Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
  1. #1
    At'qivia Maska e Flori
    Anëtarësuar
    12-03-2004
    Vendndodhja
    Tiranë, Albania
    Postime
    2,551

    Thumbs up Venora Junuzi ne “Miss Neuschatel” në Zvicer

    Venora 18 vjeçare tronditë Europën nga Bukuria

    Venora Junuzi nga Tërnoci është 18 vjeçare dhe është kandidatja e vetëme që merrë pjesë në Miss Neuschatel, para 10 ditëve ajo u kurorëzua me Miss MACUMBA në Zvicërr, sipas saj ajo thotë se në të ardhmen kamë dëshirë ta prezentoj Shqiptarin në një Spektakël Botëror, dhe do tia arrijë këtë qëllim sepse jamë nisur kësaj rruge. Në vitin 2004 ishte Top Modele i firmës SEVEN të Genevës.
    Venora tashë është e ftuar edhe në Miss-ANZA në Gjermani, dhe në Spektaklin e Miss-it në Bruksel.


    Venora prezenton bukurinë shqiptare në Evropë

    “Edhe pse këtu ka vajza të nacionaliteteve tjera dhe konkurenca është shumë e madhe, unë ndihem shumë krenare se jam shqiptare dhe si e tillë konkuroj në “Miss Neuchatel” në Zvicër. Le të mbretërojë bukuria jonë edhe në Evrop dhe më gjërë.”- thotë duke qeshur 18 vjeçarja Venora Junuzi

    Shkup, 6 qershor- Manekinja 18 vjeçare nga Tërnoci (Kosova Lindore) tani më disa vite jeton dhe vepron në Zvicër. Ajo është kandidatja e vetme shqiptare që ka konkuruar dhe do të marrë pjesë në tetor në “Miss Neuschatel” në Zvicër. Para disa ditëve ajo u kurorëzua me “Miss Macumba” gjithashtu në Zvicërr, ndërsa në vitin 2004 ka qenë top modele e firmës “Seven” të Gjenevës.


    Venora së fundi është e ftuar edhe në “Miss-ANZA” në Gjermani dhe në spektaklin e Miss-it në Bruksel. Ajo thotë se dëshira e saj e madhe është që ndonjëherë ta prezentojë shqiptarinë në ndonjë spektakël të madh botëror.


    Ajo në Zvicër ka shkuar që në moshë të re dhe menjëherë, siç thotë ajo, ka filluar të integrohet në shoqërinë zvicrane. Venora në Zvicër jeton me prindërit dhe me vëllaun e saj të vogël. Momentalisht shkollohet për mjeke në Zvicër.


    Sa i përket konkurencës në “Miss Neuschatel” në Zvicër, ajo thotë se konkurenca është e madhe por prapseprap ka arritur të kualifikohet.


    “Edhe pse këtu ka vajza të nacionaliteteve tjera dhe konkurenca është shumë e madhe, unë ndihem shumë krenare se jam shqiptare dhe si e tillë konkuroj në “Miss Neuchatel” në Zvicër. Le të mbretërojë bukuria jonë edhe në Evrop dhe më gjërë.”- thotë duke qeshur manekinja 18 vjeçare, Venora Junuzi.


    Planet e saja për të ardhmen Venora i ja lë menaxherit të saj, pa të cilin, siç thotë ajo, nuk ka të gjallë.


    „Jam shumë krenare e gëzuar që kam arritur që për menaxher ta kem menaxherin shumë të kërkuar nga top modelet, foto modelet dhe menkinet, regjisorin shqiptar të filmit dhe regjisorin e mbi 150 spektakleve të bukurisë, të madhin Valton Jakupn.“- thotë Junuzi.


    Një vajzë e re 18 vjeçare siç është Venora Junuzi është e disponuar kur rri me njerëz të ndërgjegjshëm, kurse nervozohet kur dëgjon thashethëmet e njerëzve pa kulturë, por më së shumti ka inat gënjeshtrat dhe gjërat që nuk janë njerëzore. Sa i përket dashurisë ajo përgjegjet me modesti.

    “Sa i përket pyetjes së vështirë, a jam e dashuruar, mund të them se nuk jam ende. Jam në pitje.... ka kohë, ende jam e re.“-thotë Venora Junuzi. Porosia e saj deri tek të gjitha femrat shqiptare do të ishte që sa më shumë të marrin pjesë në spektakle të bukurisë sepse, sipas saj, “shqiptaret janë më të bukura se të gjithë”.
    Femra ne Sex:
    Akmerikanka: o yes o yes
    Gjermanja: ja gut ja gut
    Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

  2. #2
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Flori, na sjelle ndonje foto te shikojme kete bukuroshe.
    My silence doesn't mean I am gone!

  3. #3
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anëtarësuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Citim Postuar më parë nga Davius
    Flori, na sjelle ndonje foto te shikojme kete bukuroshe.

    Lere se gjeta vete. lol
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura   
    My silence doesn't mean I am gone!

  4. #4
    sa e mirë që qeka...

Tema të Ngjashme

  1. Futbollistët shqiptar nëpër Europë
    Nga dodoni në forumin Sporti nëpër botë
    Përgjigje: 511
    Postimi i Fundit: 01-07-2014, 10:44
  2. Drafti për Unitet
    Nga Modesti në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 39
    Postimi i Fundit: 04-08-2010, 16:10
  3. Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 23-09-2006, 22:12
  4. Gjuha Shqipe në Zvicër
    Nga dodoni në forumin Gjuha shqipe
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 24-09-2004, 03:04

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •