, jehonave(ekove), tamponimin per te krijuar
    nje komunikim pa vonese etj etj ...

Tema tė Ngjashme

  1. Kontrate 950 milion euro me dy kompanitė lidere pėr prodhimin e energjisė nga uji
    Nga white-knight nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 26-03-2010, 12:16
  2. Kompanite dhe Investitoret..!!
    Nga Zemrushja nė forumin Ekonomi & biznes
    Pėrgjigje: 57
    Postimi i Fundit: 03-04-2008, 11:45
  3. Privatizimi
    Nga dodoni nė forumin Ekonomi & biznes
    Pėrgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 28-09-2004, 21:09
  4. POLLO: KOMPANITE SHQIPTARE NE RINDERTIMIN
    Nga ganoid nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 21-04-2003, 10:52
  5. 500 Kompanite me sukses me te madh ne bote.
    Nga Estella nė forumin Ekonomi & biznes
    Pėrgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 27-11-2002, 04:21

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •